Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
A főoldalról, de máshonnan is az a jelenség, amit írtam, illetve innét, amit belinkeltél, látszólag random lapon nyílik meg a topic. Van ahol az utolsón, de a Hadgyakorlatok Magyarországon pl. valamiért a 62. oldalon nyílt meg innét először.

A főoldalon csak a topikok nyers linkje van, így az mindig az 1. oldalra mutat. Viszont a fórum által generált "Épp beszédtéma" lista linkjeit ha megnézitek akkor azt látjátok, hogy mindegyiknél van egy unread vagy latest végződés. Pl: https://forum.htka.hu/threads/harckocsik-harcteri-alkalmazasa.848/unread

Ez csak akkor van így, ha be vagytok jelentkezve. Ha adott topikban vannak általatok még nem olvasott hozzászólások, akkor van az unread végződés és emiatt az első olvasatlan hozzászóláshoz dob a fórum. Ha nincs olvasatlan, akkor van a latest, ami a legutolsó hozzászóláshoz visz.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 079
4 055
113
A főoldalon csak a topikok nyers linkje van, így az mindig az 1. oldalra mutat. Viszont a fórum által generált "Épp beszédtéma" lista linkjeit ha megnézitek akkor azt látjátok, hogy mindegyiknél van egy unread vagy latest végződés. Pl: https://forum.htka.hu/threads/harckocsik-harcteri-alkalmazasa.848/unread

Ez csak akkor van így, ha be vagytok jelentkezve. Ha adott topikban vannak általatok még nem olvasott hozzászólások, akkor van az unread végződés és emiatt az első olvasatlan hozzászóláshoz dob a fórum. Ha nincs olvasatlan, akkor van a latest, ami a legutolsó hozzászóláshoz visz.
Csak hogy eddig ha az "Épp beszédtéma" alatti friss hozzászólásra kattintottunk, az jelent meg, most pedig az adott téma legelső oldala!
És nem mindig van ilyenkor olyan lehetőség, hogy ugrás az olvasatlanra, ezért van hogy be kell írni az utolsó oldal számát, az első helyére!
Nem értem, ezt nem mindenki tapasztalja?
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 185
61 105
113
Csak hogy eddig ha az "Épp beszédtéma" alatti friss hozzászólásra kattintottunk, az jelent meg, most pedig az adott téma legelső oldala!
És nem mindig van ilyenkor olyan lehetőség, hogy ugrás az olvasatlanra, ezért van hogy be kell írni az utolsó oldal számát, az első helyére!
Nem értem, ezt nem mindenki tapasztalja?
De. És kb három-négy hónapja tart az, hogy random néhány topicban nem az utolsó olvasatlan oldalra ugrott, hanem jó két-három, esetenként több oldallal korábbira.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
De. És kb három-négy hónapja tart az, hogy random néhány topicban nem az utolsó olvasatlan oldalra ugrott, hanem jó két-három, esetenként több oldallal korábbira.
Amiket rég olvastam, vagy korábban csak le láttamoztam. Pl most a T-80as, sztem abba nem néztem bele amióta megújult az oldal. Az első oldalra ugrik. Vagy az F-15nél is azt csinálta.
 
  • Tetszik
Reactions: OhioNurse

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 871
9 838
113
A probléma továbbra is fenn áll az "Épp beszédtéma" című widgetnél. Ha ezt használva lépünk be egy adott topikba, akkor továbbra is a téma legelső ,tehát legtöbbször évekkel ezelőtti hozzászóláshoz jutunk. Elég idegesítő anomália sajnos.
 
K

kamm

Guest
Figyelembe véve mennyi alkalommal ír ostobaságokat le Kamm, és hülyéz le olyanokat, akik egyértelműen alaposabb háttérinformációkkal bírnak, csak azért, mert nem áll párhuzamban a saját nézeteivel... ezt a megfogalmazást nem igazán vélem alátámasztottnak...
Ez kulonosen szorakoztato pont toled, aki ugyanazokat a meretes ostobasagokat szajkozod, mint @Hpasp vagy akar @molnibalage, csak mert elottem kiokumlaltatok sajat kutfobol es kurva ciki lenne elismerni, hogy okorsegeket beszeltek.
Lasd a legfrissebb szemelyeskedo benazasod, a torok peldaddal, csak mert sem politikahoz nem ertesz, sem amerikai joghoz. (Kb mint amikor hpasp erolkodik, hogy vmifele muszaki magyarazatokat emlegessen, mikozben a Patriot adatai titkosak, szinte mindent a levegobol huz elo es meg mindig keptelen elfogadni, hogy a DoD jobban ismeri a Patriot kepessegeit nala. :D)
Lasd a kozos Patriot hypersonic interceptor zoldsegeiteket, ahol lehulyezitek meg a DoD fejlesztesert felelos allamtitkarat is avagy felreforditotok angolbol es okoskodtok. (Mondjuk @angelsoul meg rendszeresen hazudik F-35 kapcsan. Eloszor azzal mentegettem, hogy nem ert rendesen angolul, de aztan egyertelmu lett, hogy direkt csinalja, nem is igazan regalok mar ra - akkor vegkepp total leirta magat, amikor valami vegtelenul primitiv proli modjara elkezdett engem pedofilozni - csak kiderult, micsoda alpari suttyo, nem csoda, hogy hazudozik is.)

Apropo, az vegtelenul izlestelen volt @Tcat, amikor csendben letorolted a pedofilozasat ennek a majomnak es utana engem fuggesztettel fel - majd amikor rakerdeztek itt, akkor siman eloldalaztal a valasz elol.
Mindezt azutan, hogy honapok ota jelentgettem nektek, amikor ez a par primitiv gyoker vidaman lebohocozott, mindennek elhordott, majd utana ott ult egy jo napot altalaban, amig nagy kussolas kozepette letoroltetek es semmi soha nem tortent.

Amugy az nem tunik fel, hogy mindig az Amerika-rajongok okoskodnak es mimdig Amerika-temaban akadnak bele abba, amit irok...? Na vajon miert, ha en itt elek 20+ eve...?
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Oroszul sem árt ám tudni (meg lassan mandarinul is kellene), bár itt Amerikaiul is lerajzolták...
:D


S-300-VM-Envelope-1.jpg
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Figyelembe véve mennyi alkalommal ír ostobaságokat le Kamm, és hülyéz le olyanokat, akik egyértelműen alaposabb háttérinformációkkal bírnak, csak azért, mert nem áll párhuzamban a saját nézeteivel... ezt a megfogalmazást nem igazán vélem alátámasztottnak...
A dolgok logikája szerint vélhetően nemsokára újra - remélhetőleg mostmár végleg - kizáratja magát és akkor....majd egy új néven újra visszajön.:oops::(
Sajnos az ilyenektől nehéz megszabadulni.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
Apropo, az vegtelenul izlestelen volt @Tcat, amikor csendben letorolted a pedofilozasat ennek a majomnak es utana engem fuggesztettel fel - majd amikor rakerdeztek itt, akkor siman eloldalaztal a valasz elol.

Egyrészt a bannolásod konkrét oka meg volt válaszolva:

Másrészt visszanézve az alábbi kérdésre

A pedofil az szitokszó ujjabban?

Ujjabban/ujjadban nem, újabban igen, ha rád mondanák (feltételezhetően igazságtalanul). Te sem dícséretnek vennéd, hanem sértésnek.

valóban nem ment válasz, így akkor majd most:

ha jól emlékszem kamm, jelentetted is azt a hozzászólást, de anélkül is törlésre került volna. Nyilván akkor sem elfogadható, ha egy olyan csörtében vagdostok egymáshoz ilyesmiket, mint ami ott napok óta zajlott. Személyeskedés okán törlés pozitív, ugyanakkor önmagában ezért nem jár ban, hacsak nem napi szintű. Uff, szóltam.

-----

Megismételt jótanács: a "Mindent is jobban tudok, inkább kérdeznél te ostoba!" jellegű stílusból viszont célszerű lenne visszavenni, mert a következő pihenő végleges lesz. Tekintettel arra, hogy többekkel szembeni durva személyeskedések és / vagy trollkodás miatt 7 hónap leforgása alatt 3 kitiltást gyűjtöttél be. Az elmúlt 10+ évben nem sokan hajtottak ilyet itt nálunk végre...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 215
73 899
113
Nem nagyon értek valamit. Konkrétan azt, hogy moderátorok közül valamelyik, törölte pár nap különbséggel több képet is, ami furcsa, mert másét meg nem..

A moderátoroknak nincs kapacitása az összes topikot folyamatosan olvasni, de ha ide a Visszajelzések és javaslatok topikba írod a kérdésedet, azt mindig elolvassák. Szerintem most is fognak rá válaszolni.

--------------

Milyen képekre gondolsz?
A haditechnikai részben elszaporodott viccesnek szánt képekre, mémekre?
Szerintem azokat teljesen ki kellene irtani a haditechnikai részből. Ez nem a facebook, ez egy haditechnikai fórum, ami azért lett létrehozva sok-sok évvel ezelőtt, hogy legyen egy hely, ahol értelmesen lehet beszélgetni haditechnikai témákról.

Ha nem a hozzászólásodat törölték, hanem csak eltűntek belőle a képek, az lehet a facebook/twitter miatt vagy a böngésződ miatt is. Ha pl. be van kapcsolva a követés elleni védelem a böngésződben, akkor a facebook/twitter stb. képek nem jelennek meg.

Szerintem a vicces képeknek a Humor topikban a helyük. Az meg alap egy fórumon, hogy mindent a témájának megfelelő topikba írunk. Azért hozták létre a topikszerkezetet a moderátorok 2013-ban.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 994
14 035
113
Amugy az nem tunik fel, hogy mindig az Amerika-rajongok okoskodnak es mimdig Amerika-temaban akadnak bele abba, amit irok...? Na vajon miert, ha en itt elek 20+ eve...?
Jó is, hogy emlékeztetsz erre. Mint amikor csak azért betévedtél az űrkutatás topikba, hogy lobogtasd Trump választását a Space Force Guardian kifejezésre... Jaj mennyire nevetséges, meg Biden azonnal megváltoztatja majd, mert minden amerikai azon röhög.
Mennyire is nem tudom mit is jelent a Guardians amerikában, stb stb..
Aztán azóta is jó valahogy az elnevezés..

Vicces nevű és kinézetű amerikai urak az American Guardians motorcycle clubb is.... Vicces küldetéssel.
https://m.facebook.com/americasguardiansmotorcycleclub/

:D
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 699
3 939
113
Ez kulonosen szorakoztato pont toled, aki ugyanazokat a meretes ostobasagokat szajkozod, mint @Hpasp vagy akar @molnibalage, csak mert elottem kiokumlaltatok sajat kutfobol es kurva ciki lenne elismerni, hogy okorsegeket beszeltek.
Lasd a legfrissebb szemelyeskedo benazasod, a torok peldaddal, csak mert sem politikahoz nem ertesz, sem amerikai joghoz. (Kb mint amikor hpasp erolkodik, hogy vmifele muszaki magyarazatokat emlegessen, mikozben a Patriot adatai titkosak, szinte mindent a levegobol huz elo es meg mindig keptelen elfogadni, hogy a DoD jobban ismeri a Patriot kepessegeit nala. :D)
Lasd a kozos Patriot hypersonic interceptor zoldsegeiteket, ahol lehulyezitek meg a DoD fejlesztesert felelos allamtitkarat is avagy felreforditotok angolbol es okoskodtok. (Mondjuk @angelsoul meg rendszeresen hazudik F-35 kapcsan. Eloszor azzal mentegettem, hogy nem ert rendesen angolul, de aztan egyertelmu lett, hogy direkt csinalja, nem is igazan regalok mar ra - akkor vegkepp total leirta magat, amikor valami vegtelenul primitiv proli modjara elkezdett engem pedofilozni - csak kiderult, micsoda alpari suttyo, nem csoda, hogy hazudozik is.)

Apropo, az vegtelenul izlestelen volt @Tcat, amikor csendben letorolted a pedofilozasat ennek a majomnak es utana engem fuggesztettel fel - majd amikor rakerdeztek itt, akkor siman eloldalaztal a valasz elol.
Mindezt azutan, hogy honapok ota jelentgettem nektek, amikor ez a par primitiv gyoker vidaman lebohocozott, mindennek elhordott, majd utana ott ult egy jo napot altalaban, amig nagy kussolas kozepette letoroltetek es semmi soha nem tortent.

Amugy az nem tunik fel, hogy mindig az Amerika-rajongok okoskodnak es mimdig Amerika-temaban akadnak bele abba, amit irok...? Na vajon miert, ha en itt elek 20+ eve...?
Atya ég... ellened aztán csúnyán összeesküdött az óhaza... :eek: :)


ON.: Nekem is az elején kezdi a topic-okat, ha bőszen rákattintok a legújabb hozzászólásra a „Fórumok”-ban... erre van valami gyógymód?
 
Status
Not open for further replies.