Energiagazdálkodás, energiabiztonság, villamosenergia-termelés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

tiz

Well-Known Member
2016. július 21.
364
2 426
93
És, hogy, ha lemerült, ellopták vagy csak áramszünet van? Akkor építesz be csak azért szünetmentes tápot...?

Nyilván kell bele szünetmentes.

Az autók elektronikai biztonságát nézve és inkább maradok a kemény fizikai zárnál...

Ezt pedzegettem az eredeti posztomban. Én IT szakember vagyok és konkrétan tudom, hogyan működnek ezek a dolgok. Az nem csinál biztonságos kommunikációt, aki nem akar.

Azt nézve, hogy hány ember fotóját és adatait lopták el telókról, részemről ez a legviccesebb dolgok egyike.

Lásd fent. Annak, hogy a telefonok és a számítógépek ennyire sebezhetőek több oka is van, messze-messze legkomolyabb az emberi nemtörődömség.Mi köze van ahhoz, hogy az egységsugarú felhasználó hány vírust szerez be adott idő alatt, hogy lehet-e bizonságos kommunikációt csinálni? Semmi.

A lakáskulcsom lényege az, hogy ha elveszne minden igazolvány, teló, akkor hazasétálok és bejutok. Most meg a telód nélkül nem jutsz be...? Az igen...

Ennek fuss neki még egyszer. De komolyan... elveszik minden, de a lakáskulcs nem tud... mert az olyan kis ragaszkodó. MI VAN?

A kettős zárnak meg sok értelmét nem látom. Feleslegesen fancy drága redundancia.

Ez egy vélemény, amit tisztelek oszt csá. Én a kulcsnak nem látom értelmét, felesleges archaikus maradvány.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 763
17 841
113
lenne az IoT-nak értelme, csak nem ezen a vonalon, de jelenleg csak az ilyen termosztát-baromságokra adna pénzt a "befektetők".
Ez a sarkítás viszont elvitte az egészet a mai irányba.

Jelenleg egy olyan projektet csinálok, ahol magas kolonnák lengéseit fogjuk bemérni. Ehhez nekem egy IoT eszköz tökéletes. Összeépítettem egy gyorsulásmérővel, van interneten keresztül kommunikál egy géppel, napi bontásban kapjuk a szél és elmozdulás adatokat. Egy-egy komolyabb kolonna magassága lassan a 90 métert is eléri, a szélteherre történő méretezésük meg elég nehéz, mert ez már minimum egy kettős tömegű lengőrendszer, ennek a leírása meg brutális differenciál-egyenlet-rendszer, így viszont mért adatok nyerek ki.

A cucc kapható, ellenben horror áron, egyszerű IoT barkácselemekből pár 10€-ből kijön - viszont a biztonság szinte nulla

A sort sokáig folytathatnám, iparban rengeteg lehetőség van, csak ez nem "szexi" téma, manapság az okosasztalra izgulnak a népek.A probléma abból van, hogy mindenkinek van egy ötlete, amit rád akarnak sózni és ehhez pénzt keresnek, holott ennek úgy kellene működni, hogy van egy igény, amire megoldás lesz és akkor a pénz kérdése nem kérdés. Amíg ez az irány marad, addig minden szart IoT-nek fognak hívni és minden macskajancsi "okos" dolgokkal házalni meg MI-vel - mert manapság egy 40 case-s switch-et már el lehet adni MI-nek, meg egy hétvége alatt nőnek ki a TensorFlow "szakértők".

A vitátokban mindkettőtöknek igazat adok, mert mindkét oldal meglátásait beépítve lehet értelmes terméket gyártani
 
M

molnibalage

Guest
lenne az IoT-nak értelme, csak nem ezen a vonalon, de jelenleg csak az ilyen termosztát-baromságokra adna pénzt a "befektetők".
Ez a sarkítás viszont elvitte az egészet a mai irányba.

Jelenleg egy olyan projektet csinálok, ahol magas kolonnák lengéseit fogjuk bemérni. Ehhez nekem egy IoT eszköz tökéletes. Összeépítettem egy gyorsulásmérővel, van interneten keresztül kommunikál egy géppel, napi bontásban kapjuk a szél és elmozdulás adatokat. Egy-egy komolyabb kolonna magassága lassan a 90 métert is eléri, a szélteherre történő méretezésük meg elég nehéz, mert ez már minimum egy kettős tömegű lengőrendszer, ennek a leírása meg brutális differenciál-egyenlet-rendszer, így viszont mért adatok nyerek ki.

A cucc kapható, ellenben horror áron, egyszerű IoT barkácselemekből pár 10€-ből kijön - viszont a biztonság szinte nulla

A sort sokáig folytathatnám, iparban rengeteg lehetőség van, csak ez nem "szexi" téma, manapság az okosasztalra izgulnak a népek.A probléma abból van, hogy mindenkinek van egy ötlete, amit rád akarnak sózni és ehhez pénzt keresnek, holott ennek úgy kellene működni, hogy van egy igény, amire megoldás lesz és akkor a pénz kérdése nem kérdés. Amíg ez az irány marad, addig minden szart IoT-nek fognak hívni és minden macskajancsi "okos" dolgokkal házalni meg MI-vel - mert manapság egy 40 case-s switch-et már el lehet adni MI-nek, meg egy hétvége alatt nőnek ki a TensorFlow "szakértők".

A vitátokban mindkettőtöknek igazat adok, mert mindkét oldal meglátásait beépítve lehet értelmes terméket gyártani
Ez egy valid ipari alkalmazás lenne. Kis befektetés, óriási haszon.
A többi okos otthoni szarság ennek tökéletes ellentéte.
 
M

molnibalage

Guest
Ennek fuss neki még egyszer. De komolyan... elveszik minden, de a lakáskulcs nem tud... mert az olyan kis ragaszkodó. MI VAN?
Sokkal több elveszett mobiltelefon veszik el, mint kulcscsomó. Meg többet lopnak? Ez vajh mitől van? No...?
1. Az egyiket el lehet adni használtan.
2. A kulccsomó és a zsebek mechanikai viszonya. A nadrágomban levő kulcscsomót érzem, hogy ott van. Mert nyomja a combom és érzem. A telefont a zsebes meg úgy emeli ki, hogy észre sem veszed. Annyi embernél látom, hogy a farzsebében van, hogy az beszarás...

Én a kulcsnak nem látom értelmét, felesleges archaikus maradvány
Azt nem nagyon akarja senki ellopni, mert nem érték, mert nem tudja, hogy hova való. A telódat elviszi és mivel szinte senki nem védi le, leformázza és eladja használtan.

Én konkértan tekerés közben 1 év alatt két telót találtam az út közepén. Az egyik egy háromgyerekes családé volt Nem győztek hálálkodni, hogy visszadtam. Szerinted, ha a családi lakáskulcsomóból egy elveszik, akkor érdekli őket? Max. zárcsere és annyi.

Ma az emberek életében így is túl sok dolog koncentrálódik egy eszközön. Ezt még ezzel megfejelni? Biztonsági rémálom.
Már azon is pislogok, hogy emberek képesek egy helyen tartani a Kp-t és minden igazolványt és bankkártyát... Ha elveszik/lopják, akkor hellóbelló. Nekem ezért van külön.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and blitzkrieg

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
"Milyen érzékelővel? Milyen módon történne ez? Hány darab kéne? Mennyibe kerülne?"

Vannak dedikalt viszivargas-erzekelo szenzorok. Nalam csak egyetlen darab kellett volna, mert mindig ugyanott omlott a viz. Kb. 10e alatt meguszhato tetel darabonkent (olcsobb es dragabb is van), teljes lakasban teszel a konyhaba, furdobe, vizorahoz.

"Tavolrol kapcsolhato futes: ha van egy horgasztanyad/vikendhazad, meleg lesz, mire hazaersz."
"Lakosság töredéke."

Nem igazan. Nagyon sokan elnek olyan csaladi hazban is, ahol ez hasznos tud lenni. Nem veletlen, hogy pl. az uj klimak mar helybol wi-fivel erkeznek.
Egyszeruen kenyelmes (pl. a klima taviranyitojat sosem hasznalom; nem kell visszamennem a lakasba, ha elfelejtem visszavenni a teljesitmenyt, online tudom allitgatni, nem kell a taviranyitoval szivni).


Az online biztonsagi rendszer ugyanez pepitaban; ugyanarra az IOT rendszerre fel tudsz fuzni mozgaserzekelot, kamerat, barmit; tavolrol latod, ha az ajto/kapu elott all valaki, beugrik a kertbe, stb. Eleg hasznos dolog.

A napot koveto arnyekolashoz valoban kell a szervo, de ez extrem pelda volt. Hasznos, de en nem koltenek ra egy vasat sem, mig az osszes tobbire igen.
Azt en is butasagnak tartom, hogy mindent fel akarnak okositani, de bekem egy csomo terhet le fog venni a vallamrol - ha megbizhatoan mukodik, kb. a funyirast is robot fogja csinalni.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

tiz

Well-Known Member
2016. július 21.
364
2 426
93
IoT barkácselemekből pár 10€-ből kijön - viszont a biztonság szinte nulla

Mi már évekel ezelőtt is olyan wireless protokollokat tettünk a saját eszközeinkbe, ahol AES-256 + salt + kulccsere lehetőség volt a kommunikációban. Nem állítom, hogy ez tökéletes, de azt igen, hogy egész jó.

Az átlag programozó persze nem foglalkozik a kérdéskörrel, de attól még lehet jól csinálni.

Csak a viszonyítás végett: a bankkártyád és a weboldalak 99%-a AES-128-at használ, ami sokkal-sokkal gyengébb, mint a 256. Cserébe ott a kulccsere automatikusan megy minden kapcsolatnyitásnál tanúsítvány alapon (tanúsítványotni IoT eszközben lehet, de az sok-sok CPU).
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Tisztelettel szeretném felhívni a figyelmed arra, hogy az, amit IoT és általában informatika témában előadsz egészen pontosan megegyezik azzal, amitől repülésteljesítmény és általában HT témában idegrohamot kapsz.

Programozó vagyok, meglehetősen széles körű tapasztalatokkal. Hogy NE a te stílusodban fogalmazzak: megalapozatlan kijelentéseket teszel úgy, mintha megingathatatlan állítások lennének.

És ez azért nagyon zavaró, mert "Molnibalage (tm)" stílusban küldesz el mindenkit melegebb éghajlatra akkor is, amikor nincs igazad. Meg úgy általában mindig.

Molni ON

Baromságokat beszélsz, ilyen hülyeségtől eldobom az agyam, hogy lehet valaki ennyire értelmetlen.​

Molni OFF

Ezt az esetek nagy részében magamban tartom, csak megint egy fránya IT témához szólsz hozzá úgy, hogy nem értesz hozzá / nem gondolkozol el rajta egy cseppet sem.

Az IoT-t - mint bármi mást - lehet értelmesen csinálni, és lehet idiótán csinálni. Azt írod, otthoni felhasználásra nincs értelme, szerintem van, példák:
  • Én például örülnék neki, ha a mobilommal tudnám nyitni / zárni az ajtót. - Utálom a kulcscsomót, a mobil alapból nálam van.
  • Nagyon örülnék, ha a munkahelyemről le tudnám ellenőrizni, hogy minden ablak be van-e zárva otthon, esetleg be tudnám zárni. - Előfordult már, hogy jött egy nagyon heves nyári zápor, és a nyitott ablakon (tetőtér) becsapott a víz.
  • Nem vagyok tökéletes, ezért előfordul, hogy "úristen, ugye kihúztam a vasalót" jut eszembe kb. 15 perccel azután, hogy elindultam. - De jó lenne biztosnak lenni benne.
  • Fenti pepitában: "elzártam a gázt" - mennyire jó lenne, ha ezt is le tudnám ellenőrizni.
  • Illetve szeretnék olyan okos hűtőt, amelyik megmondja, hány doboz megfelelő hőmérsékletű sör van bent. :p
Az, hogy Neked személy szerint nincsenek igényeid, nem jelenti azt, hogy minden felhasználás értelmetlen. A fentiek csak a legalapvetőbb dolgok, amelyek 5 perc szintidővel eszembe jutottak.

Az ipari / szolgáltató oldali felhasználást előttem már leírták párszor.

Ami az IoT biztonsági oldalát illeti: nem ész nélkül kell megvenni a legolcsóbbat / legdrágábbat / legtöbbet tudót, hanem el kell gondolkozni mielőtt kiépítesz egy rendszert. Évekkel ezelőtt láttam Amszterdamban olyan konferenciát, amelyik arról szólt, hogyan lehet IoT rendszereket biztonságossá tenni. Azt be kell lássam, hogy az emberek nagy részének nincs meg a technikai tudása ahhoz, hogy jó rendszert válasszon / építsen, de autót sem tudok gyártani, mégis lehet csili-vili, mindent tudó járgányom.

Azzal ugyan egyetértek, hogy rengeteg helyen lehet majd hasznosítani ezt a technológiát (mint pl. a közlekedés biztonságossá tételében), de amiket felsoroltál otthonra, na azokat én pont egyiket sem venném meg, legalábbis nem olyan formában, ahogy leírtad. :)

A mobil-kulcs. Lásd Molni válaszát. Ha lemerül a telóm, akkor nem jutok be a lakásba? Vagy ha ellopják a mobilom?
A kulcsom mindig a zsebben van jó mélyen, oda nem nyul be senki (meg nem is kell senkinek), de a mobilt sokszor lerakom a melóhelyen, vagy a hátsó zsebben is szem előtt van, meg ugye az kell is az embereknek.

Tetőablakot alapból nem hagyunk nyitva ha elmegyünk otthonról. Attól még, hogy távolról tudod irányítani, nem biztos, hogy ott ahol vagy esik, így nem fogod bezárni.
Akkor már inkább egy olyan szenzoros ablak, ami magától becsukódik, ha elkezdt esni. Persze ez szintén nem ma terjed el, hisz igencsak drága lenne, de majd biztosan el fog, ahogy olcsóbb lesz a technológia és nő az életszínvonal.

Vasaló, gáz: ezt viszont tanusíthatom, hogy ígény lenne rá. A feleségem is képes visszamenni a kapuból, hogy megnézze nincs-e bekapcsolva hagyva valami, na meg a csap nem folyik-e, a gáz nem szivárog. :)
Viszont hogy működne, mert robotkar nem lesz minden konnektoron, hogy kihúzza.
Inkább minden konnektorra lenne egy megszakító, ami külön-külön irányítható?
De ezt is inkább csak úgy tudnám elképzelni, hogy önmagától elzárja a gázt, csapot, áramot a ház, ha nem vagyok otthon.
Attól azért tartanék, hogy arra érek haza, hogy valaki távolról meghekkelt és bekapcsolta a gázt.
Ok, persze, biztonságos meg minden, de azért csak előfordul, hogy valamit elcsesznek és mégis meghekkelhető.
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Nem "okos" az otthonom de van egy szünetmentes táp , hogy addig kibírja pl a fűtés amíg haza érek és beröffentem az 5Kw-os Honda aggregátort ha nincs áram ! Ha lesz egy kis időm akkor külső áramszünet esetén magától fog indulni és ellátni a házat addig amíg helyre nem áll a hálózat . Most még kézi vezérelt !

Ha nekem valamire nincs igényem és másnak meg van attól még egyikünk se hülye ! Igen a stílus az sokszor bántó de lehet fejlődni !

Ha ott a szünetmentes táp, minek az aggregátor?
Remélem téged még nem kapott el az a világvégés őrület.
Vagy felétek olyan sűrűn vannak hosszú áramszünetek?
A lakás nem hül ki, ha pár órát nem megy a fűtés. Én utoljára kb. 20 éve tapasztaltam olyat, hogy hosszabb ideig ne legyen áram.
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Nem hiszem el, hogy lehetnek egyesek ennyire szűk látókörűek...

Attól, hogy neked nincs rá szükséged másnak talán van. Attól, hogy neked nincs rá pénzed másnak talán van.. Ha nem lenne értelme a lakossági oldalon IoT eszközöket fejleszteni, akkor, hatássszünet....... BuMmMmM!!! nem fejlesztenék őket.. mivel van benne profit, ez azt jelenti, hogy egy halom embernek hasznos már most is illetve később is az lesz!!!

Ráadásul ezek is olyanok mint minden kütyü, az elején drága, a fafejűek mondják, hogy minek, fölösleges szar, pénzkidobás aztán 2 generációval később az ember már az életét se tudja nélküle elképzelni. Lehet, hogy most van egy számodra teljesen fölösleges IoT kütyü, de lehet, hogy 15 év múlva abból az egy neked fölösleges kis szarból kifejlesztettek valami sokkal hasznosabbat, vagy csak maradt úgy ahogy volt, de immár egy komplett rendszer, egy csomag kis részeként működik mellyel már neked is hasznos lehet.

Ha tízből kilenc ősember anno azt mondja annak az egynek aki kitalálta a kereket, hogy mi a fasznak ez nekem, az én napi feladataimhoz nem jó, csak a tiedhez, akkor ma még talán mindig barlangokban élnénk.

Az IoT-t le bullshittelni nevetséges, miközben arról beszél "mindenki", hogy az új ipari forradalom egyik meghatározó eleme, ha nem az egésznek az alapja.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Egy szünetmentes kb fél órát hidal át.

Ok. De nálatok szokott lenni olyan sűrűn olyan hosszú áramszünet?
Mondom, utoljára vagy 20 éve volt hosszabb áramszünet.
Ok, évtizedben egyszer előfordulhat, de az sem a világvége, nem fagyunk meg a fűtés nélkül maradt lakásban pár óra alatt.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 257
113
Ok. De nálatok szokott lenni olyan sűrűn olyan hosszú áramszünet?
Mondom, utoljára vagy 20 éve volt hosszabb áramszünet.
Ok, évtizedben egyszer előfordulhat, de az sem a világvége, nem fagyunk meg a fűtés nélkül maradt lakásban pár óra alatt.
Egy könnyűszerkezetes házban kisebb a hőtehetlensége a falaknak. Amúgy volt már 4+ órás, előre bejelentett karbantartás.

Másrészt: a prepperkedésemre, hogy van itthon egy túlélő-doboz, benne tartós élelem, fogkefe, fogkrém, rágó, csoki, szappan, kézfertőtlenítő "leplombálva" sokan csak nevettek, aztán amikor az áruházakban nem volt kézfertőtlenítő, én csak elővettem...
 
  • Tetszik
Reactions: Kiebra and 2ndt

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 257
113
Nem hiszem el, hogy lehetnek egyesek ennyire szűk látókörűek...

Attól, hogy neked nincs rá szükséged másnak talán van. Attól, hogy neked nincs rá pénzed másnak talán van.. Ha nem lenne értelme a lakossági oldalon IoT eszközöket fejleszteni, akkor, hatássszünet....... BuMmMmM!!! nem fejlesztenék őket.. mivel van benne profit, ez azt jelenti, hogy egy halom embernek hasznos már most is illetve később is az lesz!!!

Ráadásul ezek is olyanok mint minden kütyü, az elején drága, a fafejűek mondják, hogy minek, fölösleges szar, pénzkidobás aztán 2 generációval később az ember már az életét se tudja nélküle elképzelni. Lehet, hogy most van egy számodra teljesen fölösleges IoT kütyü, de lehet, hogy 15 év múlva abból az egy neked fölösleges kis szarból kifejlesztettek valami sokkal hasznosabbat, vagy csak maradt úgy ahogy volt, de immár egy komplett rendszer, egy csomag kis részeként működik mellyel már neked is hasznos lehet.

Ha tízből kilenc ősember anno azt mondja annak az egynek aki kitalálta a kereket, hogy mi a fasznak ez nekem, az én napi feladataimhoz nem jó, csak a tiedhez, akkor ma még talán mindig barlangokban élnénk.

Az IoT-t le bullshittelni nevetséges, miközben arról beszél "mindenki", hogy az új ipari forradalom egyik meghatározó eleme, ha nem az egésznek az alapja.
Az IoT eleve nem csak otthoni felhasználást jelent. Amúgy egy LIDAR-os robotporszívó elég hasznos tud lenni...
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 845
5 046
113
Az IoT eleve nem csak otthoni felhasználást jelent. Amúgy egy LIDAR-os robotporszívó elég hasznos tud lenni...

Én robotfűnyírón gondolkozom, igaz nem idén még. Csak ugye az akkuja nem tudom , hogy bírná.
 
M

molnibalage

Guest
Nem hiszem el, hogy lehetnek egyesek ennyire szűk látókörűek...

Attól, hogy neked nincs rá szükséged másnak talán van. Attól, hogy neked nincs rá pénzed másnak talán van.. Ha nem lenne értelme a lakossági oldalon IoT eszközöket fejleszteni, akkor, hatássszünet....... BuMmMmM!!! nem fejlesztenék őket.. mivel van benne profit, ez azt jelenti, hogy egy halom embernek hasznos már most is illetve később is az lesz!!!

Ráadásul ezek is olyanok mint minden kütyü, az elején drága, a fafejűek mondják, hogy minek, fölösleges szar, pénzkidobás aztán 2 generációval később az ember már az életét se tudja nélküle elképzelni. Lehet, hogy most van egy számodra teljesen fölösleges IoT kütyü, de lehet, hogy 15 év múlva abból az egy neked fölösleges kis szarból kifejlesztettek valami sokkal hasznosabbat, vagy csak maradt úgy ahogy volt, de immár egy komplett rendszer, egy csomag kis részeként működik mellyel már neked is hasznos lehet.

Ha tízből kilenc ősember anno azt mondja annak az egynek aki kitalálta a kereket, hogy mi a fasznak ez nekem, az én napi feladataimhoz nem jó, csak a tiedhez, akkor ma még talán mindig barlangokban élnénk.

Az IoT-t le bullshittelni nevetséges, miközben arról beszél "mindenki", hogy az új ipari forradalom egyik meghatározó eleme, ha nem az egésznek az alapja.
Én egy teljesen átlagos user vagyok. Ebből kiindulva masszív igényt vizionálni...
N+1 olyan technológiai eszköz fejlesztettek, amire azt hitték igény van. Aztán akkora bukás volt, mint ide Lacháza...
Az első okostelefon szerűségek, a PDA is eltűnt, stb.
Vagy az n+1 rossz játék kontroller ötlet. Ez csak kb. 8-10 év és csak a szórakoztató ipar. Az közlekedés összes hülyesége, az egykerekű giroszkópos járművektől kezdve teli van a technikatörténet ilyen zsákutcával.

Csinálják csak. Ameddig nem az én pénzem van benne, max. majd ezen is lehet jót röhögni. :)
Az IoT-nek iparban lehetne helye, csak ott meg okkal vannak durva előírások, mert veszélyes környezetben használják őket adott esetben.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Ha ott a szünetmentes táp, minek az aggregátor?
Remélem téged még nem kapott el az a világvégés őrület.
Vagy felétek olyan sűrűn vannak hosszú áramszünetek?
A lakás nem hül ki, ha pár órát nem megy a fűtés. Én utoljára kb. 20 éve tapasztaltam olyat, hogy hosszabb ideig ne legyen áram.

A szünetmentes táp csak kb 10 órára tudja biztosítani a fűtés üzemét ha nem tart tovább akkor nincs gond ! Ha tovább tart tekerek egyet az émászos kismekszakítók után beépített 3fázisú kapcsolón és máris tudom indítani az aggregátort (nem csak ezért tartom de erre is tökéletes ) . Nem nem parázom és nem készülök az armageddonra de azért ha már új villamossági rendszert kapott a ház akkor éltem a lehetőséggel !
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Egy könnyűszerkezetes házban kisebb a hőtehetlensége a falaknak. Amúgy volt már 4+ órás, előre bejelentett karbantartás.

Másrészt: a prepperkedésemre, hogy van itthon egy túlélő-doboz, benne tartós élelem, fogkefe, fogkrém, rágó, csoki, szappan, kézfertőtlenítő "leplombálva" sokan csak nevettek, aztán amikor az áruházakban nem volt kézfertőtlenítő, én csak elővettem...

Az nem kerül semmibe, hogy tartasz otthon tartós élelmet (én is szoktam konzerveket, nem világvégevárás miatt, hanem, ha épp nincs időnk főzni, akkor gyorsan legyen mit enni), az nem megy kárba, hisz megeszed.
Na de egy akár többszázezer forintos aggregátort, csak azért, hogy hátha egyszer lesz egy több napos áramszünet (aztán meg pont addigra elromlik már a több éves állástól, hisz nem jó annak sem, ha benne áll a benzin használat nélkül).
Ok, persze, ahány ház, annyi szokás, de én ezt eléggé pénzkidobásnak tartom.
Persze ha az aggregátor használva van más dolgokra amúgy is (pl. hétvégi házban ahol nincs áram) és ez csak egy plusz feladata, akkor ok.