Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 137
15 764
113
Láttam én is, de egy percig sem gondoltam róla, hogy "ellenfórum" lenne. Ez egy szabad világ, mindenki oda ír ahova akar és annyi fórumot nyit ahányat akar.
Ami a moderálást illeti gondolom a leggyengébb fejjel megáldott tagnak is leesett már, hogy eszem ágában sincs embereket kitiltani. Eddig egy ilyen akadt, de annak is nagyon komolyan meg kellett dolgoznia ezért :D
Viszont mintha egyre több és tartalommal teli komment kezdene megjelenni a szír topikban. Reméljük a folyamat nem áll le.

Aham. Akkor szerinted mégis miért most hozták létre és miért itteni "törzskommentelők"?
Nem csak a kirakás számít, hanem a kioktatás is. Hogy számos dologból az jön le, mintha te a személyes játszóterednek tekintenéd a fórumot, ahol nem csak takaríthatsz, de ki is oktathatod a népeket, mit kéne, meg mit nem. És ez sokaknak nem tetszik még akkor sem, ha még nem volt semmiféle vérengzés.
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Akár kioktatás, akár nem, azt a gyűlöletkeltő és személyeskedő kommentözönt meg kellett fékezni.
Ha valaki a törzstagok közül fórumot nyit, ki vagyok én, hogy ebben megállítsam, vagy egyáltalán véleményezzem?
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Azt külön nagyra díjazom, hogy nincs a bejelentéseimnek foganatja. Pedig teljesen objektív módon megítélhető trágárságról volt szó.
El sem várom már, hogy a floodolást, szándékos dezinformációt (csak ami logikailag szűrhető), vagy terrorszervezet erkölcsi támogatását (kb. Btk-s kategória) szankcionálják.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and fip7

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Azt külön nagyra díjazom, hogy nincs a bejelentéseimnek foganatja. Pedig teljesen objektív módon megítélhető trágárságról volt szó.
El sem várom már, hogy a floodolást, szándékos dezinformációt (csak ami logikailag szűrhető), vagy terrorszervezet erkölcsi támogatását (kb. Btk-s kategória) szankcionálják.

?
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 066
9 061
113
Azt külön nagyra díjazom, hogy nincs a bejelentéseimnek foganatja. Pedig teljesen objektív módon megítélhető trágárságról volt szó.
El sem várom már, hogy a floodolást, szándékos dezinformációt (csak ami logikailag szűrhető), vagy terrorszervezet erkölcsi támogatását (kb. Btk-s kategória) szankcionálják.

Visszanéztem a lezárt bejelentéseket. Ha jól számoltam 4 db kommentet jeleztél a moderátor felé.

  • mindegyikre kaptál választ a moderátortól
  • ahol tényleg indokolt volt, ott járt a bejelentett hozzászóló figyelmeztetése, vagy posztjának törlése

Én ez alapján egy picit túlzónak érzem, hogy nincs semmi foganatja a bejelenetéseidnek.
 

formosa1

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 575
978
113
Hozzászólásonként 10 videóra lett emelve a limit.
T. Üzemeltetők, T. Tcat!
Szerintem önöknek az az érdekük, hogy a HTKA minél több érdeklődőhöz és fórumozóhoz eljusson. Nem vagyunk egyformák, így nincs lehetőségünk arra, hogy a Pentagon legmodernebb gépeit birtokoljuk.

Mi szükség van arra, hogy "egyesek" 10 videóval és 20 képpel színesítsék a nem létező mondandójukat, /mert gyakran 1 szót sem írnak mellé/?
Mi szükség van arra, hogy egyesek beillesztett képei lelassítsák vagy hazavágják más felhasználók gyengébb /pl. mobil/ eszközeit?
Miért kell mások szórakozását elrontani vagy ellehetetleníteni?
Miért nem lehet a lassulást okozó képek limitjét 1-re max. 2-re csökkenteni?
Mi lenne, ha a hiányzó képek illesztgetése helyett a linkelést támogatnák? /Akit érdekel, megnézi, akit nem, az nem!/
Mi lenne, ha a videókat is limitálnák? /1-2 videó után az ember el tudja dönteni, hogy érdekli-e a többi, vagy sem. Ha igen, akkor rákattint a linkre, ha nem, úgy nem foglalja a helyet 1 olyan dolog, melyre a fórumozók 1 része nem is kíváncsi.
Válaszukat előre is köszönöm!

Amúgy Formosa vagyok, ám változott a mail-em, így régi névvel és új címmel a megújult oldal nem engedett belépni. Talán további újításoknál erre is gondolni kéne, mert szerintem gyakrabban változhat a cím, mintsem hogy valaki elfelejse a jelszavát. /Persze nem vagyok informatikus, így lehet hogy én hibáztam valamit./
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 066
9 061
113
Amúgy Formosa vagyok, ám változott a mail-em, így régi névvel és új címmel a megújult oldal nem engedett belépni. Talán további újításoknál erre is gondolni kéne, mert szerintem gyakrabban változhat a cím, mintsem hogy valaki elfelejse a jelszavát. /Persze nem vagyok informatikus, így lehet hogy én hibáztam valamit./

Igen, itt dupla probléma volt, hiszen a megváltozott email cím miatt hiába is kért volna jelszó újragenerálást, azt egy már nem aktív email címre küldte volna fórum. Nyugodtan lehetett volna küldeni egy emailt valamelyik szerkesztőségi email címre a problémáról, megoldottuk volna. Nincs probléma egyébként, össze lehet vonni felhasználókat, nem kell veszni hagynia a Formosa felhasználónevet.

Csak ennek egyeztetéséről kérnék egy privát üzenetet itt a fórumon, vagy egy emailt a szerkesztoseg kukac htka.hu címre.

-----

A képek, beágyazott multimédiás tartalmakra válaszolok később, most éppen nincs időm gép előtt lenni.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
A kèpekkel ès videókkal kapcsolatosan màr Mack elkezdett valami fejlesztèst, ha jól figyeltem meg: Màr vannak Mèdia topikok, ahovà a kèpeket ès videókat lehet feltölteni majd. Ha ez ìgy alakulna a jövőben is, akkor a mobil eszközök problèmàja megoldódna szerintem.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Nekem a mobilon be van állítva, hogy lerontja a képek minőségét, néhány kilobájtosra rontja de a kis képernyőn még így is elfogadható minőségű. A videók ömlesztésének én sem vagyok híve főleg ha nincs is különösebb hírértékük csak ömlesztett egyvelegként vannak betolva, de néhány hírnél azért a kép vagy a videóanyag sokat hozzátesz a hitelességéhez úgyhogy teljesen mellőzni se kéne. Amíg nincs megnyitva a videó sem foglal sok helyet és a képrontóval még a kezdőkép is elfogadható méretűre csökkenthető.

Szerintem hasznos fejlesztés volt a facebook videók beágyazhatóvá tétele, nincs tervben ugyanez a twitter videókkal is?
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Igen, mivel nem törölhetőek garantáltan csak 4-et regisztrált a rendszer Tőled. Sajnos úgy tűnik a bejelentéseid java része elveszett az éterben.
Mit csináljak ha ehhez hasobló lroblémák nem csak itt fordulnak velem elő
Nekem a mobilon be van állítva, hogy lerontja a képek minőségét, néhány kilobájtosra rontja de a kis képernyőn még így is elfogadható minőségű. A videók ömlesztésének én sem vagyok híve főleg ha nincs is különösebb hírértékük csak ömlesztett egyvelegként vannak betolva, de néhány hírnél azért a kép vagy a videóanyag sokat hozzátesz a hitelességéhez úgyhogy teljesen mellőzni se kéne. Amíg nincs megnyitva a videó sem foglal sok helyet és a képrontóval még a kezdőkép is elfogadható méretűre csökkenthető.

Szerintem hasznos fejlesztés volt a facebook videók beágyazhatóvá tétele, nincs tervben ugyanez a twitter videókkal is?

Milyen telefonos oprendszert használsz, és hogy lehet ezt beállítani?
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Bármelyik oprendszerhez elérhető az Opera browser és az tudja. Adatforgalmat spórol és sokkal gyorsabb is. Rákattintva megnyitja a teljes képet is de egyébként egy pár kilobájtos előképet generál ami kis képernyőn elég is.
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis