Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Ilyenkor azért el lehetne gondolkodni, hogy mennyit érnének azok a CGI képeken látványos marsi kolóniák!Felkavaródott a trutyi.
Az utóbbi évek legnagyobb vihara tombol a Marson.
http://www.urvilag.hu/curiosity/20180625_a_curiosity_is_latja_a_marsi_porvihart
https://www.hirado.hu/tudomany-high...s-nema-az-opportunity-a-marsi-porvihar-miatt/
http://faktor.hu/faktor-tovabbra-is-nema-az-opportunity-a-marson-dulo-porvihar-miatt
Ilyenkor azért el lehetne gondolkodni, hogy mennyit érnének azok a CGI képeken látványos marsi kolóniák!
Nagy bunkerek kellenek, több kijárattal, 3D nyomtatóval készített blokkokkal iglu szerűen fedve!
Például.
Ilyenkor azért el lehetne gondolkodni, hogy mennyit érnének azok a CGI képeken látványos marsi kolóniák!
Nagy bunkerek kellenek, több kijárattal, 3D nyomtatóval készített blokkokkal iglu szerűen fedve!
Például.
A Martian készítője tudta, hogy ez nem igaz, de máshogy nehezen találhatott ki olyan helyzetet, ami azzal jár, hogy az űrhajós életveszélybe kerüljön és hátra is kelljen hagyni úgy, hogy halottnak kezeljék annak ellenére, hogy él. A realitást beáldozta a dramaturgiáért.Ahogy Ooorky is írja, a Marsi légnyomás a Földi nagyjából 1/100-a - a legmélyebb ponton (a Hellas Planitia alján). Szóval lehet, hogy a szélsebesség akár a több száz km-et is eléri óránként, de egy űrhajóst se tudna fellökni (igen, a The Martian c. film itt hibázott, nem picit...). Ennek persze a másik oldala az, hogy a levegőben kavargó por csak lassan ülepszik le - ami napelemes energiaellátásnál ciki...
Én az erő szempontjából néztem.Szerintem az alacsonyabb gravitáció miatt alacsonyabb az ülepedés is sebessége.
Nem tagadom ezt a hatást. Nem értem. Ez a nagy difi. Illetve azt eddig nem részetezte senki, hogy milyen magasságban kell ezt elképzelni. Tehát lehet, hogy marsi tengerszinten nincs por, hanem a magaslégkörben dúsul fel és ott oszlik el. Ez is durván csökkeni a napelemek teljesítményét.Nézd. A föld körül keringő űrállomások mikrogravitációjában hosszú ideig dolgozó űrhajósok csontritkulása is arra vezethető vissza, hogy az ásványi anyagok ülepedése lényegében nem megoldott, mivel nincs kitüntetett irány, se lényegi erőhatás se.
Namost, a Marson van kitüntetett irány, de az erőhatás nagysága már kisebb, mint a földön, így belátható, hogy az ülepedést előidéző erőhatás ha kisebb, úgy maga az ülepedés is kisebb.
Amit lehet tudni, az annyi, hogy a port ténylegesen valamilyen atmoszferikus áramlás felkapja, tehát hiába 1/100-ada a helyi atmoszféra sűrűsége a földinek, ezek a porszemcsék az áramlással végül vándorútra kelnek, azonban a szél elültével már csak az számít, hogy mekkora gravitáció húzza őket a talaj felé.
A Martian készítője tudta, hogy ez nem igaz, de máshogy nehezen találhatott ki olyan helyzetet, ami azzal jár, hogy az űrhajós életveszélybe kerüljön és hátra is kelljen hagyni úgy, hogy halottnak kezeljék annak ellenére, hogy él. A realitást beáldozta a dramaturgiáért.
Akkor mitől van lassú ülepedés bevallom nem értem... [fejvakarás]
Ezek katasztrófahelyzetek. De ezekből hogyan jön ki, hogy azt higyjék, hogy W. halott, közben nem? A porvihar rejtette el a szenzor hibájával együtt.Bocsánat, de ezt én inkább a fantázia szűkösségeként tudnám leírni. Hajtóanyag-robbanás, Oxigén-robbanás, hirtelen dekompresszió (ilyen ugye történt a regényben és a filmben is később, mikor a zsilip fala elfáradt, és az egyik belépéskor (belső légnyomás létrehozásakor) lerepült a zsilipajtó, Mark Whatney-val együtt), stb.
Vagy egyszerűen nem nézett eléggé utána, és utólag így magyarázza a bizonyítványát.
RGRElőször is ne felejtsd el, hogy a Mars légkörében nincs nedvesség. Itt a Földön az esők szépen megkötik a szálló port.
A másik dolog, hogy a Mars egy másik ökoszisztéma, szinte folyamatosan fúj a szél valamennyire, így a kisebb / könnyebb por könnyebben száll folyamatosan. Valahol olyat olvastam, hogy a nagyon finom por szinte végtelenségig a levegőben tud maradni alaphangon, de még a viszonylag nagyobb porszemek is, amíg fúj a szél. A kettőt nem nehéz összerakni, egyszerűen a körülmények így hozzák...
Ezek katasztrófahelyzetek. De ezekből hogyan jön ki, hogy azt higyjék, hogy W. halott, közben nem? A porvihar rejtette el a szenzor hibájával együtt.
Vagy kombinált légzsilip hiba és porvihar? A bibi, hogy ez meg indokolja az evakuációt, hiszen azért van több zsilip és nincs kritikus erő. Az a szél, ami embert sem borít fel kb. a "leszarom" kategória egy lakómodulnak.. Ráadásul magát az evakuációt az erő okozza.
Nagyon nehéz egyetlen olyan eseményt, de még páros eseményt is kitalálni, hogy evakuációra adjon okon ÉS W-t halottnak higyjék, amikor nem az...