Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 763
14 701
113
Ezt az infantilis sivalkodást már megint.. ha nem tetszik, ne olvasd, ott az ignore. Hihetetlen, hogy van felnőtt ember aki teljes komolysággal elvárja, hogy egy teljesen nyilvános forum személyes safe spaceként működjön ahol kizárólag a neki tetsző / vele egyetértő vélemény jelenik meg.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 179
113
Amolyan szolgálati közlemény féleség.

Az utóbbi időben rendesen osztjátok felénk az ívet, hogy így szar, úgy szar, régen minden jobb volt, pöcegödör, htka.ru, stb. Közben meg itt lóg mindenki néha 0-24-ben. Be ne sérüljön ezen valaki, értem én maximálisan, hogy ez nem rosszindulatból megy, de ez így akkor is na...

Egy ideje már ért bennem is egy hasonló mondandó, amit örökös banhammer hordozónk tegnap megfogalmazott. Hiába, bevillantak szemei előtt az eggyel korábbi ukrán helyzet miatt elszenvedett PTSD már elfelejtett emlékfoszlányai... :)

Megy a rinya, megy a hiszti, hogy így sz*r meg úgy sz*r az egész oldal, nyugati propaganda van, orosz propaganda van, Tcat propaganda van, mit csinál a moderátor, milyen oldal ez, az üzletvezetővel akarok beszélni?!
De a szelektív olvasás az luxus, mert "az én mindig megmondom, hogy a másiknak akkor sincs igaza, amikor a kerítésfestéről ír éppen".

Milyen propagandáról, milyen álhírek terjesztéséről beszéltek? Szerintetek egy moderátornak mennyi érkezése van minden egyes hozzászólás valóságtartalmának az ellenőrzésére? Egyáltalán feladata, egy olyan időszakban, amikor nem hogy a nagy lapoknak, de még a hírszerzők nagy részének sincs valószínűleg fogalma, hogy mi ténylegesen igaz és mi nem?

A továbbiakban sem kívánunk sem az orosz, sem a nyugati körhintára felülve csápolni. Egyiknek sem vagyunk szócsöve, de én azt hiszem ha picit belegondoltok az is belátható, hogy nem is feladatunk eldönteni kinek is van igaza. Különösen nem ebben a minden korábbinál hatalmasabb dezinfó szarviharban.

Illetve azon se legyen egy ideig most fennakadás, hogy nem feltétlenül "azonnali" moderálás van. A mostani elcseszett helyzet előtt is volt napi átlag 700-750 komment, ez már lassan 1 hete napi 2400 körül alakul, nyilván arányosan több, valóban moderálás pozitív komment is születik. Amit szerencsére azért néha jeleztek is. Sok még a bejelentés előtt ki van szűrve, de emiatt most légyszi ne basztassatok már tök feleslegesen. Ha jelzitek mindenkire sor kerül előbb-utóbb, ha konstansan kreténben tolja.

Végezetül nyomatékosításként ismét a tennivaló, amivel a leginkább meg tudjátok könnyíteni a mi helyzetünket - most is, meg amúgy is. Ne legyetek restek a továbbiakben sem ezek szerint eljárni:
A HTKA nem a Facebook, itt nem a pc content filteringen van a hangsúly. Ti kaptatok egy eszközt, csak nem tudjátok használni. Ha valaki nem tetszik akkor első körben az ignore-ra nyomjatok. Ha olyat láttok, ami törvénysértő lehet (és el kell hogy keserítselek, az nem a propagandának titulált hsz.-ek, hanem a pedofil képek, az életveszélyes fenyegetés, gyilkosságra való felbújtás, személyes adatok megosztása, stb.), akkor üsd a "Moderátor értesítése" gombot. A modi meg majd megnézi és dönt. Nem neked kell eldönteni, hogy mi jelenhet meg egy nyílvános fórumon.
 
M

molnibalage

Guest
Amolyan szolgálati közlemény féleség.

Az utóbbi időben rendesen osztjátok felénk az ívet, hogy így szar, úgy szar, régen minden jobb volt, pöcegödör, htka.ru, stb. Közben meg itt lóg mindenki néha 0-24-ben. Be ne sérüljön ezen valaki, értem én maximálisan, hogy ez nem rosszindulatból megy, de ez így akkor is na...

Egy ideje már ért bennem is egy hasonló mondandó, amit örökös banhammer hordozónk tegnap megfogalmazott. Hiába, bevillantak szemei előtt az eggyel korábbi ukrán helyzet miatt elszenvedett PTSD már elfelejtett emlékfoszlányai... :)



A továbbiakban sem kívánunk sem az orosz, sem a nyugati körhintára felülve csápolni. Egyiknek sem vagyunk szócsöve, de én azt hiszem ha picit belegondoltok az is belátható, hogy nem is feladatunk eldönteni kinek is van igaza. Különösen nem ebben a minden korábbinál hatalmasabb dezinfó szarviharban.

Illetve azon se legyen egy ideig most fennakadás, hogy nem feltétlenül "azonnali" moderálás van. A mostani elcseszett helyzet előtt is volt napi átlag 700-750 komment, ez már lassan 1 hete napi 2400 körül alakul, nyilván arányosan több, valóban moderálás pozitív komment is születik. Amit szerencsére azért néha jeleztek is. Sok még a bejelentés előtt ki van szűrve, de emiatt most légyszi ne basztassatok már tök feleslegesen. Ha jelzitek mindenkire sor kerül előbb-utóbb, ha konstansan kreténben tolja.

Végezetül nyomatékosításként ismét a tennivaló, amivel a leginkább meg tudjátok könnyíteni a mi helyzetünket - most is, meg amúgy is. Ne legyetek restek a továbbiakben sem ezek szerint eljárni:
A problémát én abban látom, hogy az egész ukrán helyzet előtt régesrég totálisan következetlen a moderálás.
Kammot végül csak elküldtétek pihenésre.
De akkor ez alapján mást miért nem? Amikor Laci1970-nél 10 kommentből csak 6 volt személyeskedő kb. mikor mutatva volt?
A színvonal csökkenés ebben is megmutatkozik, ha engem kérdtel.
Ehhez képest még mindig téma az nem ritkán, hogy nekem milyen stílusom van.

Érdekes no...
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
A problémát én abban látom, hogy az egész ukrán helyzet előtt régesrég totálisan következetlen a moderálás.
Kammot végül csak elküldtétek pihenésre.
De akkor ez alapján mást miért nem? Amikor Laci1970-nél 10 kommentből csak 6 volt személyeskedő kb. mikor mutatva volt?
A színvonal csökkenés ebben is megmutatkozik, ha engem kérdtel.
Ehhez képest még mindig téma az nem ritkán, hogy nekem milyen stílusom van.

Érdekes no...
Az is benne van, hogy te prominens, és kifejezetten aktív tagja vagy a közösségnek. Amúgy hivatkozott Laci egy kommentje sem ugrik be, én pl. vagy más részeken kószálok, vagy átlapoztam a kommentjeit. A te kommentjeidre oda szoktam figyelni, és szerintem sokan mások is, mert te egy "HTKA-celeb" vagy, ha tetszik, ha nem. Témakör függvényében 80% pontossággal tudom, hogy egyet fogok-e érteni veled, vagy sem, mert már behangolódtam a véleményedre.

A sok "kishalat" nem szoktam nézni, de kamm-ra pl. már én is felfigyeltem mielőtt pihenni ment pl., mert nem konstruktív volt a hozzállása a vitákhoz, és nem egyszerr-készer, amikor rossz napja volt, vagy sok rossz napja volt. Pedig egy időben figyeltem miket ír, mert sok témában amúgy jó és érdekes dolgokat mondott.

Amúgy nagyon sokat javult a stílusod, és a béketűrésed! Remélem nem vörös fejjel ülsz a gép előtt és nem kommentelsz, hanem már fel sem idegeled magad.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Az utóbbi időben...
Demeter Szilárd mesélte nemrég egy beszélgetős műsorban, hogy a covid miatt megváltoztak a szokásaink. A múzeumokat látogatók száma a zárt terekben felére csökkent, ellenben a nyílt térben berendezett kiállításoknál megduplázódott a látogatószám. A két év járvány után mintha háborús trauma lenne megfigyelhető az embereken...

Azt hiszem az ukrán topikban kialakult helyzetre ez részben magyarázatot adhat. Ez a háború hiába sokkal visszafogottabb a korábbiaknál, mégis néhány fórumozóból irracionális viselkedést váltott ki. Talán épp a covid járvány miatt van az, hogy néhány (első bevetését élő?) fotelharcos társunk mostanában nagyon furcsán gondolkodik. Szvsz. a többségnél csak pár hét és rendbe jönnek a dolgok, szóval türelem! :)
 
M

molnibalage

Guest
Az is benne van, hogy te prominens, és kifejezetten aktív tagja vagy a közösségnek. Amúgy hivatkozott Laci egy kommentje sem ugrik be, én pl. vagy más részeken kószálok, vagy átlapoztam a kommentjeit. A te kommentjeidre oda szoktam figyelni, és szerintem sokan mások is, mert te egy "HTKA-celeb" vagy, ha tetszik, ha nem. Témakör függvényében 80% pontossággal tudom, hogy egyet fogok-e érteni veled, vagy sem, mert már behangolódtam a véleményedre.

A sok "kishalat" nem szoktam nézni, de kamm-ra pl. már én is felfigyeltem mielőtt pihenni ment pl., mert nem konstruktív volt a hozzállása a vitákhoz, és nem egyszerr-készer, amikor rossz napja volt, vagy sok rossz napja volt. Pedig egy időben figyeltem miket ír, mert sok témában amúgy jó és érdekes dolgokat mondott.

Amúgy nagyon sokat javult a stílusod, és a béketűrésed! Remélem nem vörös fejjel ülsz a gép előtt és nem kommentelsz, hanem már fel sem idegeled magad.
Inkább csak sóhajtani szokta, hogy kb. annyi értelme van magyaráznom, mint a viccben az ember, aki a siratófalnál imádkozik, de csak úgy érzi, hogy egy falhoz beszél...

Demeter Szilárd mesélte nemrég egy beszélgetős műsorban, hogy a covid miatt megváltoztak a szokásaink. A múzeumokat látogatók száma a zárt terekben felére csökkent, ellenben a nyílt térben berendezett kiállításoknál megduplázódott a látogatószám. A két év járvány után mintha háborús trauma lenne megfigyelhető az embereken...

Azt hiszem az ukrán topikban kialakult helyzetre ez részben magyarázatot adhat. Ez a háború hiába sokkal visszafogottabb a korábbiaknál, mégis néhány fórumozóból irracionális viselkedést váltott ki. Talán épp a covid járvány miatt van az, hogy néhány (első bevetését élő?) fotelharcos társunk mostanában nagyon furcsán gondolkodik. Szvsz. a többségnél csak pár hét és rendbe jönnek a dolgok, szóval türelem! :)
Visszafogottnak nehéz hívni, amikor még senki nem avatkozott be, de egy idióta meg atomfegyverekkel fenyegetőzik.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 504
54 456
113
A problémát én abban látom, hogy az egész ukrán helyzet előtt régesrég totálisan következetlen a moderálás.
Kammot végül csak elküldtétek pihenésre.
De akkor ez alapján mást miért nem? Amikor Laci1970-nél 10 kommentből csak 6 volt személyeskedő kb. mikor mutatva volt?
A színvonal csökkenés ebben is megmutatkozik, ha engem kérdtel.
Ehhez képest még mindig téma az nem ritkán, hogy nekem milyen stílusom van.

Érdekes no...
Jaj, gyere, megsimogatom a buksidat vigasztalásul. :)
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Igen, az ukrán topicban jelentős mennyiségű hozzászólása van törölve a fenti okokból. Most megint lett törölve egy adag, ezzel neki is kijár a 3 nap eltáv.
Megtisztelnél, ha közölnéd, mi az elfogadhatatlan számodra.
Melyik hozzászólásom, véleményem.
Előre is köszönöm!
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 479
113
Inkább csak sóhajtani szokta, hogy kb. annyi értelme van magyaráznom, mint a viccben az ember, aki a siratófalnál imádkozik, de csak úgy érzi, hogy egy falhoz beszél...


Visszafogottnak nehéz hívni, amikor még senki nem avatkozott be, de egy idióta meg atomfegyverekkel fenyegetőzik.
Még semmi nem történt, 2021 december, amikor egy amerikai szenátor már atomcsapást követelt nyilvános közleményben. Atomhatalmak között eszerint előforulhat, hogy hangot adnak az atomfegyvereik létének.

Az a baj, már meglátásom szerint, hogy még mindig tart a a folyamat, hogy amerika szépen mosolyog, szóval a háta mögött hagyott hullahegyeket is szépnek látjuk, bárki mást ugyanazért meg köpködünk. Ez pont olyan, mint azoknak a nőknek a szerelmes levelei, akik Ted Bundy-nak áradoztak amíg az a halálos ítéletét várta. Ugyanezek a nők Csikatilo-ra nem vágytak volna ugyanúgy, merthát az nem szép mosolyú genetikai demokráciahordozó.

Az oroszok érdekei, narratívája elég tisztán érthető volt ebben a folyamatban. Én annyira nem vagyok a rajongójuk, de elég könnyen felfogható volt amit az elmúlt közel évtizedben mondtak az idáig vezető folyamatban. A kutya le sem szarta amit mondtak azok közül, akiknek az lett volna a dolga, hogy figyeljenek rá és pontosan azért, mert ugyanezen idő alatt egyértelmű volt az is, hogy a másik oldalnak nem állt érdekében az eszkaláció elkerülése.

Ha pusztán azért, mert háborút vív és úgy tett ilyen kijelentést az orosz fél, akkor az miért okoz nagyobb összerezzenést benned, mint az elmúlt három évszázadot végiggyilkoló, minden kompromusszumot mindig elutasító amerikai fenyegetőzések?

Mindegyik ugyanolyan eséllyel elkezdheti szétcsapni a világot, de szeretném felhívni a figyelmet, hogy amerika volt eddig ami totális jogfolytonosságban, a rendszer rezdülése nélkül dobált korábban atomot a japókra, majd akart koreában, majd a törökországi feszkóval kubai rakétaválságot idézett elő...

Ellenben az orosz és egyéb területeken egy hiperagresszív elmebeteg uralkodott, amikor balti ezredeket, meg német hadifgoglyokat hajtottak bele tesztrobbantásokba, azóta viszont amióta megszabadultak jórészt a kommunisták elmebetegségétől, Ami most az amúgy is hiperagresszív amerikai lelkivilágba szivárog be, marxista alelnökkel...

Értem, hogy para a helyzet, de valójában nem sokkal parább mint ami eddig folyt, csak eddig messze folyt. Az meg, hogy senki nem avatkozott be? Mi a beavatkozás? Amit te annak vélsz, vagy a hadban álló félre bíznád inkább a megítélését?
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 827
31 834
113
De. Nem álltak ukrán csapatok ugrásra készen az orosz határon, amit megelőző csapással kellett elhárítani. Nem mondom, hogy nem voltak kőkemény politikai játszmák, de a katonai megoldás választása igenis orosz döntés. Kitűztek egy eleve irreális célt, ami nem teljesülhetett; mert azt senki nem gondolhatja komolyan, hogy visszaidőutazik a világ európai része a Szovjetúnió felbomlása előtti állapotába...

A 2014 előtti is elég lett volna Putyinnak. Csak az amcsik elkezdték a szorítsuk vissza az orosz befolyást az orosz határokig projektet. Grúziában is próbálkoztak, de ott tudomásul vették, hogy vissza lett pofozva a próbálkozás.
Persze lehet hivatkozni rá, hogy népakarat meg minden, de az ún. méltóság forradalma lényegében egy puccs volt, ami után sokszor teljesen nyílt erőszakkal nyomták el az oroszbarát részét az ukrán társadalomnak, persze hivatkozva arra, hogy háború folyik. Ukrajnát "áthúzták" a nyugati érdekszférába, míg előtte 23 évig nem tartozott oda.
Ez egy amcsi paleokonzervatív volt republikánus elnökjelölt-jelölt arc, Nixon tanácsadója is volt, biztos megvették a ruszkik a csak fekete-fehér, jó-gonosz kettősségekben gondolkodni képesek szerint:


Igen, Oo. nem demokrácia, Putyin birodalmi reálpolitikában gondolkodik, nem másban... de ott van, számolni kell vele, nem úgy viselkedni, mintha nem figyelmeztetett volna. Megbuktatni ugye nem sikerült eddig. Lehet, ettől várták, hogy ezzel sikerül majd, hogy kvázi beleprovokálták az invázióba, mert tudhatták, hogy ez jön, miután a követeléseire csak gúnyos képen röhögés volt a válasz. Vagy elszámították magukat, azt hitték kifarol belőle. Én sem hittem, hogy meglépi, azt hittem megáll a szakik elismerésénél, legalábbis most. Nem tudom volt-e a háttérben olyan, amiről nem tudunk, pl. hogy a nyugat valami nagyszabású Marshall-segélyt akart volna adni az ukriknak, felhozva őket katonailag is, illetve életszínvonalban a ruszkiké fölé. Lehet, hogy azt gondolta a nyugat, hogy majd ezt látva az oroszok fellázadnának Putyin ellen.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 349
35 202
113
A 2014 előtti is elég lett volna Putyinnak. Csak az amcsik elkezdték a szorítsuk vissza az orosz befolyást az orosz határokig projektet. Grúziában is próbálkoztak, de ott tudomásul vették, hogy vissza lett pofozva a próbálkozás.
Persze lehet hivatkozni rá, hogy népakarat meg minden, de az ún. méltóság forradalma lényegében egy puccs volt, ami után sokszor teljesen nyílt erőszakkal nyomták el az oroszbarát részét az ukrán társadalomnak, persze hivatkozva arra, hogy háború folyik. Ukrajnát "áthúzták" a nyugati érdekszférába, míg előtte 23 évig nem tartozott oda.
Ez egy amcsi paleokonzervatív volt republikánus elnökjelölt-jelölt arc, Nixon tanácsadója is volt, biztos megvették a ruszkik a csak fekete-fehér, jó-gonosz kettősségekben gondolkodni képesek szerint:


Igen, Oo. nem demokrácia, Putyin birodalmi reálpolitikában gondolkodik, nem másban... de ott van, számolni kell vele, nem úgy viselkedni, mintha nem figyelmeztetett volna. Megbuktatni ugye nem sikerült eddig. Lehet, ettől várták, hogy ezzel sikerül majd, hogy kvázi beleprovokálták az invázióba, mert tudhatták, hogy ez jön, miután a követeléseire csak gúnyos képen röhögés volt a válasz. Vagy elszámították magukat, azt hitték kifarol belőle. Én sem hittem, hogy meglépi, azt hittem megáll a szakik elismerésénél, legalábbis most. Nem tudom volt-e a háttérben olyan, amiről nem tudunk, pl. hogy a nyugat valami nagyszabású Marshall-segélyt akart volna adni az ukriknak, felhozva őket katonailag is, illetve életszínvonalban a ruszkiké fölé. Lehet, hogy azt gondolta a nyugat, hogy majd ezt látva az oroszok fellázadnának Putyin ellen.
ezt szerintem máshova kéne tenni...
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Amolyan szolgálati közlemény féleség.

Az utóbbi időben rendesen osztjátok felénk az ívet, hogy így szar, úgy szar, régen minden jobb volt, pöcegödör, htka.ru, stb. Közben meg itt lóg mindenki néha 0-24-ben. Be ne sérüljön ezen valaki, értem én maximálisan, hogy ez nem rosszindulatból megy, de ez így akkor is na...

Egy ideje már ért bennem is egy hasonló mondandó, amit örökös banhammer hordozónk tegnap megfogalmazott. Hiába, bevillantak szemei előtt az eggyel korábbi ukrán helyzet miatt elszenvedett PTSD már elfelejtett emlékfoszlányai... :)



A továbbiakban sem kívánunk sem az orosz, sem a nyugati körhintára felülve csápolni. Egyiknek sem vagyunk szócsöve, de én azt hiszem ha picit belegondoltok az is belátható, hogy nem is feladatunk eldönteni kinek is van igaza. Különösen nem ebben a minden korábbinál hatalmasabb dezinfó szarviharban.

Illetve azon se legyen egy ideig most fennakadás, hogy nem feltétlenül "azonnali" moderálás van. A mostani elcseszett helyzet előtt is volt napi átlag 700-750 komment, ez már lassan 1 hete napi 2400 körül alakul, nyilván arányosan több, valóban moderálás pozitív komment is születik. Amit szerencsére azért néha jeleztek is. Sok még a bejelentés előtt ki van szűrve, de emiatt most légyszi ne basztassatok már tök feleslegesen. Ha jelzitek mindenkire sor kerül előbb-utóbb, ha konstansan kreténben tolja.

Végezetül nyomatékosításként ismét a tennivaló, amivel a leginkább meg tudjátok könnyíteni a mi helyzetünket - most is, meg amúgy is. Ne legyetek restek a továbbiakben sem ezek szerint eljárni:
A következetlenség, az a baj.
Mindenkire ugyanúgy, ugyanazon szabályokat kell alkalmazni.
Ezt hiányolják nagyon sokan.
Mert így részrehajlónak tűnsz.

Ezért koccolnak le mostanában sokan, mert teret engedtek egy olyan dolognak, aminek semmi köze a haditechnikához.....

;)
 
  • Tetszik
Reactions: fitom

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 603
113
.
A következetlenség, az a baj.
Mindenkire ugyanúgy, ugyanazon szabályokat kell alkalmazni.
Ezt hiányolják nagyon sokan.
Mert így részrehajlónak tűnsz.

Ezért koccolnak le mostanában sokan, mert teret engedtek egy olyan dolognak, aminek semmi köze a haditechnikához.....

;)
Ezt csak így berakom. Mert az ilyenek miatt volt eddig kitiltás a topikból. Nyilván ezek a beszélgetést előre vivő nem ruszofil kommentek. És a kettösmérce egyértelműen látszik, mondjuk ehhez képest:
Azt gondolom nem kell igazolni itt, ezen a fórumon, hogy a 2014-es forradalom valójában egy USA pucss volt.
Azóta ukrajna az ő eszközük. Elvitték az aranykincseket, eladják a földeket. És a háborús célok...
Már korábbról lehetett tudni, hogy az atom és / vagy rakéta szerződések felmondása, a megváltoztatott doktrína ( meg tudnak nyerni egy atomháborút), az oroszokhoz közeli rakéta rendszer telepítése olyan agresszió volt, ami csak háborúhoz vezethetett.

Hogy vegyifegyvergyárakat telepítettek (bocsánat, laborokat) azt nem tudtam, de 2015 óta várom hogy mikor lesz éles a helyzet. (2015 volt a rakétarendszer telepítésének a tervezett időpontja, és ennek oka kell hogy legyen)
 
Status
Not open for further replies.