Visszajelzések és javaslatok

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

Veér István

Well-Known Member
2011. február 14.
3 653
7 300
113
Mondjuk @Veér István nem pénzügyileg értette szerintem hanem az itt összegyűltek nyers megfigyelhetőségének a szempontjából. Információval fizetés. Viszont mivel ezt látja, már alapból kérdés nekem, hogy miért nyomná a gdp-t itt is a fentiek ismeretében a sok egyéb indok mellett ami ellene szól?
A szolgálatnak, ha nem is nyíltan finanszírozza, belefér venni pár bögrét/pólót, mert "jó", hogy egy helyen vagyunk. De miért finanszírozná, ha anélkül is megy? Még jobb, ha ingyen van. Mi, a haszonlélvezők pedig alig járulunk hozzá. (és mint írtam, én egyszeri költségeket vagyok hajlandó fizetni például, nem patreonozom, az előfizetéses dolgokat nem szeretem.)

Viszont ez nem olyan jó visszajelzés szerintem az üzemeltetőknek, ami alapján lehetne az oldalt jobbá tenni, ergonómiailag, stb. Mert senki nem érzi azt, hogy elvárhatja pl. hogy egy ergonómiai funkció meg legyen csinálva. Én fizettem volna rég, ha biztos lehettem volna, hogy az a szaros link a főoldalról meg lesz csinálva. Pár ezrest megért volna nekem. Lehetne pl fundraiser egyes fejlesztésekre. Lehetne szponzorált tartalom. Sokminden lehetne, ha láthatóbb lenne a támogatás módja, és a haszna kézzelfoghatóbb lenne. NEkem ninsc szükségem bögrére, pólóra, stb, van elég porfogóm. Ha viszont ennyire beékeljük a napi használatba a láthatóvá tételt, virtuális javak vásárlására talán még jobb konverzió is lenne (és ha elég olcsó, akkor nem is fáj, persze kérdés a bankok mennyit húznak le, a paypay pl. elég arcátlanul, revo/stripe vállalható, de csak bizonyos forgalom felett, stb.). Most a shopot megnyitottam amúgy, de mikor jön amúgy szembe velem?

Veér István

Well-Known Member
2011. február 14.
3 653
7 300
113
Milyen három kattintás...?

Bookmarkba ezt teszed be és egy kattintásra bejönnek az új HSZ-k.
(Még a szutyok biztol is.)
1. főoldal
2. főoldalon: friss dobozban az engem érdeklő témára bökök
3. megnyomom az ugrás az olvasatlanhoz-t.

2., 3., késleltetése kétszer kell a betöltést kivárni, lassú kapcsolaton mobilneten a pusztában kellemetlen.

Szerencsére téged ez nem érint, aminek örülök, csak az nem értem, hogy egy ~30év alatt miért nem lehetett az megérteni, hogy másnak más igényei lehetnek, mint neked.

molnibalage

Well-Known Member
2010. április 18.
37 501
50 960
113
1. főoldal
2. főoldalon: friss dobozban az engem érdeklő témára bökök
3. megnyomom az ugrás az olvasatlanhoz-t.

2., 3., késleltetése kétszer kell a betöltést kivárni, lassú kapcsolaton mobilneten a pusztában kellemetlen.

Szerencsére téged ez nem érint, aminek örülök, csak az nem értem, hogy egy ~30év alatt miért nem lehetett az megérteni, hogy másnak más igényei lehetnek, mint neked.
Csinálsz a főoldalra egy bookmarkot a cikkek és hírek miatt, majd egy másikat az új hsz-hez.
Értem én, hogy eltartana kb. fél percig, de te inkább nyivákolsz...

Amúgy, meg ha a szerkesztőség mindig kitenne egy fórum hsz-t, hogy új cikk / bármi van, akkor a főoldalra kvázi nincs is nagyon szükséges, ha csak az új érdekel.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. április 19.
20 987
35 018
113
Ha már a HTKA.hu főoldala a téma... az "Épp beszédtéma" dobozban régen nem jelentek meg a biztpol topikok, mint most. Szerintem ezt vissza kellene állítani a régi állapotra, hogy ezzel is az oldal haditechnikai tartalma/vonatkozása erősödjön. Mert ez egy haditechnikával foglalkozó oldal. Erről mi a véleményetek?

Last edited:

Veér István

Well-Known Member
2011. február 14.
3 653
7 300
113
Csinálsz a főoldalra egy bookmarkot a cikkek és hírek miatt, majd egy másikat az új hsz-hez.
Értem én, hogy eltartana kb. fél percig, de te inkább nyivákolsz...

Amúgy, meg ha a szerkesztőség mindig kitenne egy fórum hsz-t, hogy új cikk / bármi van, akkor a főoldalra kvázi nincs is nagyon szükséges, ha csak az új érdekel.
Nem akarok az új hsz-ekhez bookmarkot, mert nekem nem tetszik úgy. Nem akarom külön ellenőrizni, hogy a főoldalon van-e új tartalom, és külön a fórumot. Sőt, nem akarom az olvasatlant látni, az újat akarom látni. Volt erre egy funkció.
Van most egy (ahhoz képest) hibásan működő funkció, egy regresszió, ami nincs javítva. Ami nekem kényelmesebb lenne, mint a te workflow-d, és adott volt sokáig. Értem, hogy ha más máshogy akar valamit, mint te, az téged nem annyira érdekel, de hogy egyből nyivákolás lenne egy ismét felmlegetni, hogy miért van félig meg az a funkció? Ha nem akarjuk/tudjuk támogatni, vegyük le.

Plusz volt, hogy vagy itt vagy ott nem látszik a biztpol kavarás is...

Kérdés, hogy ha ez nyivákolás, akkor a mi az amit sok témában le szoktál tolni?

Széljegzet: nem neked szólt a hibabejelentés, hanem az oldal üzemeltetőinek, akik az elmúlt időkben valahányszor említésre került a hiba, nem adtak nekem választ, hogy mi a terv ezzel.

A képfeltöltés támogatásának hiánya is "nyivákolás"? 1000 UX sebből vérzik amúgy a fórum, de mindenre az a válasz, hogy a felhasználó nyivákol? Szerencséd, hogy a te munkakörödben ellehetsz ezzel a hozzáállással.

molnibalage

Well-Known Member
2010. április 18.
37 501
50 960
113
A képfeltöltés támogatásának hiánya is "nyivákolás"?
Igen, a fórumok 99%-a nem támogat ilyet.
Külső helyről kell linkelni őket.
Majd gondolod az napi sok száz MB képnek tárhelyet is a HTKA fizeti majd...?

(Sőt, az Eguen fórumán még a betehető kép mérete is korlátozva van.)

1000 UX sebből vérzik amúgy a fórum, de mindenre az a válasz, hogy a felhasználó nyivákol? Szerencséd, hogy a te munkakörödben ellehetsz ezzel a hozzáállással.
Milyen sebektől?
Működik, amit akarok benne és a userek 99%-a használ.
A személyeskedésért meg gratulálok.

Amúgy tisztában van vele, hogy INGYÉRT vagy itt és INGYÉRT kapod a tartalmat?
Ha nem tetszik kereshetsz másik fórumot, futtatathasz fel másik brandet, fizethed te a szervert és akkor nem lesznek ilyen problémáid.

Beszarok...

molnibalage

Well-Known Member
2010. április 18.
37 501
50 960
113
A nyivákoásos megjegyzés után szerintem jobb, ha hallgatsz...
Van egy tökéletesen működő módszer, amivel egy klikkeléssel láthatod az összes új hsz-t és oda ugrik a fórum, ahova kell.
Egy második kilikkelés meg a főoldal.

Majd te elvi okokból ellenzed.
Figyu, ha neked semmi sem jó, akkor az nyávogás.

De mondom, van megoldás.
Nem kötelező ide járni.
Ingyen.

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 432
113
A francért nem tudok képet rendesen feltölteni?! :mad: :hadonaszos:
Rosszul linkeled. Elmagyaráztam már párszor milyen lehetőségek vannak, azt persze nem jegyezted meg, mer minek. Amúgy meg szétrúgják a seggemet ha emiatt (hogy újra elmagyarázom) megint nekiállnak egyesek egy lecsúszott faszbuk fiók szintjére zülleszteni topicokat. Mondjuk azért is járna alaphangon mindig egy teljes heti "full ban" a fórumról, hogy kicsit kialakuljon a Pavlovi reflex emiatt. Csodákra képes egy-két ilyen "ban kúra". :D

• Vicces
Reactions: Kim Philby

molnibalage

Well-Known Member
2010. április 18.
37 501
50 960
113
A francért nem tudok képet rendesen feltölteni?! :mad: :hadonaszos:
Mert a jelek szerint nem tudod, hogy hogyan kell....
INGYÉRT csinálom rá a tartalmat én is.

És épp azt fejtegettem,hogy szívesen fizetnék érte, ha kapnék érte valamit, pl. az egy éve javítatlan engem zavaró hiba javítását...
Melyik cikket írtad te?
Vagy azzal validálod tehetetlenségedet, hogy ide írsz és akkor ez feljogosít bármire vagy arra, hogy "ez jár"...?

• Tetszik
Reactions: Leonidas

Veér István

Well-Known Member
2011. február 14.
3 653
7 300
113
Van egy tökéletesen működő módszer, amivel egy klikkeléssel láthatod az összes új hsz-t és oda ugrik a fórum, ahova kell.
Egy második kilikkelés meg a főoldal.

Majd te elvi okokból ellenzed.
Figyu, ha neked semmi sem jó, akkor az nyávogás.

De mondom, van megoldás.
Nem kötelező ide járni.
Ingyen.
Egy klikkelés? 12 léps megnézni mi a Járvány topik utolsó friss hozzászólása az általad javasold módon.

12 Lépés

1. Beismertük, hogy tehetetlenek vagyunk a beképzeltségünkkel szemben – hogy életünk irányíthatatlanná vált.
2. Eljutottunk arra a hitre, hogy egy nálunk hatalmasabb Erő helyreállíthatja lelki egészségünket.
3. Elhatároztuk, hogy akaratunkat és életünket a saját felfogásunk szerinti Isten gondviselésére bízzuk.
4. Félelem nélkül mélyreható erkölcsi leltárt készítettünk magunkról.
5. Beismertük Istennek, magunknak és egy embertársunknak hibáink valódi természetét.
6. Teljességgel készen álltunk arra, hogy Isten megszabadítson bennünket mindezektől a jellemhibáktól.
7. Alázatosan kértük őt hiányosságaink felszámolására.
8. Listát készítettünk mindazokról, akiknek valaha kárára voltunk, és hajlandóvá váltunk mindnyájuknak jóvátételt nyújtani.
9. Közvetlen jóvátételt nyújtottunk nekik, ahol lehetséges volt, kivéve, ha ez sérelmes lett volna rájuk, vagy másokra nézve.
10 Folytattuk a személyes leltár készítését, és haladéktalanul beismertük, amikor hibáztunk.
12. Igyekeztünk ima és meditáció útján elmélyíteni tudatos kapcsolatunkat a saját felfogásunk szerinti Istennel, csak azért imádkoztunk, hogy felismerjük velünk kapcsolatos akaratát, és hogy legyen erőnk a teljesítéséhez.

E lépések eredményeként spirituális ébredést éltünk át, megpróbáltuk ezt az üzenetet molnibalagehoz eljuttatni, és ezeket az elveket életünk minden dolgában érvényre juttatni.

Melyik cikket írtad te?
Vagy azzal validálod tehetetlenségedet, hogy ide írsz és akkor ez feljogosít bármire vagy arra, hogy "ez jár"...?
Szívesen segítettem eddig sokaknak, neked is a közösségben, ahol tudtam. A közösség tagjának lenni egy közsség célja, értelme. Látszik, hogy vannak akik csak a saját csodálatosságuk bűvöletében élnek. Ha defektet kap a kerékpárod szívesen segítek befoltozni a kereket, mérnök úr!

Veér István

Well-Known Member
2011. február 14.
3 653
7 300
113
Ha már a HTKA.hu főoldala a téma... az "Épp beszédtéma" dobozban régen nem jelentek meg a biztpol topikok, mint most. Szerintem ezt vissza kellene állítani a régi állapotra, hogy ezzel is az oldal haditechnikai tartalma/vonatkozása erősödjön. Mert ez egy haditechnikával foglalkozó oldal. Erről mi a véleményetek?
Jó lenne, ha csak azt lehetne ott látni, hogy a T-72 felújítás hogy lenne jó ötlet! Illetve melyik WoT fórumos RHA számítás az igazán pontos.

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
1 630
4 076
113
A képfeltöltés támogatásának hiánya is "nyivákolás"?

Ez a funkció elsősorban pontosan azért van nálunk is letiltva, mint kb. a legtöbb olyan fórumon, ami nem valamilyen support oldal: nem hiányzik senkinek az, hogy kapja az ügyvédi felszólításokat hogy tagok által feltöltögetett jogvédett és / vagy büntetendő tartalmú képanyagokat hosztol a rendszere. A fórummotor természetesen tudja, de ez ilyen "köszi, de kösz nem" kategóriás feature :)

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
8 697
11 336
113
Mert a jelek szerint nem tudod, hogy hogyan kell....

Melyik cikket írtad te?
Jut eszembe,telefonos befizetésre továbbra sincs lehetőség?Hubelebalazs vitapartner vagy,de kiváló cikkíró.Megerdemelned,hogy meg is kapd értük a láda sört.De én kompjuteranalfabeta vagyok,netes fizetesekbe ezért nem megyek bele.

• Tetszik
Reactions: Pogány

molnibalage

Well-Known Member
2010. április 18.
37 501
50 960
113
Szívesen segítettem eddig sokaknak, neked is a közösségben, ahol tudtam.
Megmutattam a problémádra a megoldást...
Az oldalon megjelenő tartalom kb. 95%-át én írtam ide 2017 ősze óta.
Csak kb. ötször magyaráztam el másnak a képfeltöltést...
A közösség tagjának lenni egy közsség célja, értelme. Látszik, hogy vannak akik csak a saját csodálatosságuk bűvöletében élnek.
Esetleg feltűnt a "közreműködők" része a videók és cikkekben?
Vagy ebben?

A közösségről tartani kiselőadást nekem valahol vastagbőrös...

Esetleg feltűnhetne az, hogy az ostoba emberek társasága az, amit nehezen viselek.
Vagy azt, amikor valaki alaptalanul pattog.

Ha defektet kap a kerékpárod szívesen segítek befoltozni a kereket, mérnök úr!
Arcod az van.

Jut eszembe,telefonos befizetésre továbbra sincs lehetőség?Hubelebalazs vitapartner vagy,de kiváló cikkíró.Megerdemelned,hogy meg is kapd értük a láda sört.De én kompjuteranalfabeta vagyok,netes fizetesekbe ezért nem megyek bele.
Mármint a Militavia támogatására?
Nincs. Telefonos befizetés? Azt sem tudom hogyan kell, de azt tudom, hogy adománygyűjtésnél sápolnak rendesen.

A YT felülete, a Patreon és direkt paypal adakozási lehetőség van. Ez utóbbinál jutalmat nem tudok adni, hiszen a felület nem teszi lehetővé. A Patreon és YT felülete ezt megodja.