Űrkutatás

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kamov

Well-Known Member
2018. augusztus 17.
242
688
93
Bocsánat soha nem járt a Holdon Michael Collins!

Az Apollo parancsnoki modul pilótákból ha türelmesek voltak lehetett később parancsnok.
Collins az akkor érvényben lévő személyzeti rotáció alapján az Apollo 17 parancsnoka lehetett volna, ha vállalja.
Nem vállalta, így lett Cernané a lehetőség.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 564
79 731
113
Az Apollo parancsnoki modul pilótákból ha türelmesek voltak lehetett később parancsnok.
Collins az akkor érvényben lévő személyzeti rotáció alapján az Apollo 17 parancsnoka lehetett volna, ha vállalja.
Nem vállalta, így lett Cernané a lehetőség.

Utánaolvastam soha többé nem járt az űrben sőt a NASA-t is otthagyta gyakorlatilag amilyen gyorsan csak lehetett az Apollo-11 küldetés után.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 564
79 731
113
Az Apollo parancsnoki modul pilótákból ha türelmesek voltak lehetett később parancsnok.
Collins az akkor érvényben lévő személyzeti rotáció alapján az Apollo 17 parancsnoka lehetett volna, ha vállalja.
Nem vállalta, így lett Cernané a lehetőség.

Egy parancsnoki modul pilóta sem járt a holdon bár a fent említett rotáció gyakorlatilag el sem indult mert lezárták a holdutazásokat(elméletileg elindult csak Collins otthagyta a NASA-t).
 

kamov

Well-Known Member
2018. augusztus 17.
242
688
93
Egy parancsnoki modul pilóta sem járt a holdon bár a fent említett rotáció gyakorlatilag el sem indult mert lezárták a holdutazásokat(elméletileg elindult csak Collins otthagyta a NASA-t).

Collins a Carrying the Fire című könyvében pontosan leírta hogy miért nem vállalt több repülést, dacára annak hogy Slayton felajánlotta neki az Apollo-17 parancsnokságát.

A tartalék jelölés, kettőt kihagysz, repülsz rotáció a Gemini programtól a rendszer alapját adta.

David Scott Apollo-9 pilóta, Apollo-12 tartalék parancsnok, Apollo 15 parancsnok, járt a Holdon
John Young Apollo-10 pilóta, Apollo-13 tartalék parancsnok, Apollo-16 parancsnok, járt a Holdon
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 748
2 597
113
Érdekes kép a Soyuz balasetről az ISS ről.

aHR0cDovL3d3dy5zcGFjZS5jb20vaW1hZ2VzL2kvMDAwLzA3OS85ODIvb3JpZ2luYWwvc295dXotbGF1bmNoLWZyb20tc3BhY2VfZ2Vyc3QuanBn
 
M

molnibalage

Guest
Ami pedig a folytonos wikipedia mantrát illeti ez az oldal pont azért van,hogy ne kelljen (kelég sokszor kétes) wikipedia szócikkeket olvasni.
A wiki ilyen alapvető dolgokban nem téved, te is csak az agyatlanul fikázók táborát erősíted. A HTKA fóruma meg pont nem azért van...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 564
79 731
113
Collins a Carrying the Fire című könyvében pontosan leírta hogy miért nem vállalt több repülést, dacára annak hogy Slayton felajánlotta neki az Apollo-17 parancsnokságát.

A tartalék jelölés, kettőt kihagysz, repülsz rotáció a Gemini programtól a rendszer alapját adta.

David Scott Apollo-9 pilóta, Apollo-12 tartalék parancsnok, Apollo 15 parancsnok, járt a Holdon
John Young Apollo-10 pilóta, Apollo-13 tartalék parancsnok, Apollo-16 parancsnok, járt a Holdon

Ja így már értem.Én azokról a parancsnoki modul pilótákról írtam,hogy nem jártak a holdon akik az Apollo-11-17 küldetésekben vettek részt.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 600
25 900
113
Nem palimadár?A 60-as években ezek nagyon veszélyes küldetések voltak márpedig az az ember elment a Holdig meg visszajött úgy,hogy csak ő nem járt a Holdon(az első alkalommal).Így,hogy járt a Holdon oké de ezt akkor ő nem tudhatta előre.Gondolj bele Armstrong nevét mindenki ismeri,Aldrin neve is nagyon közkeletű viszont őt alig ismerik.Te pl tudtad magadtól a nevét?
:)
Az érzelmek nem uralkodtak akkor sem, ha hidegháború volt /.D/, és amikor küldetés van.

Collins, mint felelős katona ezt a feladatot kapta, hogy keringjen a modulban és segítse a Hold oda vissza
retúrjegyeseket

Amstrong beszélt, Aldrin meg fotózott, az összes többi adódott, mert a munkájuk ez volt.

Igen, tré 1 helyzet, de őket erre szerződtették. Biztos volt érzelmi vonulat is, utólag szövegeltek is.

Alapból a kiképzésüknél valamilyen szempontból kiválogatták őket.

:)
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 600
25 900
113
  1. Egy sima wiki keresés kellett volna csak... https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Apollo_astronauts Eugen Cernan volt főmodul pilóta A10-zel és A17-tel leszállt. A többi beosztást, ahol ilyen lehetett volna megtalálod itt is Collins nem repült soha többet.
  2. Nem palimadár és nem is szerencsétlen, ez is feladat volt. BTW a legmagányosabb ember rekordját egy ilyen pilóta tarja, ő volt valaha legtávolabb egy másik élő emberi lénytől.
  3. Azért nem jártunk ott azóta sem, mert a politika adta hozzá a pénzt és nem közadakozás. Volt egy zászlóra tűzött cél, amit elértek. Még van egy jópofa történet is arról, hogy amikor a politikusoknak felvázolták a Marsutazást, akkor azok néztek egymásra és közölték, hogy félre tetszett érteni a feladatot... A Hold megvolt és ennyi.
Csak 1 kérdés, hogy a "közadakozás" hogy merült fel benned?

Dudi valószínűleg nem túl realitás alapon fogta meg a kérdéskört, és nem azonnal le kell csapni drasztikusan!

Beszélgetni is lehet normál hangnemben

és érdeklődni, hogy mit is gondol a Megszólított!

Van mikor tévedünk, és jól esik a segítség.

:)
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 600
25 900
113
Érdekes kép a Soyuz balasetről az ISS ről.

aHR0cDovL3d3dy5zcGFjZS5jb20vaW1hZ2VzL2kvMDAwLzA3OS85ODIvb3JpZ2luYWwvc295dXotbGF1bmNoLWZyb20tc3BhY2VfZ2Vyc3QuanBn
Ez nagyon komoly kép. :) :)

Efféle kép még nem volt /legalábbis én nem láttam/, hogy a startoló űrhajót lássák. Ha sikeres a feljutás, akkor tuti 2 kör után oda értek volna,

Biztos nagyon várták a váltást és nagyon nagyot csalódhattak fent, hiába jó a kilátás lefelé. :)
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55 and fishbed

kamov

Well-Known Member
2018. augusztus 17.
242
688
93
Most úgy néz ki hogy megvan a legutóbbi Szojuz-MSz kényszerleszállás oka.
A Szojuz-FG rakéta első és a második fokozatának összeillesztésénél elhajlítottak egy vezető/rögzítőelemet, majd ahelyett hogy kicserélték volna, bezsírozták és összeerőltették.
Aztán a fokozatleválasztáskor csodák csodája nem jött szét, amikor kellett volna.

A végleges jelentés várhatóan 30.-án lesz kész.
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 693
9 585
113
Azt írják hogy a magazin kibocsájtásának a megszűnése (прекращении) miatt 2019-re már nem lehet előfizetni.
OK. Akkor benéztem, sikerült úgy elolvasnom a подписка szó kihagyásával. Kiváncsi vagyok, hogy a helyére lépő "Russzkij kozmosz" magazin milyen lesz.
 
M

molnibalage

Guest
Csak 1 kérdés, hogy a "közadakozás" hogy merült fel benned?
Úgy, hogy az Apollo program is lényegében az volt. A Kennedy féle beszéd után politikai célkitűzés maradt és választópolgároktól volt a felhatalmazás a hatalmas pénzköltésre. A holdprogram után ennek nem volt támogatottsága.

Ma több millió űrhajózásér és űrkutatásért rajongó ember van. Ha mindegyik csak havi 10 USD-t adna egy közösségi finanszírozásban, akkor az hány mrd USD lenne? Mégsincs ilyen. Bezzeg egy űrhajós játékra 100m USD nagyságrendet kalapoztak össze. (Star Citizen)

Dudi valószínűleg nem túl realitás alapon fogta meg a kérdéskört, és nem azonnal le kell csapni drasztikusan!
Nem is azonnal csaptam. Sőt, nem is csaptam.

Beszélgetni is lehet normál hangnemben

és érdeklődni, hogy mit is gondol a Megszólított!

Van mikor tévedünk, és jól esik a segítség.

:)
Ezt most nem tudom, hogy dudinak vagy nekem címezted...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ma több millió űrhajózásér és űrkutatásért rajongó ember van. Ha mindegyik csak havi 10 USD-t adna egy közösségi finanszírozásban, akkor az hány mrd USD lenne? Mégsincs ilyen. Bezzeg egy űrhajós játékra 100m USD nagyságrendet kalapoztak össze. (Star Citizen)

Scam Citizen már 200 milliónál jár...
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Ma több millió űrhajózásér és űrkutatásért rajongó ember van. Ha mindegyik csak havi 10 USD-t adna egy közösségi finanszírozásban, akkor az hány mrd USD lenne? Mégsincs ilyen. Bezzeg egy űrhajós játékra 100m USD nagyságrendet kalapoztak össze. (Star Citizen)

A Star Citizen esetében (elvben) kapsz valamit. Én is befizettem rá, 'oszt várok 6 éve a Squadron 42-re. Ami leghamarabb 2019-ben jön, de azon se csodálkoznék, ha 2020-ban. :confused:

Azt se felejtsd el, hogy a Star Citizen esetében elmebeteg módon dolgoznak a mikrotranzakciókon, ebből van brutális pénzük. Persze ehhez kellenek olyanok, akik 700 dollárt fizetnek egy virtuális űrhajóért. És vannak olyanok (a jelek szerint nem kevesen), akik ki is fizetik ezt.

Nemrég írta a Prohardveren egy srác, hogy egy androidos játékkal játszik, ahol a teljes felfejlesztés 12000 dollár. És a szerver, amin játszik, már van egy német, 8 arab és vagy 20 kínai, aki ezt kifizette. Mondja azt valaki, hogy nincs pénz a mobilos játékokban... :p

Akkor most állj neki crowdsource módon pénzt keresni valami értelmes dologra. Nem fog összejönni, voltak próbálkozások. 2016-ban még Elon Musk is felvetette, aztán gondolom valaki rávilágított arra, hogy ez eszméletlen ökörség, és nem fog menni. Azóta inkább a milliárdosokat masszírozza, hogy adjanak pénzt, cserébe pedig részesedést kapnak a cégben.

És most lépjünk még egyet: oké, összeszedsz pár milliárd dollárt - és mire költöd? Nagyjából minden ott kezdődik, hogy kellene egy 100%-osan és sokszor újrafelhasználható eszköz, amivel a világűrbe ki lehet jutni. Mérvadó, hogy a hajtóművekre 5-10, nagy ritkán 20 repüléses élettartamot írnak. Ciki. Nagyon messze vagyunk attól, hogy az 1960-as években megálmodott "utasszállító repülőgép" szintű felhasználási szint és megoldás eljöjjön. Sajnos...
 
  • Tetszik
Reactions: fulcrum11

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 600
25 900
113
Úgy, hogy az Apollo program is lényegében az volt. A Kennedy féle beszéd után politikai célkitűzés maradt és választópolgároktól volt a felhatalmazás a hatalmas pénzköltésre. A holdprogram után ennek nem volt támogatottsága.

Ma több millió űrhajózásér és űrkutatásért rajongó ember van. Ha mindegyik csak havi 10 USD-t adna egy közösségi finanszírozásban, akkor az hány mrd USD lenne? Mégsincs ilyen. Bezzeg egy űrhajós játékra 100m USD nagyságrendet kalapoztak össze. (Star Citizen)


Nem is azonnal csaptam. Sőt, nem is csaptam.


Ezt most nem tudom, hogy dudinak vagy nekem címezted...
Nem is tudom, hogy mit kéne erre a kitekert gondolat menetű, önigazoló katyvaszra írnom.:eek:

Csak röviden, mert enni szerettem volna, helyette meg irkálok, tök feleslegesen.

- Adakozás téma "A Kennedy féle beszéd után politikai célkitűzés maradt és választópolgároktól volt a felhatalmazás a hatalmas pénzköltésre."

Ez nyilván nem adakozás, nincs + adó, a kormány a befolyt pénzből mást erőltetett, amit így sajtóztatták le, le sz@.tak mindenkit ezzel a süket dumával. A túloldalt legalább volt néhány portré a falon, aki igazolt mindent. :D

- "Ma több millió űrhajózásér és űrkutatásért rajongó ember van. Ha mindegyik csak havi 10 USD-t adna egy közösségi finanszírozásban, akkor az hány mrd USD lenne? Mégsincs ilyen. Bezzeg egy űrhajós játékra 100m USD nagyságrendet kalapoztak össze"

Mindig usa viszonylatokban gondolkozol, ha már tényleg emberiség szinten gondolkoznánk, akkor a Központi Űrügynökségben az eritreai kisgyerektől is kellene vonni legalább 1 fabatkát. Meg egyébként is mit örömködnek az űrhajós játékokkal, mások extraprofitját nem akarják támogat, meg még otthon csúnyáskodnak az űrben.

Na, nekem elegem volt a dumádból. :hadonaszos: