Én bizakodó vagyok a Booster/Ship koncepcióval kapcsolatban. Szvsz még mindig olcsóbb, mint a NASA új csodarakétája, ami baromi lassan készül össze, de legalább jó drága. Piaci verseny is lesz, amikor majd elkészül a New Glenn. (A kínai Starship klónt azért nem mondom, mert nemigen lesz alternatívája az amerikai cuccoknak, lévén az USA kicsit fasírtban van Kínával, így kizárható a szorosabb űripari/űrkutatási együttműködés. Pedig - ismét csak szvsz -, ha komolyan gondolná az emberiség az új űrkorszakot/bolygókolonizálást/űrbázisépítést, a legjobb módja lenne, ha USA/Kína/Oroszo. együttműködés/összedolgozás lenne; mindenki bedobná a közösbe, amiben a legjobb. //kéz kivesz biliből...//
Ami Törppapa kérdéseit illeti:
Űrsikló projekt: nem egészen olyannak tervezték, amilyen lett, de a pénz közbeszólt, és a hővédő csempék is sérülékenyebbek voltak a valóságban, mint a papíron.
Hold: Az volt a fő probléma a Hold további kutatásával, "belakásával" hogy nem az oroszok értek oda előbb. Akkor talán nagyobb lett volna a kitartás, meg az erőfeszítés (ld. a "For all mankind" filmsorozatot.) A Saturn-V rohadt drága volt, csak egy presztízsrakéta, hogy feljussanak a holdra az oroszok előtt. Ez ugye megvolt, pipa, de aztán nem tudtak mit kezdeni a Holddal, nem volt olyan gazdasági cél, ami miatt megérte volna. A Saturn utódja, a Nova, ugyanolyan pénztemető lett volna. (ugyebár eldobható). Ha a NERVA projektet nem szántják be, akkor azzal a hajtóművel lehetett volna használni gazdaságosabban.