Űrkutatás

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113
20/6 külsőböl 6 nem működött a belső irányítóbol csak 1 hajtómű ment 3/1


a média munkások nehéz élete, nem nélkülözi a veszélyt.

Komoly, hogy az indítóállástól ennyire távol is még milyen komoly betondarabok repkedtek... volt pusztítás bőven. Vajon az üzemanyag tankok, az égész indítópad infrastruktúra mennyit kapott?
Abba meg még durvább belegondolni, mi lett volna, ha az egész kóceráj még a padon eldurran... o_O
o_O :oops::confused:
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 210
12 497
113
Komoly, hogy az indítóállástól ennyire távol is még milyen komoly betondarabok repkedtek... volt pusztítás bőven. Vajon az üzemanyag tankok, az égész indítópad infrastruktúra mennyit kapott?
Abba meg még durvább belegondolni, mi lett volna, ha az egész kóceráj még a padon eldurran... o_O
o_O :oops::confused:
ez volt a teszt elsődleges feladata épségben marad vagy szét esik már az összes hajtómű beindításánál az indító pad. a többi az már extra.
Tépte az aszfaltott meg mindent ebben jobban látszik

 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 186
14 847
113
..
IMG-20230420-173857.jpg


kissé nevetséges, hogy ennél kisebb rakéták inditópadjánál is elengedhetetlen láng terelő "Fire devert" egyszerűen nincs a Starhip alatt.
IMG-20230420-173624.jpg
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 186
14 847
113
Musk nyilatkozatait ill a spacex tartalom gyártói is utaltak erre, mint rizikó faktorra.
Soha senki nem üzemeltetett egyszerre ennyi tolóerőt semmilyen formában, főleg nem élesben.
Nézd, nem kell rakéta tudósnak lenni ehhez..
Ha ki akarod próbálni mit bír a pad, arra a booster statikus tesztje tökéletesen alkalmas. Ezzel szemben összesen egyetlen egyszer gyújtották be az összes hajtóművet akkor is csak pár pillanatra, és nem Full tolóerőn.
Èrtem èn, hogy rapid development, de ez nekem nem tűnik túl átgondoltnak.

Hogy Musk miket mond.. kb. másfél éve hogy beígérte ezt a tesztet a következő hónapra.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 534
10 177
113
Szerintem 2 lehetőség van:
1 az egész indítóállást valami nagyon ideiglenes dolognak szánták
2 aki megtervezte, az teljesen hozzánemértő volt, mert még egy Falcon9nek sem lenne megfelelő..
Esetleg a kettő kombinációja.
Ha így építik KSC-ben, akkor mindjárt kezdhetik bontani és újratervezés. Lehet, nincs is olyan anyag, ami kibírná 33+ Raptor 90 fokos szögben érkező égéstermékét.

A sikertelenség okára szintén kettő:
1. nem megfelelő a Raptor megbízhatósága
2. az alkalmatlan kilövőállásből kaptak egy adag törmeléket és amiatt sérültek.
Vagy a kettő kombinációja.

Kicsit túl nagy falatnak tűnik ekkora rakéta a SpaceX-nek eddig. Lehet hátra még van 10+ év fejlesztési idő.
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 210
12 497
113
Szerintem 2 lehetőség van:
1 az egész indítóállást valami nagyon ideiglenes dolognak szánták
2 aki megtervezte, az teljesen hozzánemértő volt, mert még egy Falcon9nek sem lenne megfelelő..
Esetleg a kettő kombinációja.
Ha így építik KSC-ben, akkor mindjárt kezdhetik bontani és újratervezés. Lehet, nincs is olyan anyag, ami kibírná 33+ Raptor 90 fokos szögben érkező égéstermékét.

A sikertelenség okára szintén kettő:
1. nem megfelelő a Raptor megbízhatósága
2. az alkalmatlan kilövőállásből kaptak egy adag törmeléket és amiatt sérültek.
Vagy a kettő kombinációja.

Kicsit túl nagy falatnak tűnik ekkora rakéta a SpaceX-nek eddig. Lehet hátra még van 10+ év fejlesztési idő.
kifelejtettél valamit:
a prezentációt a megrendelőknek.
valamit mutatni kellet.
nem a végtelen szélviharba szórták el a pénzt.
szerintem a nem mükődő raptorok is a vissza verődések miattnem működtek.
Összességében a teszt nekem sikerült, tetszett csinálhatjátok tovább.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 186
14 847
113
Szerintem 2 lehetőség van:
1 az egész indítóállást valami nagyon ideiglenes dolognak szánták
2 aki megtervezte, az teljesen hozzánemértő volt, mert még egy Falcon9nek sem lenne megfelelő..
Esetleg a kettő kombinációja.
Ha így építik KSC-ben, akkor mindjárt kezdhetik bontani és újratervezés. Lehet, nincs is olyan anyag, ami kibírná 33+ Raptor 90 fokos szögben érkező égéstermékét.

A sikertelenség okára szintén kettő:
1. nem megfelelő a Raptor megbízhatósága
2. az alkalmatlan kilövőállásből kaptak egy adag törmeléket és amiatt sérültek.
Vagy a kettő kombinációja.

Kicsit túl nagy falatnak tűnik ekkora rakéta a SpaceX-nek eddig. Lehet hátra még van 10+ év fejlesztési idő.
Az a vicc, hogy már amikor épült a pad, évekkel ezelőtt felmerültek aggályok a dizájn és főleg a tűzvezető árok hiánya miatt.
Az egyetlen rövid teljes gyújtású teszt után is láthatóak voltak sérülések. Csúszott is az indítás miatta jópár hónapot.
Mindössze annyi törtènt, hogy beburkolták acél lemezekkel.

Simán benne van, hogy részben a repkedő beton darabok is bejátszottak a Raptorok sérülésébe.

Már miért ne lenne anyag? Acél +viz! szinte mindenhol ezt alkalmazzák. Ezt pont nem kell kitalálni. Mondjuk ott a Saturn V vagy az SLS állása példának. A tolóerő nagyon hasonló.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 534
10 177
113
kifelejtettél valamit:
a prezentációt a megrendelőknek.
valamit mutatni kellet.
nem a végtelen szélviharba szórták el a pénzt.
szerintem a nem mükődő raptorok is a vissza verődések miattnem működtek.
Összességében a teszt nekem sikerült, tetszett csinálhatjátok tovább.
Az nem probléma, hogy az indítóállás csaknem megsemmisült? Itt egy darabig tankolási teszt sem lesz, nem hogy hajtóműves szerintem
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 186
14 847
113
kifelejtettél valamit:
a prezentációt a megrendelőknek.
valamit mutatni kellet.
nem a végtelen szélviharba szórták el a pénzt.
szerintem a nem mükődő raptorok is a vissza verődések miattnem működtek.
Összességében a teszt nekem sikerült, tetszett csinálhatjátok tovább.
Számomra ebben a formában nagy csalódás a teszt.
A Pad rossz ahogy van.
A Raptorok megbízhatósaga kérdőjeles.
És èrtelmetlenül kukáztak egy Starship hajót.
Ezt egy értelmesebb tesztnél megelőzte volna legalább egy teljes idejű statikus Booster teszt, majd ha ott minden ok, szimpla Booster repülés, ha az is ok lehet összepakolni az egészet.

Vannak lépcsőfokok amiket nem lehet átugrani. Meg Elonnak se. Legalább is sok értelme nincs.
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 030
2 919
113
Végül is nem volt értelmetlen, mert rájöttek remélem, hogy ez így nagyon nem lesz jó. Más nagyságrend a feladat mint a befektetett tudás/pénz. Csak tudnám, hogy a NASA-t hogy tudták ennyire megvezetni...
Hát nem tudom. Az SLS egy repülés mínusz 30 kmrel van előttük kb 40 Milliárd dodóval drágábbért. Na annak nincs értelme. Ez meg be is jöhetett volna gombokból