Űrkutatás

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Nem is tudom, hogy mit kéne erre a kitekert gondolat menetű, önigazoló katyvaszra írnom.:eek:

Csak röviden, mert enni szerettem volna, helyette meg irkálok, tök feleslegesen.

- Adakozás téma "A Kennedy féle beszéd után politikai célkitűzés maradt és választópolgároktól volt a felhatalmazás a hatalmas pénzköltésre."

Ez nyilván nem adakozás, nincs + adó, a kormány a befolyt pénzből mást erőltetett, amit így sajtóztatták le, le sz@.tak mindenkit ezzel a süket dumával. A túloldalt legalább volt néhány portré a falon, aki igazolt mindent. :D
Persze, hogy nem adakozás, hol mondtam ezt...? Azt mondtam, hogy:

A Kennedy féle beszéd után politikai célkitűzés maradt és választópolgároktól volt a felhatalmazás a hatalmas pénzköltésre. A holdprogram után ennek nem volt támogatottsága.

Az már egy másik gondolat volt, hogy a sok ember, aki asztalt veri, hogy "bezzeg fegyverkezésre vagy másra mennyit költenek" az valahogy magán kezdeményezésben mégsem adakozik. Pusztán erről volt szó. Pedig ma már az olcsóbb kutató holdakra azért néhány tízmillióból is telne.

Az megint egy másik érdekes kérdés, hogy havi 1 dolláros extra adóból mrd USD-s plusz tétel lenne a NASA-nak. Van ilyen? Nincs. Megviselné az embereket? Szerintem nem, a készpénzes fizetés havi kerekítési hibája ennél nagyobb talán. Csak az ilyen célzott "adóprésnek" az USA-ban nincs divatja tudtommal.

Ellenpélda? A németeknél a "zöldáram" támogatási ára kWh-ként kb. 0,16 USD tehát az átlag német messze havi 1 USD-t fizet ki egy totálisan értelmetlen dologért akár támogatja az ötletet, akár nem.. Tehát pusztán egy energetikai ökörség és műszaki képtelenségre az átlagemberre annyi plusz költséget nyomnak rá, hogy annak éves vetülete kb. 22 mrd EUR, ami olyan 25 mrd USD. A NASA 2017-es költségvetése 19 mrd USD volt. Hoppá...

Az egész gondolatmenet arról szólt, hogy milyen minimális mértékű közteherviselésre sem lehet rávenni a választópolgárt űrkutatás címén, bezzeg zöld ökörségekkel mennyi embert meg lehet dumálni.

Na, nekem elegem volt a dumádból. :hadonaszos:
Értő olvasás ismét 0, személyeskedés meg a köbön. De persze csak az én stílusommal lehet baj a tied az makulátlan.... :eek:
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 624
26 021
113
Persze, hogy nem adakozás, hol mondtam ezt...? Azt mondtam, hogy:



Az már egy másik gondolat volt, hogy a sok ember, aki asztalt veri, hogy "bezzeg fegyverkezésre vagy másra mennyit költenek" az valahogy magán kezdeményezésben mégsem adakozik. Pusztán erről volt szó. Pedig ma már az olcsóbb kutató holdakra azért néhány tízmillióból is telne.

Az megint egy másik érdekes kérdés, hogy havi 1 dolláros extra adóból mrd USD-s plusz tétel lenne a NASA-nak. Van ilyen? Nincs. Megviselné az embereket? Szerintem nem, a készpénzes fizetés havi kerekítési hibája ennél nagyobb talán. Csak az ilyen célzott "adóprésnek" az USA-ban nincs divatja tudtommal.

Ellenpélda? A németeknél a "zöldáram" támogatási ára kWh-ként kb. 0,16 USD tehát az átlag német messze havi 1 USD-t fizet ki egy totálisan értelmetlen dologért akár támogatja az ötletet, akár nem.. Tehát pusztán egy energetikai ökörség és műszaki képtelenségre az átlagemberre annyi plusz költséget nyomnak rá, hogy annak éves vetülete kb. 22 mrd EUR, ami olyan 25 mrd USD. A NASA 2017-es költségvetése 19 mrd USD volt. Hoppá...

Az egész gondolatmenet arról szólt, hogy milyen minimális mértékű közteherviselésre sem lehet rávenni a választópolgárt űrkutatás címén, bezzeg zöld ökörségekkel mennyi embert meg lehet dumálni.


Értő olvasás ismét 0, személyeskedés meg a köbön. De persze csak az én stílusommal lehet baj a tied az makulátlan.... :eek:
Már el sem olvasom a ...

Csak bele olvastam, egészen jó scifi gondolatatok vannak benne, de a legaljára a legaljábbjaidat hagytad. :rolleyes:

Szégyelld magad :hadonaszos:, nem írtam neked jelzőket, inkább azt írom, hogy neked soha nem lesz unokád. :(

Csak legalább 1* elismernéd hogy hibáztál. :D

Erre még várni kell, te, te fórumlakó, mert a többiek kommunikálnak egymással, és beszélgetni, továbbá megbeszélgetni is szeretnek, nem a vitatkozás éltessen, hanem a közösség építése.

Én rontottam el, én vagyok a hibás, mert válaszoltam neked - segíteni szerettem volna a gondolkozásod hétköznapi irányba való fordulását -, pedig már többször megfogadtam, hogy nem.

:oops:

Én úgy érzem, hogy tiszta vagyok! :)
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 624
26 021
113
Hogy már legyen normális hír is, nem csak ...

https://index.hu/techtud/2018/10/24/a_nasa_ugy_javitja_meg_a_hubble-t_ahogy_egy_wifi_routert_szokas/


Az indítás hő és hang elnyeléséhez.

https://index.hu/techtud/2018/10/24/egy_perc_alatt_kiont_1_700_000_liter_vizet_a_nasa/

21199188_1352234_210f8d80445b77607de83319ccb7cca2_wm.jpg

https://index.hu/techtud/2018/10/23/megis_lehet_oxigen_alapu_elet_a_marson/
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero and fishbed

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 130
82 909
113
Szojuz-2.1b tegnapi sikeres indítása Pleszeckből. Fedélzetén "Lotosz-Sz1" katonai müholddal.

 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Oroszország tesztelte egy kulcsfontosságú elemét az új nukleáris űrhajtóművének, ami forradalmasítja a hosszútávú űrrepülést.
https://www.rt.com/news/442521-nuclear-propulsion-system-russia/
This device generates a stream of droplets that collectively have a very large surface and can radiate a lot of heat into space. The droplets are then collected and pumped back into the system.

Nem nagyon értem.

Putyi két éve mondta, 2018ban repülni fog.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 624
26 021
113
This device generates a stream of droplets that collectively have a very large surface and can radiate a lot of heat into space. The droplets are then collected and pumped back into the system.

Nem nagyon értem.

Putyi két éve mondta, 2018ban repülni fog.
Ezt most miért is írtad le? :p