Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Csak hogy egy "igazi" troll is hozzászóljon: ez még most is egy jó fórum szerintem. Tény, hogy zajosabb és arányaiban haditechnikátlanabb lett, de én a biztpolban is találok sok értékes hírt és ismeretet. Ráadásul én nem vagyok műszaki ember, bizonyos matfizes szint fölött nekem a ht már négerül van, bár felnézek sokak tudására.

Azt is látom, hogy vannak szétrágott ht témák, ahol nem várható semmi újdonság és csak a gittrágás és -köpködés megy (ld. a pörlekedés T72-ben, az cuki).

Viszont körülöttünk dúl a biztpol a külső valóságban, ami kontextusba helyezi a sok műszaki ismeretet, amit a tudós olvtársak felhalmoztak, és a htka fórum egyedülálló ebben a tekintetben.

Propaganda ellen meg ott az ignore gomb. Nekem az egyetlen zavaró tényező a személyes indulatok elszabadulása, ott viszont működik a bio-ignore: leszarom. :)

Úgyhogy legyetek jó fiúk lécci, mert sokat ér ez a hely.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 699
28 114
113
Tudod kik voltak a varégok,kik Kijevet alapitoptták?
Nem belefolyva a jelenlegi vitába, de azért egyáltalán nem kizárt, hogy valószínűleg a varégok szimplán fogták a már meglévő kazár települést és átnevezték Kijevre. Ugyanis a zsidó Kazária és a Rusz között jelentős, nem csak területeket érintő átfedés volt és Aszkold illetve Dir sem üres sztyeppére érkezett meg. Persze a PVL (poveszty vremennih let) és az egyéb (pl novgorodi) évkönyvírók/arab utazók/északi szagák állításai sem számítanak 100 százalékosnak, de a történelem ekkora léptékben már csak ilyen. A Rusz államiságának eredeténél pedig az északi elmélet mellett a például Lomonoszov által preferált baltoszláv teóriát sem lehet kihagyni. Bonyolult téma ez is na
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 631
113
Neeeem, aki nem ért velem egyet, az ellenkező véleményen van. Ha azt alá tudja támasztani érvekkel, akkor még ha továbbra sem értek vele egyett akkor is el tudom fogadni, hogy így gondolja. És láss csodát, nem is @Wilson , @SirHiggins , vagy épp @Avtomat akibe beleállok. Sőt még csak beléd sem. Viszont a félreértések kedvéért, a te úgysem érted by @Negan , meg vajdázás, meg a nem vagyunk egyszíntezés @kriss02 részéről (az utóbbit @dkes ellen követte el) nem érvelés, hanem trollkodás.
Amit te is észrevennél ha hajlandó lennél icipicit tovább lépni a komfortzónádon, és elgondolkodni más véleményén, olyan témákban is, ahol a vélemények ütköznek.
Mert a radaregyenlet radaregyenlet, de godzilla szája nagy, és nagy is marad. Avagy a szankciók hatásáról, az oroszok indokairól, és még sok minden másról ma csak vélemények vannak, és nem természettudományos elméletek...
Autistákkal soha ne vitatkozz.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 633
55 162
113
Nem belefolyva a jelenlegi vitába, de azért egyáltalán nem kizárt, hogy valószínűleg a varégok szimplán fogták a már meglévő kazár települést és átnevezték Kijevre. Ugyanis a zsidó Kazária és a Rusz között jelentős, nem csak területeket érintő átfedés volt és Aszkold illetve Dir sem üres sztyeppére érkezett meg. Persze a PVL (poveszty vremennih let) és az egyéb (pl novgorodi) évkönyvírók/arab utazók/északi szagák állításai sem számítanak 100 százalékosnak, de a történelem ekkora léptékben már csak ilyen. A Rusz államiságának eredeténél pedig az északi elmélet mellett a például Lomonoszov által preferált baltoszláv teóriát sem lehet kihagyni. Bonyolult téma ez is na
Imádom az okostojás konverzációkat, amelyek direkt kérdésben végződnek. Az ilyesmi marha népszerü egy társasàgban. :)
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Neeeem, aki nem ért velem egyet, az ellenkező véleményen van. Ha azt alá tudja támasztani érvekkel, akkor még ha továbbra sem értek vele egyett akkor is el tudom fogadni, hogy így gondolja. És láss csodát, nem is @Wilson , @SirHiggins , vagy épp @Avtomat akibe beleállok. Sőt még csak beléd sem. Viszont a félreértések kedvéért, a te úgysem érted by @Negan , meg vajdázás, meg a nem vagyunk egyszíntezés @kriss02 részéről (az utóbbit @dkes ellen követte el) nem érvelés, hanem trollkodás.
Amit te is észrevennél ha hajlandó lennél icipicit tovább lépni a komfortzónádon, és elgondolkodni más véleményén, olyan témákban is, ahol a vélemények ütköznek.
Mert a radaregyenlet radaregyenlet, de godzilla szája nagy, és nagy is marad. Avagy a szankciók hatásáról, az oroszok indokairól, és még sok minden másról ma csak vélemények vannak, és nem természettudományos elméletek...

Egyrészt berágz a vajdázásra (vezetőt jelent és MAGYAR szó,Te nagyon okos),másrészt moslékozol,elmebajozol,hánydékozol-kivágnálak a picsába ezért.
Másrész se Te,se @dkes kb semmit nem tud a hadtörténelemről,se semmilyen történelemröl-de tele szájjal nyomjátok a kemény vonalas agitpropot.Tudod kik voltak a varégok,kik Kijevet alapitoptták?Segitek,akit ma a muszkák Vlagyimirnak hivnak,azt valójában Valdemarnak hivták-ugyanis svéd viking volt,nem szláv.
Meg tudod különböztetni a biztositási övet a fedező biztositátol?Tudod mi a hadműveleti szentháromság?Tuhacsevszkijről,Rumcajrevről hallottál már?Csakhogy direkt oroszokat irjak....Mi a különbség Hart és Fuller páncéloshadviselési elméletében,és melyiket igazolta a történelem?
Akkora baromságokat irtok le,hogy jol mutatja,mit tudtok-agitpropot szajkózni,de semmi mást.

Ezt a topikot aránylag ritkán látogatom, főleg csak amennyiben huzamosabb ideig tanyázik a főoldalon - ilyenformán benézek, hogy van-e valami érdeklődésre számot tartó dolog. Avagy mint most amikor meg lettem szólítva.

Az az érdekes személyes benyomás alakult ki bennem, hogy ez a topik egyfajta "HTKA Dühöngő" -ként funkcionál. Itt lehet "szájattépni", egy fokkal komolyabban személyeskedni, mint általában máshol, lehet töménytelen mennyiségben "propizni" meg "trollozni" stb. Azaz a fórum közösségének erre fogékony része számára egyfajta gőzleeresztő szelepként funkcionál. Tulajdonképpen jól is van ez így - inkább itt tegye, mint bárhol máshol. Azért lelki szemeim előtt látom a modikat ahogy sanda mosolyra húzódik a szájuk amikor néhány már igen komoly hírnévre szert tett troll jön ide "troll" -ozni meg "agitpropi" -zni (azt én is meg szoktam mosolyogni) ...

Alapvetően további személyes észrevétel és nem reprezentatív (többek között pont azért, mert nem vagyok rendszeres látogatója a topiknak), hogy általánosságban azoknál szakad el itt a fonál illetve azok a leghangosabban "agitprop" -ozók meg "troll" -ozók itt, akik maguk a legnagyobb trollok és adott esetben folyamatosan tolják az egybites marhaságokat máshol is ...

A személyeskedős részhez egy gondolat. Ezt nem szoktam felvenni, de ugye itt ennyi talán belefér. Nos, persze hogy rajtad kívül mindenki hülye - hmm, avagy Nálad csak a tükör görbe? Igen, tudom mi Nálad a becsípődés velem kapcsolatban. Ugye mertem szólni Neked néhány esetben. Ugye olyankor, amikor mondjuk egy topikban 2 oldalon keresztül tolod vagy féltucatszor a "NERVajdás" felütéssel kezdődő, a topik témájához semmiben nem kapcsolódó egybites acsarkodást. Azt is leírtam korábban, hogy azért nem csípem az ilyet, mert általában hamar találsz 1-2-3 játszópajtást akikkel aztán az adott topikot jól szétcseszitek. Igen, ilyenkor írtam Neked, avagy az egész brigádnak - avagy csak olyannak akik mondjuk a beállítottságoddal pont ellentétesek. Ugye benned csak az maradt meg amikor meg lettél szólítva ... Igen, az a véleményem, hogy amennyiben ilyesmire ingerenciád támad, akkor fogjál pár e tekintetben partner fórumtársat és menjetek szobára (privát üzenet) ... Apróság, de amit néhányszor leművelsz az komolyan mondom még egy nem-Fidesz szavazónak is gyomorforgató - nekem elhiheted.

És nem, nem mentem fel a "moslékozol,elmebajozol,hánydékozol" figurákat sem. Ugyanakkor az szintén személyes észrevétel, hogy ezek inkább a "vérszagra gyűl az éji vad" esete legtöbbször - azaz leginkább csak a provokációra kezdenek el tömegesen rajzani ...
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
@Wilson -on kivűl még ő az,aki hireket is szállit,nem csak a süket agitpropot nyomja....És ami propit nyom,azt is jóval kulturáltabban teszi,mint a "hazai" agitpropi trollbrigád.
Neked az agitpropi a kedvenc szavad?
Egyrészt berágz a vajdázásra (vezetőt jelent és MAGYAR szó,Te nagyon okos),másrészt moslékozol,elmebajozol,hánydékozol-kivágnálak a picsába ezért.
Másrész se Te,se @dkes kb semmit nem tud a hadtörténelemről,se semmilyen történelemröl-de tele szájjal nyomjátok a kemény vonalas agitpropot.Tudod kik voltak a varégok,kik Kijevet alapitoptták?Segitek,akit ma a muszkák Vlagyimirnak hivnak,azt valójában Valdemarnak hivták-ugyanis svéd viking volt,nem szláv.
Meg tudod különböztetni a biztositási övet a fedező biztositátol?Tudod mi a hadműveleti szentháromság?Tuhacsevszkijről,Rumcajrevről hallottál már?Csakhogy direkt oroszokat irjak....Mi a különbség Hart és Fuller páncéloshadviselési elméletében,és melyiket igazolta a történelem?
Akkora baromságokat irtok le,hogy jol mutatja,mit tudtok-agitpropot szajkózni,de semmi mást.
Te a vajdat mint cigány szót használod. Ha rajtam múlna már te sem lennél itt.
 
Last edited by a moderator:

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 206
67 078
113
Szerintem rendezzünk HTKA találkozót és mindenki hozzon kézifegyvert. :D

Legyen Április 4-én, mert akkor túl leszünk a szavazáson és feszülni fognak az indulatok.

Csoportos foglalkozás keretében kék karszalagban a mindent mást velőből gyűlölő új európai embertípus, pirosban a valamilyen de feltétlenül putyinsátánista náczikok. Mindkét csapat fél órában lehetőséget kap az ideológiája hangoztatására, majd összecsapás.

A túlélőknek sör és virsli a sátorban. :D

A több pontot szerző csapat kap a fórumon egy kizárólagos igazság emotikont. :D
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
Simán meglehet, rég volt. Akkor viszont vélhetően az F-15 alatt volt valamikor az első, már kicsit hosszabb eltávod.
Igen, megtaláltam a leveleim között, 2014 dec. 17-ig volt egy hosszabb kitiltás.
Utána következő években meg még találtam jópár egymás fejéhez ezt-azt vágós levelet :D Kb. 2016-ig, én akkor tünedeztem el mindenféle többhetes külföldi kiküldetésben...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 379
8 564
113
Csak hogy egy "igazi" troll is hozzászóljon: ez még most is egy jó fórum szerintem. Tény, hogy zajosabb és arányaiban haditechnikátlanabb lett, de én a biztpolban is találok sok értékes hírt és ismeretet. Ráadásul én nem vagyok műszaki ember, bizonyos matfizes szint fölött nekem a ht már négerül van, bár felnézek sokak tudására.

Azt is látom, hogy vannak szétrágott ht témák, ahol nem várható semmi újdonság és csak a gittrágás és -köpködés megy (ld. a pörlekedés T72-ben, az cuki).

Viszont körülöttünk dúl a biztpol a külső valóságban, ami kontextusba helyezi a sok műszaki ismeretet, amit a tudós olvtársak felhalmoztak, és a htka fórum egyedülálló ebben a tekintetben.

Propaganda ellen meg ott az ignore gomb. Nekem az egyetlen zavaró tényező a személyes indulatok elszabadulása, ott viszont működik a bio-ignore: leszarom. :)

Úgyhogy legyetek jó fiúk lécci, mert sokat ér ez a hely.

A propaganda a közösséget támadja, nem egy személyt, ezért az ignore nem működik, csak a moderálás. De mivel a moderátorok maguk is a propaganda oldalán vannak, így az nem működik.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 478
18 386
113
A propaganda a közösséget támadja, nem egy személyt, ezért az ignore nem működik, csak a moderálás. De mivel a moderátorok maguk is a propaganda oldalán vannak, így az nem működik.
Vigyázz! Ilyenért hamar kitiltanak a pluralizmus nevében.
Itt demokrácia van:

"Aki Sztálin elvtársra szavaz, leteheti az egyik kezét!'

:D
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 951
30 826
113
Nem belefolyva a jelenlegi vitába, de azért egyáltalán nem kizárt, hogy valószínűleg a varégok szimplán fogták a már meglévő kazár települést és átnevezték Kijevre. Ugyanis a zsidó Kazária és a Rusz között jelentős, nem csak területeket érintő átfedés volt és Aszkold illetve Dir sem üres sztyeppére érkezett meg. Persze a PVL (poveszty vremennih let) és az egyéb (pl novgorodi) évkönyvírók/arab utazók/északi szagák állításai sem számítanak 100 százalékosnak, de a történelem ekkora léptékben már csak ilyen. A Rusz államiságának eredeténél pedig az északi elmélet mellett a például Lomonoszov által preferált baltoszláv teóriát sem lehet kihagyni. Bonyolult téma ez is na
Bonyolult,valóban.Kijev a sztyepp és az erdővidek határára épült város,aminek volt már valamiféle előzménye, mielőtt a vikingek ott várost alapították.es a viking alapozást mind az írásos emlékek,mind a régészet alátámasztják.
Bárhol kb hasonló szerepet játszottak,mint nyugaton a normannok.Viszonylag hamar elvesztették nyelvüket és vallásukat,de karakterünk még sokáig megkülönböztete őket a helyi oslakossagtol
 
Status
Not open for further replies.