Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

K

kamm

Guest
A probléma az, hogy igazából ezzel az egésszel az oldal olvasóit károsítottad meg, akik eddig ingyen jutottak a fizetős cikkekhez.
Én a Defence24.pl-ről szoktam prémium cikkeket (nagyrészt technikai elemzéseket hozni) szóval, hogy geci vagy az egy dolog de jól kibasztál mindenkivel aki amúgy kamm bicskanyitogató stílusa ellenére egyfajta "kompenzációként" pont emiatt legalább ezeket el tudta olvasni.
Szóval jár a keksz.

Lázár: a nyilas és kommunista házmesterek országa vagyunk
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 043
19 455
113
A probléma az, hogy igazából ezzel az egésszel az oldal olvasóit károsítottad meg, akik eddig ingyen jutottak a fizetős cikkekhez.
Én a Defence24.pl-ről szoktam prémium cikkeket (nagyrészt technikai elemzéseket hozni) szóval, hogy geci vagy az egy dolog de jól kibasztál mindenkivel aki amúgy kamm bicskanyitogató stílusa ellenére egyfajta "kompenzációként" pont emiatt legalább ezeket el tudta olvasni.
Szóval jár a keksz.
arhive.org még mindig ingyen van!

Arra felvágni, hogy jogsértően nyilvános felületre más szellemi tulajdonát (nem csak belépve olvasható!) kitesszük, illetve ezért másokat számonkérni, amikor azért nem lehet képeket feltenni a fórumba, hogy ne legyen jogi zűr, szerintem gáz. Ugyanis az egész oldalt veszélyeztetheti ezzel, egy robot keresés is bármikor ráakadhat, és küldhet DMCA takedown requestet a hosting szolgáltatónak! (nem is kell az oldalnak!), aztán majd néztek!

Erről talán lehetne elképzelése az usa jogi bugyraiban járatos it gurunknak...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 906
47 792
113
A probléma az, hogy igazából ezzel az egésszel az oldal olvasóit károsítottad meg, akik eddig ingyen jutottak a fizetős cikkekhez.
Én a Defence24.pl-ről szoktam prémium cikkeket (nagyrészt technikai elemzéseket hozni) szóval, hogy geci vagy az egy dolog de jól kibasztál mindenkivel aki amúgy kamm bicskanyitogató stílusa ellenére egyfajta "kompenzációként" pont emiatt legalább ezeket el tudta olvasni.
Szóval jár a keksz.
Persze, csak a gond az, hogy ki lett jelentve hogy nincs és nem is volt tolvajlás, mert ez neki jár. Aztán Ooorky utánament mikor volt oda vissza egy kis személyeskedő csörtéjük, s kiderült hogy mégis volt tolvajlás :D ! Nekem ezzel tényleg csak az a bajom, hogy ha lopok valamit, és szembesítenek vele, akkor ne én legyek már felháborodva, és sértegessek érte. Mondtam volna max Kamm helyében, hogy nektek akartam jót, nem kell a fizetős tartalom ingyért, jó, akkor nem hozom többet, csoki! De így hogy állította hogy ez nem svarc kontent, Ooorky kb. csak oknyomozott/állásfoglalást kért.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 238
15 039
113
Ha teszek fel friss filmeket, akkor lehetek bunkó? Milyen arányért jár a sima magyarozás, vagy tolvajozás, és mekkora arány felett lehet kurvaanyázni? Vannak páran a fórumon, akiket néha elküldenék a búsba... Vagy ha fizetek érte?
Ez üzleti modellnek se lenne rossz! ;) na jó, ne adjunk tippeket!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 139
124 772
113
arhive.org még mindig ingyen van!

Arra felvágni, hogy jogsértően nyilvános felületre más szellemi tulajdonát (nem csak belépve olvasható!) kitesszük, illetve ezért másokat számonkérni, amikor azért nem lehet képeket feltenni a fórumba, hogy ne legyen jogi zűr, szerintem gáz. Ugyanis az egész oldalt veszélyeztetheti ezzel, egy robot keresés is bármikor ráakadhat, és küldhet DMCA takedown requestet a hosting szolgáltatónak! (nem is kell az oldalnak!), aztán majd néztek!

Erről talán lehetne elképzelése az usa jogi bugyraiban járatos it gurunknak...
Hát ha eddig nem volt ilyen most majd tuti lesz.
 
K

kamm

Guest
Persze, csak a gond az, hogy ki lett jelentve hogy nincs és nem is volt tolvajlás, mert ez neki jár. Aztán Ooorky utánament mikor volt oda vissza egy kis személyeskedő csörtéjük, s kiderült hogy mégis volt tolvajlás :D ! Nekem ezzel tényleg csak az a bajom, hogy ha lopok valamit, és szembesítenek vele, akkor ne én legyek már felháborodva, és sértegessek érte. Mondtam volna max Kamm helyében, hogy nektek akartam jót, nem kell a fizetős tartalom ingyért, jó, akkor nem hozom többet, csoki! De így hogy állította hogy ez nem svarc kontent, Ooorky kb. csak oknyomozott/állásfoglalást kért.
Kar, hogy qrvara nem ez történt.
A hazmesterunk kozismert uszito es jol ismert provokator, masok is figyelmeztettek mar, hogy erre utazik rendszeresen, egyszerűen keruljem, mert tényleg egy  olyan karakter... most semmi mast nem csinaltok, mint egy jol lathatoan szociopata karakternek (ti. lasd fenn a szenvtelen reakcióit) tovabb hajtjatok a malmara vizet. Hajrá... Lázárnak nagyon igaza volt.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 238
15 039
113
Valahol, megértem a felháborodásod, és van is igazság abban amit mondasz! Ugyanakkor az eléggé bicskanyitogató, ahogy el akarsz különbözni a Magyar mentalitástól, amit láthatóan megveszt, közben meg semmivel sem vagy különb az átlagtól, és rögtön a másik nyakának ugrasz, ha az véleményezi a hozzászólásod.

Élhetsz te több ezer km-re Magyarországtól, le sem tagadhatnád, hogy ide tartozol!
 
K

kamm

Guest
arhive.org még mindig ingyen van!

Arra felvágni, hogy jogsértően nyilvános felületre más szellemi tulajdonát (nem csak belépve olvasható!) kitesszük, illetve ezért másokat számonkérni, amikor azért nem lehet képeket feltenni a fórumba, hogy ne legyen jogi zűr, szerintem gáz. Ugyanis az egész oldalt veszélyeztetheti ezzel, egy robot keresés is bármikor ráakadhat, és küldhet DMCA takedown requestet a hosting szolgáltatónak! (nem is kell az oldalnak!), aztán majd néztek!

Erről talán lehetne elképzelése az usa jogi bugyraiban járatos it gurunknak...
A linkek többsége publikusan elérhető jópár napig, van ami mindig, talan 1-2 hosszabb anyag volt, amit sehogyan sem lehetne előfizetés nélkül olvasni.
Szívesen.

(A házmester meg olyan szinten buta és műveletlen, hogy még azt sem érti, hogyan működik egy előfizetés. Az hagyján, de el nem tudom képzelni, hogy a nyilas-komcsi szociopata hajlamokon kívül mégis miben reménykedett? Hogy jönnek es letartoztatnak?)

(Persze te sem vagy sokkal felkészültebb nála, de az már csak habcsok az egész hazmestertortan - ti. hosting cég alapból exempt until notice, ugye, és közben te próbálsz okoskodni itt jogi ügyekben, páratlan.)
 
  • Vicces
Reactions: Törölt tag 1711
K

kamm

Guest
Valahol, megértem a felháborodásod, és van is igazság abban amit mondasz! Ugyanakkor az eléggé bicskanyitogató, ahogy el akarsz különbözni a Magyar mentalitástól, amit láthatóan megveszt, közben meg semmivel sem vagy különb az átlagtól, és rögtön a másik nyakának ugrasz, ha az véleményezi a hozzászólásod.

Élhetsz te több ezer km-re Magyarországtól, le sem tagadhatnád, hogy ide tartozol!
Fogalmam nincs, miről beszélsz. Én viszonylag nyíltan mindig kiallok az ország érdekeiért, egészen addig, amíg azok vállalhatóak. Hogy ki kinek ugrik a torkának, azt nem tudom, de nekem bezony nekem ugrottak, hogy miert rakok be cikkeket angolul.
Érted, nem atugorja, nem köszi, nem fordító, hanem elkezdett szapulni.
Na erre mondom, hogy kelet-europai pofátlanság. Aztán ami meg a hazmestertempot illeti, azt nem is kell magyaraznom szerintem...
 
K

kamm

Guest
Dehogy volt. A forum tele van mashonnan linkelt képekkel, teljes hülyeség, amit állít. :)
Eleve a DMCA notice cska amerikai oldalakra vonatkozik, másrészt semmiféle jogi következménye nincs, mert csak egy noticebol értesül hivatalosan, azaz addig exempt (ti. ez a legerősebb vedelme az oldalaknak, hogy nem kell aktivan eloszurniuk semmit, csak megkeresesre kell reagalniuk i.e., nem nekik kell figyelniük, hanem akit erint. Ez mondjuk 20+ eve alap.)

Ha teszek fel friss filmeket, akkor lehetek bunkó? Milyen arányért jár a sima magyarozás, vagy tolvajozás, és mekkora arány felett lehet kurvaanyázni? Vannak páran a fórumon, akiket néha elküldenék a búsba... Vagy ha fizetek érte?
Hat, tolvajozni pont engem tolvajoztak, qrvaanyazni meg szerintem csak Negant, Molnit meg 1-2 masikat lattam meg csak, de most hogy mondod, majd kiszamolom, hany filmmel tenned jóvá az eddigi kihagasaidat... :p
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 238
15 039
113
Fogalmam nincs, miről beszélsz. Én viszonylag nyíltan mindig kiallok az ország érdekeiért, egészen addig, amíg azok vállalhatóak. Hogy ki kinek ugrik a torkának, azt nem tudom, de nekem bezony nekem ugrottak, hogy miert rakok be cikkeket angolul.
Érted, nem atugorja, nem köszi, nem fordító, hanem elkezdett szapulni.
Na erre mondom, hogy kelet-europai pofátlanság. Aztán ami meg a hazmestertempot illeti, azt nem is kell magyaraznom szerintem...
Valóban nem volt "köszi" és nem foglaltuk imába neved amiért megosztottad velünk a cikket, de szapulás sem volt! Onnan te eszkaláltad tovább a helyzetet a kiborulásoddal.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Fogalmam nincs, miről beszélsz. Én viszonylag nyíltan mindig kiallok az ország érdekeiért, egészen addig, amíg azok vállalhatóak. Hogy ki kinek ugrik a torkának, azt nem tudom, de nekem bezony nekem ugrottak, hogy miert rakok be cikkeket angolul.
Érted, nem atugorja, nem köszi, nem fordító, hanem elkezdett szapulni.
Na erre mondom, hogy kelet-europai pofátlanság. Aztán ami meg a hazmestertempot illeti, azt nem is kell magyaraznom szerintem...
Megjegyzés: teljesen jogosan. De nem fogod érteni.
Tudod az ország érdeke, hogy itt egy Magyarországon bejegyzett, .hu végződésű oldalon, magyarul beszéljünk. Már így is túl sok az angol a közbeszédben, nem kellene tetézni.
Ha már berak valaki egy cikket tisztelje meg a nyelvünket legalább egy összefoglalással. Ugyanez vonatkozik egyébként a befordítózott közel olvashatatlan oroszból átemelt anyagokra is. Mert azt megértem, hogy az acélvadászokból nem fogja tudni valaki, hogy azok a páncélvadászok, de az üstök, meg kagylók már kezdenek zavarni.
És ez semmit nem von le abból, hogy amúgy érdekes az anyag, meg, hogy legalább valaki berakta. Csak egy általános igénytelenséget jelent.
 
K

kamm

Guest
Valóban nem volt "köszi" nem foglaltűk imába neved amiért megosztottság velünk a cikket, de szapulás sem volt! Onnan te eszkaláltad tovább a helyzetet a kiborulásoddal.
Aha, en mentem.vegig a forumon es gyűjtöttem ki mindent, majd mentem el es irasban feljelentgettem masokat, mint valami ocska, gerinctelen nyilas-kommunista hazmester... pont így volt.

Mindez ugye hetekkel ezelőtt, csak a házmester nem bírja, hogy nem történt semmi a feljelentése miatt. Most is azért erőlködik, mert próbál provokálni... ezek a hazmesterek ilyenek. Ismerjük őket már régen.
 
K

kamm

Guest
Megjegyzés: teljesen jogosan. De nem fogod érteni.
Tudod az ország érdeke, hogy itt egy Magyarországon bejegyzett, .hu végződésű oldalon, magyarul beszéljünk. Már így is túl sok az angol a közbeszédben, nem kellene tetézni.
"On the contrary", pont az egyik probléma, hogy még mindig kutyául beszélnek a legtöbben vagy úgy sem.
Érdekes módon, én hiába tanultam meg több nyelvet is, sosem feeljtettem el magyarul, max gyorsabb/rövidebb számtalan szakkifejezést angolul írni. Mivel nem fizetnek érte, nem különösebben érdekel. Ha cikket írnék, nem lenne benne. De nem írok cikket. :)
Ha már berak valaki egy cikket tisztelje meg a nyelvünket legalább egy összefoglalással. Ugyanez vonatkozik egyébként a befordítózott közel olvashatatlan oroszból átemelt anyagokra is. Mert azt megértem, hogy az acélvadászokból nem fogja tudni valaki, hogy azok a páncélvadászok, de az üstök, meg kagylók már kezdenek zavarni.
És ez semmit nem von le abból, hogy amúgy érdekes az anyag, meg, hogy legalább valaki berakta. Csak egy általános igénytelenséget jelent.
Dehogy fogom osszefoglalni. Már ne is haragudj, de ez pont az, amit feljebb írtam. Még a minimumra sem hajlandóak egyesek...
 
  • Vicces
Reactions: fip7

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Érdekes módon, én hiába tanultam meg több nyelvet is, sosem feeljtettem el magyarul, max gyorsabb/rövidebb számtalan szakkifejezést angolul írni.
Valóban nem felejtettél el, hiszed nem hiszed, ezt tisztelem benned. Amióta tudom, hol élsz, teljesen elfogadom a kamm nyelvet, mert semmivel sem rosszabb, mint a rokonsággal közös "gunda nyelv". De rajtad kívül mások is megtanultak több nyelvet, ez nem valami különleges képesség.

Dehogy fogom osszefoglalni. Már ne is haragudj, de ez pont az, amit feljebb írtam.
Nem, ez pontosan az, ami miatt ma meetingen voltam, ahol az equipment replecmentről beszeltünk, ahova a boss csak joinolt. Mindezt egy 100%ban magyar cégnél. Nem vagy itthon, nem látod ezeket a folyamatokat. Ezért mondom. És kivételesen nem kötözködésnek szántam, hogy nem fogod érteni.