Szent Föld! Nekik ígérte az istenük! -Ennyi!Így néz ki Izrael meg az az egész régió, ami miatt ölik egymást.
De el ne kezdetek itt is erről szájkaratézni!
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Szent Föld! Nekik ígérte az istenük! -Ennyi!Így néz ki Izrael meg az az egész régió, ami miatt ölik egymást.
Az nem pár tízmilliárd, hanem pár százmilliárd.Magyarország 20-30 évi fogyasztása!
.
Akkor megkapták.Szent Föld! Nekik ígérte az istenük! -Ennyi!
De el ne kezdetek itt is erről szájkaratézni!
@Kim PhilbyKína szinte számolatlanúl írja alá az ilyen együttműködési megállapodást különböző az űrkutatásban nem jegyzett nemzetekkel. Ezek leginkább politikai cèlú megállapodások.
Nem lebecsülve azok hozzáadott èrtékét, de jelenleg valódi, èrdemi technológia és tudás csak USA, Orosz, EU(+Kanada), Kína, Japán, India oldalon van. És persze lehetnek még országok akik össze tudnak rakni egy műholdat, de már az űrállomás, nem beszélve a Hold-állomás teljesen más liga. Kb úgy kell elképzelni mint a mi hozzájárulásunkat a MIR/ISS-hez. Ugye magyar fejlesztésű sugár-dózismérő van fenn. Ez persze nem kis dolog, de arányokat tekintve csepp a tengerben.
Hasonló a helyzet itt is. Ráadásul már gazdaságilag se feltétlen kell elköteleződni, mert a bizonytalan ROSS állomással kb egy időben kezdik építeni az első kereskedelmi állomásokat is.
Mèg egy tőkeerős Brazil vagy Törökországnak se kell lekötni magát. Ha valamit nagyon kutatni akar valaki idővel válogathat majd. Elég megnézni a Tiangong állomást amin jövőre 16 nemzet köztük europaiak közreműködésével 9 tudományos kutatás indul;
Azt már csak halkan jegyezném meg, hogy ugye a remek Magyar-Orosz barátság ellenére mi is az amerikaiakkal vitetjük az Űrhajósunkat potom $100M-ért!
Új korszak jön az Űrkutatásban. Ès a Starship felé rakéták megjelenésének következményeit még nem is látni, ami egy indítással akár egy 100-150 tonnás állomást is pályára állíthat, és akkor a további árletörő hatást nem is vettük.
A két jelentős megkérdőjelezhetetlen szereplő Nyugat és Kína lessz. Az Oroszok nem tudom, hogy önállóan tartani tudnák velük a lépést. Nem véletlen, hogy a Hold kutatási programban már Kínához dörgölőznek (meglátjuk mekkora sikerrel). De a Heavy hordozó-rakéta fronton már nagy a lemaradásuk, pedig az meghatározó lessz.
Köszi. A prezentáció kicsit ódivatú, de akár megvalósítható is...@Kim Philby
Újabb partnerek a Kínai Hold kutatási programban. Azerbajdzsán után ezúttal a Fehéroroszország is csatlakozott.
Nagyon igyekeznek, mert Dèl-Afrika meg Venezuela elég komolytalan hisz az állandó áramellátást se tudják biztosítani maguknak. Belarus már egy fokkal jobb van űrprogram saját hardver fejlesztès és 2012óta már a Kínaiakkal együttműködés. Az Azeriekkel idén mi is Űrkutatási együttműködési megállapodást kötöttünk. De náluk sincs sok tapasztalat a Műholdjaikat az AirbusSpace építi nekik. Vagyis ez még mindig nagyon sovány.
A Galactic-Energy szeptemberi Ceres-1 rakétának a hibáját a vizsgálat az első fokozat fúvókájának belső felületén lévő ablációs carbon "kopó" réteg, a gyártás során elszenvedett sérülése okozta. Ez a bevonat hivatott megóvni a fúvókát az olvadástól úgy hogy a lánggal való érintés során lebomlik, leadja az energiát és a keletkező gáz, filmet képez a felületen. Ezt sértették meg ami a hajtómű meghibásodásához vezetett:
Végül pedig elő került egy érdekes prezentációs videó arról, hogyan is képzelik el a Kínaiak a Hold bázist;
Azért az jó volna érteni, hogy egy kinetikus töltet után hogyan lessz a kráter alatt egy barlang-rendszer. Vagy előbb keresnek barlangot és utána ütnek lyukat rá? Elég fura. Meg igen nagyfokú robotizált egységekkel építik a bázis javát, ami hát eléggé sci-fi még.Köszi. A prezentáció kicsit ódivatú, de akár megvalósítható is...
+ Hovatovább Putyin megerősítette, hogy korábban tévedésből "Sferának" nevezte az Efir projektet.Vlagyimir Putyin elnök az RKK Energia céghez látogatott. Ott megmutattak neki kettő modult a 2028-ban felbocsétandó Orosz Orbitális Állomás nevű új "úúúállomásból". Az első modul egy dokkoló zsilip volt, a második pedig az állomás jövőben tervezett energiaellátó szegmense, amelyen a napelemtáblák is helyet kapnak. Annyit azért hozzátennék a második modul esetében,hogy a híradóba bevágott feliratok (tájékoztató tábla) szerint az utóbbi cucc nem maga a teljes értékű modul, hanem nemhermetikus földi teszt makett.
Holnap este részleges holdfogyatkozás lesz, bár csak 12 % körüli lesz a kitakarás, de mellette a Jupiter is ragyogni fog.
Részleges holdfogyatkozás október utolsó hétvégéjén
Az év egyik legizgalmasabb csillagászati eseménye lesz október 28-án, amikor bolygónk árnyéka rávetül hűséges égi kísérőnkresvabhegyicsillagvizsgalo.hu
Részleges holdfogyatkozás látható hazánkból október 28-án | National Geographic
A telihold déli peremének egy darabja kerül bolygónk árnyékábang.24.hu
Elég durva talaj fogassal érték le!
Persze, és el is szokott oldalra borulni alkalmasint a kapszula, de ennek még annyi energiája volt, hogy ki kellett forogja.Van ott egy lassító rakéta is. Az verte fel a port. De határozottan nagyobb volt a sebesség és gurultak is kicsit.