Űrkutatás

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 429
63 751
113
Csak mondom, hogy volt velem egy 30/60x 60mm-es monokulár távcső is, az volt épp a kezemben, 60-as nagyításra álltva, épp próbáltam kézből csillagokat nézni, mikor ez jött. Nem, ilyenkor az ember csak bámul és nézi, mi fog ebből az egyre fényesebb istennyilából kisülni.
Ha akkor a 20x80-as van a kezemben és nem az állványon bámul magában, lehet én lettem volna az első, általam ismert ember, aki egy ekkora tűzgömböt távcsővel is lekísér.
Minden esetre azt határozottan állítom, hogy zöldeskék vakító csóvája és egy azt követő narancsvöröses csóvája volt.
Ebből lehet találgatni az összetevőire. Vas valószínű volt benne.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 181
14 824
113
Csak mondom, hogy volt velem egy 30/60x 60mm-es monokulár távcső is, az volt épp a kezemben, 60-as nagyításra álltva, épp próbáltam kézből csillagokat nézni, mikor ez jött. Nem, ilyenkor az ember csak bámul és nézi, mi fog ebből az egyre fényesebb istennyilából kisülni.
Ha akkor a 20x80-as van a kezemben és nem az állványon bámul magában, lehet én lettem volna az első, általam ismert ember, aki egy ekkora tűzgömböt távcsővel is lekísér.
Minden esetre azt határozottan állítom, hogy zöldeskék vakító csóvája és egy azt követő narancsvöröses csóvája volt.
Ebből lehet találgatni az összetevőire. Vas valószínű volt benne.
Klassz lehetett, én még fiatalon láttam egyet, annak hangja is volt..
Ez sem lehetett kicsi, ha tippelnem kellene, olyan hűtő méretűre saccolnám, ebből még kisebb kavics méretű törmelék a Földet is elérhette..
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 260
37 157
113
Rogozin kommentálta az RSC Energiánál történt lopással kapcsolatos nyomozás befejezését
1 milliárd rubelt elsíboltak a Tudományos és Energetikai Modul építésére szánt összegből
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 181
14 824
113
M
Hát ez Oroszországra különösen igaz... de kár hogy rongáltak.
Még akár jól is elsülhet a dologlo, mert így legalább most ráterelődött a figyelem, és talán nem ugyanarra a sorsra jut mint a másik amire 2002ben ráomlott a tetőszerkezet..

Ennek kapcsán most előkerült pár videó a romok eltakarításáról.
A nyugalom megzavarására alkalmas felvételek következnek.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 181
14 824
113
Angolul értők figyelméme ajánlanám a nemrég indult " 2 Funny Astronauts" Podcast-et, amiben Mike Massimino és Garrett Reisman asztronauták felszabadultan beszélgetnek különböző témákról.


https://www.podbean.com/ea/pb-br7pk-1042aae

A harmadik rész talán az eddigi legjobb, amiben az oroszországi túlélő kiképzés a téma. Egyszerre érdekes informatív és szórakoztató.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Tűzgömb húzott el Magyarország felett!
Rettenetesen megszaporodott a jelenség. Kétnaponta van egy hír bolidáról, tűzgömbről. Csak nekem furcsa!?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Szerintem csak egyre több a kamera ami potenciálisan felveszi őket.
Ezen én is gondolkodtam...
Na de nincsen több kamera potenciálisan mint két éve! (Legfeljebb jobb felbontásúak.)
Nekem olybá tűnik, határozottan több a giga-hullócsillag. Mi lehet a valódi oka? o_O
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 181
14 824
113
Ezen én is gondolkodtam...
Na de nincsen több kamera potenciálisan mint két éve! (Legfeljebb jobb felbontásúak.)
Nekem olybá tűnik, határozottan több a giga-hullócsillag. Mi lehet a valódi oka? o_O
Már hogyne lenne.
De mire próbálsz itt burkoltan célozni? Ez nem az UFO topik.
A válasz a sok kamera + a meteor shower. Ciklikus, előfordul...