Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 298
55 577
113

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 129
4 172
113
Belpol, sajnos kérésed teljesítése nem lehetséges :)
Ha nem lehetséges, akkor megköszönve az eddigi lehetőséget, kérem a törlésemet a HTKA felületéről! Ha lehet, akkor vasárnap éjféltől, ha nem, akkor azonnal!
Bár érdekelnek a haditechnikai történések, és sok hasznos dolgot olvastam itt ezekkel kapcsolatban, ezen kívül jó volt nosztalgiázni a régi katonaidőkről, de megvannak azok a csatornák, ahol az ezzel kapcsolatos dolgokat megtalálom.
Ha belpolt akartok tiltani, azt még úgy-ahogy meg is érteném, de akkor a témák, hozzászólások nagy részét is törölni kellene, és nem egyoldalúan cenzúrázni!
Úgy érzem, hogy most értük el itt azt a szintet, ami nekem már elfogadhatatlan! Nem azért írok, úgy gondolom normális, még ha sokak számára nem elfogadott hozzászólásokat, hogy aztán eltűnjenek a süllyesztőben.
Ha így folytatjátok a cenzúrázást, az biztosan pozitív változásokat fog hozni a fórum életében, a vakon Orbánban hívők részére!
Sok sikert kívánok minden fórum tagnak az életben, de legfőképpen az egész országnak!
Remélem, egyszer végre a politikusok is partnereink lesznek ebben, és nem csak a saját gesztenyéjüket sütögetik!
Köszi mindent!
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Ha nem lehetséges, akkor megköszönve az eddigi lehetőséget, kérem a törlésemet a HTKA felületéről! Ha lehet, akkor vasárnap éjféltől, ha nem, akkor azonnal!
Bár érdekelnek a haditechnikai történések, és sok hasznos dolgot olvastam itt ezekkel kapcsolatban, ezen kívül jó volt nosztalgiázni a régi katonaidőkről, de megvannak azok a csatornák, ahol az ezzel kapcsolatos dolgokat megtalálom.
Ha belpolt akartok tiltani, azt még úgy-ahogy meg is érteném, de akkor a témák, hozzászólások nagy részét is törölni kellene, és nem egyoldalúan cenzúrázni!
Úgy érzem, hogy most értük el itt azt a szintet, ami nekem már elfogadhatatlan! Nem azért írok, úgy gondolom normális, még ha sokak számára nem elfogadott hozzászólásokat, hogy aztán eltűnjenek a süllyesztőben.
Ha így folytatjátok a cenzúrázást, az biztosan pozitív változásokat fog hozni a fórum életében, a vakon Orbánban hívők részére!
Sok sikert kívánok minden fórum tagnak az életben, de legfőképpen az egész országnak!
Remélem, egyszer végre a politikusok is partnereink lesznek ebben, és nem csak a saját gesztenyéjüket sütögetik!
Köszi mindent!
Amúgy csak csendben, mindenki vak ebben.
Egyszerűen akkorák az indulatok, hogy ehhez képest egy Győr Fradi női kézimeccs szolíd baráti évődés. Pedig minden résztvevő tudja, az nem élet halál kérdése. Annál sokkal több.
Szerintem nyugodj meg, értékesek a gondolataid, és a hszeid. És egyáltalán nem egyoldalú a moderáció.
Egyszerűen vissza kellene állítani a belpol topikot, ami a legrosszabb időszakában is messze vert minden más fórumot.
Aztán akkor a többi helyről fél év kitiltás terhe mellett (vagy akár figyelmeztetés után végleges) ki lehet purgálni.
De komolyan @Tcat ez a fórum minden hibája mellett az egyik legnormálisabb, legemberibb, legkiegyensúlyozottabb.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 612
8 174
113
Amúgy csak csendben, mindenki vak ebben.
Egyszerűen akkorák az indulatok, hogy ehhez képest egy Győr Fradi női kézimeccs szolíd baráti évődés. Pedig minden résztvevő tudja, az nem élet halál kérdése. Annál sokkal több.
Szerintem nyugodj meg, értékesek a gondolataid, és a hszeid. És egyáltalán nem egyoldalú a moderáció.
Egyszerűen vissza kellene állítani a belpol topikot, ami a legrosszabb időszakában is messze vert minden más fórumot.
Aztán akkor a többi helyről fél év kitiltás terhe mellett (vagy akár figyelmeztetés után végleges) ki lehet purgálni.
De komolyan @Tcat ez a fórum minden hibája mellett az egyik legnormálisabb, legemberibb, legkiegyensúlyozottabb.
Szerintem meg a biztonsagpolitikan tul egyaltalan nincs szukseg barmifele belpol temara. Semmit nem ad hozza semmihez, viszont eszement moderaciot igenyelne a ket szelsoseg allando agymenesei miatt.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Szerintem meg a biztonsagpolitikan tul egyaltalan nincs szukseg barmifele belpol temara. Semmit nem ad hozza semmihez, viszont eszement moderaciot igenyelne a ket szelsoseg allando agymenesei miatt.
Ohh igen hiszem 173adszor a saab marketing anyaga vs az lm marketing anyaga némi kefírrel fűszerezve annyit ad hozzá a fórumhoz.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 612
8 174
113
Ohh igen hiszem 173adszor a saab marketing anyaga vs az lm marketing anyaga némi kefírrel fűszerezve annyit ad hozzá a fórumhoz.
Bezony. En ertem, hogy teged irrital, hogy egy haditechnikai forumon haditechnikarol meg technologiarol meg vedelempolitikarol akarunk beszelgetni, es nem hibbant-holdkoros-alusisakos jobbos-akarmis trashpolrol, de sajnos rossz helyre regeltel, azt kell mondanom.
Ha rajtam mulna, akkor meg a biztpol temak is igen szigoru szabalyzas ala esnenek, bar belatom, nem mindenki jart pol sci kurzusokra, de valamilyen legalacsonyabb kozos minimumot akkor is bevezetnek (pl ures orbakolas, zoooorbanolas, avagy a fletoek buneinek listazasa meg a MH kapcsan is total ertektelen, nem utne meg a tartalmi minimumot.)
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Bezony. En ertem, hogy teged irrital, hogy egy haditechnikai forumon haditechnikarol meg technologiarol meg vedelempolitikarol akarunk beszelgetni, es nem hibbant-holdkoros-alusisakos jobbos-akarmis trashpolrol, de sajnos rossz helyre regeltel, azt kell mondanom.
Az nem haditechnika, hogy propianyagokat mondtok fel 3262.alkalommal, hanem hitvita.
Főleg nem haditech az, amikor 4en próbáljátok bebizonyítani, hogy a svéd propimarketing alapján egy erősen véleményesen 4,5 generációs izé jobb mint egy 5. generációs harci gép. Főleg úgy nem, amikor a svájci teszten maximálisan leszereplő saab terméket azzal mentegettek, hogy a svájci tesztelők hülyék.
Szóval javasolnám a bibliából a gerenda és a szálka példapeszédet tanulmányozásra.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 612
8 174
113
Az nem haditechnika, hogy propianyagokat mondtok fel 3262.alkalommal, hanem hitvita.
Főleg nem haditech az, amikor 4en próbáljátok bebizonyítani, hogy a svéd propimarketing alapján egy erősen véleményesen 4,5 generációs izé jobb mint egy 5. generációs harci gép.
Es te mondod, hogy mas marketingfogalmakkal dobalozik? :D :D
Jajanyamnesirass... :cool:


Főleg úgy nem, amikor a svájci teszten maximálisan leszereplő saab terméket azzal mentegettek, hogy a svájci tesztelők hülyék.
Szóval javasolnám a bibliából a gerenda és a szálka példapeszédet tanulmányozásra.
Mondom, attol, hogy neked lovesed nincs az egesz temahoz, talanb nem erted meg a muszaki alapokat sem, ami miatt azt hiszed, mas sem ert semmihez es csak brosurakbol idez, attol meg az relevans, es nem marketing. :)

Amit nem ertek viszont, hogy akkor minek jarsz ide...? Ez amugy mindegyikotoknel egy nagy kerdojel, aki sem a haditechnikai, sem vedelempolitikai temakhoz nem tud erdemben hozzaszolni, de allandoan probalkozik beleallni valakibe... vajon miert vannak itt? :oops:
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Én a magam részéről szívesen látnék valamilyen összefoglalót a Saab EW rendszereiről, a sikereikről (a harctériről is, ha vannak) - ha már haditechnikai fórum. Mondjuk mint @Pogány Leo2 anyaga.

És akkor lenne legalább egy referenciapont, amire hivatkozhatnánk a Saab marketinganyagai helyett.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 612
8 174
113
Én a magam részéről szívesen látnék valamilyen összefoglalót a Saab EW rendszereiről, a sikereikről (a harctériről is, ha vannak) - ha már haditechnikai fórum. Mondjuk mint @Pogány Leo2 anyaga.

És akkor lenne legalább egy referenciapont, amire hivatkozhatnánk a Saab marketinganyagai helyett.
Az a baj, hogy ehhez sokkal-sokkal kevesebb anyag publikus, mint a hkhoz. :/
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Ha nem lehetséges, akkor megköszönve az eddigi lehetőséget, kérem a törlésemet a HTKA felületéről! Ha lehet, akkor vasárnap éjféltől, ha nem, akkor azonnal!
Bár érdekelnek a haditechnikai történések, és sok hasznos dolgot olvastam itt ezekkel kapcsolatban, ezen kívül jó volt nosztalgiázni a régi katonaidőkről, de megvannak azok a csatornák, ahol az ezzel kapcsolatos dolgokat megtalálom.
Ha belpolt akartok tiltani, azt még úgy-ahogy meg is érteném, de akkor a témák, hozzászólások nagy részét is törölni kellene, és nem egyoldalúan cenzúrázni!
Úgy érzem, hogy most értük el itt azt a szintet, ami nekem már elfogadhatatlan! Nem azért írok, úgy gondolom normális, még ha sokak számára nem elfogadott hozzászólásokat, hogy aztán eltűnjenek a süllyesztőben.
Ha így folytatjátok a cenzúrázást, az biztosan pozitív változásokat fog hozni a fórum életében, a vakon Orbánban hívők részére!
Sok sikert kívánok minden fórum tagnak az életben, de legfőképpen az egész országnak!
Remélem, egyszer végre a politikusok is partnereink lesznek ebben, és nem csak a saját gesztenyéjüket sütögetik!
Köszi mindent!
Szerintem maradj.
A belpolba belefolyni szerintem teljesen fölösleges, ugyan azt képezi itt le, mint az egész országban....
Hitvita, ami sajnos kb az ominózus kokárda kisajátításos időszak óta egyre alpáribb. Tudjuk.
A moderáció meg: én azt vettem észre, hogy néha erre, néha arra vannak kilengések.
De amíg ezek a kilengések kb 50/50 történnek, addig tolerálható.
TCat, Busho is emberek, nem objektív robotok. Ha legalább a törekvés megvan, az már dícséretes.
Innentől meg mindenki másnak /igen nerniások, Nektek is, de pl magamnak is/ kéne
még hozzá tenni a magáét és egyszerűen kihagyni az amúgy is értelmetlen kérdések feszegetését.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 612
8 174
113
Tényleg nem trollkodásból, de akkor honnan tudható, hogy ezek mit tudnak? Nem lehetne legaláb azt a keveset összegyűjteni egy helyre?
Nem azt mondtam, hogy nincs, hanem hogy kevesebb van. Ráadásul ami elérhető, az mindig 6-8 evvel minimum le van maradva a jelenlegi képességek mögött. Ha a témában jártas vagy, erted a különböző platformok új verziónak legalább a működési elvét, ahhoz a különböző számítási kapacitásokat stb hozzá tudod párosítani, akkor elég biztosan lehet jósolgatni dolgokat...
Ehhez aztan keresed a képeken a hardverek árulkodó jeleit, itt-ott elejtett megjegyzéseket, sztorikat stb. Igazi jó OSINT munka, de ma már csak akkor van sanszod, ha a digitális jelfeldolgozason túl az algoritmusokhoz is értesz (ideális esetben programozni is tudsz legalább átlagos szinten, az sem art, ha mindez 3d-s területen is megvan stb.)
Szerintem baromi izgalmas téma, de én elfogult vagyok, mert ma már nekem is a 'szakmába vág' jó része...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Tisztelt fórumtársak.
Szerényen kérdezném, hogy akit zavar teszem azt a biztpol, az miért kattint rá biztonságpolitikai témákra, ha nem érdekli a vízi közlekedés, nem kattint a vízi közlekedéses témákra... ? Akit X vagy Y véleménye irritál, irrelevánsnak tart, tudja, hogy folyton folyvást a nézeteivel véleményével szembe megy, miért nem görgeti át, horribile dictu teszi az X-t, vagy Y-t ignorra?
Vagy csak nem kell utolsó töltényig küzdeni a vélt vagy valós igazért; néha -ha nehéz is- el kell engedni.
Legyünk már annyira tudatos fórumhasználók, hogy ne azt lessük, hogy épp rajtunk kívül ki tegyen rendet hol, mikor, miként (persze csak a saját szájunk íze szerint).
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Volt egy kantinos Magyarország topik valamikor nagyon régen, csak be lett szüntetve mert elöntötte a konkrét belpol meg kampányanyag azt is.
De az miért olyan nagy baj ? Ha tudjuk , hogy az egy mocskos bűzös hely hát kezeljük úgy . Nem kell feltétlenül mindent azonos szinten moderálni . Lehetne külön szabályzata mint az ukri topicnak és sok mocskot elnyelne .
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Tisztelt fórumtársak.
Szerényen kérdezném, hogy akit zavar teszem azt a biztpol, az miért kattint rá biztonságpolitikai témákra, ha nem érdekli a vízi közlekedés, nem kattint a vízi közlekedéses témákra... ? Akit X vagy Y véleménye irritál, irrelevánsnak tart, tudja, hogy folyton folyvást a nézeteivel véleményével szembe megy, miért nem görgeti át, horribile dictu teszi az X-t, vagy Y-t ignorra?
Vagy csak nem kell utolsó töltényig küzdeni a vélt vagy valós igazért; néha -ha nehéz is- el kell engedni.
Legyünk már annyira tudatos fórumhasználók, hogy ne azt lessük, hogy épp rajtunk kívül ki tegyen rendet hol, mikor, miként (persze csak a saját szájunk íze szerint).
Maxi igazad van gringó ! Egyszerű de működik én így teszek . Talán a fórum 24% ha látogatom . És van egy pár olvtárs is ignoren! Sokkal szebb így a világ.