Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
773
1 911
93
hogy annak adtál hangot itt, hogy zavar, hogy rajtad kívül mások is léteznek és tevékenyek, nem a neked tetsző módon és/vagy mennyiségben.
Te normális vagy?? Hol adtam hangot és minek??
@Wilson megjegyzésére reagáltam, hogy ember nem tud követni ilyen mennyiséget folyamatosan.
Ne álmodjál már bele semmit a hsz-embe, csak hogy igazolhasd a saját hangvételedet!
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 251
73 942
113
Ez igaz. Jó lenne, ha valahol külön meglennének az összefoglalók.
Dehát követni!!!??
Mire végigmegyek egy oldalon születik egy új. Az elmúlt 1 órában 15 új oldal lett, ha jól látom.
Ezt csak az tudja folyamatosan követni, aki nyugdíjas vagy ez a munkája.
Remélem, valamelyik fórumtárs ír majd belőle egy jó összefoglaló cikket. Addig esetleg érdemes olvasni a külföldi összefoglalókat, pl itt egy lengyel elemzőközpont napi összefoglalóit fordítja magyarra egy magyar elemző.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
Ha a haditechnikai topikokban van valami probléma (pl. politika), akkor jelezzétek hogy hol (="Moderátor értesítése" gomb) és át lesz helyezve a biztpol topikba vagy törölve lesz. A biztpol topikokat pedig hagyjátok figyelmen kívül. A biztpol topikok csak azért jöttek létre és csak azért léteznek, hogy ne az egyes típusok topikjába kerüljön az, amit most a biztpol topikokban láttok. Aki a haditechnika miatt jön ide, a biztpol topikokat kerülje el. A lelőtt Kamov-ot, a kilött harcjárműveket, hogy milyen radarokat és miért lőttek ki először, azt ki lehet beszélni a haditechnikai részben is, pl. a típusok topikjában. Ha pedig mégis benéztek a biztpol topikokba, akkor ne a politikai részen kezdjetek el vitatkozni. Ha láttok valami érdekes haditechnikai dolgot, akkor használjátok az "+Idézet" gombot, vigyétek át a témát az adott típus topikjába és ott beszéljétek ki a haditechnikai vonatkozást. Akinek szerintetek nincs értelmes hozzászólása, arra használjátok az "Ignorálás" és a "Moderátor értesítése" gombot...
Itt a pont.

Megy a rinya, megy a hiszti, hogy így sz*r meg úgy sz*r az egész oldal, nyugati propaganda van, orosz propaganda van, Tcat propaganda van, mit csinál a moderátor, milyen oldal ez, az üzletvezetővel akarok beszélni?!
De a szelektív olvasás az luxus, mert "az én mindig megmondom, hogy a másiknak akkor sincs igaza, amikor a kerítésfestéről ír éppen".

Milyen propagandáról, milyen álhírek terjesztéséről beszéltek? Szerintetek egy moderátornak mennyi érkezése van minden egyes hozzászólás valóságtartalmának az ellenőrzésére? Egyáltalán feladata, egy olyan időszakban, amikor nem hogy a nagy lapoknak, de még a hírszerzők nagy részének sincs valószínűleg fogalma, hogy mi ténylegesen igaz és mi nem?

Egy ingyenes fórumon, tagdíj és előfizetés nélkül, hobbiból és elhivatottságból dolgozó szerkesztőséggel, egy főállás és talán még egy mellékállás mellett. És megy a rinya, hogy milyen sz*r az egész, látványos, primadonna kivonulásokkal.

A HTKA nem a Facebook, itt nem a pc content filteringen van a hangsúly. Ti kaptatok egy eszközt, csak nem tudjátok használni. Ha valaki nem tetszik akkor első körben az ignore-ra nyomjatok. Ha olyat láttok, ami törvénysértő lehet (és el kell hogy keserítselek, az nem a propagandának titulált hsz.-ek, hanem a pedofil képek, az életveszélyes fenyegetés, gyilkosságra való felbújtás, személyes adatok megosztása, stb.), akkor üsd a "Moderátor értesítése" gombot. A modi meg majd megnézi és dönt. Nem neked kell eldönteni, hogy mi jelenhet meg egy nyílvános fórumon.

Csak hogy eltudjátok képzelni, hogy a mi oldalunkon mivel jár az, hogy fogjuk a kezeteket:
2014-ben én végigmoderáltam a teljes fórumot a majdani cirkusz és Krím-megszállás során. Kb. napi 6-8 óra volt, néha 50-esével töröltem a hsz.-eket, eltitlás hegyek (igen, azok között is szépszámmal, akik most a legjobban hisztiznek), ügyvéddel meg egyéb nem humánus eszközzel való fenyegetés elviselése után kb. sikerült mederben tartani a társaságot. Mindezt egy napi 10 órás főállás mellett. Jobb lett utána? Tanultatok valamit belőle? Nem, mert az a hozzáállás, hogy mindegy mit írsz, ha elég hangosan vered az asztalt, akkor jön a modi és talán neked ad igazat. Ha meg nem, akkor a k*rva anyját, sz*r az egész fórum.

A véleményszabadság csak addig jó, amíg mindenki azon a véleményen van, mint én.
 
Last edited:

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
@omae : Úgy látom elég szarul viseled, hogy kiraktak az Ukrán topicból.... :rolleyes:
Nem áll jól. De te tudod....


A csattanót még nem is hallottad, azok a bejegyzéseim amiket nekem megjelenít az oldal, neked csak a felét jeleníti meg. Tcat szűri a posztjaimat, de az a durva hogy csak vicceket osztottam meg eddig. Szóval nyílván lehet viccelni sok mindennel de aranyapánkkal a drága putyinnal nem ugye catboy. Akkor nem lesz della?
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
Tcat szűri a posztjaimat, de az a durva hogy csak vicceket osztottam meg eddig.

Viccen kívül: ízléstelen fos volt az összes, függetlernül attól, hogy melyik oldallal szimpatizálsz.

Amúgymeg ja, putyó ideszólt reggel, hogy itten van ez az omae gyerek, ki kéne rakni a francba, különben rubelben lesz utalva ám a havi juttatás...
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Viccen kívül: ízléstelen fos volt az összes, függetlernül attól, hogy melyik oldallal szimpatizálsz.

Amúgymeg ja, putyó ideszólt reggel, hogy itten van ez az omea gyerek, ki kéne rakni a francba, különben rubelben lesz utalva ám a havi juttatás...
Az hogy neked mi az ízléstelen elég szubjektív dolog, arról nem is beszélve hogyha problémád van úgy gerinces ha mondod nem pedig játszol a fórumnál hogy nekem úgy tűnjön mintha megjelenne a poszton közben még nem lehet látni.
Milyen gyakran játszod ezt el másokkal is?
 
  • Vicces
Reactions: LMzek 2.0 and zeal

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
Az hogy neked mi az ízléstelen elég szubjektív dolog, arról nem is beszélve hogyha problémád van úgy gerinces ha mondod nem pedig játszol a fórumnál hogy nekem úgy tűnjön mintha megjelenne a poszton közben még nem lehet látni.

Megjegyzem a fórum teljesen automatikusan csapta jóváhagyásra vár státuszba ezeket a kommentjeidet ;) És nem, nem orosz, hanem angol fejlesztésű :p Én meg nem hagytam jóvá, mert színvonal alattiak voltak pár kilométerrel.

Esetleg egyéb kérdések a működéssel kapcsolatban?
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Megjegyzem a fórum teljesen automatikusan csapta jóváhagyásra vár státuszba ezeket a kommentjeidet ;) És nem, nem orosz, hanem angol fejlesztésű :p Én meg nem hagytam jóvá, mert színvonal alattiak voltak pár kilométerrel.

Esetleg egyéb kérdések a működéssel kapcsolatban?
Nincs főnök, minden tiszta, finnyás a motor noh. Van ilyen. Nem tudom eszedbe jutott e már hogy valaki piszkálja. Tudod vannak itt páran akiknek feltűnően sok szabad ideje van posztolni hétköznapokon is.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 679
55 442
113
Mindenen kivül jelenlètèt felül lehetne vizsgálni? Szerintem csak szemlyeskedik, trollkodik...
Persze tèvedhetek :)
 
  • Tetszik
Reactions: Mark1993

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
Mindenen kivül jelenlètèt felül lehetne vizsgálni? Szerintem csak szemlyeskedik, trollkodik...
Persze tèvedhetek :)
Igen, az ukrán topicban jelentős mennyiségű hozzászólása van törölve a fenti okokból. Most megint lett törölve egy adag, ezzel neki is kijár a 3 nap eltáv.
 
M

molnibalage

Guest
Igen, az ukrán topicban jelentős mennyiségű hozzászólása van törölve a fenti okokból. Most megint lett törölve egy adag, ezzel neki is kijár a 3 nap eltáv.
Akkor halkan kérdem, hogy pl. Laci1970 mit keres még itt? Néhány hete mutattam, hogy csak az utolsó 10 kommentjéből vagy 6 szeméyeskedés és egymondatos böfögés volt.

Nagyon szelektív az optika...
 
  • Tetszik
Reactions: omae and Nagy Csaba

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Te élvezed hogy a hírek közt két három oldal blőd marhaság van amin át kell rágnod magad hogy megint hírhez juss? Nekem mindegy lenne hogy milyen hírek csak kizárólag hírek legyenek, mert általában amikor mély érdemű elkezd diskurálni a miértekről mindig ugyanazok a sablonok durrannak el amiket már nyolc éve olvasok. Lehet hogy neked új de én már kiégtem csak arra vagyok kíváncsi hogy milyen infók vannak nem fotelgenerálisok meg illemhely politikai szakértők fantasztikus helyzet elemzéseire.
Ugye az feltűnt, hogy ez egy fórum, nem hírcsatorna? :)
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 488
18 399
113
Mac, kèrem, rugd ki SlavaUkrine uj hivalatlan vendégünket.

Mindenen kivül jelenlètèt felül lehetne vizsgálni? Szerintem csak szemlyeskedik, trollkodik...
Persze tèvedhetek :)

Igen, az ukrán topicban jelentős mennyiségű hozzászólása van törölve a fenti okokból. Most megint lett törölve egy adag, ezzel neki is kijár a 3 nap eltáv.
Ez a feljelentő topic?
Milyen szempont szerint válogattok?
Antiszemita megjegyzések mehetnek?
Orosz propaganda mehet?

Sajnálom, de egyre inkább megértem, azokat, akik elhagyják a fórumot.
A szakma egyre kevesebb, a propaganda egyre több.
 

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
899
3 231
93
Nagy részben igazatok van. A biztpol. hát az nem akármi.. főleg most az ukri. De talán ha másként fogod fel akkor még örömet is okoz! Én azzal nyitok, hogy elolvasom a szakmai dolgokat tanulok, tájékozódom a ,,nagyoktól" szerencsére még vannak. Maradjatok is! Aztán ha már azon túl vagyok jön a szórakozás! Ha otthon vagyok reccsen a dobozos Pilsner (+ esetleg pálesz vagy whiskas) Választhatok van paletta.Örkényi abszurd vagy Rejtői humor, dráma, önmarcangoló írások, fondorlatos szurka-piszka, gyűlöködés, politikai műsor, sci-fi, ezotéria, stb. Kifejezetten jókat nevetgélek magamban. Ha néha belecsöppenek a 4-6 villamoson előforduló vita, szintű marakodásba onnan lelépek. Alapvetően, általában jól szórakozom. Ha nincs kedvem a biztpolhoz. (az is van néha) akkor meg nem megyek oda.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 557
18 700
113
Viccen kívül: ízléstelen fos volt az összes, függetlernül attól, hogy melyik oldallal szimpatizálsz.

Amúgymeg ja, putyó ideszólt reggel, hogy itten van ez az omae gyerek, ki kéne rakni a francba, különben rubelben lesz utalva ám a havi juttatás...
Lövi az atomot!
 
Status
Not open for further replies.