Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Hmm nem tudom miért de eltűnt a következő poszt a humor topikból, csak hogy értsem, miért is van ez?

aqGRG4j_700bwp.webp
 

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
871
4 851
93
A probléma az, hogy a fórum nagyjából elsiklott egy irányba, amelyre nem kellene.
Tök jól elvoltam a szakmai topicokban, de nehéz elvonatkoztatni attól, hogy közben megy két sorral feljebb a néphülyítés.
Szépen sorban lelépnek azok az emberek, akik miatt még érdemes volt ide járni, és az, hogy propagandát olvassak, meg valahogy nem vonz.
Ha ez így jó a HTKA-nak, akkor hajrá, de bennem is érlelődik a kérdés, hogy mit is keresek igazán itt.
Nem kár értem, félreértés ne essék, ha a nagyközönség ezt a vonalat szeretné, és a fórum üzemeltetői is így gondolják, akkor nyilván a kisebbség fog váltani...
Örülök, hogy még nem léptél le, így van alkalmam válaszolni. :)
Először is, de, kár lenne érted!
Másodszor, a nagyközönség nagyon más, mint a hangadó többség!

Ugyanis pont a te szövegeidet (amiennyiben a Cifu nick azt a szerzőt takarja, akinek az Aranysasban, a Haditechnikában és az SG-n is jelentek meg cikkei) én speciel már vagy 15 éve olvasom! Ahogyan pl. a "csatahajós" Horváth Zoliét is, és ha már felsorolás: Molni repülős tanulmányai, a HT-összefoglalója is réges-régen itt pihennek a gépemen lementve.
Köszönet értük!

Ezzel arra akarok rámutatni, hogy én évekig úgy olvastam a Htka cikkeit és fórumát, hogy nem is regisztráltam, és azt hiszem, ezzel nem vagyok egyedül. 5 éve vagyok regisztrált tag, de nincs évente 100 hsz-em sem, sokan még nálam is passzívabbak. Ebben a pillanatban összesen 445-en olvassák a fórumot, ebből 130 tag - az aktívak száma pedig... hát nem is tudom, talán 20-30 fő...? És nyilván ebből sem tol MINDENKI egybites demagóg szart. De mégha feltételezzük is, hogy 20 aktívból 18 kizárólag biztpol sárdagasztást végez, és csak 2 akad, aki értékelhető szövegeket tesz közzé, akkor is ott van minumum 200 néma olvasó, aki élvezettel olvassa az egyedi és érdekes technikai tartalmakat, és tuti nem a demagóg baromságokért jár ide. Én sokszor a jó szövegeket író nickekre kattintok és az ő hsz-eiken szaladok végig, máskor pedig a topikokat görgetem úgy, hogy csak azon nickek hsz-ei mellett állok meg, akik szavára érdemes adni.

Szerintem sokan vagyunk így ezzel, de azt hiszem, amíg erről nem szólunk, addig ez nektek, régi motorosoknak talán eszetekbe sem jut. ;)
 

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
871
4 851
93
Szerintem ezt az egészet itt felettem nem a közleményekben, hanem a visszajelzésekben kellene tolni...
Közlemény:

A Htka fórumát passzívan olvasó (nicktelen, vagy csak like-okban megnyilvánuló) több száz egyén világnézeti meggyőződésétől függetlenül továbbra is határozottan és egyértelműen igényli, egyben köszöni a színvonalas szakmai tartalmakat, tanulmányokat, értekezéseket, sőt, vitákat a haditechnika összes tárgykörében!

:D
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
Tudod az a szánalmas, ahogy besérültél az 1 hetes topic letiltásod miatt és ahogy azóta csinálod itt a feszkót.
Kaptál 1 hét pihit, dühöngd ki magad, álmodd meg az új fórumodat, bánom is én. Peace :p
Nézd Tcat! Azt gondolom, hogy egy kicsit lenézően kezeled ezt az egészet...... Természetsen megteheted, mert hisz a Te gyermeked. DE! Ami az ukri, de most már az orosz biztpol topicban van, az egy merő HTKA.RU Nem tudom hogy ezt akarod-e. A véleményemet ismered, de még 1x és utoljára: ha ennyire elngeded a gyeplőt, az a FULL HTKA hitelességének a rovására megy, s véleményem szerint ez már el is kezdődött. Nem érdekel egyik oldal szarrágása és sértődöttsége sem, de ez az oldal egy hiteles, kivételesen magas szakmai szinvonalú oldal..... De rajtad múlik hogy ez a tény meddig fog fent maradni..... Maradok Tisztelettel: Csaba
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 525
29 720
113
Egyrészt, másrészt megint olyan szól be a fórumnak aki nem vesz részt a kutatásban. Harmadrészt Maróth mondta egyértelműen a HTKA-ra utalva, hogy a lelkes amatőrök sokszor jobbak mint a fizetett profik... (Napóleon is mondta, igen.)
Az amatőrök fizetést sem kérnek. ;)
A részrehajlás a szánalmas.
Ha objektíven moderálnál, nem lenne semmi gond.
;)
Akkor csak téged? :D (bocs) :p
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 304
113
Nézd Tcat! Azt gondolom, hogy egy kicsit lenézően kezeled ezt az egészet...... Természetsen megteheted, mert hisz a Te gyermeked. DE! Ami az ukri, de most már az orosz biztpol topicban van, az egy merő HTKA.RU Nem tudom hogy ezt akarod-e. A véleményemet ismered, de még 1x és utoljára: ha ennyire elngeded a gyeplőt, az a FULL HTKA hitelességének a rovására megy, s véleményem szerint ez már el is kezdődött. Nem érdekel egyik oldal szarrágása és sértődöttsége sem, de ez az oldal egy hiteles, kivételesen magas szakmai szinvonalú oldal..... De rajtad múlik hogy ez a tény meddig fog fent maradni..... Maradok Tisztelettel: Csaba

A részrehajlás a szánalmas.
Ha objektíven moderálnál, nem lenne semmi gond.
;)
A Moderátor védelmében.....
@fitom kolléga tiltása miattam ment végbe.
Ugyanis gyemekek haláláról szóló híradáshoz olyan hsz-t fűzni hogy:
-Remélem Oroszok voltak!
Igen felkiáltó jelel, majd miután szóvá van téve hogy ez így azért mégsem jó-mégsem kellene, tovább erősködve azon hogy igen, rendben van gyerekeket ölni ha oroszok, mert csak.....akkor hol is van a részrehajlás?
Vannak mélységek ahová nem kellene lesüllyedni....
Gyerekek gyilkolását senki, sehol nem relativizálhatja. Senki nem helyezheti pozitív kontextusba.
Ha megteszi,akkor el kell gondolkozni a morális értékrendjén az egyénnek,illetve azon hogy akarunk-e bármiféle közösséget vállalni vele...
Gyerekek hentelése...tovább nem ragozom.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
A Moderátor védelmében.....
@fitom kolléga tiltása miattam ment végbe.
Ugyanis gyemekek haláláról szóló híradáshoz olyan hsz-t fűzni hogy:
-Remélem Oroszok voltak!
Igen felkiáltó jelel, majd miután szóvá van téve hogy ez így azért mégsem jó-mégsem kellene, tovább erősködve azon hogy igen, rendben van gyerekeket ölni ha oroszok, mert csak.....akkor hol is van a részrehajlás?
Vannak mélységek ahová nem kellene lesüllyedni....
Gyerekek gyilkolását senki, sehol nem relativizálhatja. Senki nem helyezheti pozitív kontextusba.
Ha megteszi,akkor el kell gondolkozni a morális értékrendjén az egyénnek,illetve azon hogy akarunk-e bármiféle közösséget vállalni vele...
Gyerekek hentelése...tovább nem ragozom.
Ha erről van szó, akkor Mea culpa.
Én a tendencia szerű részrehajlasról beszélek.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
A részrehajlás a szánalmas.
Ha objektíven moderálnál, nem lenne semmi gond.
;)
Ja például ma bokink konkrétan megmondta hogy az ukrán egy genetikailag alantas faj, mire persze közöltük vele hogy ilyet csak egy náci mond, de kötötte az ebet a karóhoz azt kapott egy kis macerát. Persze törölve lett az egész nehogy hivatkozási alap legyen amikor legközelebb ez az "áldott jó" ember elkezd nácizni.
De már egy csomószor észre vettem az ilyen részlehajló moderálást, de mindegy. A vesztes oldalra tesznek.
Mellesleg a híreinek a túlnyomó többsége dezinformáció, hogy ez miért jó az oldalnak azt még homály fedi számomra.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 660
27 820
113
Full respekt amúgy @Tcat részére, hogy bírja ezt az egész totál shitstormot türelemmel, ami itt meg az ukrán topikban megy.

Amúgy meg a véleményekhez/ukrán topik hsz-eihez: ha nem tetszik ne olvassátok vazzeg. Görgessetek át rajta, tegyétek ignore-ra tudomisén, de baszki nem a Mókushere óvoda porbafingó kiscsoportjában vagyunk, értelmes felnőtt ember ennyit meg tudna csinálni. Nekem is a lassan már Lenin-összes hosszúságú lesz az ignore listám, de cserébe így ki lehet nagyon szépen rostálni a trashelőket a tényleges hírek/értékes közül az ukrán topikban. Ha meg still nem tetszik nem kell olvasni szimplán, basszus nem tart senkise fejetekhez RPG-t. Én is kaptam szerelmes PM-et Kijev kukacbombázójától, hogy milyen érzés orosz agitpropnak lenni miközben Putyin úgyis hamarosan hulla lesz, de szarok bele. Aki erre veri hát legyen boldog vele, ő baja.

Én lassan két hete 24/7 készültségben vagyok moszkvater-en, 8-10 Telegram csatornát (napi szinten 1000+ üzenet), Isten tudja hány VK oldalt, Twitter fiókokat meg a fórumot követem és meg kell mondjam a nagy zaj közepette vannak nagyon értékes infók/vélemények itt. Gyakorlatilag a legjobban itt lehet magyar nyelven követni az eseményeket, a magyar sajtó többi részét meg inkább nem véleményezem.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 178
113
Nézd Tcat! Azt gondolom, hogy egy kicsit lenézően kezeled ezt az egészet...... Természetsen megteheted, mert hisz a Te gyermeked. DE! Ami az ukri, de most már az orosz biztpol topicban van, az egy merő HTKA.RU Nem tudom hogy ezt akarod-e. A véleményemet ismered, de még 1x és utoljára: ha ennyire elngeded a gyeplőt, az a FULL HTKA hitelességének a rovására megy, s véleményem szerint ez már el is kezdődött. Nem érdekel egyik oldal szarrágása és sértődöttsége sem, de ez az oldal egy hiteles, kivételesen magas szakmai szinvonalú oldal..... De rajtad múlik hogy ez a tény meddig fog fent maradni..... Maradok Tisztelettel: Csaba

Üdítő, hogy egyesek nyilvánvalóan szándékos hangulatkeltése mellett érkeznek azért olyan normális kritikák is ide a topicba, mint mondjuk a tied. Köszönöm!

Nézd, itt a topicban (is) előadott hangulatkeltő produkciója miatt én azt hiszem megfelelő válasz érkezett. A topikrombolást és a Filter által említett morális probléma vonalat még nem is néztem. Én azt mondanám birkatürelemmel álltam hozzá is és lófütty büntit kapott egyelőre. Ezzel természetesen nem kell egyetérteni, én így ítéltem meg a helyzetet a számomra rendelkezésre álló infók alapján.

A htka.ru vélemény kapcsán ismételni tudom egy korábbi hozzászólásomban írtat, miszerint egyik félnek sem vagyunk szócsöve. Szerintem ezt alátámasztja, hogy az ukrán topicban sincs részlehajló moderálás, bármennyire is próbálja ezt a látszatot kelteni itt 2-3 emberke.

Moszkva ide delegált katonai attaséja (boki :D) által termelt mennyiséggel szemben bőven vannak Oroszországot ilyen-olyan szofisztikáltsággal bírálók is. A topicban senki nincs moderálva, ha a hozzászólása megüt egy kultúrkörnyezetben minimálisan elvárt szintet. Bizonyos szint alatt persze daráló, ha épp szembe jön, vagy jelzik.

Magam részéről maximálisan a véleményszabadság álláspontján vagyok, emiatt sincs moderálva sem a "mocskos oroszok", sem az "ostoba USA, EU, stb." vélemény, amíg vállalható színvonalon van előadva. Szerintem pont többet ártana a HTKA megítélésnek egy egyoldalú moderálás. Ebben a dezinfó szarkupacban amúgy esélytelen igazat adni, nagyon könnyen mellé lehet nyúlni. De ez az én véleményem megint csak.

Lehetne jobban csinálni? Biztosan. Szódával elmegy? Szerintem igen.

A tényleges harcok mellett folyik egy ugyanolyan, ha nem intenzívebb infoháború, aminek szerintem minden kicsit is tematikus fórum igencsak elszenvedője, nem csak mi. Mi most itt annyit tudunk tenni, hogy amikor az érintett 2 topicot időnként elönti a hígfos, akkor rájuk tesszük a fedőt. (Moderáljuk a vállalhatatlan dolgokat.) Vége lesz majd egyszer ennek is, normalizálódnak a dolgok. Kitartás.

Végül ismét köszi a konstruktív véleményt. Tényleg.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 178
113
Hmm nem tudom miért de eltűnt a következő poszt a humor topikból, csak hogy értsem, miért is van ez?

Mikor a humor topicba beletosztál vagy egy tucatnyi, ennél jóval gyengébb, de szintén gyűlölettől csepegő "humorbonbont" már akkor mondtam neked, hogy ezek mennek a darálóba. A boki is szokott időnként ilyen színvonalú képeket posztolni, de képzeld azok is mennek a darálóba. Tudom hogy nem hiszed el, de attól még tény.


Ja például ma bokink konkrétan megmondta hogy az ukrán egy genetikailag alantas faj, mire persze közöltük vele hogy ilyet csak egy náci mond, de kötötte az ebet a karóhoz azt kapott egy kis macerát. Persze törölve lett az egész nehogy hivatkozási alap legyen amikor legközelebb ez az "áldott jó" ember elkezd nácizni.
De már egy csomószor észre vettem az ilyen részlehajló moderálást, de mindegy. A vesztes oldalra tesznek.
Mellesleg a híreinek a túlnyomó többsége dezinformáció, hogy ez miért jó az oldalnak azt még homály fedi számomra.

Lásd a Csabának írt válasz releváns részét.

A részrehajlás a szánalmas.
Ha objektíven moderálnál, nem lenne semmi gond.
;)

Lásd a Csabának írt válasz releváns részét.
 
Status
Not open for further replies.