Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
999
8 951
93
Adott egy nagyon széles spektrumú haditechnikai rész és adott egy külön biztpol szekció.
Azon nem kell kiakadni, hogy több embert vonz adott esetben a biztpol és ami történik a világgal körülöttünk, mint adott haditechnikai eszközzel kapcsolatos részletek, viszont konkrét cuccoknak is utána lehet nézni itt, ha valakit pont ez kezd érdekelni akár egy biztpol topikban tárgyalt téma miatt.
Ez a két nagy témakör nemhogy nem riválisok, hanem egyenesen kiegészítik egymást.

Köszönet mindenkinek, aki dolgozott itt bármilyen témában, egyébként én nem látom azt, hogy a konkrét munkájuk itt ne lenne alapvetően elismerve vagy megbecsülve.
 
G

Galthran

Guest
@meszike91 visszatérő értetlenkedése és valóságtagadása szerintem már zavaróan leverte a topik-rombolás szintjét.

Szerintem.

Lehetne Admin-tenni valamit?


.
az egész ukrán topik orosz-fanboy szemetes tele orosz propagandával. miért épp őt kéne kidobni onnét?

közben az az arc aki nukleáris csapással fenyegetőzött(hogyaszongya: "megtisztítani a világot az angolszászoktól") zavartalanul működhet tovább(najó, azért az ominózus hozzászólást törölték)
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 979
14 062
113
az egész ukrán topik orosz-fanboy szemetes tele orosz propagandával. miért épp őt kéne kidobni onnét?

közben az az arc aki nukleáris csapással fenyegetőzött(hogyaszongya: "megtisztítani a világot az angolszászoktól") zavartalanul működhet tovább(najó, azért az ominózus hozzászólást törölték)
mert az egyik kérdésnél 6-ig számoltam, hogy nem érti, rengetegszer visszakérdez, nyilvánvaló, ismert informácókat nem vesz tudomásul, többszörözi a válaszokat, megkapja a kérdédeire a válasz helyét -többször-- nem nézi, meg...

Ilyenért néhány nap után indokoltan lett kitiltás.
Szerintem.

...figyelmeztetések után!

Amiket te is beírtál, az is valós, de nem rendszeres, topik-romboló jellegű, hanem véleményt tükröző, adott válaszra reagáló hsz.
...természetesen szerintem.

A véleménnyel nincs gondom, a durván szándékos(nak tűnő), oldalakat feleslegesen generaló, saját és mások tartalomfolyamát érthetetlenségig összetöredező hozzászólásokat --és gazdájukat-- egy határnál a működőképesség fenntartása miatt korlátozni kell(ene).

...de nem az én tisztem, "csak" szerintem (is), "Néma gyereknek..."...


Tévedés jogát, stb...


.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 999
36 333
113
@meszike91 visszatérő értetlenkedése és valóságtagadása szerintem már zavaróan leverte a topik-rombolás szintjét.
Például?
Valaki "értetlen" az lehet "hiba", de ha valaki szándékosan terjeszt hülyeségeket, az nagyon más!

Először az orosz propagandát és konteókat terjeszőkkel kellene kezdeni valamit!
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Ez a két nagy témakör nemhogy nem riválisok, hanem egyenesen kiegészítik egymást.
Csak valahogy pl. az ukrán konfliktusban nem látni a nagy technikusokat, amikor a gyakorlatban lehet látni (szerencsére nem nekünk tapasztalni) egy-egy technika valós értékét, használatát; vagy épp, mikor technikát beazonosítani kellene apró, néhaszét égett részletekből, rövid, rossz minőségú, éjszakai képekből -a máskor apró részletekbe menő elemzők hozzászólásait nem látom. Pedig a haditechnika erről szól. Nem a kiállítási mintadarabokat kell szénné elemezni, hanem a szénné égett technikát, felszerelést. Pedig itt a lehetőség. Van elemezni, értékelni való anyag.
Aztán meg majd megy, hogy mennyire semmire való a biztpol részleg. Bezzeg a kiállítási darabok nyálazása; meg az elméleti -ismert- adatok összehasonlítása az az über. (És senkit nem akarok megbántani, mert mindenki maga dönti el, hogy mivel foglalkozik; csak, valahogy feltűnő a lehetőség kihasználatlansága.)
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
Csak valahogy pl. az ukrán konfliktusban nem látni a nagy technikusokat, amikor a gyakorlatban lehet látni (szerencsére nem nekünk tapasztalni) egy-egy technika valós értékét, használatát; vagy épp, mikor technikát beazonosítani kellene apró, néhaszét égett részletekből, rövid, rossz minőségú, éjszakai képekből -a máskor apró részletekbe menő elemzők hozzászólásait nem látom. Pedig a haditechnika erről szól. Nem a kiállítási mintadarabokat kell szénné elemezni, hanem a szénné égett technikát, felszerelést. Pedig itt a lehetőség. Van elemezni, értékelni való anyag.
Aztán meg majd megy, hogy mennyire semmire való a biztpol részleg. Bezzeg a kiállítási darabok nyálazása; meg az elméleti -ismert- adatok összehasonlítása az az über. (És senkit nem akarok megbántani, mert mindenki maga dönti el, hogy mivel foglalkozik; csak, valahogy feltűnő a lehetőség kihasználatlansága.)
Tegnap válaszolt @dudi, @Szittya ,és @molnibalage is a szakmai kérdéseimre....
Egyenlőre nagyon kevés az infó. Ennek ellenére próbáltuk elemezni a műveleteket, bevetett eszközöket.
De hogy valami új dolgot látunk katonailag abban biztos vagyok.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Tegnap válaszolt @dudi, @Szittya ,és @molnibalage is a szakmai kérdéseimre....
Egyenlőre nagyon kevés az infó. Ennek ellenére próbáltuk elemezni a műveleteket, bevetett eszközöket.
De hogy valami új dolgot látunk katonailag abban biztos vagyok.
Igen, olvastam; ez eddig 3. Három darab fórumozó (illetve Veled 4) aki mondjuk a haditechnikával foglalkozik?
Szerintem nem új dolgot látunk, hanem új dolgot nem látunk. Amit látunk, abban nincs új...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 548
46 545
113
Igen, olvastam; ez eddig 3. Három darab fórumozó (illetve Veled 4) aki mondjuk a haditechnikával foglalkozik?
Szerintem nem új dolgot látunk, hanem új dolgot nem látunk. Amit látunk, abban nincs új...
Gyakorlatilag eddig teljesen új dolgot csinálnak az oroszok, ahhoz képest, amit eddig láttunk tőlük Csecsenföldön, Szíriában, vagy 2014-től a LDPR területén.
Mondok egy példát: sehol nem alkalmaztak az előzőeknél ekkora számú támadó és deszant jellegű helikopteres műveletet.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Mack könyörgöm válaszd szét az ukrán topikot egy hír részre és egy olyan részre ahol az emberek megoszthatják a véleményüket a történtekkel kapcsolatban. Az hogy egy nap van több mint száz oldal és annak a 90% szarkeverés szinte senkinek nem jó annak meg akinek igen, nos hát tudod hogy ők kik.
Ha valaki nem hírt osztana meg a hír részen akkor instant egynapos bant kaphatna és törölnék a bejegyzést. Lévén hogy milyen gyorsan történnek az események ez elég visszatartó erő lenne a dolgozó nép képviselőinek.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 224
67 140
113
Csak valahogy pl. az ukrán konfliktusban nem látni a nagy technikusokat, amikor a gyakorlatban lehet látni (szerencsére nem nekünk tapasztalni) egy-egy technika valós értékét, használatát; vagy épp, mikor technikát beazonosítani kellene apró, néhaszét égett részletekből, rövid, rossz minőségú, éjszakai képekből -a máskor apró részletekbe menő elemzők hozzászólásait nem látom. Pedig a haditechnika erről szól. Nem a kiállítási mintadarabokat kell szénné elemezni, hanem a szénné égett technikát, felszerelést. Pedig itt a lehetőség. Van elemezni, értékelni való anyag.
Aztán meg majd megy, hogy mennyire semmire való a biztpol részleg. Bezzeg a kiállítási darabok nyálazása; meg az elméleti -ismert- adatok összehasonlítása az az über. (És senkit nem akarok megbántani, mert mindenki maga dönti el, hogy mivel foglalkozik; csak, valahogy feltűnő a lehetőség kihasználatlansága.)
Használd ki. :rolleyes:
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
999
8 951
93
Csak valahogy pl. az ukrán konfliktusban nem látni a nagy technikusokat, amikor a gyakorlatban lehet látni (szerencsére nem nekünk tapasztalni) egy-egy technika valós értékét, használatát; vagy épp, mikor technikát beazonosítani kellene apró, néhaszét égett részletekből, rövid, rossz minőségú, éjszakai képekből -a máskor apró részletekbe menő elemzők hozzászólásait nem látom. Pedig a haditechnika erről szól. Nem a kiállítási mintadarabokat kell szénné elemezni, hanem a szénné égett technikát, felszerelést. Pedig itt a lehetőség. Van elemezni, értékelni való anyag.
Aztán meg majd megy, hogy mennyire semmire való a biztpol részleg. Bezzeg a kiállítási darabok nyálazása; meg az elméleti -ismert- adatok összehasonlítása az az über. (És senkit nem akarok megbántani, mert mindenki maga dönti el, hogy mivel foglalkozik; csak, valahogy feltűnő a lehetőség kihasználatlansága.)
Igen, elkellene a segítség, most megy élesben. Csakhogy a percenként beérkező információ dömping már arra is alkalmatlan, hogy reális kép legyen bármiről is, itt hagytam abba, mert csak szimpla hülyét csinálok magamból ahogy ugrálok egyik infóról a másikra. Ez így kezelhetetlen.
 
M

molnibalage

Guest
Mack könyörgöm válaszd szét az ukrán topikot egy hír részre és egy olyan részre ahol az emberek megoszthatják a véleményüket a történtekkel kapcsolatban. Az hogy egy nap van több mint száz oldal és annak a 90% szarkeverés szinte senkinek nem jó annak meg akinek igen, nos hát tudod hogy ők kik.
Ha valaki nem hírt osztana meg a hír részen akkor instant egynapos bant kaphatna és törölnék a bejegyzést. Lévén hogy milyen gyorsan történnek az események ez elég visszatartó erő lenne a dolgozó nép képviselőinek.
A "hírek" nagy része szarkeverés / dezinfó.
Ha engem kérdezel teljesen felesleges szorosan követni az eseményeket, mert sok videóról még azt sem lehet megmondani, hogy ott készült.
Kb. akkor lehetsz biztos benne, hogy ott, ha nagyon jó minőségű a felvétel és jól azonosítható a környezet, vagy maga a technika (pl. Tor-M2) mutatja, hogy ez máshol nem lehet.

De egyébként meg, ameddig a szint az, hogy az n+1-dik DCS videóhamisítvány hasít, bárki kiposztol akkora hülyeséget, hogy 1 kőkorszaki gép lelő 6 másikat, amiből kettő olyan fejlett, mint ergy ma PC vs C64, akkor szerintem kb. le is írta, hogy itt lehet legyinteni és hátradőlni. Majd az idő TALÁN kimazsolázza a valós eseteket. Abból, ami ma ömlik megmondom mi az, ami lejön. Klikkverseny most ezen az eseményen, mert az termeli a pénzt. Az, hogy mennyire igaz, szinte senkit nem érdekel.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Az ukrántopik problémára sajnos csak egy saját, htka-hírfolyam lenne a megoldás, ahová csak kevesen írhatnak, és csak ellenőrzött info kerülhet be, akár utólagos javításokkal, ha hiba csúszna be.

Persze tudom, hogy ez egy önálló, kvázi szerkesztőség felállítását jelentené, erre nyilván senkinek sincs ideje és energiája.

Viszont a "két óránként egy hozzászólás per júzer" talán tényleg lehűtené a kedélyeket.
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 303
93
KEDVES FÓRUMTÁRSAK,TISZTELT SZERKESZTŐSÉG!
Azt gondolom,hogy minden túlzás nélkül állítható,hogy rendkívüli napokat élünk,ami be fog kerülni a történelem könyv lapjaira.
A tisztánlátás kedvéért,és a sok scenario születése miatt,érdemes lenne Putyin beszédét elolvasni mindenkinek. Sok dologra választ talál mindenki,első kézből. Mi miért és miért pont most,érvek és ellenérvek... A beszéd meglehetősen hosszú,topikban nem lehet elhelyezni.
A tartalom meglehetősen kritikus,tragikus és elkeseredett hangvételű.
NO COMMENT formában,azt gondolom le hozható lenne,hiteles fordításban,amit én mellékelek ha igény mutatkozik rá!
Aztán már a fórumokban,kinek mi a véleménye,hozzáfűznivalója,az kifejtheti,pro kontra... Bár elég jól ki lett már ez vesézve,de a beszéd mindenképp hiánypótló.
Talán még le sem hozta senki,teljes terjedelmében.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Igen, elkellene a segítség, most megy élesben. Csakhogy a percenként beérkező információ dömping már arra is alkalmatlan, hogy reális kép legyen bármiről is, itt hagytam abba, mert csak szimpla hülyét csinálok magamból ahogy ugrálok egyik infóról a másikra. Ez így kezelhetetlen.
Én speciel egész jól tudom követni, bár nem kis munka.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
De egyébként meg, ameddig a szint az, hogy az n+1-dik DCS videóhamisítvány hasít
Egy ilyen volt, amiről hamar kiderült, hogy mi is a helyzet vele. Én hoztam, aztán meg is lett kulturáltan beszélve és még aki ismeri is a játékot, az is azt mondta, hogy marha hihetően lett megszerkesztve.
Klikkverseny most ezen az eseményen, mert az termeli a pénzt.
Milyen pénzt termel?
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
M

molnibalage

Guest
Milyen pénzt termel?
YT és mindenhol a megtekintési számok alapján fizet a reklám.
Még az én csatornám nézettségét is növelte kismértékben úgy, hogy nem tettem ki semmi tartalmat.
A videók posztolása utáni napi átlagos nézettség, amikor 100-120 táján van már 200 tája felé tart.

Akkor képzeld el azon csatornáknál, ahol ez napi több ezer vagy 10-ezres lépték ÉS van erejük, idejük videót tenni ki erről.
Pl. ezt

De a tegnapi szutyok F-117-es videó alatt is a kommentek vagy ötöde arról szól, hogy "ukrajnás videót pls."
Bármit is tenne ki a csatorna, úgyis megnéznék, az, hogy mi igaz belőle, hát kit érdekel...
Na, akkor szerinted hol van itt a korrekt tájékoztatás?
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
A "hírek" nagy része szarkeverés / dezinfó.
Ha engem kérdezel teljesen felesleges szorosan követni az eseményeket, mert sok videóról még azt sem lehet megmondani, hogy ott készült.
Kb. akkor lehetsz biztos benne, hogy ott, ha nagyon jó minőségű a felvétel és jól azonosítható a környezet, vagy maga a technika (pl. Tor-M2) mutatja, hogy ez máshol nem lehet.

De egyébként meg, ameddig a szint az, hogy az n+1-dik DCS videóhamisítvány hasít, bárki kiposztol akkora hülyeséget, hogy 1 kőkorszaki gép lelő 6 másikat, amiből kettő olyan fejlett, mint ergy ma PC vs C64, akkor szerintem kb. le is írta, hogy itt lehet legyinteni és hátradőlni. Majd az idő TALÁN kimazsolázza a valós eseteket. Abból, ami ma ömlik megmondom mi az, ami lejön. Klikkverseny most ezen az eseményen, mert az termeli a pénzt. Az, hogy mennyire igaz, szinte senkit nem érdekel.
Ezzel két dolog a probléma:
1. Én speciel szeretném követni az eseményeket és összevetni az idő haladtával hogy hol milyen hírek jelentek meg és mi lett belőle igazolva. Valszeg nem én vagyok az egyetlen. Sőt felteszem hogy aki rámegy az ukrán fórumra jóhiszeműen az ezért megy rá. Szóval ez a szinte senkit nem érdekel dolog akkor lenne igaz ha nem az ukrán fórum lenne az oldal legnézettebb része, pedig az.

2. A mostani munkahelyem döbbentem rá hogy ez a szar minősíthetetlen propaganda működik. Hihetetlen a sötétség sok ember fejében és ha esetleg ide téved és megnézi bagoly vagy orky vagy boki vagy bármelyik másik mélyen tisztelt fórumtárs agymenéseit és hazugságait akkor egy még torzabb kép keletkezik a fejében. Én már halottam olyan mered dolgokat felnőtt családos embereketől hogy majd az egész keleti blokk átáll a ruszkikhoz, meg hogy inkább ruszki hadsereg mint a buzik. Szóval nem mindegy hogy a birkákat merre terelik.
 
Status
Not open for further replies.