Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Aha. Ez tök mókás amúgy. Érdekes módon kalapacs miatt (aki bizonyítottan egy AEGIS-hajón szolgál), nem tört ki ekkora palotaforradalom itt, amikor az őt ért folytonos támadások, meg az általa szolgáltatott infók megkérdőjelezése miatt lelépett... K.rvára kezd elegem lenni a kettősmércéből...
Kalapács adataival semmi gond nem volt (nekem) csak amikor ,már azt is tudta hogy mit tud az orosz cucc akkor volt egyesek számára vicces.MIlyen érdekes Laaiki-t nem nagyon sajnálltad az őt ért folyamatos támadás miatt......kettős mérce nos uram?[/QUOTE]

Nem akarok személyeskedni és laikit is tisztelem a szakmai tudása miatt, bár mondjuk az "érdekes" volt, amikor az SM-3 rakétát az AIM-120-hoz (háromfokozatú raketta vs. egyfokozatú) hasonlította (de hát az ideológiák bárkire hatással lehetnek és nem fogok hazudni, nyilván rám is akár), de szerintem laiki még mindig itt van és nem is jelentette ki, hogy elege van és lelépne, de pláne nem lépett le. ;) Egyébként meg, ki támadta őt, ha már néven nevezted? A fél (oroszfanok előnyben) fórum talán?
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 101
3 065
113
Érdekes, de amikor ghostraider vagy bárki más orosz fegyverendszerek adatai posztolja be, akkor valahogy senki nem lesz szkeptikus...
Nézd ,mivel emberekről van szó ezért érzelmi alapon döntenek bizonyos tekintetben a haditechnikáról.....hiába 50 év az 50 év.Viszont az is biztos ha mondjuk itt a szakmai tudással rendelkező embereket nézzük igen kevesen vannak (én biztosan nem tartozom közéjük) és mindjuk ti "szakmai pincérek vagytok" akkor számit a vendégeknek a ti kiszolgálásotok.Így ha vannak olyan pincérek akik kedvesebben tálalnak akkor az érzelmi tipusú vendégek jobban vonzódnak hozzájuk.
Így egyszerűen fogalmazva minden ember olyan tipusúak társaságát kerüli vagy keresi aki valamilyen szinten hasonló vagy ellentétaes önnön magával.
Hozhatsz neki bármilyen érvet az emberek nagy többségét nem érdekli annyira komolyan a HMZ,AESA?TVC ...stb csupán érdeklődő aki eszelget az egészen.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 101
3 065
113
Kalapács adataival semmi gond nem volt (nekem) csak amikor ,már azt is tudta hogy mit tud az orosz cucc akkor volt egyesek számára vicces.MIlyen érdekes Laaiki-t nem nagyon sajnálltad az őt ért folyamatos támadás miatt......kettős mérce nos uram?

Nem akarok személyeskedni és laikit is tisztelem a szakmai tudása miatt, bár mondjuk az "érdekes" volt, amikor az SM-3 rakétát az AIM-120-hoz (háromfokozatú raketta vs. egyfokozatú) hasonlította (de hát az ideológiák bárkire hatással lehetnek és nem fogok hazudni, nyilván rám is akár), de szerintem laiki még mindig itt van és nem is jelentette ki, hogy elege van és lelépne, de pláne nem lépett le. ;) Egyébként meg, ki támadta őt, ha már néven nevezted? A fél (oroszfanok előnyben) fórum talán?[/QUOTE]



Én sem szeretnék személyeskedni..........de egyértelmű hogy a tizedét nem kommentál annyit ,mint korábban.Szerintem nekem is volt "érdekes" kijelentésem....és biztos neked is,szóval sokkal több jó hozászólása volt ,mint "érdekes",ahogyan neked is.:):):):)
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 101
3 065
113
Azt nem lehet itt is csinálni ,mint ami a nemzeti sporton van ,hogy "csúnya" szó nem enged a rendszer?
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Nem akarok személyeskedni és laikit is tisztelem a szakmai tudása miatt, bár mondjuk az "érdekes" volt, amikor az SM-3 rakétát az AIM-120-hoz (háromfokozatú raketta vs. egyfokozatú) hasonlította (de hát az ideológiák bárkire hatással lehetnek és nem fogok hazudni, nyilván rám is akár), de szerintem laiki még mindig itt van és nem is jelentette ki, hogy elege van és lelépne, de pláne nem lépett le. ;) Egyébként meg, ki támadta őt, ha már néven nevezted? A fél (oroszfanok előnyben) fórum talán?



Én sem szeretnék személyeskedni..........de egyértelmű hogy a tizedét nem kommentál annyit ,mint korábban.Szerintem nekem is volt "érdekes" kijelentésem....és biztos neked is,szóval sokkal több jó hozászólása volt ,mint "érdekes",ahogyan neked is.:):):):)[/QUOTE]

Nos, én ezt nem tudom. Nem figyelem, hogy ki mennyit kommentel. :) Én is általában csak olvasok, ritkán van kedvem bejelentkezni és írni, vagy reagálni ( és itt bocs mindenkitől). De nekem nem tűnt fel, hogy laiki durván kevesebbet kommentelne, Viszont kalapacs meg lelépett... És ezt biza k.b.szottul sajnálom, mivel autentikus személy volt HT terén. :(
 
  • Tetszik
Reactions: emel

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 750
3 959
113
Mackensen igazán szétnézhetnél a kantinban , mert lenni egy kis dolgod. Kíváncsian várom mennyire lesz következetes a moderátori munkád.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Mackensen igazán szétnézhetnél a kantinban , mert lenni egy kis dolgod. Kíváncsian várom mennyire lesz következetes a moderátori munkád.

Most nézem, de őszintén nem nagyon értem, hogy ennek a topiknak mi a tulajdonképpeni célja?
Ott osztják szorozzák a politikát stb. stb.
Kell ez neküknk?
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Most nézem, de őszintén nem nagyon értem, hogy ennek a topiknak mi a tulajdonképpeni célja?
Ott osztják szorozzák a politikát stb. stb.
Kell ez neküknk?

Egyèbkènt sok fórumon tűzzel vassal gàtoljàk a politikai hozzàszólàsokat pàrtàllàstól függetlenül.
Tudom, hogy itt nehezebb lenne megoldani, de ha sjkerülne legalàbb a belpolitikàt mellőzni.... Sok Orbànozàstól ès Gyurcsànyozàstól szabadulnànk meg.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 458
18 011
113
Kalapácshoz védelmében annyit szeretnék hozzátenni, hogy mint egy amerikai AEGIS rombolón szolgáló (arra nem emlékszem, hogy milyen beosztásban dolgozott, lehet, hogy nem mondta) katona, a fórumozók közül valószínűleg ő volt leginkább képben arról, hogy mire lehet képes egy orosz hadihajó.
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 814
57 675
113
arbalest

"Kalapácshoz védelmében annyit szeretnék hozzátenni, hogy mint egy amerikai AEGIS rombolón szolgáló (arra nem emlékszem, hogy milyen beosztásban dolgozott, lehet, hogy nem mondta) katona, a fórumozók közül valószínűleg ő volt leginkább képben arról, hogy mire lehet képes egy orosz hadihajó."

Velem volt vitája emlékeim szerint és nem ok nélkül. Ugyanis nem kicsit mérte kettős mércével a rendszerek képességeit.
Például: Szerinte az USA hajón lévő IR a horizont mögött is lát egy vízfelszín közelében , a hajóval szemben közeledő rakétát, míg az oroszok IR-je ugyan ekkora hatótávból égháttérben se lát semmit. Se repülőt se rakétát stb...
Én már akkor is jeleztem, hogy ezt a véleményt nem tudom elfogadni. És voltak még hasonló gondolatai...
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Egyèbkènt sok fórumon tűzzel vassal gàtoljàk a politikai hozzàszólàsokat pàrtàllàstól függetlenül.
Tudom, hogy itt nehezebb lenne megoldani, de ha sjkerülne legalàbb a belpolitikàt mellőzni.... Sok Orbànozàstól ès Gyurcsànyozàstól szabadulnànk meg.
A végén még formosa, panoz, beta, stb. társaságtól is meg kellene szabadulni, na majd gondolod.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
arbalest

"Kalapácshoz védelmében annyit szeretnék hozzátenni, hogy mint egy amerikai AEGIS rombolón szolgáló (arra nem emlékszem, hogy milyen beosztásban dolgozott, lehet, hogy nem mondta) katona, a fórumozók közül valószínűleg ő volt leginkább képben arról, hogy mire lehet képes egy orosz hadihajó."

Velem volt vitája emlékeim szerint és nem ok nélkül. Ugyanis nem kicsit mérte kettős mércével a rendszerek képességeit.
Például: Szerinte az USA hajón lévő IR a horizont mögött is lát egy vízfelszín közelében , a hajóval szemben közeledő rakétát, míg az oroszok IR-je ugyan ekkora hatótávból égháttérben se lát semmit. Se repülőt se rakétát stb...
Én már akkor is jeleztem, hogy ezt a véleményt nem tudom elfogadni. És voltak még hasonló gondolatai...


Hajj, amennyire emlékszek (most kissé k.o. vagyok...), nem csak veled. És, veled lehet normálisan vitázni :) , szóval, ha tényleg ezen sértődött be, akkor meg is érdemli. De nekem MOST nagyon nem úgy rémlik, hogy csupán ennyi volt...
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 887
56 710
113
arbalest

"Kalapácshoz védelmében annyit szeretnék hozzátenni, hogy mint egy amerikai AEGIS rombolón szolgáló (arra nem emlékszem, hogy milyen beosztásban dolgozott, lehet, hogy nem mondta) katona, a fórumozók közül valószínűleg ő volt leginkább képben arról, hogy mire lehet képes egy orosz hadihajó."

Velem volt vitája emlékeim szerint és nem ok nélkül. Ugyanis nem kicsit mérte kettős mércével a rendszerek képességeit.
Például: Szerinte az USA hajón lévő IR a horizont mögött is lát egy vízfelszín közelében , a hajóval szemben közeledő rakétát, míg az oroszok IR-je ugyan ekkora hatótávból égháttérben se lát semmit. Se repülőt se rakétát stb...
Én már akkor is jeleztem, hogy ezt a véleményt nem tudom elfogadni. És voltak még hasonló gondolatai...
Sok eredeti, hiteles dolgot mondott. Szakrtelme azonban csak a sajàt feladatkörével kapcsolatban volt/ van. Mivel nem tudjuk, hogy müszaki, tengerész vagy milyen beosztasban volt/ van, ezt helyen kell kezelni. Hacsak nem valami magasabb poziciòban volt/ van. Amit kètlek. Egy us "baka" annyit tud az oroszokròl, mint egy magyar "baka". Azaz nem tùl sokat.
Nem szabad elfelejteni, hogy nyugaton a sereg nagyon gyakran a munkanélküliség alternativàja. Ezert is küzdenek letszàmhiannyal.
 
  • Tetszik
Reactions: szegcsab and boki

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 458
18 011
113
Fip, erre most így nem emlékszem, az dereng, hogy sokszor vitába keveredett, technikai, politikai kérdésekben. Az általa nyújtott infókért kár, de persze ehhez vitakultúra is kell.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Hölgyek, Urak!
A saját egyéni véleményem, hogy itt mindenki felületesen olvassa a hozzászólásokat. Sokszor a lényeg felett átsiklik és próbál "csípőből tüzelni"! Ez alól én sem vagyok kivétel! Nem akarok "Nyalni" a Balázsnak, de sok hozzászólásában leírta, hogy figyelmesen tessenek elolvasni és utána hozzászólni! A saját hozzászólásaimban mindig tettem utalást, hogy minek kellene utánanézni! Ha, három mondatot írtam, kettőre biztos nem kaptam választ.
Már a nyugdíjas éveimet töltöm. Negyven évet lehúztam a digitális adatátvitel területén. Volt alkalmam eltölteni egy "kevés" időt néhány zárt városban a SZU területén. Itthon sem volt idegen Iklad, a volt Mikroelektronikai vállalat vagy a "fácános"(ami már szintén nincs). De, azért szeretnék én is egy két dologra választ kapni:
Molni, mint mindent tudó szakember! Magyarázd már el itt mindenkinek a tranzisztor és egy csöves trióda karakterisztikáját a lokátortechnika tükrében! Talán a cső jobban megfelelne az igényeknek? Ha, az a fránya súllyal ne lennék problémák ott az orrban! Nem véletlen nem lehet hallani a mikrocsöves technikai fejlesztésekről. De, az is lehet hogy zsákutca! Azért én még részt vettem a kilencvenes évek fejlesztéseiben nem csak keleten, hanem a Thompson és a Marconi cégnél is.
Én, csak azért regisztráltattam itt magam, hogy nem kell mindent készpénznek venni az interneten, mert csak, lop, csal és hazudik!
Jó szándékkal erre próbálom rávenni a társaságot.
Üdv
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Én csak azt tudom, hogy a bizpolosok önnön fontosságuk bizonygatása rohadtul unalmas már...
A sokadik hozzászólásban próbálom megértetni és úgy látom igen mérsékelt sikerrel, hogy nem magamat tekintem fontosnak- mint ahogyan a többi biztpolos sem- hanem a téma megkerülhetetlenül elsődleges ezen a területen.
Tisztelem mindenki hobbiját, szakmai érdeklődését de a hobbi az hobbi.
A bélyeggyűjtés is bizonyára nagyon érdekes de a bélyeg funkciója az az, hogy levelet továbbítsanak az áráért.
Ha nem akarok levelet feladni vagy nem működik a posta akkor az értéke a kívülálló számára nulla.
Egyszerű esztétikai élménnyé válik. Nem ártana ezeket a kategóriákat a helyükön kezelni.
 
  • Tetszik
Reactions: szegcsab

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 750
3 959
113
Most nézem, de őszintén nem nagyon értem, hogy ennek a topiknak mi a tulajdonképpeni célja?
Ott osztják szorozzák a politikát stb. stb.
Kell ez neküknk?
Érdekesen kezeled a dolgokat moderátorként. Neked a gyilkosságra való nyílt felbujtás/felszólítás egy regnáló miniszterre csak "osztják szorozzák a politikát"? Az utóbbi hónapokban egy rendőrjárőr két tagját robbantotta fel egy félnótás , egy másik meg agyonlőtt AK-val egy rendőrtisztet.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Bevallom őszintén nem volt kedvem visszaolvasni az összes agymenést, csak az utolsó pár hsz-t.
Legszivesebben lezárnám és kész.