Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Én ellenkeznék a szép szemek ellenében is. Telefonról már így is átláthatatlan az oldal, mellesleg nem tudod melyik topik megnyitása szívja le az adatkeretedet már a betöltés felénél.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Én ellenkeznék a szép szemek ellenében is. Telefonról már így is átláthatatlan az oldal, mellesleg nem tudod melyik topik megnyitása szívja le az adatkeretedet már a betöltés felénél.
Igaz!
De én nagy képernyőn nézem! A telót másra használom és nem az internetes csevegésre. Megértem, ha valaki kényszerből használja!
Szerintem, van megoldás, hogy a "kecske is jó lakjon és a káposzta is megmaradjon!"
Tcat?
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Van ez a posztom: http://forum.htka.hu/threads/biztpo...vjetunió-utódállamai.536/page-457#post-257162

Nagyon úgy fest, hogy az új fórummotor alatt az egy hozóászlásban max. 5 videó ágyazható be. Vagy esetleg ezen lehet módosítani, hogy megjelenjenek?! Kérdezem, hogy esetleg ez a beállítás átállítható-e az esetemben, hogy 10-15 videó link beágyazható (megjeleníthető) legyen egy hozzászólásban?
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 138
15 764
113
Amikor Mackensen belekezdett itt a reformtörekvéseibe, akkor tögtön írtam, hogy láttam én már ilyet, és soha nem vezetett semmi jóra.

Úgy látom kezd igazam lenni, mert már létre is jött egy párhuzamos fórum/ellenfórum javarészt itteni tagokkal.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 092
82 746
113
Van ez a posztom: http://forum.htka.hu/threads/biztpol-oroszország-és-a-szovjetunió-utódállamai.536/page-457#post-257162

Nagyon úgy fest, hogy az új fórummotor alatt az egy hozóászlásban max. 5 videó ágyazható be. Vagy esetleg ezen lehet módosítani, hogy megjelenjenek?! Kérdezem, hogy esetleg ez a beállítás átállítható-e az esetemben, hogy 10-15 videó link beágyazható (megjeleníthető) legyen egy hozzászólásban?

Képet maximum 20-at lehet beszúrni.Valószínu a videok száma is korlátolt egy hsz-ben.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Amikor Mackensen belekezdett itt a reformtörekvéseibe, akkor tögtön írtam, hogy láttam én már ilyet, és soha nem vezetett semmi jóra.

Úgy látom kezd igazam lenni, mert már létre is jött egy párhuzamos fórum/ellenfórum javarészt itteni tagokkal.

Nos, én nagyon "moderációellenes" vagyok, vagyis a nyilvánvalóan trollokon/flamereken kívül (bár nyilván ez is szubjektív...) bármilyen véleménynek teret kéne engedni szerintem. Viszont, amit Mack csinál itt, az eddig szimpi. Az "ellenfórum" meg... Ha az az, amire gondolok, akkor nem "ellen", inkább csak egy másik, egy alternatíva, ahová mehet bárki, aki azt az irányzatot akarja követni. Már, ha ott van efféle (ezt nem tudom, tegnap néztem oda először).
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 843
113
Amikor Mackensen belekezdett itt a reformtörekvéseibe, akkor tögtön írtam, hogy láttam én már ilyet, és soha nem vezetett semmi jóra.

Úgy látom kezd igazam lenni, mert már létre is jött egy párhuzamos fórum/ellenfórum javarészt itteni tagokkal.
Az az "ellenfórum" tudtom szerint elég rég megvan, és ott más moderálási elvek alapján kapsz meg hasonló infókat. Semmi akadálya, hogy valaki mindkettőt kövesse. Moderátor kell, szerintem Mackensen jól csinálja, habár minden lépésével nem értek én sem egyet.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Amikor Mackensen belekezdett itt a reformtörekvéseibe, akkor tögtön írtam, hogy láttam én már ilyet, és soha nem vezetett semmi jóra.

Úgy látom kezd igazam lenni, mert már létre is jött egy párhuzamos fórum/ellenfórum javarészt itteni tagokkal.

Láttam én is, de egy percig sem gondoltam róla, hogy "ellenfórum" lenne. Ez egy szabad világ, mindenki oda ír ahova akar és annyi fórumot nyit ahányat akar.
Ami a moderálást illeti gondolom a leggyengébb fejjel megáldott tagnak is leesett már, hogy eszem ágában sincs embereket kitiltani. Eddig egy ilyen akadt, de annak is nagyon komolyan meg kellett dolgoznia ezért :D
Viszont mintha egyre több és tartalommal teli komment kezdene megjelenni a szír topikban. Reméljük a folyamat nem áll le.
 
2016. szeptember 6.
58
0
6
Ami a moderálást illeti gondolom a leggyengébb fejjel megáldott tagnak is leesett már, hogy eszem ágában sincs embereket kitiltani. Eddig egy ilyen akadt, de annak is nagyon komolyan meg kellett dolgoznia ezért :D
Viszont mintha egyre több és tartalommal teli komment kezdene megjelenni a szír topikban. Reméljük a folyamat nem áll le.
Moderátori útmutatás a tagok minősítésének megtehetősége, vagy kiemelt kiváltsága/előjoga/privilégium a pozíciónak? ...költői

kocc.jpg

A magyar alkotmány 61. § (1) bekezdése szerint: „A Magyar Köztársaságban mindenkinek joga van a szabad véleménynyilvánításra.”

A véleménynyilvánítás szabadsága legegyszerűbben azt a morális jogot jelenti, hogy mindenki azt mondjon, amit akar. A véleménynyilvánítás szabadsága magában foglalja a hallgatás jogát is (negatív véleménynyilvánítási szabadság).

Az Alkotmánybíróság megállapítása szerint a véleményszabadság a kommunikációs szabadságok anyajoga. Ez azt jelenti, hogy a véleményszabadság több szabadságjogot foglal magában. Ide sorolható: a szólás- sajtószabadság (beleértve az összes médiumot), az informáltsághoz való jog, az információk megszerzésének szabadsága, a művészi, irodalmi alkotás szabadsága, a művészeti alkotás terjesztésének szabadsága, a tudományos alkotás szabadsága, a tudományos ismeretek tanításának szabadsága, (illetve szorosan ide kapcsolódik a lelkiismereti és vallásszabadság, valamint a gyülekezési jog is). A véleménynyilvánítás szabadságának biztosítása azért alapvető fontosságú minden demokratikus jogállamban, mert célja, hogy az egyén számára lehetővé tegye a szabad kommunikációt másokkal, hogy mások véleményét formálja, meggyőzhessen másokat a maga álláspontjáról.

A véleménynyilvánítás az egyéni önkifejezés alapja lehetővé teszi az egyén számára, hogy vágyait, gondolatait, szándékát megfogalmazza, másokkal megossza. A véleménynyilvánítás szabadsága minden közlés szabadságát magában foglalja, mégpedig függetlenül annak módjától, értékétől, erkölcsi minőségétől és legtöbbször valóságtartalmától is. A véleménynyilvánítási szabadság határainak megvonásánál indokolt különbséget tenni értékítélet és tényközlés között. Értékítéletre, egyén személyes véleményére a véleménynyilvánítás szabadsága minden esetben kiterjed függetlenül attól, hogy az értékes vagy értéktelen, igaz vagy hamis, érzelmen vagy észérveken alapul.
bővebben: http://tasz.hu/politikai-szabadsagjogok/velemeny
.....
Kit károsítottál meg ezzel a kitiltásos viselkedéseddel? Szegényebb az lett általa, aki nem írhatja le az álláspontját, vagy azok, akik nem ismerhetik meg más nézetét? Őket korlátoztad le a több ismeret megszerzéséről, így ezek az emberek válnak miatta tudáshiányossá. Fejjel tudsz csak intézkedni, mert fejből képtelen vagy rá, mert rosszra használod a tudatodat, de így nem csak magadnak ártasz vele, hanem számos embert rántasz magaddal a mélybe.
Emlékezz majd erre vissza, mikor veled is ez meg fog történni:
Friedrich Schiller - A genovai Fiesco összeesküvése: "A mór megtette kötelességét, a mór mehet."
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Moderátori útmutatás a tagok minősítésének megtehetősége, vagy kiemelt kiváltsága/előjoga/privilégium a pozíciónak? ...költői

kocc.jpg

A magyar alkotmány 61. § (1) bekezdése szerint: „A Magyar Köztársaságban mindenkinek joga van a szabad véleménynyilvánításra.”

A véleménynyilvánítás szabadsága legegyszerűbben azt a morális jogot jelenti, hogy mindenki azt mondjon, amit akar. A véleménynyilvánítás szabadsága magában foglalja a hallgatás jogát is (negatív véleménynyilvánítási szabadság).

Az Alkotmánybíróság megállapítása szerint a véleményszabadság a kommunikációs szabadságok anyajoga. Ez azt jelenti, hogy a véleményszabadság több szabadságjogot foglal magában. Ide sorolható: a szólás- sajtószabadság (beleértve az összes médiumot), az informáltsághoz való jog, az információk megszerzésének szabadsága, a művészi, irodalmi alkotás szabadsága, a művészeti alkotás terjesztésének szabadsága, a tudományos alkotás szabadsága, a tudományos ismeretek tanításának szabadsága, (illetve szorosan ide kapcsolódik a lelkiismereti és vallásszabadság, valamint a gyülekezési jog is). A véleménynyilvánítás szabadságának biztosítása azért alapvető fontosságú minden demokratikus jogállamban, mert célja, hogy az egyén számára lehetővé tegye a szabad kommunikációt másokkal, hogy mások véleményét formálja, meggyőzhessen másokat a maga álláspontjáról.

A véleménynyilvánítás az egyéni önkifejezés alapja lehetővé teszi az egyén számára, hogy vágyait, gondolatait, szándékát megfogalmazza, másokkal megossza. A véleménynyilvánítás szabadsága minden közlés szabadságát magában foglalja, mégpedig függetlenül annak módjától, értékétől, erkölcsi minőségétől és legtöbbször valóságtartalmától is. A véleménynyilvánítási szabadság határainak megvonásánál indokolt különbséget tenni értékítélet és tényközlés között. Értékítéletre, egyén személyes véleményére a véleménynyilvánítás szabadsága minden esetben kiterjed függetlenül attól, hogy az értékes vagy értéktelen, igaz vagy hamis, érzelmen vagy észérveken alapul.
bővebben: http://tasz.hu/politikai-szabadsagjogok/velemeny
.....
Kit károsítottál meg ezzel a kitiltásos viselkedéseddel? Szegényebb az lett általa, aki nem írhatja le az álláspontját, vagy azok, akik nem ismerhetik meg más nézetét? Őket korlátoztad le a több ismeret megszerzéséről, így ezek az emberek válnak miatta tudáshiányossá. Fejjel tudsz csak intézkedni, mert fejből képtelen vagy rá, mert rosszra használod a tudatodat, de így nem csak magadnak ártasz vele, hanem számos embert rántasz magaddal a mélybe.
Emlékezz majd erre vissza, mikor veled is ez meg fog történni:
Friedrich Schiller - A genovai Fiesco összeesküvése: "A mór megtette kötelességét, a mór mehet."

Egy másik weblap szabályzata, pusztán tájékoztató jelleggel: https://prohardver.hu/allando/alapelvek.html#moderacio
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Moderátori útmutatás a tagok minősítésének megtehetősége, vagy kiemelt kiváltsága/előjoga/privilégium a pozíciónak? ...költői

kocc.jpg

A magyar alkotmány 61. § (1) bekezdése szerint: „A Magyar Köztársaságban mindenkinek joga van a szabad véleménynyilvánításra.”

A véleménynyilvánítás szabadsága legegyszerűbben azt a morális jogot jelenti, hogy mindenki azt mondjon, amit akar. A véleménynyilvánítás szabadsága magában foglalja a hallgatás jogát is (negatív véleménynyilvánítási szabadság).

Az Alkotmánybíróság megállapítása szerint a véleményszabadság a kommunikációs szabadságok anyajoga. Ez azt jelenti, hogy a véleményszabadság több szabadságjogot foglal magában. Ide sorolható: a szólás- sajtószabadság (beleértve az összes médiumot), az informáltsághoz való jog, az információk megszerzésének szabadsága, a művészi, irodalmi alkotás szabadsága, a művészeti alkotás terjesztésének szabadsága, a tudományos alkotás szabadsága, a tudományos ismeretek tanításának szabadsága, (illetve szorosan ide kapcsolódik a lelkiismereti és vallásszabadság, valamint a gyülekezési jog is). A véleménynyilvánítás szabadságának biztosítása azért alapvető fontosságú minden demokratikus jogállamban, mert célja, hogy az egyén számára lehetővé tegye a szabad kommunikációt másokkal, hogy mások véleményét formálja, meggyőzhessen másokat a maga álláspontjáról.

A véleménynyilvánítás az egyéni önkifejezés alapja lehetővé teszi az egyén számára, hogy vágyait, gondolatait, szándékát megfogalmazza, másokkal megossza. A véleménynyilvánítás szabadsága minden közlés szabadságát magában foglalja, mégpedig függetlenül annak módjától, értékétől, erkölcsi minőségétől és legtöbbször valóságtartalmától is. A véleménynyilvánítási szabadság határainak megvonásánál indokolt különbséget tenni értékítélet és tényközlés között. Értékítéletre, egyén személyes véleményére a véleménynyilvánítás szabadsága minden esetben kiterjed függetlenül attól, hogy az értékes vagy értéktelen, igaz vagy hamis, érzelmen vagy észérveken alapul.
bővebben: http://tasz.hu/politikai-szabadsagjogok/velemeny
.....
Kit károsítottál meg ezzel a kitiltásos viselkedéseddel? Szegényebb az lett általa, aki nem írhatja le az álláspontját, vagy azok, akik nem ismerhetik meg más nézetét? Őket korlátoztad le a több ismeret megszerzéséről, így ezek az emberek válnak miatta tudáshiányossá. Fejjel tudsz csak intézkedni, mert fejből képtelen vagy rá, mert rosszra használod a tudatodat, de így nem csak magadnak ártasz vele, hanem számos embert rántasz magaddal a mélybe.
Emlékezz majd erre vissza, mikor veled is ez meg fog történni:
Friedrich Schiller - A genovai Fiesco összeesküvése: "A mór megtette kötelességét, a mór mehet."


giphy.gif
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 843
113
A magyar alkotmány 61. § (1) bekezdése szerint: „A Magyar Köztársaságban mindenkinek joga van a szabad véleménynyilvánításra.”
- ezt a hülyeséget, akkor próbálj meg nyilvánosan pl holokausztot tagadni. A bíróságon hivatkozhatsz majd az alkotmányra, ők meg elmondják, hogy szabad országban szabad emberek szabad akaratukból azt tehetnek amit szabad. A szólásszabadság is ugyanakkora kamu, mint a média függetlensége és objektivitása.
Amúgy mért nem vagy kitiltva?
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Ezt nézem én is :D Érdekes módon feltámadt. Viszont van rá magyarázat. Az új fórummotor olyan finomságokra képes, hogy tagokat bizonyos topikokból is ki lehet tiltani. Ez azt jelenti, hogy az adott tag minden máshoz a továbbiakban is hozzá tud szólni, csak ahhoz a topikhoz nem. Ez történt most.
Viszont nem találom sehol, hogy lehet valakit az egészből kitiltani?