Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Es Honnan tudna, hogy torolve lett-e a paciens vagy sem? Gondolod, hogy arra vennek a faradtsagot, hogy ezt csekkolgassak folyamatosan? Vagy pl. ha a paciens felhasznaloi nevet valt?
A névváltas nem megoldás mert a felhasználókat a rendszer egy számazonosítóval kezeli. A megjelenítésnél rendel hozzá nevet, és avatart. A számazonosító meg nyilvános, mindenki megnézheti.
De új felhasználó bármikor csatlakozhat a Fórumhoz! :rolleyes:
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 160
23 326
113
A névváltas nem megoldás mert a felhasználókat a rendszer egy számazonosítóval kezeli. A megjelenítésnél rendel hozzá nevet, és avatart. A számazonosító meg nyilvános, mindenki megnézheti.
De új felhasználó bármikor csatlakozhat a Fórumhoz! :rolleyes:

Es gondolod ezt az Economist is vagja vagy egyaltalan ilyen sziten erdekli is? Nem nagyon hinnem.
 
W

Wilson

Guest
Es gondolod ezt az Economist is vagja vagy egyaltalan ilyen sziten erdekli is? Nem nagyon hinnem.
Nem lehet tudni, végül is megkeresték a fórum vezetőségét és ha esetleg úgy döntenek, hogy példát akarnak statuálni akkor egy ügyvédi irodának nem okoz nehézséget utána járni annak , hogy a HTKA végrehajtotta-e a kérésüket/követelésüket...
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 160
23 326
113
Nem lehet tudni, végül is megkeresték a fórum vezetőségét és ha esetleg úgy döntenek, hogy példát akarnak statuálni akkor egy ügyvédi irodának nem okoz nehézséget utána járni annak , hogy a HTKA végrehajtotta-e a kérésüket/követelésüket...

Igaz. Itt igazabol arra akartam celozni, hogy az Economist nem hiszem, hogy komolyabban kovetne, ellenorizve ennek a dolognak a folyatatasat, hiszem nem olyan olyan egbekialto nagy dologrol volt szo. Nagyjabol szerintem a legkisebb gondjuk is ennel nagyobb.
 
W

Wilson

Guest
Igaz. Itt igazabol arra akartam celozni, hogy az Economist nem hiszem, hogy komolyabban kovetne, ellenorizve ennek a dolognak a folyatatasat, hiszem nem olyan olyan egbekialto nagy dologrol volt szo. Nagyjabol szerintem a legkisebb gondjuk is ennel nagyobb.
Nagy valószínűséggel igazad van, de szerintem a fórum vezetése nem mehet biztosra ezzel kapcsolatban...
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
.

Van itt sajna vagy bő-féltucat tagunk, aki lobogó hajjal szaladna az Economist-hoz, természetesen hithű-internacionalista-/áldozatossas-/egyebek-/besúgósan.

Ha akar (kamm), beregisztrál! Emlékeim/hsz-ei szerint bőven megvan Neki ehhez az IT-tudása.
...ha mégsem --nem hiszem--, akkor meg megérdemli, minek "vetítette"!

.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 150
15 781
113
No akkor csak, hogy meglegyen tömören is:

Még valamikor májusban:
  • kamm bemásolt egy paywall-os cikket az Economist-ról
  • fip megjegyezte hogy ezeket jobb lenne inkább magyarul összegezni
  • Ooorky megjegyezte hogy ez a bemásolás amúgy kvázi lopás
  • kamm közölte, hogy náluk nem divat a lopás, neki ez jár az előfizetése révén, a lopás az Ooorky családjában dívik
Itt vélhetően elkattant Ooorky és elmondása szerint hirtelen felindulásból állásfoglalást kért ez ügyben az Economist-tól, akik azt válaszolták, hogy havi X db cikket megoszthat családtagokkal, barátokkal, de qrvára nem jár az előfizetés mellé a publikus megosztás lehetősége.

  • hétfőn kipattant itt a topikban a balhé, aminek eredményeként Ooorky aznap este és másnap délelőtt is a fiókja törlését kérte. (folyamatban)
  • kedden megérkezett az Economist kaptafára készült jogi megkeresése is - mint kiderült immáron a 2., az első elkallódott. Hogy a jól felfogott érdekünkben legyünk kedvesek 5 db megnevezett paywall-os cikküket, illetve egyéb economist tartalmakat júni 16-ig eltávolítani és akkor részükről fátylat rá kategória. Egy plusz kitételük van: a cikkeket bemásolt tag - általuk nevesítetten kamm - felhasználói fiókját, fórum hozzáférését is meg kell szüntetni ennek érdekében.

Szóóóval az általam ígért vélemény a témában: a 2 balfasz. Az egyik nem képes elolvasni a kisbetűs részt, a másik meg nem gondol bele mik a következmények.

-----
Fentiektől teljesen függetlenül: értem én ezeknek a paywall-os tartalmak bemásolásoknak a motivációját, de ne csináljátok. Egyrészt mert nem szép dolog, másrészt nekünk gond. Igazából minimális számú ilyen bemásolás történhetett eddig, megkeresés is ez az első az oldal történetében, de na. Ilyesmik keresésére szakosodott szolgáltatók robotjai is belebotolhatnak, nem kell ehhez az, hogy valakinek eldurranjon az agya.
Ez akkor csak hirtelen felindulás volt?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
én nagyon sajnálom kamm-t :( :( :( :( :( .......remélem újra reg-l.:):):).....és egyben elszomorít ,hogy egyesek ennek a patkány oldalnak adnak igazat,hogy töröljünk valamit innen ,mert nekik nem tetszik.:mad::mad::mad:
Tetszik-nem tetszik, egy cikk is egy szellemi tulajdon és mint ilyen, van tulajdonosa. Valahol érthető, ha rendelkezni akar a tulajdona felett főleg, hogy vélhetően van rá képessége, hogy azt megvédje. Az meg más kérdés és valahol jogászkodás, meg már kellően túltárgyalt, hogy ez meddig tart és jogos e a kérése/követelése.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 890
56 737
113
Igaz. Itt igazabol arra akartam celozni, hogy az Economist nem hiszem, hogy komolyabban kovetne, ellenorizve ennek a dolognak a folyatatasat, hiszem nem olyan olyan egbekialto nagy dologrol volt szo. Nagyjabol szerintem a legkisebb gondjuk is ennel nagyobb.
Jó reggelt! :) Te mint a htka üzemeltetője vállalnád a kockázatát egy esetleges pereskedésnek egy US biróság előtt? Én semmi esetre sem. Vannak esetek, amikor az embernek le kell nyelnie a büszkeségét és a józan észre kell halgatnia.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 160
23 326
113
Jó reggelt! :) Te mint a htka üzemeltetője vállalnád a kockázatát egy esetleges pereskedésnek egy US biróság előtt? Én semmi esetre sem. Vannak esetek, amikor az embernek le kell nyelnie a büszkeségét és a józan észre kell halgatnia.

Jo a reggel! Termeszetesen nem, nem is erre celoztam. Inkabb azon gondolkodtam, hogy mennyire komolyan foglalkozhatnak egy ilyen dologgal azon kivul, hogy kuldenek felszolitast -szerintem nem 1-2 darabot havonta.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Jo a reggel! Termeszetesen nem, nem is erre celoztam. Inkabb azon gondolkodtam, hogy mennyire komolyan foglalkozhatnak egy ilyen dologgal azon kivul, hogy kuldenek felszolitast -szerintem nem 1-2 darabot havonta.
Ha valakinek az a dolga, hogy ilyenekért írogasson, pereskedjen, annak érdeke, hisz alá tudja támasztani munkakörének létjogosultságát, meg idejébe úgyis belefér és akkor már inkább kisebb halakkal érdemes szórakozni, mint a nagyokkal.
 

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 754
21 567
113
Sokszor üres a bejegyzés mező, de ha dátumra kattintok, megjelenik egy addig rejtett link, amit el kell kapni, mert eltűnik.
Van, hogy két link is megjelenik, a felsőt nagynehezen el is kapom, de az alsó/alsókra kattintás reménytelen az ugrálásuk miatt.
Neked van módszered a linkek állandó láthatóvátételére, az ugrálás megállítására?

Van, hogy a link helyett csak egy pötty van.
Az mi? Hogy nyitható meg?

Köszönöm
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Sokszor üres a bejegyzés mező, de ha dátumra kattintok, megjelenik egy addig rejtett link, amit el kell kapni, mert eltűnik.
Van, hogy két link is megjelenik, a felsőt nagynehezen el is kapom, de az alsó/alsókra kattintás reménytelen az ugrálásuk miatt.
Neked van módszered a linkek állandó láthatóvátételére, az ugrálás megállítására?
Ez korhatáros twitter linkeknél szokott előfordulni. Ha idézetbe kihozod a hozzászólást, akkor kibányászható a twitteres azonosító, ami meg másolható stb
Van, hogy a link helyett csak egy pötty van.
Az mi? Hogy nyitható meg?

Köszönöm
Ez szerintem akkor történik, ha valaki posztol valamit, de az 5 perces szerkesztési limiten belül meggondolja magát, és így “törli” a hozzászólását.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 752
28 600
113
Sokszor üres a bejegyzés mező, de ha dátumra kattintok, megjelenik egy addig rejtett link, amit el kell kapni, mert eltűnik.
Van, hogy két link is megjelenik, a felsőt nagynehezen el is kapom, de az alsó/alsókra kattintás reménytelen az ugrálásuk miatt.
Neked van módszered a linkek állandó láthatóvátételére, az ugrálás megállítására?
Firefoxban jön elő a probléma? Mert nekem is szokott lenni olyan, hogy csak jó sokára tölti be a linkeket és közben meg mint az őrült ugrál az oldalon belül
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby