Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Lehet rosszul értelmezem, de számomra arról szólt a diskurzus hogy az ukrán topic tele van szemetelve off-topic dolgokkal, amikre ha valaki rámutatott jött a válasz hogy a modik majd kigyomlálják ha nem oda való. Véleményem szerint ez alapján a hasonlat valid.
Abban igazad van, hogy az ukrajnai topikban legalábbis eddig sok volt az off-topic, dehogy mi számít annak azt a modik döntik el, nem a fórumozók, nem egy fórumozó van akik szeretnek önkéntes rendőrt játszani, és a nekik nem tetsző véleményeket híreket, kitörölnék a topikból.
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000 and Catles

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 939
113
Ott a link a fordítás alján rákatintasz és eredetiben olvashatod.Az elemzés ami szorosan kapcsolódik a hírhez illetve a topik témájához az továbbra is engedélyezve van.
Szerintem nem az egész cikket kell bemásolni ide oldalszámra, mert fordítás írott szövegnél van lehetőség elvégezni, hanem kiemelni a lényeget, ha már írni akarsz mindenáron. A Fórum nem dokumentum könyvtár olvasóteremmel. Pont ez akadályozza a hírek gyors végigtallózásának lehetőségét.

Esetleg, ha ritka nyelvi területről jön az infó, abban az esetben érthető a fordítás.
 
W

Wilson

Guest
Szerintem nem az egész cikket kell bemásolni ide oldalszámra, mert fordítás írott szövegnél van lehetőség elvégezni, hanem kiemelni a lényeget, ha már írni akarsz mindenáron. A Fórum nem dokumentum könyvtár olvasóteremmel. Pont ez akadályozza a hírek gyors végigtallózásának lehetőségét.

Esetleg, ha ritka nyelvi területről jön az infó, abban az esetben érthető a fordítás.
Szerintem meg ez nem kívánságműsor nincs korlátozva mekkora terjedelmet lehet berakni, ha nem tetszik tegyél ignora és nem látod.

A hírek gyors vegigtallózasat nem ez akadályozza hanem a végtelen hitviták amelyeket jellemzően mindig azok generálnak akik nem híreket hoznak a topikba hanem csak trollkodni járnak az ukrán topikba.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
A cenzúra az amikor valaki nem mondhatja el a véleményét (bizonyos határok és keretek között). Itt nem cenzúrát kérünk vagy hisztikézünk érte, hanem azt hogy az adott topic működjön. Jelenleg hírfolyamnként nem működik. Lehet hogy hogy Neked elég időd van átpörgess az oda nem tartozó ****ságokat, de nekem pl. nincs (a napokban 55 oldalnyi - kb. 1,5 napi - termésnél az első 2 oldal után feladtam, mert egy db hír sem volt benne, csak a szokásos iszapbírkózás). Az már csak hab a tortán hogy a stílus is olyan amilyen.

Amúgy amikor először szigorítottak a modik akkor 2-3 napig eléggé vissza is fogta magát mindenki és csak odavaló dolgokat írt le, de utána, mivel az off-topicnál igazi retorzió nem jött (legfeljebb törölték a posztot), visszatért minden pepitában. Szerintem. Vagyis én örülök a szigorításnak, még ha minősít is engem.
offra nem jött??
Én 2 ( II, két !!!) hetet kaptam, mert offoltam :D
Nem hangulatot keltettem, hohonácikomcsiztam, csak offoltam :p
/igen, ez mély sebeket ejtett a lelkemen/
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Szerintem nem az egész cikket kell bemásolni ide oldalszámra, mert fordítás írott szövegnél van lehetőség elvégezni, hanem kiemelni a lényeget, ha már írni akarsz mindenáron. A Fórum nem dokumentum könyvtár olvasóteremmel. Pont ez akadályozza a hírek gyors végigtallózásának lehetőségét.

Esetleg, ha ritka nyelvi területről jön az infó, abban az esetben érthető a fordítás.
Senki és semmi nem akadályoz benne.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
901
3 245
93
Ma nem értem rá nézni az ukri. topicot, dolgoztam, csak most kukkantottam bele. Na most ahhoz képest, hogy a modi nagyon fenyegetően figyelmeztetett pár napja mindenkit én úgy veszem észre csak sokkal hülyébbek lettünk itt. Nem tudom miért, mert Putyko nem jelentett be semmit, vagy mit tudom én de teljesen értelmezhetetlen köpködés az egész szinte. Talán az lenne a legjobb ha csak és kizárólag a hírek maradnának minden más törlés.
 
W

Wilson

Guest
Ma nem értem rá nézni az ukri. topicot, dolgoztam, csak most kukkantottam bele. Na most ahhoz képest, hogy a modi nagyon fenyegetően figyelmeztetett pár napja mindenkit én úgy veszem észre csak sokkal hülyébbek lettünk itt. Nem tudom miért, mert Putyko nem jelentett be semmit, vagy mit tudom én de teljesen értelmezhetetlen köpködés az egész szinte. Talán az lenne a legjobb ha csak és kizárólag a hírek maradnának minden más törlés.
Az a baj, hogy hiába pakolja be az ember a híreket mindig lesz valaki aki szimplán csak trollkodni és személyeskedni akar és már el is indul a lavina , mert a vitakultúra ezeknél az embereknél na az aztán nincs.
 

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
730
3 359
93
Az a baj, hogy hiába pakolja be az ember a híreket mindig lesz valaki aki szimplán csak trollkodni és személyeskedni akar és már el is indul a lavina , mert a vitakultúra ezeknél az embereknél na az aztán nincs.
Tükörbe néztél? Ne haragudj, de a tények emlegetése, meg a folyamatos "hírértelmezéseid" olyanok, hogy Göbbels élvezettel nyalja meg az ujja hegyét.
 
W

Wilson

Guest
Tükörbe néztél? Ne haragudj, de a tények emlegetése, meg a folyamatos "hírértelmezéseid" olyanok, hogy Göbbels élvezettel nyalja meg az ujja hegyét.
Én nyugodtan nézek tükörbe, mivel én minden esetben érvekkel és tényekkel támasztom alá a mondanivalómat, amit nyugodtan kétségbe lehet vonni de amikor csak annyi az érv ellene ,hogy csak azt nem tudom komolyan venni.

Amúgy milyen hírértelmezéseimről beszélsz?
Gondolom az a bajod, hogy gyökeresen ellentétes a te véleményeddel, de ott a lehetőség előtted is cáfold meg érvekkel és tényekkel az állításaimat.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 401
8 661
113
Én nyugodtan nézek tükörbe, mivel én minden esetben érvekkel és tényekkel támasztom alá a mondanivalómat, amit nyugodtan kétségbe lehet vonni de amikor csak annyi az érv ellene ,hogy csak azt nem tudom komolyan venni.

Amúgy milyen hírértelmezéseimről beszélsz?
Gondolom az a bajod, hogy gyökeresen ellentétes a te véleményeddel, de ott a lehetőség előtted is cáfold meg érvekkel és tényekkel az állításaimat.
Konkrétan többen is szembesítenek vele, de megérteni sem vagy képes. Aztán előadod itt a nagy igazmondót. Te nagyon tényszerű....
 

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
730
3 359
93
Gondolom az a bajod, hogy gyökeresen ellentétes a te véleményeddel, de ott a lehetőség előtted is cáfold meg érvekkel és tényekkel az állításaimat.
Ne gondolkodj, az nem megy.
Az a bajom, hogy kijelentesz dolgokat, nem alátámasztasz, hanem kinyilatkoztatsz.
Cáfoljam meg? Mit?
Azt, hogy egy háború közepén te már most elmondod, hogy utána ukrajna
1. Lesz
2. Erősebb lesz
3. Az oroszok veszíteni fogank
Ebben semmilyen tény nincs, ez a te saját véleményed.
 
W

Wilson

Guest
Ne gondolkodj, az nem megy.
Az a bajom, hogy kijelentesz dolgokat, nem alátámasztasz, hanem kinyilatkoztatsz.
Cáfoljam meg? Mit?
Azt, hogy egy háború közepén te már most elmondod, hogy utána ukrajna
1. Lesz
2. Erősebb lesz
3. Az oroszok veszíteni fogank
Ebben semmilyen tény nincs, ez a te saját véleményed.
A gondolkodás nekem nagyon is megy, ajánlom neked is nagyon pozitív dolog.

Mit nem támasztottam alá?

Ukrajna már most erősebb katonailag mint volt ez tény, hála a bődületes mennyiségű nyugatról beáramló fegyverzetnek, a nyugat élén az USA-l elindította az Ukrajna újjáépítését célzó programját és ehhez fel akarják használni az oroszoktól lefoglalt 300 milliárd dollárnyi deviza tartalékot is.

És azt mondtam, hogy Putyin nem érte el a célját ezzel az invázióval...

Itt a lehetőség cáfold meg tényekkel és érvekkel ezen állításaimat , de ne itt a hanem az ukrán topikban.