Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 478
18 386
113
pont azért lehetsz még itt ,mert nem részrehajló......sokkal sokkal több tiszteletet a vendéglátó iránt.....mindketten vendégek vagyunk itt.
Ne haragudj, nem hiszem, hogy olvastad az ukrán topicot mostanában.
Nehéz igazságosnak lenni, tudom.
De még válaszra sem méltattak....
Azért, kérdezni meg lehet?
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 328
13 662
113
Én csak szeretném megkérdezni hogy lett megbüntetve vagy kitiltva olyan aki az orosz propagandát nyomta...?

Hát tudod én, a fórum többszörösen büntetett előéletű (lebannolt) atlantista russzofóbja NEM akarom, hogy kitiltsák az orosz "propagandát" - ugyanis azt hiszem eljutott a nyugati világ arra a pontra, ahol semmiben nem jobb a keletitől.

Az az információs térben történt döbbenetesen egyoldalú oroszellenes letámadás, ami egy hete folyik, az számomra a legsötétebb, szólásszabadságot nélkülöző időket idézi a nyugati oldalon - basszus, nem olyamire gondolok, hogy az orosz csatornák kitiltása, Lavrov ignorálása, vagy a full sajtó narratíva (mint a covidnál - totális ellentétes vélemény elfojtása), hanem hogy olyan portalok, mint a 9gag lényegében ukrán propaganda szócsövekké váltak. A Youtube vadászik bármiféle nemhogy orosz, de akármilyen objektív, pártatlan tartalomra a témában. Konkrétan nyugaton olyan szintre jutott a saját lakosság elleni információs háború, amire a koreai dagi is büszke lenne. Nincs diskurzus, elfogadhatatlan bármiféle nem központi narratívát igazoló vélemény.

Sosem hittem volna, de ahogy halad előre a konfliktus és látom mi épül körülötte, mindinkább az orosz érveket és narratívát érzem erősebbnek... valósabbnak. Fáj leírni, de ebben a konfliktusban az orosz álláspont és világnézet a védhetőbb.

És emiatt nehezen térek magamhoz.
 
M

molnibalage

Guest
Hát tudod én, a fórum többszörösen büntetett előéletű (lebannolt) atlantista russzofóbja NEM akarom, hogy kitiltsák az orosz "propagandát" - ugyanis azt hiszem eljutott a nyugati világ arra a pontra, ahol semmiben nem jobb a keletitől.

Az az információs térben történt döbbenetesen egyoldalú oroszellenes letámadás, ami egy hete folyik, az számomra a legsötétebb, szólásszabadságot nélkülöző időket idézi a nyugati oldalon - basszus, nem olyamire gondolok, hogy az orosz csatornák kitiltása, Lavrov ignorálása, vagy a full sajtó narratíva (mint a covidnál - totális ellentétes vélemény elfojtása), hanem hogy olyan portalok, mint a 9gag lényegében ukrán propaganda szócsövekké váltak. A Youtube vadászik bármiféle nemhogy orosz, de akármilyen objektív, pártatlan tartalomra a témában. Konkrétan nyugaton olyan szintre jutott a saját lakosság elleni információs háború, amire a koreai dagi is büszke lenne. Nincs diskurzus, elfogadhatatlan bármiféle nem központi narratívát igazoló vélemény.

Sosem hittem volna, de ahogy halad előre a konfliktus és látom mi épül körülötte, mindinkább az orosz érveket és narratívát érzem erősebbnek... valósabbnak. Fáj leírni, de ebben a konfliktusban az orosz álláspont és világnézet a védhetőbb.

És emiatt nehezen térek magamhoz.
Attól, mert a nyugati média szarfaszú, attól nem az orosz katonai akció védhetőbb.
Nincs semmiféle összefüggés a kettő között.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 355
46 163
113
Hát tudod én, a fórum többszörösen büntetett előéletű (lebannolt) atlantista russzofóbja NEM akarom, hogy kitiltsák az orosz "propagandát" - ugyanis azt hiszem eljutott a nyugati világ arra a pontra, ahol semmiben nem jobb a keletitől.

Az az információs térben történt döbbenetesen egyoldalú oroszellenes letámadás, ami egy hete folyik, az számomra a legsötétebb, szólásszabadságot nélkülöző időket idézi a nyugati oldalon - basszus, nem olyamire gondolok, hogy az orosz csatornák kitiltása, Lavrov ignorálása, vagy a full sajtó narratíva (mint a covidnál - totális ellentétes vélemény elfojtása), hanem hogy olyan portalok, mint a 9gag lényegében ukrán propaganda szócsövekké váltak. A Youtube vadászik bármiféle nemhogy orosz, de akármilyen objektív, pártatlan tartalomra a témában. Konkrétan nyugaton olyan szintre jutott a saját lakosság elleni infomációs háború, amire a koreai dagi is büszke lenne.

Sosem hittem volna, de ahogy halad előre a konfliktus és látom mi épül körülötte, mindinkább az orosz érveket és narratívát érzem erősebbnek... valósabbnak. Fáj leírni, de ebben a konfliktusban az orosz álláspont és világnézet a védhetőbb.

És emiatt nehezen térek magamhoz.
Szeretném jelezni - és nem csak a likeommal - a dolgot, hogy én is inkább ezen a vonalon mozgok jelenleg.
Én vagyok, aki rendszeresen felidegeli @boki -t a munkaköre miatt. :rolleyes: Voltam én már "fake news" "tudás nélküli" "bohóc" (erre mondjuk büszke is vagyok!) stb. :cool:
Tessék szépen megcáfolni az orosz oldalról érkező információkat, de hanyagoljuk ezt a zsigerből kötekedős stílust. Mert előbb utóbb ban lesz belőle.
És nem amiatt, amiért ruszofób "vagy" (itt nem @angelsoul -t értem), hanem mert ostoba.
Példa: @omae biztpol topicos örjöngése egy topicból való kitiltást hozott (régen ilyenért 1-2 hét full ban biztos járt), majd ahelyett, hogy észretért volna attól, hogy "pofáncsapta az elektromos kerítés", elment és telefosta oroszgyalázó karikatúrákkal, meme-ekkel és sértésekkel a humor topic-ot.
Valljuk be, nem sok észt feltételez, ha valaki még energiát is fektet bele, hogy ezt produkálja.

Én igazság szerint kimondottan támogatnám, hogy térjünk vissza picit a komolyabb banokhoz. Az hogy 1 topicból csapnak ki valakit, az még nem segít rajta, hogy idegállapotba került.
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
Komolyan, ezeket a műhisztiket... :)
Tisztában vagyok, hogy a Te gyermeked a HTKA, ézért mélységes tisztelet van az irányodban. Abban is nagyot alkottál, hogy sikerült olyan tartalom gyártókat is megszólítanod, akik rendkívül magas szakmai szinvonalat adtak ennek a honlapnak. Nekem viszont az utóbbi időben pont azzal lett gondom, hogy a különböző biztpol topikokkal egy olyan csoport került be a HTKA-ra aki jószerivel hőbörögni, másokat lebunkózni és bunkó módon viselkedni jár ide... (én sem vagyok kivétel a biztpol Ukrán szekcióban, nálam is elszakadt a cérna, és kellett idő hogy higgadjak). Viszont! Az a személyes tapasztalatom, hogy szinte ugyan azt osztom meg az Ukrán topic-ban, mint mondjuk a T72 vagy T80 topicban, és egy érdemi infóra nem bunkózás jön vissza, hanem érdemi válasz, vagy legalább minimum megpróbál maradni a válaszadó a realitások talaján. Komolyan gondolom azt, hogy ezek a biztpol topikok ezek már közép távon is mélységesen fogják rombolni az egész HTKA reputációját..... Sajnos az is megjelent, hogy az igazán komoly tartalom gyártók egy része már koccolt, és a mérsékelt, de tiszteletnek örvendő hozzászólók is egyre kevesebbszer jelennek meg az oldalon.... Azt is tudom, hogy a biztpol topikokban nem vádolható csak az egyik fél a hőbörgésért, de ez az egész HTKA megítélésében sajnos csak másodlagos. Szerintem hiba a biztpol topikok ilyen szintű meghagyása, de Te tudod..... Azt viszont már most is felmérted szerintem, hogy a "sima" moderálással egyik hőbörgő szekciót sem fogod "kielégíteni". Tudom hogy töröltél kommentemet, de azt is tudom hogy jogos volt, mert lementem a hőbörgők szintjére. Csak hát az egészséges önkritika az valhogy hiánycikk, és a különösen a leghangosabbak részéről...... Tisztelettel maradok Csaba
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 355
46 163
113
Mondjuk ilyen névvel hogy pocshuszar nem is nagyon vett komolyan senki eddig se.
Na látod, milyen amatőr vagy. Te is bepróbálkozol a nevemmel.... :rolleyes:
Mond már meg nekem mi értelme vitázni valakivel akinek az a dolga hogy hazudjon? Te talán lemaradtál az utóbbi pár év fórumos történésekről, ezért elárulom, nincs esélyed vitázni velük.
Te mégis leállsz "az én apukám sokkal erősebb" vitákra. Mondom, hogy amatőr vagy.
Ezeknek tanítják mit kell csinálni amikor egy vita nem jól megy nekik, általában megpróbálják hitelteleníteni csoportosan és személyeskedni hogy kibannoltassák amikor elveszti a fejét.
Igen, ez tendencia. De szerintem ezt nekem ne akard bemutatni. :)
Te is bepróbálkoztál a nickemmel, pedig még Maróth is (majdnem) felvállalt a pólóján! :D
Igen, van ugye a burkolt, összekacsintó "zsidózás" (azért tettem idézőjelbe, mert még így sem szívesen használom). Van a burkolt, vagy kevésbé burkolt ügynöközés.
De hidd el, ha a vitáidat ész nélkül próbálod letolni, és nem teszel az érveid mellé mindig forrást, bizonyítékot, akkor belebuksz. Bele se kezdj, mert csak felidegeled magad. Annak meg ban a vége.
Ezt értjük.
De miért engedik neki, nekik itt a fórumon?
Mert nincs arra kapacitása a szerkesztőknek, hogy a marhaságokat tételesen ellenőrizzék. Erre van itt a közönség.
Mert szabad joguk forumozni. Sőt még ha be is írnák hogy ők a Putyin kiskutyája és a csak hazudni járnak fel azt is megtehetnék a szabályokon belül. Ez nem oroszország ahol bíróság elé állítják a gyereket mert felrobbantotta az fszb épületét Minecraft ban.
Mert félretájékoztatni egy nyilt fórumon - sajnos - nem tilos. Azonban emiatt kultúrálatlanul hisztériázni, topicot rombolni viszont tilos.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 677
35 836
113
Szeretném jelezni - és nem csak a likeommal - a dolgot, hogy én is inkább ezen a vonalon mozgok jelenleg.
Én vagyok, aki rendszeresen felidegeli @boki -t a munkaköre miatt. :rolleyes: Voltam én már "fake news" "tudás nélküli" "bohóc" (erre mondjuk büszke is vagyok!) stb. :cool:
Tessék szépen megcáfolni az orosz oldalról érkező információkat, de hanyagoljuk ezt a zsigerből kötekedős stílust. Mert előbb utóbb ban lesz belőle.
És nem amiatt, amiért ruszofób "vagy" (itt nem @angelsoul -t értem), hanem mert ostoba.
Példa: @omae biztpol topicos örjöngése egy topicból való kitiltást hozott (régen ilyenért 1-2 hét full ban biztos járt), majd ahelyett, hogy észretért volna attól, hogy "pofáncsapta az elektromos kerítés", elment és telefosta oroszgyalázó karikatúrákkal, meme-ekkel és sértésekkel a humor topic-ot.
Valljuk be, nem sok észt feltételez, ha valaki még energiát is fektet bele, hogy ezt produkálja.

Én igazság szerint kimondottan támogatnám, hogy térjünk vissza picit a komolyabb banokhoz. Az hogy 1 topicból csapnak ki valakit, az még nem segít rajta, hogy idegállapotba került.
Asszem boki írta nekem pár napja, hogy Oroszországban szabad választások vannak és "bárki elindulhat, aki teljesíti a szabályokat"
Az a bárki Vlagyimir Putyin és a kamujelöltjei... :D
Nagyon "más mozit néz" vagy hivatalból csinálja az orosz propit.
 
Status
Not open for further replies.