Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 734
28 421
113
Én sem mondtam, hogy probléma lenne vele. Csak azt, hogy komoly tartalom nemigen van.

A cikkeknél érdemes megnézni, hogy 2013 óta mennyire kevés született...

Nos akkor bocsánatot kérek mivel én értettem félre a kommentet :D
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
<blockquote rel="boki">Egyébként a biztpol topikoknak mint az ukrán vagy a szíriai topik koszonheti a HTKA a sokkal nagyobb számú regisztrált fórumozót vagy olvasót .

Ezt nem tartom épp pozitívnak. Ez ugye egy haditechnikai fórum, a biztpolnak itt mellékszálnak kéne lennie.</blockquote>

Én viszont kifejezetten pozitívnak tartom. Ugyanis szerintem a biztonságpolitika nem lehet mellőzve egy haditechnikai oldalon.
Szerencsére eddig ebben a HTKA példamutató volt. Szerintem kijelenthető, hogy talán ennek az oldalnak a fóruma volt eddig az ország legnaprakészebb és leginformatívabb az európai emberek szempontjából nagyon meghatározó két katonai konfliktus híreit illetően. Nem csak a konfliktusokban felhasznált haditechnikai eszközök típusairól vagy azok felhasználási módjáról, esetleges eredményességükről vagy pont a haszontalanságukról kaptunk híreket itt, hanem a szemben álló felek stratégiájáról, támogatóikról, módszereikről is. A kettő a való életben sem választható külön egymástól. De még ezer más aspektus is felszínre került, hála a biztpol topikok állandó és naprakész informátorainak, akik vagy meggyőződésből és/vagy fizetésért szállították és szállítják az infókat számtalan forrásból. S ezeket az infókat ki-ki a maga ideológiájára formálva vette fel. De a lényeg az információ. Ezért kell a biztpol egy haditechnikai oldalra. Ja és azért, hogy ne legyünk egy rakás kisiskolás fiú, akik autóskártyáznak a suliban. (Szerintem a legtöbben tudják, hogy milyen is volt az autóskártya)

Amúgy meg, ha már a sinodefence az etalon:

https://sinodefenceforum.com/world-armed-forces.f12/

De persze nem csak náluk van :

russiadefence.net/
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Az is lehetne, de inkább a fórumnak kellene a berakott képhivatkozásokhoz kisméretű thumbnailt generálnia. Egy nem multimédia szálban is lehetnek képek, pl. a Varjag-os szálban..
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
<blockquote rel="beta"><blockquote rel="boki">Egyébként a biztpol topikoknak mint az ukrán vagy a szíriai topik koszonheti a HTKA a sokkal nagyobb számú regisztrált fórumozót vagy olvasót .

Ezt nem tartom épp pozitívnak. Ez ugye egy haditechnikai fórum, a biztpolnak itt mellékszálnak kéne lennie.</blockquote>

Én viszont kifejezetten pozitívnak tartom. Ugyanis szerintem a biztonságpolitika nem lehet mellőzve egy haditechnikai oldalon.
Szerencsére eddig ebben a HTKA példamutató volt. Szerintem kijelenthető, hogy talán ennek az oldalnak a fóruma volt eddig az ország legnaprakészebb és leginformatívabb az európai emberek szempontjából nagyon meghatározó két katonai konfliktus híreit illetően. Nem csak a konfliktusokban felhasznált haditechnikai eszközök típusairól vagy azok felhasználási módjáról, esetleges eredményességükről vagy pont a haszontalanságukról kaptunk híreket itt, hanem a szemben álló felek stratégiájáról, támogatóikról, módszereikről is. A kettő a való életben sem választható külön egymástól. De még ezer más aspektus is felszínre került, hála a biztpol topikok állandó és naprakész informátorainak, akik vagy meggyőződésből és/vagy fizetésért szállították és szállítják az infókat számtalan forrásból. S ezeket az infókat ki-ki a maga ideológiájára formálva vette fel. De a lényeg az információ. Ezért kell a biztpol egy haditechnikai oldalra. Ja és azért, hogy ne legyünk egy rakás kisiskolás fiú, akik autóskártyáznak a suliban. (Szerintem a legtöbben tudják, hogy milyen is volt az autóskártya)

Amúgy meg, ha már a sinodefence az etalon:

https://sinodefenceforum.com/world-armed-forces.f12/

De persze nem csak náluk van :

russiadefence.net/</blockquote>

Ha már elkezdted nézegetni, akkor olvasd át kicsit azt a topikot. Egy olyan kérdéssel foglalkozik mint a Dél-Kínai tenger.

https://www.sinodefenceforum.com/south-china-sea-strategies-for-other-nations-not-china.t7302/page-179

Miután átnéztél pár oldalt, akkor hasonlítsd össze az itteni ukrán topikkal. Láthatod majd, hogy mit is értek színvonalon és, hogy nagyjából mi a célom.
 
M

molnibalage

Guest
Amúgy a kevés cikk miatt a biztpol nélkül tényleg autóskártya lenne az egész, halott lenne teljesen.
Csak az nem vágom, hogy ha BIZTPOL részben annyi érték van, akkor hogyohogy nem láttam egyetlen hír vagy cikket írni sem egyik kommentelőt sem...? [fejvakarás]

Anyag a topik pörgése alapján van. Vagy a topik egészen más miatt pörög...
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Vannak látogatók, van pörgés, az oldal él, tehát ér valamit.

Monetizálható, amiből a fenntartása finanszírozható. Ha nincsenek látogatók, akkor csak költség.

Felőlem elautóskártyázgathattok a zárt klubotokban, de akkor az oldalt ti fogjátok magatoknak finanszírozni, mert kevesen lesztek, túl szűk érdeklődési körrel, és egy hirdetőnek sem lesztek érték, hisz nem fogtok tankot vagy repülőt venni.

Ha a nép egyszerű fiait is beengeditek a játszótérre, akkor máris tágabb közönséget lehet elérni, és számosabbat, ami nagyobb érték egy hirdetőnek.

Vagy lehet az oldal havidíjas, vagy önkéntes felajánlásokból élő is. Ez fél évig szokott működni.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
<blockquote rel="Veér István">Amúgy a kevés cikk miatt a biztpol nélkül tényleg autóskártya lenne az egész, halott lenne teljesen.
Csak az nem vágom, hogy ha BIZTPOL részben annyi érték van, akkor hogyohogy nem láttam egyetlen hír vagy cikket írni sem egyik kommentelőt sem...? [fejvakarás]

Anyag a topik pörgése alapján van. Vagy a topik egészen más miatt pörög...
</blockquote>

Na én pont ezen vagyok...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Érdeklődnék, hogy a szakmai színvonal emelésébe hogy illeszkedik bele az alábbi mondat? (kiemelés tőlem)

<i>"Ez egy szakmai fórum és mint ilyen magasabb a követelmény a tagok irányában, mint az "egyfogúakkal" szemben."</i> -Mackensen

Ha mástól elvárjuk, hogy ne használjon -pejoratív- jelzős szerkezetet, akkor önmagunkkal szemben még szigorúbbnak kellene lenni.

Bár az is megér egy misét, hogy még egy törlést, vagy egy megjegyzést sem érdemel egy olyan (augusztus 22.-i) hozzászólás, ahol az egyik fórumozó a másiknak elmeorvosi vizsgálatot javasol.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 102
15 697
113
Vannak látogatók, van pörgés, az oldal él, tehát ér valamit.

Monetizálható, amiből a fenntartása finanszírozható. Ha nincsenek látogatók, akkor csak költség.

Felőlem elautóskártyázgathattok a zárt klubotokban, de akkor az oldalt ti fogjátok magatoknak finanszírozni, mert kevesen lesztek, túl szűk érdeklődési körrel, és egy hirdetőnek sem lesztek érték, hisz nem fogtok tankot vagy repülőt venni.

Ha a nép egyszerű fiait is beengeditek a játszótérre, akkor máris tágabb közönséget lehet elérni, és számosabbat, ami nagyobb érték egy hirdetőnek.

Vagy lehet az oldal havidíjas, vagy önkéntes felajánlásokból élő is. Ez fél évig szokott működni.

+1
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 102
15 697
113
<blockquote rel="ghostface"><blockquote rel="beta"><blockquote rel="boki">Egyébként a biztpol topikoknak mint az ukrán vagy a szíriai topik koszonheti a HTKA a sokkal nagyobb számú regisztrált fórumozót vagy olvasót .

Ezt nem tartom épp pozitívnak. Ez ugye egy haditechnikai fórum, a biztpolnak itt mellékszálnak kéne lennie.</blockquote>

Én viszont kifejezetten pozitívnak tartom. Ugyanis szerintem a biztonságpolitika nem lehet mellőzve egy haditechnikai oldalon.
Szerencsére eddig ebben a HTKA példamutató volt. Szerintem kijelenthető, hogy talán ennek az oldalnak a fóruma volt eddig az ország legnaprakészebb és leginformatívabb az európai emberek szempontjából nagyon meghatározó két katonai konfliktus híreit illetően. Nem csak a konfliktusokban felhasznált haditechnikai eszközök típusairól vagy azok felhasználási módjáról, esetleges eredményességükről vagy pont a haszontalanságukról kaptunk híreket itt, hanem a szemben álló felek stratégiájáról, támogatóikról, módszereikről is. A kettő a való életben sem választható külön egymástól. De még ezer más aspektus is felszínre került, hála a biztpol topikok állandó és naprakész informátorainak, akik vagy meggyőződésből és/vagy fizetésért szállították és szállítják az infókat számtalan forrásból. S ezeket az infókat ki-ki a maga ideológiájára formálva vette fel. De a lényeg az információ. Ezért kell a biztpol egy haditechnikai oldalra. Ja és azért, hogy ne legyünk egy rakás kisiskolás fiú, akik autóskártyáznak a suliban. (Szerintem a legtöbben tudják, hogy milyen is volt az autóskártya)

Amúgy meg, ha már a sinodefence az etalon:

https://sinodefenceforum.com/world-armed-forces.f12/

De persze nem csak náluk van :

russiadefence.net/</blockquote>

Ha már elkezdted nézegetni, akkor olvasd át kicsit azt a topikot. Egy olyan kérdéssel foglalkozik mint a Dél-Kínai tenger.

https://www.sinodefenceforum.com/south-china-sea-strategies-for-other-nations-not-china.t7302/page-179

Miután átnéztél pár oldalt, akkor hasonlítsd össze az itteni ukrán topikkal. Láthatod majd, hogy mit is értek színvonalon és, hogy nagyjából mi a célom.</blockquote>

Te komolyan egy másfélmilliárdos nép nemzetközi fórumával akarsz összehasonlítani egy kis magyar oldalt?
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Érdeklődnék, hogy a szakmai színvonal emelésébe hogy illeszkedik bele az alábbi mondat? (kiemelés tőlem)

<i>"Ez egy szakmai fórum és mint ilyen magasabb a követelmény a tagok irányában, mint az "egyfogúakkal" szemben."</i> -Mackensen

Ha mástól elvárjuk, hogy ne használjon -pejoratív- jelzős szerkezetet, akkor önmagunkkal szemben még szigorúbbnak kellene lenni.

Bár az is megér egy misét, hogy még egy törlést, vagy egy megjegyzést sem érdemel egy olyan (augusztus 22.-i) hozzászólás, ahol az egyik fórumozó a másiknak elmeorvosi vizsgálatot javasol.

Most akasztod a hóhért?
:)
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 955
8 422
113
A szakmai színvonal növelése helyett, inkább az olvasók számára kéne bővíteni a fórumot, honlapot szvsz. Egyrészt ez nem egy elit klub, másrészt az ismeretterjesztés, a honvédelmi nevelés, a katonai dolgokhoz kedvcsinálás, szerintem sokkal fontosabb, mint az akadémiai magasságú értekezések és belterjes beszélgetés. Arra vannak mindenféle egyesületek stb, és épp az a probléma, hogy kicsit a tagságuk, érdekérvényesítő szerepük. (akár az egész HM-nek). Amennyiben a haditechnika iránt érdeklődők, akik a honvédelmet is kellő helyen tudják kezelni száma társadalmi szinten jelentősen nő, akkor járunk helyes úton. Ez pedig azzal is jár, hogy 3 oldalaként leírja, az ember, hogy a lopakodó repülőgép nem láthatatlan...
Ettől még lehet nagyon magas szakmai elvárás is, de eddig a HTKA nem ezt az utat járta, hanem a populáris de kiváló ismeretterjesztő középutat. Ha nem akkor elveszti olvasói nagy részét, és ez gondolom nem megengedhető. Én mindenhol a populista megközelítést próbálom erőltetni, mert egyszerűen kell minden emberhez eljuttatni információt, hogy megértse. Nem a Közszolgálati Egyetemen vagyunk vagy a Szolnoki Repülőkonferencián, vagy a Bólyain stb. Akit nagyon mélyen érdekel technikai adat az amúgy is utánaolvas, illetve leírja itt. De az egyszerű "buta" kérdések is fontosak, mert ők az érdeklődök!
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
viszont a kép linkeléssel kell valamit kezdeni - volt, hogy egy cikk megnyitása megette a havi mobilnet forgalmam harmadát!

Akinek ehhez hasonló problémája van annak ajánlom a google play-ről letölteni az operát, ott a beállításokban van egy adatforgalom rész ahol ki lehet kapcsolni a képek letöltését.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Ezzel mind egyetértenék, ha nem süllyedtünk volna oda ahova és nem veszítettünk volna annyi tagot amennyit (pont azokat akik a hadtech topikokon voltak aktívak). Történetesen pont a haditechnikai topikok kerültek hátrányba és előretörtek a különféle biztpot topikok, amelyekkel egyáltalán nem lenne baj, ha egy rakás tag nem ott élné ki a gyűlöletét, bárki, vagy bármi ellen.
Tehát a rövidtávú cél a gyűlölködés leállítása és az egész diskurzus visszaterelése "a populáris de kiváló ismeretterjesztő középútra".
Gondolom egyetértesz, hogy ez is egy szintet jelent és ha ez alá adjuk, akkor lehet, hogy rengeteg tagunk lesz, csak nem lesz benne köszönet.

Egyrészt ez nem egy elit klub, másrészt az ismeretterjesztés, a honvédelmi nevelés, a katonai dolgokhoz kedvcsinálás, szerintem sokkal fontosabb, mint az akadémiai magasságú értekezések és belterjes beszélgetés.

Nyílt kapukat döngetsz, senki nem akar belterjes beszélgetést bőven elég a beszélgetés is, csak a beszélgetés, hogy beszélgetés maradjon van néhány minimális elvárás.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Milyen cél te szerencsétlen? Te csak egy mod vagy, ez a munka kurvára nem arról szól, hogy célokat állíts fel a közösséggel szemben! Nem tudom mi a munkád, de ha ez neked annyira bejön menj el óvóbácsinak az oviba. Ott kiélheted magad, ott moderálhatsz, büntethetsz kedvedre.

Ne haragudj, de senkit sem büntettem meg és párszor leírtam, hogy nem is áll szándékomban.
A fórumnak van egy célja, tartalma, eszmeisége nevezd aminek akarod pl.:
" az ismeretterjesztés, a honvédelmi nevelés, a katonai dolgokhoz kedvcsinálás"
Ha a moderátor úgy látja, hogy a beszélgetések, kezdenek letérni erről az útról, akkor megpróbálja visszaterelni. Ezt lehet célnak nevezni.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
<blockquote rel="phaidros">Érdeklődnék, hogy a szakmai színvonal emelésébe hogy illeszkedik bele az alábbi mondat? (kiemelés tőlem)

<i>"Ez egy szakmai fórum és mint ilyen magasabb a követelmény a tagok irányában, mint az "egyfogúakkal" szemben."</i> -Mackensen

Ha mástól elvárjuk, hogy ne használjon -pejoratív- jelzős szerkezetet, akkor önmagunkkal szemben még szigorúbbnak kellene lenni.

Bár az is megér egy misét, hogy még egy törlést, vagy egy megjegyzést sem érdemel egy olyan (augusztus 22.-i) hozzászólás, ahol az egyik fórumozó a másiknak elmeorvosi vizsgálatot javasol.

Most akasztod a hóhért?
:)</blockquote>

Természetesen csakis építő jelleggel.