Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Eppen a haditech... elnezest, kantin topikban haborogsz eszetlenul az egeszsegugyrol. Ha az nem elmebaj akkor semmi.
Igen, katinban és nem a HT részben. So, mi a baj? Nem tűnik fel, hogy Tcatnél is lassan már folyamtosan a pofonfát rázogatod...?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 513
79 623
113
Csak halkan kérdem, ha haditechnikai a fő profil, akkor a csajok, humor, ufók is szoros része ennek?
Hiszen a megszokottan elsődleges tájékozódást biztosító felületről érhetők el a nyájas olvasók számára.

Akkor a biztpol topikok - ahol már majdnem real-time láthatunk haditechnikai eszközök éles:hadonaszos: bevetéséről, működéséről, hatásukról, hatásfokukról képeket, videókat, azok miért is vannak diszkréten hátrébb terelve a megszokottan elsődlegesen tájékozódást biztosító, könnyen észlelhető felületről?

Nekem az az érzésem, hogy az ott folyó, minden oldalról intenzíven folytatott információs háború a - valakiknek - reméltnél és kívánatosnál kiegyensúlyozottabb képet és lehetőséget tudott biztosítani azok számára, akiket a főcímek átsikló elolvasásánál és automatikus elfogadásánál jobban érdekelnek, jobban elgondolkoztatnak a világban folyó események.
Az irányított tendencia meg tud hatásos lenni.


Ez alternatív pluralizmus.:(

Nna mindegy, megyek megnézem a zindexen, hogy született e Veszprémi Állatkert a kis zsiráfban.


Attól,hogy a haditechnika a fő profil másról is lehet szó de attól még a haditechnika marad a fő profil!
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Igen, katinban és nem a HT részben.
Akkor megvan a megoldas: A biztpolt at kell tenni a kantinba.
Folyamatosan a biztpol ellen beszelsz (meg nehany hozzad hasonloan gondolko forumozo), de nem ertem ez teged miert erint, ha amugy is csak a HT erdekel. (Ha az egyeb forumokban kifejtett elmelkedesidre kapott kritikat nem birod az a te bajod, de ne askalodj masok ellen. Jellemtelen dolog.)
Nem tűnik fel, hogy Tcatnél is lassan már folyamtosan a pofonfát rázogatod...?
Jaja, tudom gyok2 vagyok es fejbe fogsz rugni meg az en k.va anyamat stb, stb. Meg mindig nem esett le miert teged tiltottak ki, ugye? Ha Tcatnek vagy Mackensennek baja van velem akkor kiteszik a szurom, de neked abba semmi beleszolasod sincs. Ne is erolkodj, mert a sunyi kis probalkozasod nagyon atlatszo. Mondjuk toled nem is vartam mast. :oops:
 
M

molnibalage

Guest
Folyamatosan a biztpol ellen beszelsz (meg nehany hozzad hasonloan gondolko forumozo), de nem ertem ez teged miert erint, ha amugy is csak a HT erdekel. (Ha az egyeb forumokban kifejtett elmelkedesidre kapott kritikat nem birod az a te bajod, de ne askalodj masok ellen. Jellemtelen dolog.)
Felőlem maradhat a biztpol, mert félek attól, ha megszűnne, akkor a régi őrület lenne a technikaiban. Egyesek meg folyamatosan annek ellenére verük a seggüet a földhöz, hogy senki nem akarja (egyelőre) beszántani.

Jaja, tudom gyok2 vagyok es fejbe fogsz rugni meg az en k.va anyamat stb, stb. Meg mindig nem esett le miert teged tiltottak ki, ugye? Ha Tcatnek vagy Mackensennek baja van velem akkor kiteszik a szurom, de neked abba semmi beleszolasod sincs. Ne is erolkodj, mert a sunyi kis probalkozasod nagyon atlatszo. Mondjuk toled nem is vartam mast. :oops:
Igen, és gyíkemberek is. Folyamatosan olyan dologat látsz, ami nincs,
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Zeal, Tcat is mondta de akkor én is mondom: a biztpol topikok maradnak a helyükön. De ha valami űberbiztpolt akarsz, akkor ott a boki álltal csinált fórum.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 066
9 061
113
Akkor most a hülyéskedést félretéve szabad kérnem egy egyenes választ arra, hogy a fórum főoldalon látható témák amiknél jól látható olvashatóan, hogy több napja, órák óta, egy hete, stb. nem írt senki egy büdös szót sem azok mit keresnek a főoldalon?
Illetve a biztpol ahol percenként esetenként több hozzászólás jelenik meg miért mostohagyerek?

Mivel látom, hogy nem vetted a fáradtságot arra, hogy visszatekerjél néhány oldalt a visszajelzések topicban és nem nézted meg a korábban kitett haditechnika - biztpol oldalletöltési arányokat, ezért mégegyszer. Ezúttal a biztol 2 "húzó topicjára" a szír és ukrán topikra rászűrve.

A screenshoton a százalékok a fórum összes topicja által generált forgalomhoz mért arányok. A legutóbbi 30 nap adataiból származnak az adatok.

a-fo-biztpol-topicok-aranyai.png


Felhívnám a figyelmet, hogy ezek oldalletöltés adatok, nem olvasó adatok.

A biztpol topicok jellemzően máshogy működnek, mint a haditechnikai topicok, sokkal gyakoribb az, hogy rövid hozzászólások születnek: gyakran kommentár nélkül 1-1 térkép, tweet beillesztve. A többi topicban ugyan nem kizárólagosan, de általában, mondom általában hosszabb kommentek vannak, melyek hosszabb idő alatt születnek meg, azaz egységnyi idő alatt kevesebbszer is néznek rá a témában résztvevők, mint a sok kis poszt miatt látszólag szénné pörgő biztpol topikra a biztpolt / biztpolt is követők.

Namost ennek fényében jön ki, hogy az ukrán helyzet 13, a szír pedig 17 százalékát hozza össze az összesített oldalletöltéseknek. Ráadásul a két topic olvasótábora kb. egyezik is, ugyanazok olvassák. A többi biztpol topic jellemzően a futottak még kategóriában versenyez. És mondom, ezek oldalletöltések, nem azt jelenti, hogy az olvasók 30-40%-a pörög a biztpolon...


Nekem az az érzésem, hogy az ott folyó, minden oldalról intenzíven folytatott információs háború a - valakiknek - reméltnél és kívánatosnál kiegyensúlyozottabb képet és lehetőséget tudott biztosítani azok számára, akiket a főcímek átsikló elolvasásánál és automatikus elfogadásánál jobban érdekelnek, jobban elgondolkoztatnak a világban folyó események.
Az irányított tendencia meg tud hatásos lenni.

Ez a kedvencem a biztpol szekciótól - többetek bepróbálkozott már azzal, hogy azt sugallja, hogy valakik utasítására történnek itt dolgok úgy ahogy.

Különösebben nem érdekel mit gondoltok erről, de azért megnyugtatok mindenkit, hogy sem Washingtonból, sem Moszkvából, de máshonnan sem üzengetnek, sőt még Gyuri bácsi se telefonálgat ide... Egyébként az ilyen nézetek miatt is van jó helyen ott a biztpol, ahol.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ha a sugallt koncepcióból indulunk ki, miszerint a biztpolt olvasószerzésre használtuk, akkor nem az lenne a gondolatmenet logikus továbbvitele, hogy hagynánk pörögni, mint egy búgócsigát? Generálódjon csak az oldalletöltés, mindegy hogyan címszóval? Mintha éppen ellentétes dolog történne most... :)
Korabban ti tettetek ki a fooldalra az ukran topik reklamjat amikor felporogtek az esemenyek. A ti hozzaallasotok valtozott nem a forumozoke.

Ez a kedvencem a biztpol szekciótól - többetek bepróbálkozott már azzal, hogy azt sugallja, hogy valakik utasítására történnek itt dolgok úgy ahogy.
Nem mondtatok el, hogy miert valtoztattatok. Persze hogy megy a talalgatas.
Mi csak annyit lattunk a dologbol, hogy a moderalas megvaltozott. Peldaul czulu es boki siman fel lett aldozva a bevalottan troll ulippo oltaran. Mindezt nem kicsit megerezte a HT oldal is. Sot azt hiszem ott ez megnagyobb veszteseg. Az egyik oldal gyalazkodhat, fenyegethet, a masiknak meg egy csunya szot sem szabad leirnia, mert jaj akkor mi lesz a pici hopihek lelkevel. Ezek utan te mit gondolnal ha nem lennel admin? Ha te tenyleg meg kedveled is a biztpol-t akkor vegkepp nem ertem miert kell piszkalni. Ha valoban csokken a nezettsege akkor majd elsorvad magatol, vagy nem?
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 066
9 061
113
Peldaul czulu es boki siman fel lett aldozva

Olyan apró részletekről feledkezel meg, hogy czulu nem is kapott bant emlékeim szerint, boki is igen részlegeset kapott 1 hónapra, nem is örökre. Illetve az miért is a mi sarunk, hogy gondoltak egyet és belevágtak egy saját biztpol fórumba és ott aktívabb egyikük? Mi kényszerítettük őket erre? Nem hiszem, sőt még szabadon linkelhetik is az anyagaikat fórum szerte, annyira kiutáltuk őket... :)

Nem mondtatok el, hogy miert valtoztattatok. Persze hogy megy a talalgatas. Mi csak annyit lattunk a dologbol, hogy a moderalas megvaltozott.

Ne zavarjon, hogy jelezve volt az új moderátor által, hogy milyen vonal mentén képzeli el a dolgokat. :)

Korabban ti tettetek ki a fooldalra az ukran topik reklamjat amikor felporogtek az esemenyek. A ti hozzaallasotok valtozott nem a forumozoke.

Megmondom őszintén erre egyáltalán nem emlékszem, de biztos így volt. Abban azért megegyezhetünk, hogy ez nem jelent elköteleződést adott oldal mellett, ugye?

-----

Nem mellesleg részemről lezártnak tekintem az ügyet így 3 napnyi diskurzus után. Rugózhattok itt még napokon át, csak én nem látom értelmét, hogy további napokat szánjak arra, hogy 2-3 olvasó biztpol miatti aggódásaira válaszolgassak folyamatosan. Tudom ám a többi olvasó számára is hasznos dolgokkal elütni az időt. :)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 843
113
Régebb jeleztem, hogy néha nem kapok értesítést a követett topikok új hozzászólásairól. Akkor azt a választ kaptam, hogy valószínűleg nem néztem meg az adott fórumot valamikor, és az utána jövő hozzászólások emiatt nem jelennek meg az értesítések között, mert a rendszer még mindig azt látja, hogy a régieket sem néztem meg. Ha tényleg ez a jelenség oka, akkor a menüben a "Fórumok megjelölése olvasottként" --> "Összes fórum megjelölése olvasottként" kiválasztása megoldja nekem ezt a problémát?
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 066
9 061
113
a menüben a "Fórumok megjelölése olvasottként" --> "Összes fórum megjelölése olvasottként" kiválasztása megoldja nekem ezt a problémát?

Nem kizárt.

Ám amikor így éppen ledöglik az értesítési rendszer esetedben, akkor szerintem lessél rá a "Követett témák" listára: https://forum.htka.hu/watched/threads (A fekete menüsávon is ott van a link) Hogy ott mi a helyzet ilyenkor. Vagy egyébként is ott nézed ?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 843
113
Nem kizárt.

Ám amikor így éppen ledöglik az értesítési rendszer esetedben, akkor szerintem lessél rá a "Követett témák" listára: https://forum.htka.hu/watched/threads (A fekete menüsávon is ott van a link) Hogy ott mi a helyzet ilyenkor. Vagy egyébként is ott nézed ?
Eddig az értesítéseknél néztem, de ezután a Követett témáknál is lecsekkolom hátha van valami elmaradásom. Kösz szépen!
 
M

molnibalage

Guest
Különösebben nem érdekel mit gondoltok erről, de azért megnyugtatok mindenkit, hogy sem Washingtonból, sem Moszkvából, de máshonnan sem üzengetnek, sőt még Gyuri bácsi se telefonálgat ide... Egyébként az ilyen nézetek miatt is van jó helyen ott a biztpol, ahol.
Ámen.
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Peldaul czulu es boki siman fel lett aldozva a bevalottan troll ulippo oltaran.

Czuluhoz hozzá sem ért senki, boki meg két hétig nem írhatott az ukrán topikba (amnesztiában részesítettem), Uli tevékenysége meg hírek posztolásában merül ki, amitől egyesek tüzet okádnak. Ha nem tetszik tegyétek ignore-ba és kész.
 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 375
3 514
113
Én az adminok és moderátorok helyett inkább azokhoz szólnék, akik:
- nettó trollkodással
- minden objektivitás mellôzésével
- álhírekre tényként való hivatkozással
- a forrásmegjelölés rendszeres elhagyásával
- vallásos révületbe hajló elfogultsággal
- alapvetô normákat sértô vitastílussal
- érvelés helyett személyeskedéssel és minôsítgetéssel
formálták a biztpol részleget olyanná, amilyen: ne tegyék.

A vélemények tarkasága sose zavart, többnyire az se, ha engem minôsítgettek, de a belinkelt, ellenôrizetlen információk már eléggé, fôleg akkor amikor sokan azonnal készpénznek veszik és késôbb is tényként hivatkoznak rá, mert ahhoz szoktak, hogy itt értékes infókat kapnak.
Ez nem a Hírcsárda 2.0, legtöbbször egy szimpla google keresés is elég lenne az ilyen faszságok kiszûrésére.
Volt olyan kontent ami áttételesen egy - igaz virágnyelven, de - önmagát is kamuhírportálként definiáló oldalról lett átvéve.

90%-ban értékes tartalmat osztanak meg a tagok, én nem tudok például oroszul (se), ezért nagyon hasznos, hogy vannak olyanok akik járatosak arrafelé is, így arról se maradok le. De hasonlóan nagy hasznát vennénk egy, a kínai nyelvben és szakirodalomban jártas fórumtársnak is.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Czuluhoz hozzá sem ért senki, boki meg két hétig nem írhatott az ukrán topikba (amnesztiában részesítettem), Uli tevékenysége meg hírek posztolásában merül ki, amitől egyesek tüzet okádnak. Ha nem tetszik tegyétek ignore-ba és kész.
Ragozhatjuk: Montezumához sem "értetek" hozzá ...!
Ragozhatjuk a "témát", de itt nagyon kevés embernek van köze az igazi HT fejlesztésekhez. Itt, mindenki el van ájulva a saját internetes tudásán, mikor halvány lila szimata sincs egy valós HT fejlesztésnek, és még doktorit sem írt róla! Ha írt, azt nem itt hozza nyilvánosságra. Aki, meg dolgoz(ik)ott attól meg azt kérik, hogy írjon le olyan dolgokat, ami csak a titkosszolgálatokat érdekli. Nonszensz..!
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Ragozhatjuk: Montezumához sem "értetek" hozzá ...!
Ragozhatjuk a "témát", de itt nagyon kevés embernek van köze az igazi HT fejlesztésekhez. Itt, mindenki el van ájulva a saját internetes tudásán, mikor halvány lila szimata sincs egy valós HT fejlesztésnek, és még doktorit sem írt róla! Ha írt, azt nem itt hozza nyilvánosságra. Aki, meg dolgoz(ik)ott attól meg azt kérik, hogy írjon le olyan dolgokat, ami csak a titkosszolgálatokat érdekli. Nonszensz..!

Ez van, akiknek HT fejlesztéshez van közük, azok nem nyílt internetes fórumokon beszélik meg a tutit. Viszont ha azzal dicsekszenet, hogy ők hű de mennyit tudnak, akkor logikus, hogy rákérdeznek a részletekre.
MZ-vek kapcsolatban nem tudok semmit. Arra emlékszem, hogy valamiért megsértődött, de aztán visszatért, aztán megint.
???
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 887
56 709
113
Ragozhatjuk: Montezumához sem "értetek" hozzá ...!
Ragozhatjuk a "témát", de itt nagyon kevés embernek van köze az igazi HT fejlesztésekhez. Itt, mindenki el van ájulva a saját internetes tudásán, mikor halvány lila szimata sincs egy valós HT fejlesztésnek, és még doktorit sem írt róla! Ha írt, azt nem itt hozza nyilvánosságra. Aki, meg dolgoz(ik)ott attól meg azt kérik, hogy írjon le olyan dolgokat, ami csak a titkosszolgálatokat érdekli. Nonszensz..!
Mondjuk, hàny embernek van egyàltalan ebben az orszàgban köze valamilyen valòs HT fejlesztéshez? Gyanum, hogy ezek szàma tart a nulla felé. Vagy ennyire sikerül ezt titokban tartani ? :)
Mert ugye az is "titok", hogy 8,12 vagy éppen 36 kohòszökevény T-72-esunk van :)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Ez van, akiknek HT fejlesztéshez van közük, azok nem nyílt internetes fórumokon beszélik meg a tutit. Viszont ha azzal dicsekszenet, hogy ők hű de mennyit tudnak, akkor logikus, hogy rákérdeznek a részletekre.
MZ-vek kapcsolatban nem tudok semmit. Arra emlékszem, hogy valamiért megsértődött, de aztán visszatért, aztán megint.
???
Hát, igen! Nem itt fognak nyílt vitát folytatni! De, ha valaki a "zárt osztályról" idetéved és szól, hát annak "beszólnak", hogy: "agyámá" hiteles információt!