Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Huabagoly, most erre mit mondjak?
Látom traumatizált molni a 200 Pantsiros dolog miatt:)))

Igen, traumatizalt Molni. Egyszer mondtam ezt a 200 Pantsir-os baromsagot - nem kellett volna! -, mert idegesit, hogy nincs rendes legvedelme az orszagnak (pedig nagyon okos emberek vezetik!).
Azota Molni minden alkalommal ezzel jon, es megkertem mar ra parszor, hogy szakadjon el a tematol.
De nem szakad el tole, mert tudja, hogy olvasom amit ir, es tudja, hogy idegesit, es csakazertis ugral a fejemen, holott en mar parszor tettem nehany gesztust feleje, de persze ez miert is erdekelne ot. Milyen ember az ilyen, aki csakazertis forgatja a kest a masikban, mert tudja, hogy az neki faj?
Mar tenyleg csak az hianyzik, hogy vegul a haditechnikai osszefoglaloba is beleirja...
es tenyleg, mirefel ez a nagy buszkeseg. Jo, mernok. Na es... mas is mernok rajta kivul.
Vegul: biztpol vs. haditechnika. Nem erek ra a haditechnika reszleteivel foglalkozni, mert civil vagyok, nem ez a fo foglalkozasom, nincs idom ra. De ezt nem azt jelenti, hogy nem tudnam megerteni/megtanulni, ha mas dolgom nem lenne...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Valami olyasmi, mert látom, hogy nagyon bántja a dolog. Remélem molni már nem fogja többet forgatni benne a kést.
Padig a 200 Pantsir hagyján. Volt egyszer Montezumának is egy beköpése vagy 15 000 orosz tankról. Csak nem tudom hol keressem.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Ha láttad azt a két kommentet megérted, hogy nagyon gyorsan ki kellett töröljem őket.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 784
57 383
113
Nekem lenne egy kérdésem meg egy észrevételem/véleményem:
1. Az új fórummotornál meg maradnak-e a régebbi hozzászólások? Én remélem, hogy igen, mert elég rossz lenne mindent a 0.ról kezdeni.
<i>(Nem mintha nem lenne népszokás a lustaság ami miatt nem lapoznak vissza a fórumokban, így folyamatosan olyan kérdések vannak föltéve amire már N+1 szer érkezett válasz.)</i>

2. Nekem az a véleményem a "PC-ről", hogy az egyik legkártékonyabb dolog a világon. Semmi másra nem szolgál, csak a valós problémák elkendőzésére. Igazi strucc politika...ha nem beszélünk róla akkor nincs is.
<b>Ha pedig nincs őszinteség akkor valódi vita sincs, és ha nincs valódi vita akkor megoldás sincs </b>és tanulni sem lehet az egész vitából, hiszen minden információ hamis és mesterkélt.

<b>Szóval én személy szerint nagyon örülnék neki ha továbbra is megmaradnánk őszinte és nyílt vitafórumnak! </b>
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
@fip7

"2. Nekem az a véleményem a "PC-ről", hogy az egyik legkártékonyabb dolog a világon. Semmi másra nem szolgál, csak a valós problémák elkendőzésére. Igazi strucc politika...ha nem beszélünk róla akkor nincs is.
Ha pedig nincs őszinteség akkor valódi vita sincs, és ha nincs valódi vita akkor megoldás sincs és tanulni sem lehet az egész vitából, hiszen minden információ hamis és mesterkélt. "

Szivembol szoltal.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
1. Megmarad minden.

2. Ebben a kontextusban amiben te használod egyetértek. Szerintem is lehet nevén nevezni a dolgokat.
 
M

molnibalage

Guest
Vagy figyelembe veszed, vagy nem de szerintem az sokkal kevésbé irritáló és romboló, ha valaki a saját szavaival, ha mégoly karcosak is (értsd: nem túl polkorrekt) mondja el az őszinte véleményét, mint az amikor valaki más negédes stílusban közöl és traktál a végtelenségig nyilvánvalóan védhetetlen buta hazugságokat, vagy a valósággal teljesen egyértelműen szembemenő álláspontját a végtelenen túl is védi.
És még én voltam lehülyézve, amikor közöltem, hogy a stílus maga az ember.

Epic...
 

ender

Well-Known Member
2014. november 9.
51
514
83
Évek óta olvasom a BIZTPOL rovatot. Hozzászólni nem szoktam, de napi rendszerességgel olvasom, mert érdekel a téma, sok olyan infót tudok felszívni amit máshol nem találok. Szóval az én véleményem most a passzív tagok irányából következik.

Az ukrán topicban kezdődött a métely. Érkezett pár olyan ember akiknek szemmel láthatóan a feladata (vagy hitvallása - nem tudom) az volt, hogy széttrollkodják a fórumot. A hozzászólásaik a csúsztatástól az ordas hazugságokig terjedtek. Tették mindezt úgy, hogy a stílusuk korrekt volt, nem mentek át személyeskedésbe és iszapbirkózásba. És gyakorlatilag elérték a céljukat, mert egyre másra ugrottak nekik a többiek. Eleinte csak kijavították, vagy vitát kezdeményeztek. De a trollok egyszerűen nem vették fel a kesztyűt, nem érveltek, nem válaszoltak, csak nyomatták tovább a propaganda szövegüket. Ennek hatására aztán néhány vehemensebb tagnál lement a kismegszakító, és anyázásba csapott át a dolog.

Ha a stílust nézem, a trollok cukormázba bújtatott lócitromja nyert, hiszen a sima modoruk állt szemben a picsába elküldős kirohanásokkal. Ha az eredményt nézem, akkor szintén ők nyertek (részemről), hiszen elment a kedvem a topik olvasásától, mivel az másból sem állt, csak trollkodásból és az ezzel kiváltott acsargásból.

Most ugyan ez játszódik le a szír topicban is. Ide is megérkeztek a trollok, a taktika itt is ugyanaz.

Taszít ha egy szaktopic veszekedésbe csap át - nem ezért járok ide. A színvonalas hozzászólás mércéjét megütni képtelenek banolása teljesen jogos. De akkor kapja meg a büntetését az is, aki a kutyát addig bosszantotta, amíg az végül habzó szájjal kaffogni kezdett.
Nem az okozatot kéne kezelni, hanem a kiváltó okot.

Nagyon kérem a moderátorokat, nézzenek kicsit mélyebben a felszín mögé. Nem biztos, hogy a nagy hangú személyeskedő az, aki szétveri a fórumot. Rombolni kifogástalan modorban is lehet (sőt, sokkal hatékonyabban).

Egy topic teljes lezárása pedig az értelmetlen kollektív büntetés, mivel ezzel a csak olvasni idejárárókat is megfosztják az örömüktől.
 
M

molnibalage

Guest
mert idegesit, hogy nincs rendes legvedelme az orszagnak (pedig nagyon okos emberek vezetik!).
Melyik országot vezetik okos emberek...? Magyaroszágét...? A hatalom megtartásán kívűl kb. lófaszhozsem értenek. Egy üveg tejet sem bíznék rájuk...


Azota Molni minden alkalommal ezzel jon, es megkertem mar ra parszor, hogy szakadjon el a tematol.
Rég el van szakadva.

De nem szakad el tole, mert tudja, hogy olvasom amit ir, es tudja, hogy idegesit, es csakazertis ugral a fejemen, holott en mar parszor tettem nehany gesztust feleje, de persze ez miert is erdekelne ot.
Most is te hoztad fel.

Milyen ember az ilyen, aki csakazertis forgatja a kest a masikban, mert tudja, hogy az neki faj?
Üldözési mániád van? Komolyan elmeorvosi vizsgáltot javaslok.

Mar tenyleg csak az hianyzik, hogy vegul a haditechnikai osszefoglaloba is beleirja...
Fontosabb dolgok kerülnek bele, nem ilyenek. Fölösleges ennyire konkrét marhaságot leírni, mert az összefoglaló lényege az, hogy az abban foglaltak megértése után a delikvens magától jöjjön rá és értse ezt meg.
 

torx

New Member
2016. április 23.
7
1
3
Évek óta olvasom a BIZTPOL rovatot. Hozzászólni nem szoktam, de napi rendszerességgel olvasom, mert érdekel a téma, sok olyan infót tudok felszívni amit máshol nem találok. Szóval az én véleményem most a passzív tagok irányából következik.

Az ukrán topicban kezdődött a métely. Érkezett pár olyan ember akiknek szemmel láthatóan a feladata (vagy hitvallása - nem tudom) az volt, hogy széttrollkodják a fórumot. A hozzászólásaik a csúsztatástól az ordas hazugságokig terjedtek. Tették mindezt úgy, hogy a stílusuk korrekt volt, nem mentek át személyeskedésbe és iszapbirkózásba. És gyakorlatilag elérték a céljukat, mert egyre másra ugrottak nekik a többiek. Eleinte csak kijavították, vagy vitát kezdeményeztek. De a trollok egyszerűen nem vették fel a kesztyűt, nem érveltek, nem válaszoltak, csak nyomatták tovább a propaganda szövegüket. Ennek hatására aztán néhány vehemensebb tagnál lement a kismegszakító, és anyázásba csapott át a dolog.

Ha a stílust nézem, a trollok cukormázba bújtatott lócitromja nyert, hiszen a sima modoruk állt szemben a picsába elküldős kirohanásokkal. Ha az eredményt nézem, akkor szintén ők nyertek (részemről), hiszen elment a kedvem a topik olvasásától, mivel az másból sem állt, csak trollkodásból és az ezzel kiváltott acsargásból.

Most ugyan ez játszódik le a szír topicban is. Ide is megérkeztek a trollok, a taktika itt is ugyanaz.

Taszít ha egy szaktopic veszekedésbe csap át - nem ezért járok ide. A színvonalas hozzászólás mércéjét megütni képtelenek banolása teljesen jogos. De akkor kapja meg a büntetését az is, aki a kutyát addig bosszantotta, amíg az végül habzó szájjal kaffogni kezdett.
Nem az okozatot kéne kezelni, hanem a kiváltó okot.

Nagyon kérem a moderátorokat, nézzenek kicsit mélyebben a felszín mögé. Nem biztos, hogy a nagy hangú személyeskedő az, aki szétveri a fórumot. Rombolni kifogástalan modorban is lehet (sőt, sokkal hatékonyabban).

Egy topic teljes lezárása pedig az értelmetlen kollektív büntetés, mivel ezzel a csak olvasni idejárárókat is megfosztják az örömüktől.

+1
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Ender, ezt a problémát nem tudom, hogyan lehetne kezelni. Az, hogy kitörlök személyeskedő és trágár kommenteket az teljesen OK. Viszont ezekről akikről te beszélsz a legtöbb esetben kamu híroldalakat linkelgetnek és idéznek. Lehet, hogy pénzt kapnak érte, ki tudja?
Ha van legalább 100 ilyen oldal, gondolom pénz is van mögöttük.
http://index.hu/belfold/2016/04/07/kozel_negyven_oldal_tolja_oroszorszag_szekeret_magyarorszagon/
http://vs.hu/kozelet/osszes/bivalybasznadi-alhirvallalkozok-es-oroszorszag-magyar-hangjai-0407#!s5
Csakhogy ezekben az esetekben nem törölhetek, mivel szabad sajtó van. Ha törölném őket az már cenzúra lenne, elképzelhető, hogy jogi következményekkel is járna a dolog.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Ender, ezt a problémát nem tudom, hogyan lehetne kezelni. Az, hogy kitörlök személyeskedő és trágár kommenteket az teljesen OK. Viszont ezekről akikről te beszélsz a legtöbb esetben kamu híroldalakat linkelgetnek és idéznek. Lehet, hogy pénzt kapnak érte, ki tudja?
Ha van legalább 100 ilyen oldal, gondolom pénz is van mögöttük.
http://index.hu/belfold/2016/04/07/kozel_negyven_oldal_tolja_oroszorszag_szekeret_magyarorszagon/
http://vs.hu/kozelet/osszes/bivalybasznadi-alhirvallalkozok-es-oroszorszag-magyar-hangjai-0407#!s5
Csakhogy ezekben az esetekben nem törölhetek, mivel szabad sajtó van. Ha törölném őket az már cenzúra lenne, elképzelhető, hogy jogi következményekkel is járna a dolog.

Mack... es szerinted csak orosz "kamu hiroldal" van?
Amerikai propaganda nincs? Kb. minden amerikai propaganda nehany bujkalva meghuzodo oldal kivetelevel...
Vagy mas oldalrol nezve: amely oldal nem ugyanazt mondja, mint az amerikai mainstream, az mar oroszok altal penzelt kamu hiroldal?
Azt tudod, hogy ezen orosz kamu odalak listajara kis hijan akar a HTKA is felkerulhetett volna (tekintettel bizonyos topikokban uralkodo oroszpartisag miatt) - na most ezt elkerultetek, az atlantista iranyvaltasotokkal, epp idoben :)
Na ilyen komoly ez a most altalad linkelt index.hu-s lista a 40 orosz kamu hirodalrol...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Felőlem belinkelheted a 40 amerikai kamu híroldalt.
http://www.fakenewswatch.com/
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Az ukrán topicban kezdődött a métely. Érkezett pár olyan ember akiknek szemmel láthatóan a feladata (vagy hitvallása - nem tudom) az volt, hogy széttrollkodják a fórumot. A hozzászólásaik a csúsztatástól az ordas hazugságokig terjedtek. Tették mindezt úgy, hogy a stílusuk korrekt volt, nem mentek át személyeskedésbe és iszapbirkózásba. És gyakorlatilag elérték a céljukat, mert egyre másra ugrottak nekik a többiek. Eleinte csak kijavították, vagy vitát kezdeményeztek. De a trollok egyszerűen nem vették fel a kesztyűt, nem érveltek, nem válaszoltak, csak nyomatták tovább a propaganda szövegüket. Ennek hatására aztán néhány vehemensebb tagnál lement a kismegszakító, és anyázásba csapott át a dolog.

Nem lehet arról van szó, hogy akárcsak a Szíria-topik esetében mostanában, úgy anno a ukrán-ügyben is szép lassan, de sokan elfogódtak az orosz oldal irányába olyan mértékben, hogy már a legdurvább orosz propagandát is dühödt gyűlölettel védelmezték, amikor megjelentek az amerikai propagandisták és végül oda jutott ott is a helyzet, hogy bárki aki nem dicsőítette az oroszokat az le lett legaljatrollozva?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 687
113
Ender, ezt a problémát nem tudom, hogyan lehetne kezelni. Az, hogy kitörlök személyeskedő és trágár kommenteket az teljesen OK. Viszont ezekről akikről te beszélsz a legtöbb esetben kamu híroldalakat linkelgetnek és idéznek. Lehet, hogy pénzt kapnak érte, ki tudja?
Ha van legalább 100 ilyen oldal, gondolom pénz is van mögöttük.
http://index.hu/belfold/2016/04/07/kozel_negyven_oldal_tolja_oroszorszag_szekeret_magyarorszagon/
http://vs.hu/kozelet/osszes/bivalybasznadi-alhirvallalkozok-es-oroszorszag-magyar-hangjai-0407#!s5
Csakhogy ezekben az esetekben nem törölhetek, mivel szabad sajtó van. Ha törölném őket az már cenzúra lenne, elképzelhető, hogy jogi következményekkel is járna a dolog.

Szerintem Ender másra gondolt:.) Másik dolog , hogy mindkét oldal szemszogét figyelembe kell venni. osszehasonlítanai, elemezni .
Téves kovetkeztetés , hogy ami orosz oldal az nem igaz....
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 704
12 657
113
<blockquote>Vagy figyelembe veszed, vagy nem de szerintem az sokkal kevésbé irritáló és romboló, ha valaki a saját szavaival, ha mégoly karcosak is (értsd: nem túl polkorrekt) mondja el az őszinte véleményét, mint az amikor valaki más negédes stílusban közöl és traktál a végtelenségig nyilvánvalóan védhetetlen buta hazugságokat, vagy a valósággal teljesen egyértelműen szembemenő álláspontját a végtelenen túl is védi.
És még én voltam lehülyézve, amikor közöltem, hogy a stílus maga az ember.

Epic...</blockquote>

Általam??? Biztos nem. Annál is inkább, hogy egyetértünk abban, hogy az ilyen hangzatos hülyeségek a legnagyobb csúsztatások.

Volt pár profom, akik szakmailag szinte elérhetetlen magasságban nyomták, ugyanakkor olyan bunkók tudtak lehnni, hogy ihajj...
Mégis lehetett tisztelni őket azért amit tudományosan elértek, a bunkóságot meg helyén kellett kezelni, főleg, ha tudta az ember, hogy a türelmük vékony jege pillanatok alatt szakad be az értetlenség súlya alatt.