Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 062
113
További mentségemre legyen, hogy az ősidők óta ismerem a HTKA-t ...

ueNePd6.jpg

Az igen, szép találat! :)

hol érhető el a gépes kvíz ? , én tuti ismerem az összeset :cool:

Szerintem az végül nem valósult meg a látványtervről. Vaaagy lehet már akkor is volt valami haditechnika kvízes topicunk :)

Szerintem a harcirepülők fúzió már a lejtő kezdete volt. Rengeteg idióta troll jött onnan, persze sok hasznos hozzászólás is, de a kettő együtt járt, már akkor is. Legalábbis nekem ez volt a benyomásom.

Igen, voltak ott fura szerzetek, de én már nem emlékszem milyen arányban. Viszont az is igaz, hogy a HTKA szerkesztői csapat egy jó részének volt köze a harcirepulok.hu fórumhoz, volt ott már regisztrációjuk mikor elkezdtük összevonni a Military Papers-szel.

Egyébként most ránéztem az archive.org-ra, 2007. márciusi a legrégebbi snapshot:

Akkor már közvetlenül a htka.hu domain alatt ment a fórum és nem a harcirepulok.hu alatt. Azaz valamikor 2006-ban már biztos rugóztunk azon miként vonjuk össze a 2 oldalt a fórum révén. Így jövőre már tuti 18 éve lesz, hogy elhangzott tőled a HTKA mozaikszó. Ha úgy tetszik nagykorú lesz az oldal :)

2008-as snapshotok alapján pedig akkor már a híroldal ment a htka.hu alatt. (Én 2009-re emlékeztem.)

-----

Zárásként 2 random dolog, archive.org snapshotok alapján:

Egyik snapshoton, fórum főoldalán:
Hírek: 2007. szeptember 26-val kezdődően engedélyeztük a regisztráció nélküli hozzászólást a fórumban.
Húvazze', volt ilyen korszak? :D Más világ volt...

Fórum statisztikák - 2007 tavasza vs. 2023 nyara:
forum-stats.webp


Nyilván az egy másik kérdés, hogy ennek az azóta generálódott majdnem 1,5 millió hozzászólásnak mekkora hányada digitális zaj. Na persze ez minden fórumra áll, nem csak ránk.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Így jövőre már tuti 18 éve lesz, hogy elhangzott tőled a HTKA mozaikszó. Ha úgy tetszik nagykorú lesz az oldal :)
A magyar jogban 1848-ig a nagykorúság a férfiaknál a betöltött 24, a nőknél a betöltött 16. életév volt. Szerintem azért még szükség lesz itt "szárazdajkákra" :D
Mindenesetre szép kort ért meg a gyermek, és talán a várt penetrációt is elérte a célközönségben :) Ez van, a gyermek önálló életet él, nem mindig pont olyan, mint amilyennek elképzelték :D
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 166
113
A magyar jogban 1848-ig a nagykorúság a férfiaknál a betöltött 24, a nőknél a betöltött 16. életév volt. Szerintem azért még szükség lesz itt "szárazdajkákra" :D
Mindenesetre szép kort ért meg a gyermek, és talán a várt penetrációt is elérte a célközönségben :) Ez van, a gyermek önálló életet él, nem mindig pont olyan, mint amilyennek elképzelték :D
Sajna a haditechnikai fórumból biztonság meg belpol. fórummá avanzsált némi haditachnikával.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 997
23 132
113
Lehetne ezt is normálisan. Én legalábbis úgy indultam neki az ukránosnak is, hogy
majd érdekes lesz.
De hát Mo. ....
Én nem rúgnék Mo.-ba ezért, mert nem országfüggő a dolog.
Ha mindenki -mindkét oldal "szimptaizánsai" és hirhozói- vették volna a fáradtságot, hogy lehetőség szerint objektiven és legalább a látszatra adva kiegyensúlyozottan "termeljenek tartalmat" , akkor a "normális" olvasótábor egy-kettő kiutálta volna a hoholozó/ruszkizó irások gazdáit.
Ma már ott tartunk, hogy látva a bejegyzés készitőjének nevét már tövábbgörgetünk, mert feltételezzük, hogy megint egy fricska kommentel megfűszerezett tucatkopizott twittel vagy telegram posztal akarja hergelni az erre fogékonyakat...
Nyitott könyvek vagyunk egymásnak, ...annyi minden után már sokaknak "nehéz szeretni a másikat",...de azért nem lehetetlen. :)
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 723
14 535
113
Sajna a haditechnikai fórumból biztonság meg belpol. fórummá avanzsált némi haditachnikával.
Szerencsére megvan az ember azon szabadsága, hogy eldönti, mire kattint rá.

Én jórészt a hadtechben mozgok, nagyon ritkán kommentelek a belpol / biztpol mocsárba. Ugyanakkor a biztpol is indokolt, csak önmagában a fegyverek felhasználása sosem történik politikai indíttatás nélkül, akár nyugati, akár orosz, akár kínai, akár harmadik világbeli oldalt nézzük. Mindig politikai döntésen alapul a háború vagy a béke.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 166
113
Ez van ha a tagság egy velős hányada facebookos nyugdíjas szintjén mozog vagy tényleg az is
...
Facebookos nem vagyok de nyugdíjas már nagyon szeretnék lenni. A politikához meg annyit értek, mint itt a többség: szinte semmit, simán meg lehet vezetni, de abban nagyon biztos vagyok és mindenki gyengeelméjű aki mást mond.