Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1526

Guest
Én támogatom, hogy ne legyen sértegetés meg személyeskedés, de túlérzékenységgel még ezt az elvet is túlzásba lehet vinni. Van egy ilyen frázis, hogy leszakad a plafon arra aki valami nagyon nagy képtelenséget állít. Ennek a frázisnak nincs köze fizikai sérüléshez és nem is annyira a személyre utal hanem a képtelen kijelentésre. Ráadásul az illető privátba üzent nekem, hogy ő nézte félre a dolgot és tényleg képtelenség volt amit állított (hogy magától leszakad egy kör alakú plafondarab és kitépi a betonvasakat) és elnézést is kért még ő is elismerte, hogy tényleg jogos volt a válaszom. Nem egymással személyeskedtünk hanem a lyukat elemeztük, csak hát ezzel az ízes magyar mondással fejeztem ki, hogy "csoda hogy nem szakad rád a plafon", mert ez a frázis olyan jól illett a témához.

Ezt nem azért írom mert különösebben fájna a komment törlése, inkább építő kritikának szánom, a szidalmazást és sértegetés, férgezés és patkányozás szerintem is elfogadhatatlan de egy ilyen szép magyar szólást, ilyen képes beszédet azért még helyén lehet kezelni, maga a címzett se vette sértésnek. Egymásra reagálásból, interakcióból némi személyeskedést nem is lehet kiküszöbölni, inkább a sértő személyeskedésre kéne ügyelni.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Mack, most komolyan, mi történik az ukrán topikban? Felmerült egy téma, hogy Plotnickij szülei elhunytak mérgezésben. Mire én betettem ezt a tudósítást ami szerint gombamérgezésben hunytak el:
http://www.rosbalt.ru/russia/2016/09/20/1551877.html

Boki viszont bármiféle forrás és minden alap nélkül gyilkossággal vádol másokat. Erre eltűnik a hír amit én betettem, Bokinak a hamis vádja meg ott marad? Ezt most miért?
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Ezekkel a mondatokkal volt bajom:
Eredeti Boki-propaganda...
A félév alatt ismét megtanultál oroszul? Mennyi ulippo propagandavolt itt 2015 májusa óta...
Én soha nem szennyeztem a fórumot gyilkosság hamis vádjával de te szégyellheted magad emiatt!

Nem érdekel, hogy ki mérgezte meg őket. Felőle azt is állíthatja, hogy a romai pápa volt. A "ki mérgezte meg az öregeket?" kérdés kibogozása legye a ti harcotok, csak egymás nem piszkáljátok.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Rendben van. Csak elég nehéz nem belekeverni őt amikor ő találja ki ezeket a híreket. Nem tudok a nemlétező forrásával egy tőle különálló hírrel vitatkozni, amikor ő maga a hírgyártó. És ha kimondom a hamis híréről, hogy hazugság azzal bizony azt is kimondom hogy ő hazudik, nem azért mert vele akarnék személyeskedni, de ez következik abból, hogy ő maga talál ki hamis híreket.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 092
82 745
113
Honnan veszed, hogy nincs másmilyen verzió? Az,hogy valamit leírnak egy dolog. Ugyanúgy senki sem tudja ki kovette el a Plotnyickij elleni merényletet vagy az LNR elleni államcsínyt...stb. Hazugsággak én vádolhatnálak a 2015 május 10. regisztrációd óta az ukrán topikban írt hozzászólásaid alapján.
De értheto hogy véded a munkaadódat(SBU) . :)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zeal

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 749
28 587
113
Az UAC/HAL MTA topik nevét nem lehetne kiegészíteni Il-214-el is (ha már oroszoknál így hívják :D)?
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Mondtam már Boki, hogy ha hazudnék én kérem, hogy jelentsd, de te csak beszélsz a hazugságaimról viszont nem mutatsz egyet sem.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Azt hiszem az lenne a megoldás, hogy létrehozok egy topikot "információs hadviselés, agitprop soft power" néven és ott kéne kivesézni a hírek igazságtartalmát. Továbbá ott lehetne megbeszélni, hogy mely ország milyen taktitkákat alkalmaz.
A biztpol topikokat meg csak és kizárólat katonai szempontból használnánk. Milyen alakulat, hol, kivel, mit csinált.
Mit szóltok?
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 548
113
Azt hiszem az lenne a megoldás, hogy létrehozok egy topikot "információs hadviselés, agitprop soft power" néven és ott kéne kivesézni a hírek igazságtartalmát. Továbbá ott lehetne megbeszélni, hogy mely ország milyen taktitkákat alkalmaz.
A biztpol topikokat meg csak és kizárólat katonai szempontból használnánk. Milyen alakulat, hol, kivel, mit csinált.
Mit szóltok?
Hát ha csak simán bezárod én azt sem bánom! ;):)
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
A téma érdekes és ma már elválaszthatatlan a hadviseléstől, de gyanítom nagy lenne a kuss a topicban.:) Ja és a biztpolról sem menne át a propagandagépzt, hisz az a célja, hogy ott fejtse ki a hatását.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Régen is elválaszthatatlan volt, már régi időkben is küldtek az ellenséges városokba felforgató elemeket, aki rémhíreket/pletykákat stb. terjesztettek. Szóval semmi új a nap alatt.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Én is fontolgattam már, hogy nyitok egy információs hadviselés topikot, bár nem azzal a céllal hogy az információs hadviselés csatatere és a dezinformációk szeméttelepe legyen, hanem hogy a konkrét eseteken túl mintegy kívülről lehessen vizsgálni az infohadviselés módszereit mint például az információs zaj alkalmazását vagy az álhírhálózatok kiépülését, hogy jobban megismerjük ezt a hadviselési formát és segítsen felismerni ha ezzel találkozunk.

A biztpol részben szerintem a biztonságpolitikát meg kéne hagyni hisz az a biztpol, a diplomáciai eseményeknek sokkal fontosabb szerepe van a dolgok alakulásában mint a szelfiző kiskatonáknak meg a hadgyakorlatos videóknak. Vagy mondjuk az EBESZ SMM is civil megfigyelő és nem katonai alakulat, mégis szinte az egyetlen megbízható forrás arról, hogy mi történik a terepen. Minszkben sem katonai alakulatok tárgyalnak, de remélhetőleg ők fogják megoldani a helyzetet és nem a katonák.

Szerintem a legzavaróbbak az egy-két mondatos benyögésen alapuló álhírek, amikről kérésre sem hajlandók a beírók forrást megadni, amik teljességgel ellenőrizhetetlenek és amik általában rosszindulatú célzattal valakik besározására irányulnak, hergelést és feszültségkeltést vagy fenntartást szolgáló rémhírek, amik soha nem válnak valóra de pár hét múlva már nem is emlékszik rájuk senki mert akkor már az aznapi aktuális álrémhír szolgálja ezt a feladatot.
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 548
113
Hát szvsz az a topik nem lenne hosszú életű, mert a 3. hozzászólás után átmenne személyeskedésbe! Szerintem akinek nem tetszik ez a fórum rendszer (moderálás, tagok, hozzászólások) az nyugodtan hanyagolhatja ezt az oldalt(át mehet az új"ellen"fórumra). Ott aztán kiélheti magát! Szvsz!
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Óóóó... hát persze, hogy beindulnának az indulatok. De ugyebár azért vagyok, hogy ezt kordában tartsam. Viszont ott ki lehetne vesézni Göbbelsz munkásságát, akinek van kedve utánaolvasni az a kamuoldalak híranyagait cáfolhatja stb.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Azt hiszem az lenne a megoldás, hogy létrehozok egy topikot "információs hadviselés, agitprop soft power" néven és ott kéne kivesézni a hírek igazságtartalmát. Továbbá ott lehetne megbeszélni, hogy mely ország milyen taktitkákat alkalmaz.
A biztpol topikokat meg csak és kizárólat katonai szempontból használnánk. Milyen alakulat, hol, kivel, mit csinált.
Mit szóltok?

Jó ötlet, de csak szorosan betartatott nagyon erősen körvonalazott feltételekkel.
A személyeskedést elkerülni elég behéz lenne, illetve ha a témabeli hírek is oda kerülnének akkor a véleményezés közben megint csak megbomolhat (van ilyen szó?) a topik békéje. Nem a keleti vagy nemzeti orientációjú vélemények háttérbe szorításáról beszélek mint amiből gyakorlatot szeretnének egyeses alkotni, hanem egy megszabott ismertetéstechnika betartatását, amellyel az egymásba gázolást mellőzve tudjuk akár egymás kommentjeit górcső alá venni, és analitikai módszerekkel megvizsgálni azokat.
Bá hozzáteszem, hogy egy ilyenen a topik ötletgazdája gyorsan elvérezne, szóval meggondolandó. Mindenkiről elég anyag gyűlik fel a neten ha ennyit kommentel.