.Kína szinte számolatlanúl írja alá az ilyen együttműködési megállapodást különböző az űrkutatásban nem jegyzett nemzetekkel. Ezek leginkább politikai cèlú megállapodások.
Nem lebecsülve azok hozzáadott èrtékét, de jelenleg valódi, èrdemi technológia és tudás csak USA, Orosz, EU(+Kanada), Kína, Japán, India oldalon van. És persze lehetnek még országok akik össze tudnak rakni egy műholdat, de már az űrállomás, nem beszélve a Hold-állomás teljesen más liga. Kb úgy kell elképzelni mint a mi hozzájárulásunkat a MIR/ISS-hez. Ugye magyar fejlesztésű sugár-dózismérő vanfenn. Ez persze nem kis dolog, de arányokat tekintve csepp a tengerben.
.
A kinaiak sokban másolják a szovjeteket, ez a sok értelmetlen szerződés pont olyan, mint ami anno a szovjet központú Interkozmosz program volt, amiben politikai megfontolásokból egy csomó nimandot felvittek űrkutatást jórészt csak TV-ben néző országokból, tulajdonképpen igy ment fel Farkas Berci és a többi "szocialista ország" fiai is pár napokra, de a nagy múltú szir, afgán űrkutatás is igy kapott lehetőséget a légkör elhagyására.