Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 102
3 069
113
Te tényleg nem látod,hogy mit szeretne elmagyarázni neked 20 ember vagy csak nem akarod érteni.
Ha szaros a pogácsa akkor ki kell dobni az egészet nem pedig avval érvelni,hogy van benne nem szaros rész is.(szerintem)
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 349
5 049
113
<blockquote rel="cinikus">Akkor én most megyek és kitöltök egy lottószelvényt... :DDDD
Azt nem értem 41 éves fejjel,hogy lehet az egy ilyen komoly oldalon ekkorát hibázni,hogy megengedik valakinek hogy beleírogasson más gondolataiba.Vagy töröljék az egészet vagy hozzá se nyúljanak.
Másrészről értem én hogy meg kell tartani MB...de ha hadják neki továbbra is ezt az ordenáré stílust akkor a laiki....és a többiek fognak innen elhúzni.
Ezt azért nem hiszem el,hogy ebben az országban csak egy ember tudja a végső igazságot....szóval tisztelettel mondom kérem tegyen valamit a stílus megfékezésére. </blockquote>Számomra az a felfoghatatlan, hogy az oldal tulajdonosai/üzemeltetői hogyan választanak moderátort: beledobnak egy kalapba pár nevet, aztán kihúznak egyet? Nem kérdezték meg a jóembert, hogy mit szeretne művelni itt, mint moderátor? Ha megkérdezték, ezt ígérte vagy sem? Ha ezt, tényleg tetszett nekik az ötlete? Netán nem néznek rá néha, hogy mit művel? Az lenne a "szakmai színvonal", hogy egyeseknek megengedett a "lóf*sz" és "b*zmeg" használata, azzal a szánalmasan komolytalan magyarázattal, hogy egyébként milyen "magas szakmai színvonalúak" a hozzászólásai? Ez lenne a "színvonal" az "új rendben"? Tényleg az a moderátor dolga, hogy a "népet" nevelje és az ilyesmit eltűrje, már legalábbis a nyilvánvalóan erős elfogultsága mentén?
Amúgy én itt a legutolsó senki vagyok, nem áll módomban intézkedni, így sajnos kénytelen vagyok mosni a kezeimet a stílus és a moderálás kapcsán. Szerintem amúgy a Gergely-féle moderáció teljesen jó volt: nem nevelt senkit, de a trágárkodókat kivágta, függetlenül az állítólagos "szakmai színvonaluktól" (a trágárkodás nem szakmai és nem színvonal, ugyanis).
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Ti meg azt nem értitek, hogy egy két hetes türelmi időszakot hagytam, amiben nem akartam csak úgy nekiállni törölgetni?
Mikor pl egy város vezetése úgy dönt, hogy egy utcában a forgalom irányát megváltoztatja, vagy kétirányú utcából egyirányút csinál akkor a kivezényelt rendőrök az első héten csak figyelmeztetik az autósokat és nem állnak le már az első nap büntetni. Mivel hiába teszik ki a táblákat, az autósok egy része megszokásból úgy is tilosba hajt.
Hétvégén jön egy új fórum motor ami nagyobb fokú moderálási lehetőségeket biztosít. Ezt követi még vagy két hét ami alatt eldöntöttem, hogy nem bannolok senkit.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 380
113
Zsolti, kitöröltem minden személyeskedő kommentet. Anyud nyugodtan alhat.
Ezen kívül kitöröltem minden OFF-ot is, beleértve a sajátjaimat is.
Megmondom őszintén, anyukám nyugodtan aludt, mert szegény nem is tudott róla szerencsére hogy bántják, s bevallom még én is tudtam ez miatt aludni. Egyébként köszönöm, de komolyan mondom, ezt most inkább miattad tettem szóvá, mert tudom hogy nehéz a modi élet, pláne itt, szóval nem irigyellek :p.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Volt most egy OFF hozzászólásod, azt is töröltem.
Jó lesz minden, meglátjátok:)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 380
113
Volt most egy OFF hozzászólásod, azt is töröltem.
Jó lesz minden, meglátjátok:)
A Patriot lett ott szembeállítva a SCUD-dal, pont Balázs előző felvetésére hogy milyen jó volt már a 80' években is az a rendszer, nem volt az annyira off szerintem, a Kh-32 pont hasonló sebességgel közlekedik majd a kiszivárgott hírek szerint, és a VALÓSÁGBAN a sokat sztárolt Patriot a DS alatt elvérzett a nála 20 évvel fiatalabb Scudok ellen a Sivatagi Vihar alatt, de persze azt csinálsz amit akarsz.

Hova szeretnéd ezt a hozzászólást, ahol nem off?
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
A Patriot nem része az AEGIS rendszernek és szárazföldi eszköz, amire ugye nem fognak hajó elleni rakétával lőni.
A VALÓSÁGBAN a SCUD nem vérzett el, eltalálta a bejövő rakétákat, viszont a roncsok tovább estek le a földre és károkat okoztak.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Tu-22M topikot kicsit kitakarítottam.

Ismét teljes zavart érzek az erőben!

Nemrég még ezt írtad:
Az megesik, hogy ilyenkor elszalad az emberekkel a ló, de nyugi, majd csillapítom a kedélyeket..

Mi történt ezzel a sziklaszilárd elvi álláspontoddal az elmúlt pár órában?

Most akkor szakmai topicokban helyénvaló a k.anyázás (lehet hogy a szerzőt ti fogjátok valami állami kitüntetésre felterjeszteni) vagy mi van...?
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 349
5 049
113
Cinikus én úgy álltam neki, hogy egyelőre senkit nem vágok ki.
Tudom, de majd eljön annak is az ideje, igaz? :) Az lesz még a szép, úgy várom már. :D

Nem az a problémám, hogy nem bannolsz, hanem az, hogy a trágárkodás mindenki részéről ugyanolyan elbírálás alá essen, ugyanazokkal a következményekkel, legyen az USA/orosz/kínai/jeti/Vatikán-párti vagy legyen a haditechnikához/biztonságpolitikához bármennyi köze.
Amúgy meg néha igenis lehet bannolni, akkor is, ha eredetileg ez nem állt szándékodban, de ezt is ésszel kell csinálni, vagyis az nem működik, hogy valaki az első "anyád!"-ért repül, a másik meg "érdemeire" tekintettel vidáman anyázhat-trágárkodhat kedvére. Márpedig mióta "új szelek fújnak", minden jel arra utal, hogy ez lesz az új rend. Szólj nyugodtan, ha rosszul látom.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Ha ilyen egyszerű lenne a dolog akkor be kéne állítani egy automatikus szűrőt egy csúnya szavak listájával és aki egy olyan szót leírt azt automatikuson bannolja.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 380
113
A Patriot nem része az AEGIS rendszernek és szárazföldi eszköz, amire ugye nem fognak hajó elleni rakétával lőni.
A VALÓSÁGBAN a SCUD nem vérzett el, eltalálta a bejövő rakétákat, viszont a roncsok tovább estek le a földre és károkat okoztak.
Gondolom Patriotot akartál mondani/írni. Elvérzett. Nagyon gyatra találati aránya volt a SCUDOKKAL szemben, és az egyetlen ok hogy nem tudták vele Izraelt belerángatni a háborúba, hogy arra reakcióul az Arabok meg kimaradjanak az Irak elleni szövetségből(ami pl. pont MB szerint nem volt jelentős, KELE meg hozott adatot, hogy több százezer emberről, Hadtestek-szintjéről volt szó), mert elég pontatlanok voltak, és nem volt elég belőlük a feladathoz. A Patriot ilyen szerepkörben leszerepelt.

Amit pedig ezzel sugallni akartam, hogy mivel valóban egy szárazföldi eszköz, nem pont oda illő, de arra TALÁN rámutathat, hogy még a nála 20 évvel öregebb, teljesen kiszámítható és kb. megegyező sebességű SCUDOK is kifogtak a korszerűbb légvédelmi rakétán, ami azért nem egy 73 kg os kis vacak RAM volt, hanem egy Patriot a maga 700 kg-jával. A Scud meg igazából mondom, ebben a vitában TELJESEN jó megközelítéssel pár száz kg eltéréssel, és néhány száz km/h max sebességgel, megfeleltethető a KH-32 nek. Persze ahogy mondtam, annyiban mégsem, hogy az új rakéta messzebbről indul, kisebb lesz a felderíthetősége - így a reakcióidő a védekező félnek ami kulcs minden légvédelmi intézkedésnél, és meredekebb/és vagy változó pályán manőverezve érkezik.

Akkor ezeket látva, mikor valaki leírja hogy a RAM röhögve lelövi, ne csodálkozzon már, ha olyan ember aki látott már légvédelmi rakétát, körberöhögi... Mondjuk Balázs el akarta itt adni a fórumon a NASAMS-ot is teljes értékű SAM-nek, az effektív max. 8km -es hatómagasságával/ 152 kg jával, meg a BUK ot akarta vele iskolázni, mikor az egy VALÓBAN teljes értékű rendszer, ami felett már nem repül el vadászgép/bombázó se nagyon.

Alapokkal nincs tisztában, hiába ez a nagy összebányászott tudás netről.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
haubagoi

Igazad van. Esetleg te is abbahagyhatod az atlantistázást...

Miért? Talán szitokszó? Azt hittem 'atlantista'-nak lenni felvállalható dolog.

(Annyit jelent mint Európa jövőjét az euro-atlanti együttműködésben látni.)
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 349
5 049
113
Ha ilyen egyszerű lenne a dolog akkor be kéne állítani egy automatikus szűrőt egy csúnya szavak listájával és aki egy olyan szót leírt azt automatikuson bannolja.
De, ez ilyen egyszerű: ha színvonalat akarsz, akkor nincs trágárkodás <b>SENKINEK</b>. Akkor sincs, ha az F-22 teljes dokumentációját gépeli be mellé: az nem működik, hogy az egyik hozzászólót bannolod egy "anyád!"-ért, a másik meg annyit trágárkodik, fröcsög és szólogat be mindenkinek (okkal vagy ok nélkül, édesmindegy), hogy azért még Bayerzsóti-díjat is kap. Ezzel nem fogsz tudni színvonalat produkálni, mert mindenki azt fogja látni, hogy itt lehet anyázni, ugyanis. Mert lehet. De csak a moderátor kedvenceinek, nyilvánvalóan. :D
 
M

molnibalage

Guest
Másrészről értem én hogy meg kell tartani MB...de ha hadják neki továbbra is ezt az ordenáré stílust akkor a laiki....és a többiek fognak innen elhúzni.
Ja értem, az nem "ordenáré" stílus, hogy érvek nélkül "vitázik" valaki? Még a szó használata is hízelgő zsoltira vagy egyesekre nézve..

Ezt azért nem hiszem el,hogy ebben az országban csak egy ember tudja a végső igazságot....
Szó sincs végső igazságról. Csak éppen a rakéta kinematika tisztázva volt. Ez kőkemény fizika.

Az RCS kapcsán meg semmiféle érvet nem tudtak hozni, hogy mitől lenne huszad az RCS-es az új rakétának, ami centrie ugyanúgy néz ki, csak handabandáztak...

szóval tisztelettel mondom kérem tegyen valamit a stílus megfékezésére
Aha. És a vég nélkül trollkodókkal mi van? Hányszor kell még elmondani, hogy a stílusnak nem csak az a része, hogy csúnya, ha valaki kurvaanyázik. Az érvek nélküli folyamatos baromság posztolása szerintem nem a stílus része? Azt szerinted nem kellene megfékezni...? Hm...?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 380
113
<blockquote>Másrészről értem én hogy meg kell tartani MB...de ha hadják neki továbbra is ezt az ordenáré stílust akkor a laiki....és a többiek fognak innen elhúzni.
Ja értem, az nem "ordenáré" stílus, hogy érvek nélkül "vitázik" valaki? Még a szó használata is hízelgő zsoltira vagy egyesekre nézve..

Ezt azért nem hiszem el,hogy ebben az országban csak egy ember tudja a végső igazságot....
Szó sincs végső igazságról. Csak éppen a rakéta kinematika tisztázva volt. Ez kőkemény fizika.

Az RCS kapcsán meg semmiféle érvet nem tudtak hozni, hogy mitől lenne huszad az RCS-es az új rakétának, ami centrie ugyanúgy néz ki, csak handabandáztak...

szóval tisztelettel mondom kérem tegyen valamit a stílus megfékezésére
Aha. És a vég nélkül trollkodókkal mi van? Hányszor kell még elmondani, hogy a stílusnak nem csak az a része, hogy csúnya, ha valaki kurvaanyázik. Az érvek nélküli folyamatos baromság posztolása szerintem nem a stílus része? Azt szerinted nem kellene megfékezni...? Hm...?</blockquote>

Egyesek viszont azt tartják, hogy rád nézve a "félnótás negyeddalamos nyolcadritmusos" kifejezés is hízelgő !

Ha már toljuk tovább változatlan lendülettel a másik fikázását, most megmutatom neked tukkó, hogy azt pallérozottan is lehet csinálni, nem kell elküldeni az anyjába senkit ahhoz, hogy a porba gyalázd:p!