Űrkutatás

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 600
25 894
113
Ez a Longjiang-2, csak egy-két érdekességként, csak lele akadtam.

Nem lehet szó nélkül elmenni mellette, mert kicsiből lesz a hatalmas.

Ettől jobb kép már biztos volt, de nem ilyen háttért figyelembe venni.

moon_earth.jpg


https://www.newscientist.com/articl...e-satellite-to-photograph-earth-and-the-moon/

https://amsat-uk.org/2018/04/03/dslwp-lunar-amateur-radio-satellites/

https://hvg.hu/cimke/Longjiang-2
 
M

molnibalage

Guest
Hoppá, erről a plazmás izéről nem is hallottam. Fura, mindenki a hálós hírrel volt elfoglalva, pedig szerintem pont a másik az érdekesebb és több potenciállal bíró.
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 693
9 585
113
Lefokozás ez Rogozin számára, hiszen korábban miniszterelnök-helyettes volt, aki a védelmi-ipari komplexumért felelt. Helyette most Jurij Boriszov van.
Dmitrij Rogozin kinevezése a Roszkozmosz élére nem volt túl szerencsés.Mindjárt letartóztatások kémkledés miatt, elbocsátások korrupció miatt. Hatalmas tartozások a Hrunyicsevnél...stb. Nincs rózsás helyzetben a Roszkozmosz. Ezen kéne változtatnia Rogozinnak.

Lehet,hogy ez lefokozás, de szerintem azért is került pont ő oda, mert azt látta benne a Putyin elnök,hogy ő meg tudja oldani ezeket a gondokat.
Letartóztatások kémkedés miatt,elbocsátások korrupció miatt? Lett volna megoldás: a tisztelt rakétamérnök uraknak nem kellett volna kémkedniük (pontosabban adatokat átadni nyugatra, meg talán a kínaiaknak is a legtitkosabb fejlesztésekről) az igazgató uraknak meg nem kellett volna rubel milliókat(százmilliókat) kilopniuk az orosz űriparból. Mégis megtették. Valahogy nem tudom sajnálni,hogy sittre vágják őket. Rogozin egy nagyon hazafias gondolkodású politikus,korábban volt saját pártja is, de aztán úgy tudom beolvadt az Egységes Oroszországba,tagozatként. Olyan embernek tűnik,aki simán nekiugrik akárkinek,akin azt látja,hogy veszélyezteti Oroszország nagyhatalni és űr nagyhatalmi pozícióját. Pont ilyen ember kell oda, mert vannak még páran olyanok, akik azt hiszik,hogy még mindig büntetlenül lehet kémkedni, vagy egy vagon pénzt kilopni például az űrkutatásból. Egy ilyen letartóztatási hullám nyilván nem szerencsés. Az viszont még kevésbé szerencsés, hogy egyesek kamuszerződésekkel(talán pont te írtad azt,hogy különböző megbízásokat adtak ügyvédi irodáknak,amik mögött semmi valós teljesítés nem volt,de hatalmas összegeket tudtak így kilopni saját zsebbe), vagonszámra teszik el saját maguknak az űrkutatásra szánt állami pénzt, mások meg folyton tolják a titkos orosz fejlesztésekről az infókat nyugatra,vagy épp a kínaiaknak.
Lehet mondani,hogy Rogozin politikai kinevezett (Igor Komarov az elődje akkor mi volt?!),de ilyen pozíciókba mindenhol a világon számít a politikai kötődés a kinevezéseknél. Lehet,hogy kevés,hogy nem rakétamérnök, vagy űrhajós "csak" civil helikopterpilóta, de úgy tűnik,hogy azért van ott, mert alkalmas rá. Kell egy rendrakó ember a szervezet élére,ha valóban meg akarják valósítani a Federacija űrhajó programot, a Holdra szállást, és az esetleges Marsra szállást. Ilyen ember hiányában valószínűleg csak nézhetik,ahogy szépen sunyiban kifolyik az űrkutatásra való pénz egyesek zsebeibe,a titkos fejlesztési információk meg nyugatra és a kínaiakhoz.
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

kamov

Well-Known Member
2018. augusztus 17.
242
688
93
No majd 2-3 év múlva meglátjuk hogy Mr Trambulin mire lesz képes.

Az hogy az utasítására jövőre beszántják a Novosti Kosmonautiki magazint (merthogy túl szakmai..., nem elég populáris...) egyáltalán nem jó előjel
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 600
25 894
113
Hoppá, erről a plazmás izéről nem is hallottam. Fura, mindenki a hálós hírrel volt elfoglalva, pedig szerintem pont a másik az érdekesebb és több potenciállal bíró.
Sokat gondolkodtam, de csak leírom.

Tényleg érdekes hír amit hoztál, de ahogy kommentálod, az az én és senki más nem tud mindent stílus számomra nagyon irritáló. :(

Mindamellett a merkúros sem olyan rossz, mert nem minden nap megy arrafelé űrszonda, már ha erre gondoltál, mert téged nem lehet kiszámítani és

Hoppá. :D
 
M

molnibalage

Guest
Sokat gondolkodtam, de csak leírom.

Tényleg érdekes hír amit hoztál, de ahogy kommentálod, az az én és senki más nem tud mindent stílus számomra nagyon irritáló. :(

Mindamellett a merkúros sem olyan rossz, mert nem minden nap megy arrafelé űrszonda, már ha erre gondoltál, mert téged nem lehet kiszámítani és

Hoppá. :D
Valahol elképesztő az, hogy ez mezei összehasonlításba és meghökkenésbe is képes vagy belekötni, de a saját kommentjeidnél valahogy optikát cserélsz...

Fincsi kettős mérce és még az interpretációval is gondok vannak. Nem gyenge.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 562
79 729
113
Megnéztem az Első Embert ti ne tegyétek.Viszont felmerült bennem az a kérdés,hogy,mért nem járunk már a Holdra?
(Azt esetleg tudja valaki,hogy a szerencsétlen harmadik aki maradt a Hold körül keringő egységben az végül eljutott a holdra vagy ő a világ legnagyobb palimadara?)
 
M

molnibalage

Guest
Megnéztem az Első Embert ti ne tegyétek.Viszont felmerült bennem az a kérdés,hogy,mért nem járunk már a Holdra?
(Azt esetleg tudja valaki,hogy a szerencsétlen harmadik aki maradt a Hold körül keringő egységben az végül eljutott a holdra vagy ő a világ legnagyobb palimadara?)
  1. Egy sima wiki keresés kellett volna csak... https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Apollo_astronauts Eugen Cernan volt főmodul pilóta A10-zel és A17-tel leszállt. A többi beosztást, ahol ilyen lehetett volna megtalálod itt is Collins nem repült soha többet.
  2. Nem palimadár és nem is szerencsétlen, ez is feladat volt. BTW a legmagányosabb ember rekordját egy ilyen pilóta tarja, ő volt valaha legtávolabb egy másik élő emberi lénytől.
  3. Azért nem jártunk ott azóta sem, mert a politika adta hozzá a pénzt és nem közadakozás. Volt egy zászlóra tűzött cél, amit elértek. Még van egy jópofa történet is arról, hogy amikor a politikusoknak felvázolták a Marsutazást, akkor azok néztek egymásra és közölték, hogy félre tetszett érteni a feladatot... A Hold megvolt és ennyi.
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 562
79 729
113
  1. Egy sima wiki keresés kellett volna csak... https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Apollo_astronauts Eugen Cernan volt főmodul pilóta A10-zel és A17-tel leszállt. A többi beosztást, ahol ilyen lehetett volna megtalálod itt is
  2. Nem palimadár és nem is szerencsétlen, ez is feladat volt. BTW a legmagányosabb ember rekordját egy ilyen pilóta tarja, ő volt valaha legtávolabb egy másik élő emberi lénytől.
  3. Azért nem jártunk ott azóta sem, mert a politika adta hozzá a pénzt és nem közadakozás. Volt egy zászlóra tűzött cél, amit elértek. Még van egy jópofa történet is arról, hogy amikor a politikusoknak felvázolták a Marsutazást, akkor azok néztek egymásra és közölték, hogy félre tetszett érteni a feladatot... A Hold megvolt és ennyi.

Szóval pusztán politikai okokból mentek még vissza még 5×?
 
M

molnibalage

Guest
Szóval pusztán politikai okokból mentek még vissza még 5×?
Nem, a program lendületben volt, viszont ennek ellenére a további utakat törölték. A már legyártott elemekből lett a pl. a Skylab. Viszont - már elnézést - nem picit irritáló az a hangnem, amit lenyomtál az asztronauták kapcsán, a 0 keresési skillel és aztán most meg félkonteós marhasággal jössz. Tényleg olyan nehéz a wikit első körben elolvasni?
 

csakb

Well-Known Member
2014. március 2.
396
651
93
Collins a command module-ban, holdkörüli pályán maradt. Valakinek ott is kellett lennie, én a helyében nem éreztem volna magam palimadárnak.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 562
79 729
113
Nem palimadár?A 60-as években ezek nagyon veszélyes küldetések voltak márpedig az az ember elment a Holdig meg visszajött úgy,hogy csak ő nem járt a Holdon(az első alkalommal).Így,hogy járt a Holdon oké de ezt akkor ő nem tudhatta előre.Gondolj bele Armstrong nevét mindenki ismeri,Aldrin neve is nagyon közkeletű viszont őt alig ismerik.Te pl tudtad magadtól a nevét?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 562
79 729
113
Nem, a program lendületben volt, viszont ennek ellenére a további utakat törölték. A már legyártott elemekből lett a pl. a Skylab. Viszont - már elnézést - nem picit irritáló az a hangnem, amit lenyomtál az asztronauták kapcsán, a 0 keresési skillel és aztán most meg félkonteós marhasággal jössz. Tényleg olyan nehéz a wikit első körben elolvasni?

Lendületben volt a program?Ez mit jelent?
Az asztronautákat meg nem veled vagy velem kell egy mérlegre állítani...
 
M

molnibalage

Guest
Lendületben volt a program?Ez mit jelent?
Az asztronautákat meg nem veled vagy velem kell egy mérlegre állítani...
Azt, hogy sorozatban gyártották a Saturn V rakétákat és a holdkompokat. Amikor a stop parancs jött akkor már olyan készültségi szinten voltak elemek, hogy befejezték azokat és más feladathoz rendelték, mert értelmetlen lett volna nem úgy tenni, de volt olyan rakéta elem, (ami működőképes állapotban asszem) kiállítási tárgy lett.

Valahol egészen elképedek, hogy mennyire osztod az észt és tolsz ki elég vicces kommenteket, de ennyire alapvető kérdéseket teszel fel (még kevésbé vicces stílusban), amire kb. magától tudna válaszolni egy értelmesebb tinédzser. A magyar wikit lusta vagy elolvasni...
https://hu.wikipedia.org/wiki/Apollo-program#Törölt_küldetések

Azért valahol gáznak érzem, hogy a HÖT-töl kezdve mindenre az a reakciód kb. hogy el sem olvasod, amit linkelnek. Elég érdekes a hozzáállásod a fórumozáshoz...

A mérlegre állítási része a kommentednek szintén hülyeség. Vannak feladatokat amiket el kell végezni. Akkor egy hk szakaszban vagy lövészrajtban ki a "palimadár" és a "szerencsétlen"? Vagy az F-14 RIO-ja is palimadár?

OFF
Komolyan mondom, hogy az ember lemegy tőled hídba. Vagy csatakrészegen kommentelsz most éppen...? [fejvakarás]

Ennek fényében még viccesebb, hogy mindenki az én stílusomat ekézi. Akkor a tied itt most 3 kommetben bakker az micsoda...?

ON
 

kamov

Well-Known Member
2018. augusztus 17.
242
688
93
Lendületben volt a program?Ez mit jelent?
Az asztronautákat meg nem veled vagy velem kell egy mérlegre állítani...

Amikor az Apollo program elindult még senki sem tudta hogy mennyi repülés kell a holdraszállás megvalósításához.
Így aztán James Webb a NASA akkori vezetője az Apollo 20-ig kért és kapott támogatást.
Azzal hogy az Apollo-9, 10 és 11 repüléseket nem kellet megismételni, még azzal együtt is maradt forrás több, tisztán tudományos célú küldetésre, hogy az utolsó Saturn-V-t áttették a Skylab-hoz, valamint az utolsó három holdraszállást több lépésben törölték.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 562
79 729
113
Azt, hogy sorozatban gyártották a Saturn V rakétákat és a holdkompokat. Amikor a stop parancs jött akkor már olyan készültségi szinten voltak elemek, hogy befejezték azokat és más feladathoz rendelték, mert értelmetlen lett volna nem úgy tenni, de volt olyan rakéta elem, (ami működőképes állapotban asszem) kiállítási tárgy lett.

Valahol egészen elképedek, hogy mennyire osztod az észt és tolsz ki elég vicces kommenteket, de ennyire alapvető kérdéseket teszel fel (még kevésbé vicces stílusban), amire kb. magától tudna válaszolni egy értelmesebb tinédzser. A magyar wikit lusta vagy elolvasni...
https://hu.wikipedia.org/wiki/Apollo-program#Törölt_küldetések

Azért valahol gáznak érzem, hogy a HÖT-töl kezdve mindenre az a reakciód kb. hogy el sem olvasod, amit linkelnek. Elég érdekes a hozzáállásod a fórumozáshoz...

A mérlegre állítási része a kommentednek szintén hülyeség. Vannak feladatokat amiket el kell végezni. Akkor egy hk szakaszban vagy lövészrajtban ki a "palimadár" és a "szerencsétlen"? Vagy az F-14 RIO-ja is palimadár?

OFF
Komolyan mondom, hogy az ember lemegy tőled hídba. Vagy csatakrészegen kommentelsz most éppen...? [fejvakarás]

Ennek fényében még viccesebb, hogy mindenki az én stílusomat ekézi. Akkor a tied itt most 3 kommetben bakker az micsoda...?

ON

Úgy látom kevered a szezont a fazonnal.Te pusztán technikai és lexikális tudás felől közelíted meg a mondendómat holott a "palimadár"jelzőnek pont ehhez a két dologhoz nincs köze csak valahogy te ezt nem érted meg.Telán így érthetőbb lesz,hogy mit akartam ezzel kinyögni:nem azért lett Gagarin az első az űrben mert ő volt a legjobb hanem azért mert ő volt arra a legalkalmasabb pszichológiailag,hogy az első ember legyen az űrben.Mindemellett persze kiváló asztronauta volt de nem ez döntött mert volt még pár kivló asztronautája az oroszoknak.

És amire te nem tudtál válaszolni azt kamov megtette...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 562
79 729
113
Collins a command module-ban, holdkörüli pályán maradt. Valakinek ott is kellett lennie, én a helyében nem éreztem volna magam palimadárnak.

Persze veled vagy velem összehasonlítva.De akárhogy is nézzük
1,alig ismerik a nevét(pedig nem volt rosszabb vagy nélkülözhetőbb mint a másik kettő csak más volt a feladata).
2,ő akkor még nem tudhatta,hogy járni fog a Holdon.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 562
79 729
113
Ami pedig a folytonos wikipedia mantrát illeti ez az oldal pont azért van,hogy ne kelljen (kelég sokszor kétes) wikipedia szócikkeket olvasni.