Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 923
73 356
113
Az ukrajnai fegyveres konfliktust és a mostanában aktívan működő háborúkat elemezve kérdezném a nagyérdeműt, hogy érdemes lenne-e egy speciális drón hadviselés-harcászat topic-t létrehozni, mennyire lenne létjogosultsága?
Van ez a két topik:

Pilóta nélküli légi járművek (UAV/UCAV) elleni védekezés

Drónok elleni hadviselés

Ezek a topikok jelenleg a Katonai repülés / Pilóta nélküli légi jármûvek (UAV/UCAV) részben vannak, ahol a különböző drónok topikjai is. Eddig ide írtuk a drónokkal kapcsolatos híreket. Ha az orosz drónok alkalmazásáról szeretnél írni, akkor van Orosz pilóta nélküli repülőgépek topik. Ha az ukránok által alkalmazott török drónokról, akkor van Török drónok topik is.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 085
24 965
113
Van ez a két topik:

Pilóta nélküli légi járművek (UAV/UCAV) elleni védekezés

Drónok elleni hadviselés

Ezek a topikok jelenleg a Katonai repülés / Pilóta nélküli légi jármûvek (UAV/UCAV) részben vannak, ahol a különböző drónok topikjai is. Eddig ide írtuk a drónokkal kapcsolatos híreket. Ha az orosz drónok alkalmazásáról szeretnél írni, akkor van Orosz pilóta nélküli repülőgépek topik. Ha az ukránok által alkalmazott török drónokról, akkor van Török drónok topik is.
Az első kettő szinte ugyan az, össze lehetne vonni őket. Ezek a topic-ok az ellenük való védekezésről szólnak, igazából ez a téma inkább a légvédelem speciális aspektusa. Ezen eszközök technikai részéről szólnak a többi topic-ok, azokat is össze lehetne vonni egy topic-ba.
Én azt javasolnám, hogy a technikai részt, a hadviselést/harcászatot a légierő címszó alá, az ellenük való védekezést a légvédelem (AD) címszó alá kellene egy-egy átfogó topicba tenni (nem szétszórni), mivel most ért be, hogy komolyabb konfliktusokban alkalmazzák őket.
(Összesen három topic lenne velük kapcsolatosan.
1. Pilóta nélküli légi járművek (UAV, ACAV), drónok, CM-k, hiperszónikus légi eszközök elleni hadviselés (Légvédelem)
2. Pilóta nélküli légi járművek (UAV, UCAV), drónok, hiperszónikus légi eszközök alkalmazása, harcászata (Légierő)
3. Pilóta nélküli légi járművak (UAV, UCAV), drónok (Légierő)
Sokkal átláthatóbb lenne, főleg a nem szakmai réteg számára.
Ezen kívül javasolnám, hogy a légvédelem ne a szárazföldi címszó alatt legyen, onnan önállóan ki kellene emelni belőle, esetleg a rakéta védelemmel összevonni. Légvédelem (AD) /Rakéta védelem (ABM) címszó alatt.
 
  • Tetszik
Reactions: Kruglóf

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
871
4 851
93
(Csöves) tüzérséggel kapcsolatos általános, technikai jellegű kérdéseimet melyik topikban tegyem föl?
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 631
113
@Tcat illetve mindenki: Tudtok valamit arról, hogy iOS alatt (Safarival és Firefox-szal) pl az ukrán topik mitől rakoncátlankodhat?
Azt vettem észre, hogy amikor sok média (tweet vagy youtube) van egy oldalon, az megöli a render engine-t, a hozzászólások nagy része meg se jelenik, majd egyszercsak az oldal magától refreshel, de ugyanolyan rossz marad. Goto 10.
Nem készülékfüggő amnyiban, hogy két kurrens iOS kütyü is produkálja ugyanezt.

Más topicoknál egyáltalán nem fordul ez elő.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 699
28 110
113
@Tcat illetve mindenki: Tudtok valamit arról, hogy iOS alatt (Safarival és Firefox-szal) pl az ukrán topik mitől rakoncátlankodhat?
Azt vettem észre, hogy amikor sok média (tweet vagy youtube) van egy oldalon, az megöli a render engine-t, a hozzászólások nagy része meg se jelenik, majd egyszercsak az oldal magától refreshel, de ugyanolyan rossz marad. Goto 10.
Nem készülékfüggő amnyiban, hogy két kurrens iOS kütyü is produkálja ugyanezt.

Más topicoknál egyáltalán nem fordul ez elő.
Nekem korábban már volt ilyen sima asztali Firefox alatt is Windows-on, egyszerűen a beágyazott tweeteket képtelen volt a böngésző megjeleníteni, vagy így belaggolt és 3-4 percre rá dobta be random olvasás közben az addig meg nem jelenített tweeteket. Pedig fixen nem a hardver a szűk keresztmetszet nálam, egyszerűen média téren a Firefox stabilan mindig elhasal. Pl. Wordpress oldalszerkesztést nem is lehet Firefoxból csinálni, a MÁV jegyvásárlás szintén infinite módon beloopol a "betöltés alatt" szövegnél, meg a Youtube is néha kifagy zusammen.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 806
35 263
113
Nekem korábban már volt ilyen sima asztali Firefox alatt is Windows-on, egyszerűen a beágyazott tweeteket képtelen volt a böngésző megjeleníteni, vagy így belaggolt és 3-4 percre rá dobta be random olvasás közben az addig meg nem jelenített tweeteket. Pedig fixen nem a hardver a szűk keresztmetszet nálam, egyszerűen média téren a Firefox stabilan mindig elhasal. Pl. Wordpress oldalszerkesztést nem is lehet Firefoxból csinálni, a MÁV jegyvásárlás szintén infinite módon beloopol a "betöltés alatt" szövegnél, meg a Youtube is néha kifagy zusammen.
Linuxon egész jól eldöcög a Tüzróka.
 

superjet100

Member
2015. június 9.
53
60
18
@Tcat illetve mindenki: Tudtok valamit arról, hogy iOS alatt (Safarival és Firefox-szal) pl az ukrán topik mitől rakoncátlankodhat?
Azt vettem észre, hogy amikor sok média (tweet vagy youtube) van egy oldalon, az megöli a render engine-t, a hozzászólások nagy része meg se jelenik, majd egyszercsak az oldal magától refreshel, de ugyanolyan rossz marad. Goto 10.
Nem készülékfüggő amnyiban, hogy két kurrens iOS kütyü is produkálja ugyanezt.

Más topicoknál egyáltalán nem fordul ez elő.
Szinten ezt csinalja, nagyon idegesito hogy a fele topikot nem tom elolvasni ;(
 
K

kamm

Guest
Nekem korábban már volt ilyen sima asztali Firefox alatt is Windows-on, egyszerűen a beágyazott tweeteket képtelen volt a böngésző megjeleníteni, vagy így belaggolt és 3-4 percre rá dobta be random olvasás közben az addig meg nem jelenített tweeteket. Pedig fixen nem a hardver a szűk keresztmetszet nálam, egyszerűen média téren a Firefox stabilan mindig elhasal. Pl. Wordpress oldalszerkesztést nem is lehet Firefoxból csinálni, a MÁV jegyvásárlás szintén infinite módon beloopol a "betöltés alatt" szövegnél, meg a Youtube is néha kifagy zusammen.
Rendszeresen tartok karban Wordpress oldalakat, Firefoxbol, bármiféle probléma nélkül.
Ez leginkább úgy hangzik, mintha valami hw acceleration nem működne (vga driver bug pl), ami default a Firefoxban. Keress rá, a configban tudod ezeket kapcsolgatni, majd kiderül, melyiknel tunik el a problemad.
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger
K

kamm

Guest
Linuxon egész jól eldöcög a Tüzróka.
Messze a legstabilabb böngésző Windows alatt a Firefox.
Nem a leggyorsabb, de az engem nem izgat. Biztonságos, és stabil.
Mondjuk a default security kicsit kezd oruletukke valni, mar nem egy dolgot kellett lejjebb vennem ill. ki is kapcsolni, ami alapból jött, mert már nem ment egy-ket oldal veluk. Viszont remekül konfigolhato is, szoval nem gond.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 404
4 424
113
@Tcat illetve mindenki: Tudtok valamit arról, hogy iOS alatt (Safarival és Firefox-szal) pl az ukrán topik mitől rakoncátlankodhat?
Azt vettem észre, hogy amikor sok média (tweet vagy youtube) van egy oldalon, az megöli a render engine-t, a hozzászólások nagy része meg se jelenik, majd egyszercsak az oldal magától refreshel, de ugyanolyan rossz marad. Goto 10.
Nem készülékfüggő amnyiban, hogy két kurrens iOS kütyü is produkálja ugyanezt.

Más topicoknál egyáltalán nem fordul ez elő.
Egy hete erről sírok. Semmi nem történt, csak viháncolás.
Iphoneon Safarin, nem jelenik meg az ukrán topic fele.
 

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
871
4 851
93
Az az "orosz propaganda" amiről itt többen beszéltek, sokat emlegettek, gyakorlatilag nem létezik.
Még valami a propaganda-témához:
Ahhoz, hogy propagandáról beszélhessünk, két tényező kell:

1.) Hogy kéretlenül, keresetlenül is nagy tömegekhez jusson el, ahogyan a fizetett politikai hirdetések, óriásplakátok, reklámok - ez a propaganda egyik zsigeri jellemzője. Hogy harsog, az arcodba mászik, ha nem akarod, akkor is, erőszakosan, akár az utcán, akár a médiában.
Valahogy így:

original-0fdaa2553fdeb77119f8108bc09863d5.png

z_custom-174f61f711c4fb63cdfefe366e44fe9bba0e4679-1024x705.jpg

corporate_wokeness-1536x864.jpg


2.) Jobb esetben a valóságot csupán szélsőségesen egyoldalúan, leegyszerűsítve mutatja be, rosszabb esetben meghamisítja a tényeket, konkrétan hazudik, valótlant állít, heroizál, illetve démonizál. Nincs mérlegelés, nincsenek összefüggések, nincs kontextus, nincsenek kompromisszumok, csak mi vagyunk, meg ők, csak hisztéria van a halálig vagy a végső győzelemig.

image-placeholder-title.jpg


Never-Again-Gallery-Ukraine-Artists-Reimagine-World-War-II-Posters-7-1649396175.jpg


Szerintem ezen a fórumon nincs érdemben sem orosz, sem atlantista propaganda, hiszen egy fórum erre eleve nem túl alkalmas felület, másrészt a fentiekhez hasonló uszító tartalmakat az üzemeltetők következetesen gyomlálgatják kifelé. A viták, veszekedések, anyázások alapvetően az ismeretek és az értékrendek különbözőségéből fakadnak föl (és durvulnak el), tehát szerintem néhány kivételtől eltekintve indokolatlan (és sértő) akár orosz, akár atlantista propagandával vádolni a fórumozók 90 százalékát.

(Bocs a topikok közti ugrálásért, nem akarom szétoffolni egyik témát sem.)
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 631
113
Nekem korábban már volt ilyen sima asztali Firefox alatt is Windows-on, egyszerűen a beágyazott tweeteket képtelen volt a böngésző megjeleníteni, vagy így belaggolt és 3-4 percre rá dobta be random olvasás közben az addig meg nem jelenített tweeteket. Pedig fixen nem a hardver a szűk keresztmetszet nálam, egyszerűen média téren a Firefox stabilan mindig elhasal. Pl. Wordpress oldalszerkesztést nem is lehet Firefoxból csinálni, a MÁV jegyvásárlás szintén infinite módon beloopol a "betöltés alatt" szövegnél, meg a Youtube is néha kifagy zusammen.
OK, én windowson is Firefoxot használok szinte kizárólag, és egyedül az általad említett, beágyazott tweet probléma szokott felmerülni, az se mindig.

Visszatérve az iOS-es problémámhoz: szerintem a webkittel lehet valami probléma, lévén iOS-en a Firefox is kénytelen azt használni, és ahogy fentebb írtam, a natív Safari böngésző is ugyanúgy szerencsétlenkedik.
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger
K

kamm

Guest
OK, én windowson is Firefoxot használok szinte kizárólag, és egyedül az általad említett, beágyazott tweet probléma szokott felmerülni, az se mindig.

Visszatérve az iOS-es problémámhoz: szerintem a webkittel lehet valami probléma, lévén iOS-en a Firefox is kénytelen azt használni, és ahogy fentebb írtam, a natív Safari böngésző is ugyanúgy szerencsétlenkedik.
Ha iOS es Safarin is jelentkezik, akkor valoszinu (avagy ott is valami hw acceleration bug van, a kozhiedelemmel ellentetben a MacOS meg iOS is tele van bugokkal es sokkal lassabban javitjak oket, mint Windowson.)
 
  • Tetszik
Reactions: gafzhu

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 351
46 156
113
@Tcat !
Milyen okból került át ez meg ez a hozzászólasom a magyar Biztpolból a Belpolba?
Nem volt pártpolitikai vonzata. Biztonságpolitikai viszont annál inkább..
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 923
73 356
113
@Tcat !
Milyen okból került át ez meg ez a hozzászólasom a magyar Biztpolból a Belpolba?
Nem volt pártpolitikai vonzata. Biztonságpolitikai viszont annál inkább..
Én helyeztem át mert túl sok lett a belpol a biztpol topikban. Az első az egy belpol tartalmú hozzászólás lánc része volt, ami SirHiggins által belinkelt cikkből indult ki. A második lehetne határeset, de belpol reakció érkezett rá.
 
Status
Not open for further replies.