Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 587
17 764
113
Egyezzünk meg abban, hogy valamit kellene csinálni. Napi 5 hozzászólás összesen naponta bőven humánus. Meg kellene akadályozni, hogy a fórum chatnak működjön. Szerintem.
Igy higgiék, wilsonék stb végre a friss levegőre juthatnának.:)
Legyen napi 10 komment,hogy Wilsonnak ne legyenek szuicid gondolatai.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 704
13 895
113
Nem láttam még miről van szó, de ha az ukrán hadszíntér témái lettek kiterelve az orosz topikba azért menni fog a bünti, de ha pl. onnan kiindulva az orosz hátország folyamatai akkor az a helyén van.

Én nem feltétlen vezetném be a korlátozást. Viszont az szerintem élhető lenne, hogy onnan eleve ne lehessen kivinni semmit.
Tudom ez nektek feladat. De a nem oda való témák és személyeskedések úgyis törlődnek.
Gyakorlatilag ezzel a "módszerrel" kerülik meg a kétórás limitet. Nyilván fennhangon lehet majd bizonyítani, hogy az ukrajna szó az aktuális hozzászólásban nem szerepel.. de szerintem tök nyilvánvaló, hogy erre megy ki a játék.

Ez szerintem élhető lenne mindenkinek. A baromságokat, személyeskedéseket pedig ígyis úgyis törölni kéne, akárhol is szerepel.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 532
10 746
113
Visszatérve
Azonban mint látható, ez a korlátozas a társalgások tudatos átterelésével más topikokba, megkerülhető. Így pl további biztpolos topikokat is mocsárrá, személyeskedéssé floodolnak.

Szerintem ezen változtatni kellene!! Hiszen tudatosan ezzel a módszerrel bosszantják, floodolják, szavaikkal éljek: mocsárra változtatják a topikokat.
értem, hogy Wilsonra gondolsz személyeskedő alatt, de az állandóan ellene kardoskodó 5-6 tag egy fokkal nem különb. Dudinak szintén "rajongótábora" van, akik minden alkalmat megragadnak, hogy azonnal beleálljanak a személyébe ha szerintük rosszul gondol valamit (és ez nem a tudás vagy a leírt valótlanságok és tények, hanem a vitakultúra kérdése).

Másfelől, ugyanúgy rombolja a fórumot az aki folytatja és eteti a trollt (ha annak gondolja) mint az, aki eleve elkezdi.
Most az ukrán kilöttyenés kapcsán Wilson kapott egy kimenőt (a topikszabályzatban feketén-fehéren le van írva '22 tavaszától, hogy ha valaki kihordja a témát az két hónappal jár), de megjegyezném gyorsan, hogy egyrészt azért neki is megvan a maga igazsága, másrészt jól láthatóan kapnak az alkalmon jópáran, ha be lehet csatlakozni egy jó sárdobálásba.

Ami a korlátozást illeti: az lenne a legjobb, ha sehol nem kellene korlátozni a fórumot mert mindenki rendeltetésszerűen használna mindent.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 993
23 120
113
Most az ukrán kilöttyenés kapcsán Wilson kapott egy kimenőt (a topikszabályzatban feketén-fehéren le van írva '22 tavaszától, hogy ha valaki kihordja a témát az két hónappal jár), de megjegyezném gyorsan, hogy egyrészt azért neki is megvan a maga igazsága, másrészt jól láthatóan kapnak az alkalmon jópáran, ha be lehet csatlakozni egy jó sárdobálásba.
Én mindig kultúráltan "vitatkoztam vele", sőt , igazából sosem vitatkoztunk. Messengeren és amikor volt alkalmam néhány perc erejéig telefonon is jót dumáltunk, tudott ő nagyon kiegyensúlyozott is lenni. Valljuk be, sokan nem szerették és neki is viselnie kellett ezt a "keresztet" valahogyan. A szabály az szabály, de megmondom őszintén két hónap egy ilyenért a korábbi dijszabások fényében irreálisan sok. Persze ez csak egy vélemény, az enyém.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 532
10 746
113
Én mindig kultúráltan "vitatkoztam vele", sőt , igazából sosem vitatkoztunk. Messengeren és amikor volt alkalmam néhány perc erejéig telefonon is jót dumáltunk, tudott ő nagyon kiegyensúlyozott is lenni. Valljuk be, sokan nem szerették és neki is viselnie kellett ezt a "keresztet" valahogyan. A szabály az szabály, de megmondom őszintén két hónap egy ilyenért a korábbi dijszabások fényében irreálisan sok. Persze ez csak egy vélemény, az enyém.

"Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa."

Ez független attól, hogy ki szeret kit.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 993
23 120
113
"Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa."

Ez független attól, hogy ki szeret kit.
Utolsó megjegyzésként - nem megkérdőjelzve a modi döntést, csak szimplán beszélgetünk - az idézett szabályt alkalmazva mindannyian tudjuk, hogy kapásból egy tucat embert még kivágHATnál ebben a pillanatban, de "instant 3"-ra tuti, beleértve lehet még talán pl. engem is. "Független attól, hogy ki szeret kit."
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 532
10 746
113
Utolsó megjegyzésként - nem megkérdőjelzve a modi döntést, csak szimplán beszélgetünk - az idézett szabályt alkalmazva mindannyian tudjuk, hogy kapásból egy tucat embert még kivágHATnál ebben a pillanatban, de "instant 3"-ra tuti, beleértve lehet még talán pl. engem is. "Független attól, hogy ki szeret kit."
Így van. De akkor most túl erős a moderáció, vagy túl gyenge? Mennyire jó lenne egy tucatnyi embert egyszerre küldeni két hónapra nem? :) (Nem.)
11 főnél befejeztem a számolást, ezért az a két fő ment eltávra akik elkezdték az ukrán témát behordani az orosz topikba, nekik a kiszabható legenyhébb bünti ment mert nem a büntetés maga a cél. A többieknek a törlés utáni kommentem szól (mert ha nincs figyelmeztetés akkor az a baj).
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 532
10 746
113
@Busho3301
Lesz még idén podcast vagy véget ért a sorozat?
Gondolom most már nehezebb "rálátással rendelkező nyilatkozót" keríteni, mint egy pl. éve... :(
Lesz de egyrészt amennyi idő rendelkezésre áll az még a moderálásra is édeskevés, másrészt több tervünk lassabban halad a kelleténél és az egymásra épülések miatt nagyon lelassult minden.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 326
20 753
113
De akkor most túl erős a moderáció, vagy túl gyenge?
Túl gyenge, ez eddig se volt kérdés. Nem tartjátok be a saját fennen hangoztatott szabályaitokat és csak akkor léptek amikor már eldurvul a helyzet.
Nekem egyébként határozottan az a véleményem, hogy több 1-2 hetes kitiltás hasznosabb mint egy 2 hónapos.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 532
10 746
113
Vannak olyan fórumtagok akik folyamatosan a letiltási határon egyensúlyoznak. Ti azon morfondíroztok, hogy önmagában ezért talán mégsem, pedig ha adnátok fél pontot az illetőnek, akkor gyorsan kiderülne, hogy egy hét alatt összehoz 2-3 pontot.
Megy a pontozós rendszer is egy ideje csak azt az érintetten kívül más nem látja.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 187
113
Túl gyenge, ez eddig se volt kérdés. Nem tartjátok be a saját fennen hangoztatott szabályaitokat és csak akkor léptek amikor már eldurvul a helyzet.
Nekem egyébként határozottan az a véleményem, hogy több 1-2 hetes kitiltás hasznosabb mint egy 2 hónapos.
Ezzel egyetértek. Többször kéne odabaszni kevesebbet. Jobb a nevelő hatása. Mondom ezt úgy, hogy messze nem vagyok hibátlan én sem, sokszor tolom az offtopikot, ha elragad a hév bárhol képes vagyok bármiről írni, akármeddig :D!
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
808
1 573
93
11 főnél befejeztem a számolást, ezért az a két fő ment eltávra akik elkezdték az ukrán témát behordani az orosz topikba, nekik a kiszabható legenyhébb bünti ment mert nem a büntetés maga a cél. A többieknek a törlés utáni kommentem szól (mert ha nincs figyelmeztetés akkor az a baj).
- Tökéletesen egyet értek veled. Ám mikor én felügyeltem egy topikot anno, (nem itt) akkor az volt a módi ott hogy a topik ellenőrző ( csak ő ) használhatta a megkülönböztető piros szint! (A delikvens hozászolásához, (alá) tudott írni)! S amit közölt azon, a delikvensnek azt be kellet tartani!

- Akár társalgási stílusváltást, esetlegesen nyelvtani helyesírási gondokat, vagy bármit ami zavarja a topik kulturált használatát, olvasását! (Egy fórumot az minősít hogy az oda látogatók hogyan kommunikálnak s egymáshoz milyen hangnemben társalognak. Nem kocsma!!! Mindenki olvassa.
- A topik ellenőrzőnek a feladata ennek az ellenőrzése, lekommonikálása). Pirossal üzenni esetleg segíteni a delikvensnek hol találja meg az áthelyezett írását. Stb. Azaz a felügyelő színe! (Lehet más szín is, amit meghatároztok).

- Ha nem tartotta be a delikvens s folytatta a felesleges csépelődést, trollkodást - jött, jöhetett a pihi, mivel szólva lett neki hogy szusszanjon egyet, 1-2-3 nap s próbáljon gondolkodni, lehiggadni kicsit! Rend is lett. :cool: Ha még is agreszíveskedett, jöhetett a hosszabb pihi. Mindent megtudtak tárgyalni mindjárt kulturáltan is.

- Bocsi hogy beleszóltam!
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
"Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa."

Ez független attól, hogy ki szeret kit.

Na ezt nézve szinte minden harckocsi topikban írókat ki kellene tiltani.
Ha a maradék négy atlantistat kirakjátok kivel fognak vitatkozni az itt maradók?