Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
YT és mindenhol a megtekintési számok alapján fizet a reklám.
Még az én csatornám nézettségét is növelte kismértékben úgy, hogy nem tettem ki semmi tartalmat.
A videók posztolása utáni napi átlagos nézettség, amikor 100-120 táján van már 200 tája felé tart.

Akkor képzeld el azon csatornáknál, ahol ez napi több ezer vagy 10-ezres lépték ÉS van erejük, idejük videót tenni ki erről.
Pl. ezt

De a tegnapi szutyok F-117-es videó alatt is a kommentek vagy ötöde arról szól, hogy "ukrajnás videót pls."
Bármit is tenne ki a csatorna, úgyis megnéznék, az, hogy mi igaz belőle, hát kit érdekel...
Na, akkor szerinted hol van itt a korrekt tájékoztatás?
Ja, értem mire gondolsz. Azt hittem, hogy az itteni kommentekre érted.

Egyébként gondolkoztam, lehet, hogy az lenne egy járható út, hogy nap végén 0-24-es beosztásban a napi infókat összegyűjteni egy pdf-be. Ez még egy nagyjából kezelhető mennyiség és általában már a cáfolatok, helyesbítések, pontosítások megtörténnek.

Most magamnak elkezdtem kigyűjteni az adatokat február 14-től mostanáig 500 oldal... de ha már úgyis állástalan vagyok akkor lehet, hogy egyszer végzek vele. :)
 
M

molnibalage

Guest
Ja, értem mire gondolsz. Azt hittem, hogy az itteni kommentekre érted.

Egyébként gondolkoztam, lehet, hogy az lenne egy járható út, hogy nap végén 0-24-es beosztásban a napi infókat összegyűjteni egy pdf-be. Ez még egy nagyjából kezelhető mennyiség és általában már a cáfolatok, helyesbítések, pontosítások megtörténnek.

Most magamnak elkezdtem kigyűjteni az adatokat február 14-től mostanáig 500 oldal... de ha már úgyis állástalan vagyok akkor lehet, hogy egyszer végzek vele. :)
Amikor még egy volt F-14 pilóta is kitette a kijeves szellemes hülyeséget, akkor szerintem vegytiszta indikátora a problémának.
1,1M megtekintés egy 200 ezer feliratkozós csatornától.

Én meg inkább csinálok egy 60+ éves légvédelmi rendszerről szóló videót, mert az stabil, hogy miről szól.
Bár lehet, hogy ennek a kijevi faszság cáfolatáros is lehetne egy videó csak annak értelmezése alig menne anélkül, hogy nem magyarázná el az ember a MAWS, az IR rakéták alapvetéseit és azt, hogy senki nem légiharcol 200 méter magasan, csak ha nagyon odáig fajult a helyzet...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Amikor még egy volt F-14 pilóta is kitette a kijeves szellemes hülyeséget, akkor szerintem vegytiszta indikátora a problémának.
1,1M megtekintés egy 200 ezer feliratkozós csatornától.

Én meg inkább csinálok egy 60+ éves légvédelmi rendszerről szóló videót, mert az stabil, hogy miről szól.
Bár lehet, hogy ennek a kijevi faszság cáfolatáros is lehetne egy videó csak annak értelmezése alig menne anélkül, hogy nem magyarázná el az ember a MAWS, az IR rakéták alapvetéseit és azt, hogy senki nem légiharcol 200 méter magasan, csak ha nagyon odáig fajult a helyzet...
Ilyeneket nem nézek, csak közvetlen információkat. Erről nem tudtam.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 379
10 061
113
mert sok videóról még azt sem lehet megmondani, hogy ott készült.
Aki nincs benne óráról órára, az nem tudja megmondani, de ez nem jelenti azt, hogy mások ne tudnák szétválasztani. Főleg, hogy 90/100 arányban szárazföldi technikáról beszélünk, a légi videókról pedig megvártuk mit mondanak a szimulátoros szakik.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 379
10 061
113
Mack könyörgöm válaszd szét az ukrán topikot egy hír részre és egy olyan részre ahol az emberek megoszthatják a véleményüket a történtekkel kapcsolatban. Az hogy egy nap van több mint száz oldal és annak a 90% szarkeverés szinte senkinek nem jó annak meg akinek igen, nos hát tudod hogy ők kik.
Ha valaki nem hírt osztana meg a hír részen akkor instant egynapos bant kaphatna és törölnék a bejegyzést. Lévén hogy milyen gyorsan történnek az események ez elég visszatartó erő lenne a dolgozó nép képviselőinek.
Az ukrántopik problémára sajnos csak egy saját, htka-hírfolyam lenne a megoldás, ahová csak kevesen írhatnak, és csak ellenőrzött info kerülhet be, akár utólagos javításokkal, ha hiba csúszna be.

Persze tudom, hogy ez egy önálló, kvázi szerkesztőség felállítását jelentené, erre nyilván senkinek sincs ideje és energiája.

Viszont a "két óránként egy hozzászólás per júzer" talán tényleg lehűtené a kedélyeket.
Ne sírjatok már.
Az egyiknek az a dezinfó amit az ukránok mondanak, mert az ukránok mondják, a másiknak az amit az oroszok mert éppen az oroszokat nem kedveli, a harmadik meg tájékozatlan ezért ráhúzza a többiekre is, hogy ők is biztos azok.
Az ellenőrzött infó meg külön vicces, itt is kezdjük a Facebookos tényellenőrzést, hogy csak a hivatalosan megerősített propaganda kerülhet be?
Nyilván ez is abból a feltételezésből indul ki, hogy elsődleges forrásokhoz itt senki nem fér hozzá. Hát meg a ....
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Ne sírjatok már.
Az egyiknek az a dezinfó amit az ukránok mondanak, mert az ukránok mondják, a másiknak az amit az oroszok mert éppen az oroszokat nem kedveli, a harmadik meg tájékozatlan ezért ráhúzza a többiekre is, hogy ők is biztos azok.
Az ellenőrzött infó meg külön vicces, itt is kezdjük a Facebookos tényellenőrzést, hogy csak a hivatalosan megerősített propaganda kerülhet be?
Nyilván ez is abból a feltételezésből indul ki, hogy elsődleges forrásokhoz itt senki nem fér hozzá. Hát meg a ....
Te élvezed hogy a hírek közt két három oldal blőd marhaság van amin át kell rágnod magad hogy megint hírhez juss? Nekem mindegy lenne hogy milyen hírek csak kizárólag hírek legyenek, mert általában amikor mély érdemű elkezd diskurálni a miértekről mindig ugyanazok a sablonok durrannak el amiket már nyolc éve olvasok. Lehet hogy neked új de én már kiégtem csak arra vagyok kíváncsi hogy milyen infók vannak nem fotelgenerálisok meg illemhely politikai szakértők fantasztikus helyzet elemzéseire.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 379
10 061
113
Problémának azt látom, hogy:

-idejön néhány arc aki most hirtelen aktív lett, és elkezdi osztani azokat akik próbálnak értelmes diskurzust folytatni (aztán benyögi az egyik, hogy ő átment mémoldalra tájékozódni...)
-bulvár, elmaradott mainstream véleménycikkek és amatőr butaságok linkelése
-a 2014-es molotovkoktélos videót idáig 6-7x láttam tegnap óta, mert vannak akik csak bedobálják mert jól néz ki, plusz nem olvasnak ("mErT aZ sOk") csak hordják be amit épp úgy éreznek
-szintén a nem olvasásból adódik, hogy elmondjuk szépen mit kell tudni de minek. Pl. most a csecsenekről, erre a már berakott, hitelesített információkat mellőzve megy a kommentszaporítás, hogy akkor most tényleg mennek-e, biztos csak képzetlenek, ki az a Kadirov....

Aztán ezek az emberek szidják a fórumot a leghangosabban.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 379
10 061
113
Te élvezed hogy a hírek közt két három oldal blőd marhaság van amin át kell rágnod magad hogy megint hírhez juss?
Görgetek. Rögtön ki lehet szúrni a puszta véleményeket, a hatodjára berakott infókat, stb. Kb. fél óra gyakorlás után rááll a szemed.

ekem mindegy lenne hogy milyen hírek csak kizárólag hírek legyenek
Ez egy fórum, másoknak is vannak igényei nem csak neked. Van akinek az, hogy mások szempontjait is megismerje, míg az utóbbiak lehet, hogy a hírekért vannak itt. Ez egy diskurzus, intellektuális cserekereskedelem.

Lehet hogy neked új
10+ év...

A nagypolitikai, geopolitikai szakértésekben egyetértek, de a lájkok alapján itt sokan azt szeretik, aki Putyin nyakkendőjéből meg a beszédeiből, ""geopolitikai"" szinten (ugyananyira segít) próbálnak elemezni. Hókuszpókusznak tartom de elfogadom mások beállítottságát.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Ez egy fórum, másoknak is vannak igényei nem csak neked. Van akinek az, hogy mások szempontjait is megismerje, míg az utóbbiak lehet, hogy a hírekért vannak itt. Ez egy diskurzus, intellektuális cserekereskedelem.
Nekik ott lehetne egy nem hír fórum ukrajnáról, de a főni asszondja hogy az sok munka meg amúgy is nem fizetnek neki eleget. Pedig akkor mindenki megkapná amit akar.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 379
10 061
113
Pedig akkor mindenki megkapná amit akar.
Jó ez így most, ne romboljuk szét a szálakat. Majd egy nyugis időszakban @Tcat mint a tényleges főni eldönti mi legyen a dörgés.
Amíg 15 percenként történik valami addig nem kavarnám meg a struktúrát.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Ne sírjatok már.
Az egyiknek az a dezinfó amit az ukránok mondanak, mert az ukránok mondják, a másiknak az amit az oroszok mert éppen az oroszokat nem kedveli, a harmadik meg tájékozatlan ezért ráhúzza a többiekre is, hogy ők is biztos azok.
Az ellenőrzött infó meg külön vicces, itt is kezdjük a Facebookos tényellenőrzést, hogy csak a hivatalosan megerősített propaganda kerülhet be?
Nyilván ez is abból a feltételezésből indul ki, hogy elsődleges forrásokhoz itt senki nem fér hozzá. Hát meg a ....
Én nem sírok, de eléggé elszabadultak a kedves olvtársak, és a katonai-biztpol hozzászólások aránya kellemetlenül alacsony. Tudom, hogy nem kivédhető a narratívaháború megjelenése, de így a topik a szakmaibb (vagy nyugodt laikus) érdeklődők számára használhatatlan. A júzerek egy része láthatóan nem képes legalább egy kis önuralmat tanúsítani, és úgy vitatkoznak, politizálnak, posztolnak, mint egy rakat hülye óvodás. Egyfajta szánalmas izgatottság hatja át a kommunikációt, amit még a propagandisták is fűtenek. Az időkorlát-javaslat legalább az ilyen impulzusvezérelt idiotozmusnak véget vetne.
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 209
2 689
113
Feldobom, nem tudom van-e ertelme, de lehetne esetleg amolyan rogzitett csak moderatorok szamara irhato forumtopicot az elejere tuzni, ahol amolyan elerhetosegek lennenek, ha valaki adakozni akar, vagy segitseget nyujtani valamilyen szeretet szolgalatoknak, vagy a hataron segitoknek, szolgaloknak, ilyesmiknek?

Lennenek linkek a honlapokra vagy tajekoztato telefonszamok meg ami ilyenkor lenni szokott.

Lehet, nem profilja az oldalnak, de latszolag megnott a friss forgalom is hatha megerne kitenni.
 
Status
Not open for further replies.