Nem tartom célszerűnek ha moderátorként nevetségessé válsz, mert innentől elég nehéz nem erőből meggyőzni az olvtársakat arról, hogy a döntéseid megalapozottak és helyesek, a valóság próbáját kiállják. (És itt nem a csak egy fejben létező valóságot értem)
Az olasz fasizmus fajelméleti vetületéről látom nem sokat tudsz, kicsit segítek.
1922 és 1945 között elég sok tudós (antropológusok, orvosok) foglalkoztak fajelmélettel elég "divatos" felkapott "tudományág" volt ez akkoriban, a tudósok kezdetben, mint szigorú tudományos tézist vizsgálták. Az általuk publikált és politikusok részéről jól-rosszul megértett eredmények megfelelő politikai muníciót szolgáltattak a kevésbé iskolázott, zsigerből élő emberek bevonzására, ezért ezeket a nacionalista ideológusok elég aljas módon felhasználták és politikai ideológiát gyúrtak belőle. Nem lehet nem észrevenni, hogy minden olyan ország, ahol a nacionalisták jelentős erővé nőttek a korszakban, leginkább magát domborítja ki, mint felsőbbrendő, megőrzendő fajt, azonban korántsem mindegy, hogy mi mentén. A lényeges különbség, hogy a nácik önmagukat nemzeti-biológiai(faji), a fasiszták pedig nemzeti-kulturális(faji) alapon határozták meg.
Mussolini 1927-ben a képviselőház előtt mondta ki, hogy óvni kell az olasz fajt, a gyermeknemzés politikai és nem magánügy Ez jelentős lökést adott tudósoknak és az ideológusoknak a fajvédelem mikéntjének kidolgozására. Leginkább egy antropológust, Nicola Pende-t szokás megemlíteni, aki "Racionális emberjavítás és politikai
biológia" címmel írt könyvet, amelyben az olasz fasiszta rasszizmus alaptéziseit fektette le. Fontos kiemelni, hogy az olasz fasiszta rasszizmus a náci fajelmélettel szemben nem ismerte el a tiszta faj létezését, állította, hogy ugyanazon nemzetben etnikai polivalencia létezik, amely nem biológiai, hanem kulturális alapon áll. Éppen emiatt az olasz fasiszták a nemzet megtisztítását nem népirtással, hanem kulturális értelemben vett emberjavítással kívánták elérni. Ezt az emberjavítási törekvést terjesztették volna ki minden olyan népre (vagyis csaknem mindenkire), amely számukra kulturálisan alsóbbrendűnek számított. Remélem itt már látod, a lényeges különbséget aközött ami a fejedben van és ami a valóságban történt.
Mindez addig volt igaz, amíg a 30-as évek derekától nácizmus politikai sikerei egyfajta igazodási kényszert nem kezdtek szülni az olasz fasisztákban. A párton belül előtérbe került az a csoport, amely a kulturális fasizmust egyre nagyobb mértékben a nácik biológiai értelemben vett felsőbbrendűségi ideológiájával vegyítette. Ez vezetett az 1938-as törvényekhez és később a balkánon és afrikában elkövetett borzalmakhoz.
Látni kell azonban, hogy ez már rég nem a klasszikus értelemben vett fasizmus (az 1920-as évek fasizmusa) volt, hanem voltaképpen a náci ideológia beemelése az olasz pokitikába, a jelentős társadalmi/gazdasági kérdésekre hosszútávon életképes válaszokat nem találó, kiégőfélben levő olasz politikai és tudományos fasizmusból való elhibázott és végzetes továbblépési kísérlet.
Elnézést a kitérő miatt, mindössze arra szeretnék rávilágítani, hogy az eseményekre adott válaszaidat nagyban befolyásolni látszik az egyes tárgyköröket tekintve a felkészültséged által behatárolt, helyenként alacsony komplexitású tudományos mátrix.