Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 691
12 596
113
Nem tartom célszerűnek ha moderátorként nevetségessé válsz, mert innentől elég nehéz nem erőből meggyőzni az olvtársakat arról, hogy a döntéseid megalapozottak és helyesek, a valóság próbáját kiállják. (És itt nem a csak egy fejben létező valóságot értem)

Az olasz fasizmus fajelméleti vetületéről látom nem sokat tudsz, kicsit segítek.

1922 és 1945 között elég sok tudós (antropológusok, orvosok) foglalkoztak fajelmélettel elég "divatos" felkapott "tudományág" volt ez akkoriban, a tudósok kezdetben, mint szigorú tudományos tézist vizsgálták. Az általuk publikált és politikusok részéről jól-rosszul megértett eredmények megfelelő politikai muníciót szolgáltattak a kevésbé iskolázott, zsigerből élő emberek bevonzására, ezért ezeket a nacionalista ideológusok elég aljas módon felhasználták és politikai ideológiát gyúrtak belőle. Nem lehet nem észrevenni, hogy minden olyan ország, ahol a nacionalisták jelentős erővé nőttek a korszakban, leginkább magát domborítja ki, mint felsőbbrendő, megőrzendő fajt, azonban korántsem mindegy, hogy mi mentén. A lényeges különbség, hogy a nácik önmagukat nemzeti-biológiai(faji), a fasiszták pedig nemzeti-kulturális(faji) alapon határozták meg.

Mussolini 1927-ben a képviselőház előtt mondta ki, hogy óvni kell az olasz fajt, a gyermeknemzés politikai és nem magánügy Ez jelentős lökést adott tudósoknak és az ideológusoknak a fajvédelem mikéntjének kidolgozására. Leginkább egy antropológust, Nicola Pende-t szokás megemlíteni, aki "Racionális emberjavítás és politikai
biológia" címmel írt könyvet, amelyben az olasz fasiszta rasszizmus alaptéziseit fektette le. Fontos kiemelni, hogy az olasz fasiszta rasszizmus a náci fajelmélettel szemben nem ismerte el a tiszta faj létezését, állította, hogy ugyanazon nemzetben etnikai polivalencia létezik, amely nem biológiai, hanem kulturális alapon áll. Éppen emiatt az olasz fasiszták a nemzet megtisztítását nem népirtással, hanem kulturális értelemben vett emberjavítással kívánták elérni. Ezt az emberjavítási törekvést terjesztették volna ki minden olyan népre (vagyis csaknem mindenkire), amely számukra kulturálisan alsóbbrendűnek számított. Remélem itt már látod, a lényeges különbséget aközött ami a fejedben van és ami a valóságban történt.

Mindez addig volt igaz, amíg a 30-as évek derekától nácizmus politikai sikerei egyfajta igazodási kényszert nem kezdtek szülni az olasz fasisztákban. A párton belül előtérbe került az a csoport, amely a kulturális fasizmust egyre nagyobb mértékben a nácik biológiai értelemben vett felsőbbrendűségi ideológiájával vegyítette. Ez vezetett az 1938-as törvényekhez és később a balkánon és afrikában elkövetett borzalmakhoz.
Látni kell azonban, hogy ez már rég nem a klasszikus értelemben vett fasizmus (az 1920-as évek fasizmusa) volt, hanem voltaképpen a náci ideológia beemelése az olasz pokitikába, a jelentős társadalmi/gazdasági kérdésekre hosszútávon életképes válaszokat nem találó, kiégőfélben levő olasz politikai és tudományos fasizmusból való elhibázott és végzetes továbblépési kísérlet.


Elnézést a kitérő miatt, mindössze arra szeretnék rávilágítani, hogy az eseményekre adott válaszaidat nagyban befolyásolni látszik az egyes tárgyköröket tekintve a felkészültséged által behatárolt, helyenként alacsony komplexitású tudományos mátrix.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 591
56 292
113
Annyiban tehermentesítem Mack-et, hogy én jeleztem a moderátor felé az OFF topikot a Magyar bizpol témakörében.
Ugyanis a fidesz-jobbik cicaharc nem oda tartozik, sőt nem is ehhez a haditechnikai oldalhoz ! (Szerintem)
A 2 hónapos kitiltáson viszont én is meglepődtem, lévén "tetszikeltem" is az ominózus hozzászólást :)
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 021
113
A 2 hónapos kitiltáson viszont én is meglepődtem, lévén "tetszikeltem" is az ominózus hozzászólást :)
Tetszikkelhetted mivel egyetértettél abban, hogy nem kell befogadni őket, vagy ha már bent vannak, akkor maradjanak a zárt táboraikban.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 691
12 596
113
Zeal meg notar, ezt nem lehet kidumálni. Ebben a fórumban nem lesz "félemberezés".
Ennyi.
Kérlek tételesen sorold fel itt a tiltott szavakat, amelyekért büntetés jár. Semmiképpen nem szeretném, ha én, vagy bárki a benned fennálló értékvilág nem kellő ismerete miatt szenvedne el bármiféle szankciót.

Úgy érzem, hogy ideológiailag nem vagyunk eléggé képzettek...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 021
113
Kérlek tételesen sorold fel itt a tiltott szavakat, amelyekért büntetés jár. Semmiképpen nem szeretném, ha én, vagy bárki a benned fennálló értékvilág nem kellő ismerete miatt szenvedne el bármiféle szankciót.

Úgy érzem, hogy ideológiailag nem vagyunk eléggé képzettek...
Ez egy hadtech fórum, szóval az ideológiai képzés másodlagos. Részemről bőven elég, a civilizált hangnem.
Hogy mit is kell érteni az emberi és civilizált hangnemen? Kérdezd meg anyudat, ha netalán kimaradt volna a hét év gyerekszoba.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas and sirdavegd

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 961
22 096
113
Valóban utálom a fajelméletet, kb ugyanannyire mint a kommunizmust. De ettől még nem hiszem, hogy anarchista lennék (amit a végtelen naivitása miatt nem szeretek).
Itt az ominózus komment:
https://forum.htka.hu/threads/biztpol-magyarország.562/page-821#post-358221
és ezek a szavak verték ki nálam a biztosíékot: "oda kell vinni az aids-es, burkás, sivatagi és őserdei félembereket"
Nincs olyan, hogy félember. Lehet, hogy ezek az emberek sivatagiak, meg burkásak, meg a neveltetésük és a közeg amiből jönnek, teljesen inkompatibilissá teszi őket az európai kultúrkörrel, de akkor is ugyanolyan emberek mint mi.

Szerintem meglehetosen teves ez az ervelesed mivel meg a sajat kulturkorukkel is teljesen inkompatibilissek. Mindennel azok...
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Verem a fejem a falba, sokan kozulunk felnott csalados emberek, de keptelenek meg erteni hogy ne naculjanak? Nem kell a szavakon lovagolni, nem kell tettetni a hulyet a naivat, 8 altalanossal pontosan tudja mindenki mi szamit civilizalt viselkedesnek es szohasznalatnak. Konyorgom ez mar szanalmas.

Haljon kereszthalalt a nickem de pusztuljon mar el a biztpol topic szekcio.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 028
113
Verem a fejem a falba, sokan kozulunk felnott csalados emberek, de keptelenek meg erteni hogy ne naculjanak? Nem kell a szavakon lovagolni, nem kell tettetni a hulyet a naivat, 8 altalanossal pontosan tudja mindenki mi szamit civilizalt viselkedesnek es szohasznalatnak.
Nálam pl. az se fér bele a civilizált viselkedésbe, hogy valaki OROSZ nemzeti színekkel festi ki Magyarországot....:mad:
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 028
113
Mack, a Korea-topikban kicsit OFF-oltunk, szerintem át kellene irányítani néhány szöveget a Közel-Kelet-topikba... köszi
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 691
12 596
113
Zeal meg notar, ezt nem lehet kidumálni. Ebben a fórumban nem lesz "félemberezés".
Ennyi.
Látod, pont erről beszéltem, nem tudsz, vagy nem akarsz elfogadható érveket a döntéseid mögé tenni, emiatt csak erőből megy, ez viszont eléggé visszatetsző azoknak, akiknek megvolt a 7 év gyerekszobájuk...
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 691
12 596
113
Előrebocsátom, hogy az alábbi bejegyzésem mindenfajta offenzív szándék nélkül, építő jelleggel született.

A "félemberezés"-hez:

Félember szó jelentése
félember (főnév)
1. A régi görög és római mitológia szerint félig ember, félig állat alakú szörnyeteg.

2. Vad, állatias természetű ember.

3. Gyermek.

4. Nőtlen, házastárs nélküli ember.


Eredet [félember < fél- (főnévképző) + ember]


Nem szeretnék naivnak tűnni, de gondolom megbeszélted a delikvenssel, hogy melyik jelentésre gondolt és azután bannoltad... ;)

Persze, persze, tudom, hogy akárhogy verjük magunkat a döntéseden nem fogsz változtatni, mert úgy érzed, hogy arcvesztés lenne.
Sokan viszont úgy érezzük, hogy az arcvesztés már megvolt akkor, amikor a többedik embert bannolod sokak számára mondvacsináltnak tűnő okokból, az érvek komoly ütköztetésére viszont nem vagy hajlandó, ott ahol a tévedésedre rámutatnak, erőből kezded nyomni.

Sajnálom.Nem a személyed a baj, hanem a szemléleted.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 053
9 014
113
Ja, durva, hogy panozt mennyire védi a kettős mérce. Gondolom parancsra.

Ja, hát mit titkoljuk, leszóltak Washingtonból, meg Moszkvából is. Bajban is voltunk, hogy mi légyen. Így hát feldobtunk egy érmét fej, vagy írás alapon. Aztán ez lett az eredmény.

Amúgy hányan vagytok még az ilyen "itten pedig tutira felsőbb parancsra történnek a dolgok" képzettel?
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 691
12 596
113
Ja, hát mit titkoljuk, leszóltak Washingtonból, meg Moszkvából is. Bajban is voltunk, hogy mi légyen. Így hát feldobtunk egy érmét fej, vagy írás alapon. Aztán ez lett az eredmény.

Amúgy hányan vagytok még az ilyen "itten pedig tutira felsőbb parancsra történnek a dolgok" képzettel?
Ez hülyeség. Legalábbis szerintem, akárki nyomatja, nem tartom életszerűnek (persze sok minden nem volt az amiről kiderült, hogy igaz, de ez most nem releváns).

Arra mutatnék inkább rá, hogy a moderatúra objektivitása ami a leginkább hiányzik. Nem tudok azonosulni azzal a nézettel, hogy egy ilyen feladatot el lehet látni úgy, hogy a döntésekben befolyást élvezhetnek a moderátor szubjektumai.
Azzal sem tudok azonosulni, hogy a demokratikus alapelvek, a kultúra, a "7 év gyerekszoba" dimenziójában mozgó moderáció a vitás kérdéseket rövid úton, erőből zárja le.
Azzal sem tudok azonosulni, hogy egyes döntésekben a moderátor olyan fogalmi körbe sorol szavakat, amely fogalmakat tekintve - későbbi megnyilatkozásai alapján - láthatóan súlyos tudományos/tartalmi deficittől szenved.

Ezekre a dolgokra egyre inkább félve mutatok rá, mert úgy érzem, hogy emiatt egy esetleges későbbi moderátori döntést tekintve súlyos hátrányom keletkezhet.
 
Status
Not open for further replies.