M
molnibalage
Guest
Itt a Falcon9 azért köhög egy kicsit a tulajával együtt.Igazából az az elképesztő 50 év fejlődése sem volt elegendő hogy még légkört is olcsóbban hagyjuk el
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Itt a Falcon9 azért köhög egy kicsit a tulajával együtt.Igazából az az elképesztő 50 év fejlődése sem volt elegendő hogy még légkört is olcsóbban hagyjuk el
1961es a napvitorlás novellája.Hát még Clarke.
A geostacionárius műholdak miatt is fogta a fejét, hogy miért nem szabadalmaztatta, és most ez is....1961es a napvitorlás novellája.
Nem hinném, hogy az lehet szabadalmaztatni, mert nem műszaki konstrukció. Azt nem védheti le szabadalommal, hogy a gravitáció van...A geostacionárius műholdak miatt is fogta a fejét, hogy miért nem szabadalmaztatta, és most ez is....
Ő nem akart semmit szabadalmaztatni. Ő a lehetséges mestere. Amit a fizika lehetővé tesz, azt ő megírta.A geostacionárius műholdak miatt is fogta a fejét, hogy miért nem szabadalmaztatta, és most ez is....
Meg is kerestem. Napvitorlások a címe, és Az Őrszem című novelláskötetben jelent meg.Ő nem akart semmit szabadalmaztatni. Ő a lehetséges mestere. Amit a fizika lehetővé tesz, azt ő megírta.
Azt írja, pár perc számolgatás után írta a novellát. Évtizedekkel később valaki pontosan utánaszámolt, és alig volt eltérés. Egy pasasról szól, aki egy naprendszer kerülő versenyen egy napvitorlással indul.
Kedvenc íróm. El is olvasom megint.
Ezt olvastad már? én dögre röhögtem magamat!Meg is kerestem. Napvitorlások a címe, és Az Őrszem című novelláskötetben jelent meg.
79ben orosz órán elkobozták tőlem. Sose kaptam vissza.Ezt olvastad már? én dögre röhögtem magamat!
https://www.google.com/search?rlz=1C1CHWL_huHU852HU852&ei=yd5NXf-8CaeLk74P1tanoAU&q=Lem+kiberiáda+pdf&oq=Lem+kiberiáda+pdf&gs_l=psy-ab.3..0j0i22i30.22815.25114..25793...0.0..0.114.382.3j1......0....1..gws-wiz.pid8lEhSe4U&ved=0ahUKEwi_xcOl1_bjAhWnxcQBHVbrCVQQ4dUDCAo&uact=5
Kicsit más, - szerintem
Nagyon szép a Hold és a Jupiter kettőse, a délnyugati égbolton, mintegy 15 fokkal a látóhatár felett.
Itt a Hold valami jégtű felhőbe van így még látványosabb.
Eltakarja a nyírfa.
Most kell megnézni.
Úgy tűnik, mintha gondot okoztál volna a tanerőnek!79ben orosz órán elkobozták tőlem. Sose kaptam vissza.
N+1 olyan rohadt jó célpont van, ahol soha nem jártak.
Az elpazarlást hogy érted?Számomra a legszomorúbb, hogy könnyen lehet, hogy az Uránusz és a Neptunusz rendszerét a mi életünkben egyetlen szonda sem fogja elérni. Elrepült mellettük sok éve a Voyager-2 (ugye a Voyager-1-et a gázóriások melletti elrepülést követően a két jégóriás megismerése szempontjából nézve - mint utóbb kiderült feleslegesen - elpazarolták), azóta pedig csak a teleszkópok... Minden arrafelé tervezett szondát vagy töröltek, vagy teljesen bizonytalan a sorsuk. És nem csak maguk a jégóriások, hanem ott van mondjuk a retrográd keringésű Triton is...
Az elpazarlást hogy érted?
Értem, köszi.Csak tippelek, de megpróbálok válaszolni: a Titán annyira érdekelte a csillagászokat, hogy a Voyager programot nagyjából alárendelték a Titán melletti elrepülésnek.
A Pioneer-11 1979-ben a Titán felszíni hőmérsékletét 250K-ban határozta meg, és vastag légkört figyeltek meg, ami miatt felmerült, hogy akár még élet is lehet rajta. A Voyager-1-et ezért a JPL tudósai "előlépteték" dedikált Titán-közeli átrepülésre, ami miatt viszont a Voyager-1 kiesett a "Planetary Grand Tour" program eredeti céljaiból. Annyira fontosnak ítélték a Titán közeli elrepülést, hogy ha a Voyager-1 valamiért kudarcot vallana, akkor a Voyager-2 pályáját módosították volna úgy, hogy közel repüljön el a Titán mellett. Ha a Titán elrepülésre nem került volna sor, akkor a Voyager-1 a Plútót látogathatta volna meg, erre ugye nem került így sor.
A Voyager-1 sok információt gyűjtött a Titánról, a légkör nagy része nitrogén (ahogy a Földé), de a felszíni nyomás 1,6x a Földinek, és héliumot illetve hidrogént is jelentős mennyiségben tartalmaz. Ugyanakkor a látható tartományban való fotókon nagyjából semmi sem látszott, a felszínről nem sokat tudtak meg. Vagyis sokan úgy vélik (utólag persze könnyű okosnak lenni), hogy nem érte meg a Voyager-1-et beáldozni a Titán-átrepülésért...
Szerintem túl bonyolult volt akkoriban olyan pályát kiszámolni (bolygóhelyzetek, időablakok, számítási kapacitás), kialakítani, ami a holdakat jobban elkapja. Meg hát ugye a pályamódosításhoz szükséges kraft is véges egy akkora szondában. Az eredeti cél pedig akkor válik elérhetővé, ha mindkét óriást útba ejti. Szerintem ez egy kompromisszumos megoldás volt.Értem, köszi.
Ennyire kötött a pálya, hogy a hintamanőver érinti a nagy bolygót, de csak a holdjához közel repülés miatt lehetetlen volt a Plútó felé irányítása még akkor is, ha tovább tartott volna az út vagy ahhoz nem annyira közel repül le a szonda?