Űrkutatás

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 978
13 991
113
Az oroszoknál majdnem hetente kijön az interneten valami iromány ami megkérdőjelezi az amerikai emberes leszállást a Holdon, gondoltam ezt berakom mert érdekes és még nem találkoztam ezzel az elmélettel.

Voltak az amerikaiak a Holdon , vagy sem, és mi köze ehhez Kínának? Meg fogjuk érteni.

A lényeg a talaj színe a Holdon. Az első szonda amit az amerikaiak felküldtek a Holdra (Surveyor 1) csinált egy rakat képet a Holdon de az optikára tettek egy szűrőt ami kiszedte a sárgát ezért minden szürke a képeken. Ezért a későbbi felvételeken is amiket az űrhajósok a "Hold felszínén" készítettek minden szürke, sőt még a talaj minta amit "visszahozták a Holdról" is szürke. A cikk írója szerint azonban a Hold felszíne barnás színű. Ezt igazolja a szovjet szonda (Luna 9) álltal készített képekkel és a kínai holdjáró álltal készített képekkel amelyek először barnás színűnek ábrázolják a felszínt később azonban ( a szerző szerint amerikai nyomásra) szürkére váltanak.

Aki nem hiszi járjon utána!!!
Hivatalos Orosz forrásból sosem hallottam, hogy megkérdőjelezték volna az Amerikaiak Holdraszállását.

És majd pont a Ruszkik ne készítettek volna egy szondát, hogy lefotozzák a helyszíneket, ha kétségeik lettek volna?!

Azóta az Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO) feltérképezte a felszínt, és beazonosították az Apollo küldetések helyeit
is. Elérhetőek a felvételek.
584640main_apollo17-right-670.jpg




A talaj színéről azt hiszem az Apollo 17 küldetés hozott érdekes narancsszínű mintát.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 831
35 399
113

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 978
13 991
113
Az orosz űrügynökség megígéri, hogy ellenőrzi, hogy az amerikai Hold leszállása valóban megtörtént-e
A Rogozin biztos poénos kedvében volt
Ez így nem több mint propaganda.
De az a jó, hogy a holdon nem tűnnek el a nyomok, nincs erózió, szóval, majd ha a Kínaiakkal feljutnak, meggyőződhetnek a dologról.
Üdvözlendő a kritikus gondolkodás, de amikor már a józan érvekkel, tényekkel szembeni, az már paranoiás, lépcső az őrület felé.

De most komolyan azt hiszitek, hogy ez az emberiség legnagyobb csalása, amiben több tízezer ember összedolgozott, és 1969óta tartják a titkukat? Akkor ebbe több nemzetközi űrügynökség is benne van,sőt a Szovjetek is falaznak a Nasanak... Tényleg teljesen hihető...
 
M

molnibalage

Guest
Ez így nem több mint propaganda.
De az a jó, hogy a holdon nem tűnnek el a nyomok, nincs erózió, szóval, majd ha a Kínaiakkal feljutnak, meggyőződhetnek a dologról.
Üdvözlendő a kritikus gondolkodás, de amikor már a józan érvekkel, tényekkel szembeni, az már paranoiás, lépcső az őrület felé.

De most komolyan azt hiszitek, hogy ez az emberiség legnagyobb csalása, amiben több tízezer ember összedolgozott, és 1969óta tartják a titkukat? Akkor ebbe több nemzetközi űrügynökség is benne van,sőt a Szovjetek is falaznak a Nasanak... Tényleg teljesen hihető...
Hát igen, a Manhattan-tervben és atomprogramban több szovjet kém volt, mint ujj a két kezemen, de a NASA-ban és a beszállítóknál biztosan nem volt senki sem...
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Ez így nem több mint propaganda.
De az a jó, hogy a holdon nem tűnnek el a nyomok, nincs erózió, szóval, majd ha a Kínaiakkal feljutnak, meggyőződhetnek a dologról.
Üdvözlendő a kritikus gondolkodás, de amikor már a józan érvekkel, tényekkel szembeni, az már paranoiás, lépcső az őrület felé.

De most komolyan azt hiszitek, hogy ez az emberiség legnagyobb csalása, amiben több tízezer ember összedolgozott, és 1969óta tartják a titkukat? Akkor ebbe több nemzetközi űrügynökség is benne van,sőt a Szovjetek is falaznak a Nasanak... Tényleg teljesen hihető...
Hidegháború volt...!
És sokkal több leágazása is lehet a dolognak.
..
Nem állítanám, hogy biztosan nem voltak ott, de azt sem, hogy igen. Rengeteg a hivatalosan kiadott felvétel, ami azóta hamisnak, ellentmondásosnak bizonyult egyértelműen. Pont ezért ezek egy részét szépen el is tüntették a NASA archívumából, ahogy a képelemző szoftverek elterjedtek.
Pár éve még a fősodratú hírekben arról is volt tudósítás, hogy elvesztették (sic.) az Apollo küldetés felvételeit.
..
Nem tudom hát mi van. Én legalább is...
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Korabeli tudósítás, Népszava, 1969. július 22., kedd
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 978
13 991
113
Hidegháború volt...!
És sokkal több leágazása is lehet a dolognak.
..
Nem állítanám, hogy biztosan nem voltak ott, de azt sem, hogy igen. Rengeteg a hivatalosan kiadott felvétel, ami azóta hamisnak, ellentmondásosnak bizonyult egyértelműen. Pont ezért ezek egy részét szépen el is tüntették a NASA archívumából, ahogy a képelemző szoftverek elterjedtek.
Pár éve még a fősodratú hírekben arról is volt tudósítás, hogy elvesztették (sic.) az Apollo küldetés felvételeit.
..
Nem tudom hát mi van. Én legalább is...
Ha figyelmen kívűl hadjuk a tényeket, új felvételeket, minden bizonyítékot, akkor is bukik a elmélet, mert ha legkisebb gyanú is lett volna, az elmúlt több mint 50 évben csak oda küldtek volna egy kamerás robotszondát a Szovjetek/oroszok lefényképezni a területet, hogy az Amcsiknak keresztbe tegyenek...
 
M

molnibalage

Guest
Hidegháború volt...!
És sokkal több leágazása is lehet a dolognak.
..
Nem állítanám, hogy biztosan nem voltak ott, de azt sem, hogy igen. Rengeteg a hivatalosan kiadott felvétel, ami azóta hamisnak, ellentmondásosnak bizonyult egyértelműen. Pont ezért ezek egy részét szépen el is tüntették a NASA archívumából, ahogy a képelemző szoftverek elterjedtek.
Pár éve még a fősodratú hírekben arról is volt tudósítás, hogy elvesztették (sic.) az Apollo küldetés felvételeit.
..
Nem tudom hát mi van. Én legalább is...
  • Mik azok az ellentmondásos hivatalos felvételek?
    Arra gondolsz, amikor a sok balfasz a rommá tömörített és sokszor még általuk manipulált fotóval jött?
    Mindig jót röhögtem, amikor az ilyen marhákat lealázták, amikor megmutatták az eredeti felvételeket és nem egy manipulált mákostésztát.
    Egyértelműen? LOL

  • Semmi nem tűnt el, csak akkor a tárhely drága volt és újrahasznosítottak dolgokat. Nekem sem "eltűntek" a '90-es évek játékai a HDD-mről, hanem anno helyhiány miatt töröltem őket a francba, ha nem kelletek már. Kurvára nem a "képelemző szoftverek" megjelenésekor "tűntek el adatok".

  • A képeket nem vesztették el, ma is tengernyi elérhető hatalmas méretben tömörítetlenül lényegében.
    Ja, hogy a sok balfasz hoaxer nem azokat használja.

  • A lézertükröt, amit meg mai napig használnak biztos Marslakók hagyták ott a Holdon.

  • A japánok anno a radaros szondájuk által adatok pontosságát az Apollo missziók képeivel validálták.

Kár volt megnézem mire válaszoltak, ismét bizonyítékot kaptam, hogy jó ötlet téged ignore-ban tartani...
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Ha figyelmen kívűl hadjuk a tényeket, új felvételeket, minden bizonyítékot, akkor is bukik a elmélet, mert ha legkisebb gyanú is lett volna, az elmúlt több mint 50 évben csak oda küldtek volna egy kamerás robotszondát a Szovjetek/oroszok lefényképezni a területet, hogy az Amcsiknak keresztbe tegyenek...
És ki hitt volna a szovjeteknek? o_O
Szerintem amit írsz önmagában nem cáfolat azért...
..
Na meg miért tettek volna bármilyen lépést "a nagy leleplezésre", ha esetleg náluk sem minden úgy történt, ahogy!
Jurij Gagarin ???
..
Én nem tudom mi hogyan volt, nem volt... De ha még fél évszázad eltelik valamilyen nagy durranás nélkül, akkor szerintem a 2060-as években senki nem fogja ezt elhinni! Az idő múlik. Nagyon.
 
  • Vicces
Reactions: jimkirk

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 978
13 991
113
És ki hitt volna a szovjeteknek? o_O
Szerintem amit írsz önmagában nem cáfolat azért...
..
Na meg miért tettek volna bármilyen lépést "a nagy leleplezésre", ha esetleg náluk sem minden úgy történt, ahogy!
Jurij Gagarin ???
..
Én nem tudom mi hogyan volt, nem volt... De ha még fél évszázad eltelik valamilyen nagy durranás nélkül, akkor szerintem a 2060-as években senki nem fogja ezt elhinni! Az idő múlik. Nagyon.
Érdekes Sputnik, Gagarin, stb a világ elhitte nekik.
Ha valamire bizonyítékod van, onnantól az nem hit kérdése...
De mondom még most sem késő, minden úgy van ahogy hagyták, csak kifakult a zászló az uv sugárzástól..
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
  • Mik azok az ellentmondásos hivatalos felvételek?
    Arra gondolsz, amikor a sok balfasz a rommá tömörített és sokszor még általuk manipulált fotóval jött?
    Mindig jót röhögtem, amikor az ilyen marhákat lealázták, amikor megmutatták az eredeti felvételeket és nem egy manipulált mákostésztát.
    Egyértelműen? LOL

  • Semmi nem tűnt el, csak akkor a tárhely drága volt és újrahasznosítottak dolgokat. Nekem sem "eltűntek" a '90-es évek játékai a HDD-mről, hanem anno helyhiány miatt töröltem őket a francba, ha nem kelletek már. Kurvára nem a "képelemző szoftverek" megjelenésekor "tűntek el adatok".

  • A képeket nem vesztették el, ma is tengernyi elérhető hatalmas méretben tömörítetlenül lényegében.
    Ja, hogy a sok balfasz hoaxer nem azokat használja.

  • A lézertükröt, amit meg mai napig használnak biztos Marslakók hagyták ott a Holdon.

  • A japánok anno a radaros szondájuk által adatok pontosságát az Apollo missziók képeivel validálták.

Kár volt megnézem mire válaszoltak, ismét bizonyítékot kaptam, hogy jó ötlet téged ignore-ban tartani...

Nagyon sok mindent feldobtál...
Nem vagyok hoaxer és időm sincs a legérdekesebb felvetéseket kikeresni, de számos fórumon rábukkanhatsz.
Itt lelkes ráérők sok mindent kitárgyaltak 18 oldalon keresztül. Egy része nyilván bullshit, de nem mind az.(!)
Illesztéstechnika, holdkomp:
..
Az első holdraszállás felvételeinek elveszejtéséről tömérdek hír van. 2006-ban derült ki. Egyet linkelek:
..
Homályos az egész történet, tele ellentmondásokkal.
Lehet, hogy csak 1972-ben szálltak le, olyan vonal is van.
Passz...
 
  • Vicces
Reactions: jimkirk

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 819
7 227
113
A lézertükröt, amit meg mai napig használnak biztos Marslakók hagyták ott a Holdon.
A számból vetted ki a szót, elképesztő, hogy mindegyik szamár 'elfeledkezik' a retroreflektorokról amit mint a holdon hagytak az asztronauták. Egy sereg ország tudósai használják, onnan tudjuk milliméteres pontossággal milyen távol van a hold felszíne, hogy 3.8 centimétert távolodik évente, stb. Kínából, Oroszországból, Japánból, Európából, vagy bárhonnan, ahol egy obszervatórium lézert tud bocsátani a Hold meghatározott pontjára, nem jelezték volna, hogy nem kapnak visszaverődést? Vagy 'mindenki benne van'? Mert akkor ez már egyenesen chemtrail szintű téboly.
File:ALSEP AS15-85-11468.jpg
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 344
10 717
113
És ki hitt volna a szovjeteknek? o_O
Szerintem amit írsz önmagában nem cáfolat azért...
..
Na meg miért tettek volna bármilyen lépést "a nagy leleplezésre", ha esetleg náluk sem minden úgy történt, ahogy!
Jurij Gagarin ???
..
Én nem tudom mi hogyan volt, nem volt... De ha még fél évszázad eltelik valamilyen nagy durranás nélkül, akkor szerintem a 2060-as években senki nem fogja ezt elhinni! Az idő múlik. Nagyon.
Érdekes Sputnik, Gagarin, stb a világ elhitte nekik.
Ha valamire bizonyítékod van, onnantól az nem hit kérdése...
De mondom még most sem késő, minden úgy van ahogy hagyták, csak kifakult a zászló az uv sugárzástól..
Marhára elegem van azokból az emberekből, akik hitalapon pazarolják az agyukat - oké, az legyen az ő bajuk - de még el is várják, hogy az általuk bizonyítani nem tudott hadoválást mindenki fogadja el, higgye el, mert ha nem, az merő tapintatlanság!:hadonaszos:
Legyen szó asztrológiáról, csodatételekről (az megvan, hogy amióta az objektív kontroll egyre elterjedtebb, azóta valahogy egyre kevesebb a vallási témájú csoda? Pedig már mindenkinek van kamerás, meg hangrögzítős telefonja, a világ tele térfigyelő kamerával...), stb.

...kolléganőm munkája is megsokszorozódott (kórházi raktár), amióta járvány van, minket is meglehet kérdezni házon belül, hogy mit látunk, tapasztalunk a COVID részlegekben, a kórházi dolgozók között is dolgozik a vírus rendesen, mi több; sorra diagnosztizálják a szövődményeket (nálam is diagnosztizáltak már - eddig szerencsére csak enyhét) - nagyjából már csak ezért érdemes kórházban dolgozni - mindenkinek vannak barátai, rokonai, akik megbetegedtek, szövődményesek lettek, meghaltak koronavírusban stb.

Erre kijelenti, hogy nem hisz benne, csak fel van fújva az egész...
- o_O:confused::eek::eek::eek:!!!???

...értem én, hogy kognitív disszonancia, meg minden, de ez - legalább néha - nem fáj?

Hogy Molni stílusában fejezzem ki magam:
Ilyenkor érzem úgy, hogy Gautama Sziddhártha hiába élt és gondolkodott.