Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
@Tcat / @Terminator
Mi történt a btr topicban?

Mert èrtem èn, hogy kicsit meg kellett nyírbalni az ott leírtakat.

Csak nem èrtem aki ezt generálta, lehazaárulózott leszerelt meg aktív katonákat, miért nem kapott semmit?


Spec csak engem háborít föl ahogy krisss-be beleállt?
Mert az hogy full kretén az egy dolog.
De az biztos, hogy túlment egy határon.
Gondolom ezért is lett törölve az egész beszèlgetèsfolyam.
 
W

Wilson

Guest
@Tcat / @Terminator
Mi történt a btr topicban?

Mert èrtem èn, hogy kicsit meg kellett nyírbalni az ott leírtakat.

Csak nem èrtem aki ezt generálta, lehazaárulózott leszerelt meg aktív katonákat, miért nem kapott semmit?


Spec csak engem háborít föl ahogy krisss-be beleállt?
Mert az hogy full kretén az egy dolog.
De az biztos, hogy túlment egy határon.
Gondolom ezért is lett törölve az egész beszèlgetèsfolyam.
Nem csak téged háborított fel....
 
M

molnibalage

Guest
Csak nem èrtem aki ezt generálta, lehazaárulózott leszerelt meg aktív katonákat, miért nem kapott semmit?
Mert jelenleg le lehet köpni kollektív csoportokat, nem érdekli a moderációt.
Pedig régen ezért lecsapott a banhammer.


De mostanában büntetlenül lehet lesostobázni több tízezer mérnökök, lehazaárulózni csoportokat.
A moderáció csak törölget vagy azt sem, lényegében lovak közé van dobva a gyeplő. Meg is látszik a fórum átlag "színvonalán" és tartalmán.

Mack idejében szó nélkül röpködtek a banok.
És mivel ezeket emelkedő tételben kéne osztani.
A szenmélyeskedésért is repültek az emebrek, tessék visszanézni.
Na, itt most sikerült oda eljutni, hogy lényegében más feleségét lehet gyalázni a fórumon.

Tisztelt moderáció, jó lenne visszatérni kb. a 2017-es tempóhoz. Nem törlés és ennyi.
Figyelmeztetés nélkül 1-2 hónapos ban azért, ami törlését kiált. Következő ilyen, tétel duplázódik. 3. alkalommal 1 év. Ha azután sem ért, akkor perban.

Ha ez lett volna, akkor nem tartana ott a fórum, ahol.

Amúgy pusztán az is érdekes, hogy pl. Laci1970 mondjuk hányszor bukkant fel és azóta is csak kb. mire futotta tőle, már amibe belefutok. Volt, hogy 10 hsz-ből 8 személyeskedés, fröcsögés volt, egy mondatban. Kérdem én, ki csodálkozik az eredményen?
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Mert jelenleg le lehet köpni kollektív csoportokat, nem érdekli a moderációt.
Pedig régen ezért lecsapott a banhammer.


De mostanában büntetlenül lehet lesostobázni több tízezer mérnökök, lehazaárulózni csoportokat.
A moderáció csak törölget vagy azt sem, lényegében lovak közé van dobva a gyeplő. Meg is látszik a fórum átlag "színvonalán" és tartalmán.

Mack idejében szó nélkül röpködtek a banok.
És mivel ezeket emelkedő tételben kéne osztani.
A szenmélyeskedésért is repültek az emebrek, tessék visszanézni.
Na, itt most sikerült oda eljutni, hogy lényegében más feleségét lehet gyalázni a fórumon.

Tisztelt moderáció, jó lenne visszatérni kb. a 2017-es tempóhoz. Nem törlés és ennyi.
Figyelmeztetés nélkül 1-2 hónapos ban azért, ami törlését kiált. Következő ilyen, tétel duplázódik. 3. alkalommal 1 év. Ha azután sem ért, akkor perban.

Ha ez lett volna, akkor nem tartana ott a fórum, ahol.

Amúgy pusztán az is érdekes, hogy pl. Laci1970 mondjuk hányszor bukkant fel és azóta is csak kb. mire futotta tőle, már amibe belefutok. Volt, hogy 10 hsz-ből 8 személyeskedés, fröcsögés volt, egy mondatban. Kérdem én, ki csodálkozik az eredményen?
Èn csodálkozom az eredményen. o_O

Mert ha ki lett törölve az a hozzászólást folyam, akkor ők is èreztèk, hogy problémás.

Bár láttam már olyat hogy valaki örömét fejezte ki az iráni gép lelövése ès hogy azon meghaltak emberek.

Mire èn reagáltam(hogy mekkora fasz), mindkettő törölve lett, az úriember még nem kapott semmit.o_O
Èn 1 figyelmeztetést hogy ez volt az utolsó ès kitiltást kapok ha meg egy ilyet elkövetek.:eek:o_O:D


@Terminator arra kaphatok válasz, ha átrakjatok valamely írásomat más helyre arról kapok èrtesítèst.

Most, hogy többet is kitöröltetek arról mièrt nem?

Főleg, hogy lmzek olvtarsal ellentétben èn szakmai èrveket is felhoztam.
Más fórumozókkal egyetemben akik ugyancsak törölve lettek.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 179
113
Molni, az elmúlt pár hónapban ismét személyeskedsz te is vastagon. Nem tudom mi az oka, de ezek alapján neked is járna a banhammer időnként. Példul az ilyen, még csak nem is gumiszoba topicban előadott performanszok miatt szerinted nem lenne indokolt?

Gratulálok, gyakorló mérnökök tízezreit köpted le.
Ezentúl hívhatlak degenerált faszfejnek akkor szabadon?

Én gépészmérnök vagyok hülyegyerek.

De tudok. Csak nagy difi, hogy NEM SZERETEK te fasz.

De gratulálhatsz magdnak az HTKA új méretes fasz címét begyűjtötted.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 603
113
Molni, az elmúlt pár hónapban ismét személyeskedsz te is vastagon. Nem tudom mi az oka, de ezek alapján neked is járna a banhammer időnként. Példul az ilyen, még csak nem is gumiszoba topicban előadott performanszok miatt szerinted nem lenne indokolt?
Tisztelettel, de ott valóban felhúztam az agyát, az indulatai jogosnak is mondhatók. Nem hinném, hogy azért bannt érdemelne.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 156
7 938
113
Molni, az elmúlt pár hónapban ismét személyeskedsz te is vastagon. Nem tudom mi az oka, de ezek alapján neked is járna a banhammer időnként. Példul az ilyen, még csak nem is gumiszoba topicban előadott performanszok miatt szerinted nem lenne indokolt?
Olvastam az eredeti "eszmecseré"-t, és mindkettőtöknek igaza van....
 
M

molnibalage

Guest
Molni, az elmúlt pár hónapban ismét személyeskedsz te is vastagon. Nem tudom mi az oka, de ezek alapján neked is járna a banhammer időnként. Példul az ilyen, még csak nem is gumiszoba topicban előadott performanszok miatt szerinted nem lenne indokolt?
Persze, miután kiderült, hogy velem szemben mindent is lehet, akkor hova is fogjam vissza magam? Elküldtem azt a faszt oda, ahová való.
Amint visszatér a moderáció a 2017-es szintre és is emberelem magam. Ennyi történt.

Meg az, hogy Ő köpött le egy rakás embert, de te azt érzed problémásnak, hogy ezért elküldöm a halál faszára?
Igen érdekes egy tempó.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Lehet hogy ignoráltak a moderátorok? :confused: :eek:

Hahóóó. Hóóóha.

De miért?:confused:

Hiszen ha látják molni írását, akkor itt vannak.:eek:

De nekem nem válaszolnak.o_O:confused:


Mit kell csinálnom?
Hogy szerettethetnèm meg magam velük hogy válaszoljanak?:eek:

Nana. Molni sem a szívük csücske.:rolleyes:
Mègis írnak neki.:confused:



Molni skizó ès ő Tcat?
Finkle is Einhorn!!/ Einhorn is Finkle!!

Csak mert mindkettő tarsolyában egy halom idézet volt. Pikk pakk.

Hahóóó. Hóóóha.

Mama. Félek.

Lehet ő terminátor is.:confused:

Ui.: Kössz a választ srácok.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 179
113
Mert ha ki lett törölve az a hozzászólást folyam, akkor ők is èreztèk, hogy problémás.

Reggel néztem a topicot, de ideiglenes megoldásként csak töröltem a tegnapi fonal végét, mert akkor éppen nem volt időm foglalkozni vele. Most átnéztem pár hozzászólást visszaállítottam. LMzek meg valóban túltolta most.

@Terminator arra kaphatok válasz, ha átrakjatok valamely írásomat más helyre arról kapok èrtesítèst.

Most, hogy többet is kitöröltetek arról mièrt nem?

Mert Terminátor szorgos és amikor pakolászik, akkor ezek szerint jellemzően használja a fórum értesítő funkcióját. Én meg lusta disznó vagyok megjegyzést írni amikor törlöm a kommenteket :) (Általában kötegelten került törlésre egy csomó, viszont jellemzően nem mindenkinek ugyanaz lenne a törlés indoklása. De mivel egyben vannak törölve mindenki ugyanazt a megjegyzést kapná.)

Lehet hogy ignoráltak a moderátorok? :confused: :eek:

Nem-nem, mindenkit, mondom mindenkit is is szemmel tartunk :D Na jó, nem :)
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 179
113
Apropó, amolyan szolgálati közlemény, mert már többször láttam itt, hogy @Terminator -on kéritek számon hozzászólás törlését.
Anno szerintem írtam ide, de nyilván nem láthatta mindenki, ismétlésnek nem árt:

a moderálási piszkos munkát én végzem, Terminátor arra ügyel, hogy lehetőleg ne csapjanak totál offba témák, ez utóbbi érdekében mozgat hozzászólásokat, vagy töröl néha-néha.

Szóval az ilyen jellegű fájásokkal engem kell csesztetni perpill :)
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 179
113
Mindazonáltal tényleg elharapózóban a személyeskedés újfent és nem csak a néhány dühöngő jellegű topicban. Emiatt erősebben lesz rá alkalmazva a standard büntetési sor:

A kitiltás lehetséges időtartama: 3 nap – 1 hét – 2 hét – 1 hónap – 2 hónap – 6 hónap – 1 év – végleges. E felsorolás nem jelent fokozatosságot, a moderátor jogosult egymás után többször ugyanazt a mértéket alkalmazni, illetve akár rögtön a legsúlyosabbat alkalmazni.

Augusztus 15-vel kezdődőden, addig elmélkedjetek rajta :)
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 179
113
Meg az, hogy Ő köpött le egy rakás embert, de te azt érzed problémásnak, hogy ezért elküldöm a halál faszára?
Igen érdekes egy tempó.

Igen, problémásnak érzem ahogyan elküldted a halál faszára. Az az ordenáré tempó amit ott levágtál az azért talán mégsem kellett volna. Szofisztikáltan is el lehet küldeni valakit a francba ha nagyon nem értesz vele egyet. Neked meg aztán pláne több szempontból is így kéne ezeket intézni, de ez csak az én véleményem.

Amint visszatér a moderáció a 2017-es szintre és is emberelem magam.

Úgy legyen.
 
K

Kopi2000

Guest
Mindazonáltal tényleg elharapózóban a személyeskedés újfent és nem csak a néhány dühöngő jellegű topicban. Emiatt erősebben lesz rá alkalmazva a standard büntetési sor:

A kitiltás lehetséges időtartama: 3 nap – 1 hét – 2 hét – 1 hónap – 2 hónap – 6 hónap – 1 év – végleges. E felsorolás nem jelent fokozatosságot, a moderátor jogosult egymás után többször ugyanazt a mértéket alkalmazni, illetve akár rögtön a legsúlyosabbat alkalmazni.

Augusztus 15-vel kezdődőden, addig elmélkedjetek rajta :)
En azt utalom a mai magyar tarsadalomban, hogy mindig buntetessel fenyeget, alapbol a hatalom. Sokkal celravezetobb lenne, ha azonnali buntetes helyett legalabb 1 x figyelmeztetve lennenek a delikvensek...
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 479
113
Oksa, ahogy olvasom, itt az ideje, hogy bevezessem a fórumon a jogvédő szolgáltatást. :D Első körben talán egy Safe Space topikot hozok létre azoknak, akik akkor tudnak narratív vitában győzni, ha nincs ellenfél. Ha @Tcat beállítja, hogy a topikban mindenki csak a saját írását láthatja, akkor végre kiegyensúlyozottabb lelkivilága lesz ezen tagoknak. Megfelelő díj ellenében természetesen bekapcsolt Caps Lock-kal fogok vernyákolni, ha valakit sérelem ért, netalántán a moderáció autoriter hatalma diktatórikus büntetéssel fenyeget százezer elkövetés után. :D Esetleg még szellemi hadjáratot is indíthatok az érvek ellen. Társadalmunk lerombolói ezek a szemét logikus érvek, csak züllesztik a fórumot. Sokkal tisztább egyszerű, egyféle retardált narratívával. Semmi bonyolultság. A szakmai hozzászólást produkáló tagok kitilttatását követően cenzúrát vezetünk be és csak a gyári marketing anyagokkal autóskártyázás lesz megengedett, de csak akkor, ha maximum egy A4 oldal terjedelmű és nem terheli logikus gondolkodásra kényszerítő mondatok összefüggéseivel az agyakat.

Ahogy sokat sírását olvasgatom, szeretnének valamiféle fészbúk mocsárban hemperegni itt is. Miért nem mennek oda?
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Mindazonáltal tényleg elharapózóban a személyeskedés újfent és nem csak a néhány dühöngő jellegű topicban. Emiatt erősebben lesz rá alkalmazva a standard büntetési sor:

A kitiltás lehetséges időtartama: 3 nap – 1 hét – 2 hét – 1 hónap – 2 hónap – 6 hónap – 1 év – végleges. E felsorolás nem jelent fokozatosságot, a moderátor jogosult egymás után többször ugyanazt a mértéket alkalmazni, illetve akár rögtön a legsúlyosabbat alkalmazni.

Augusztus 15-vel kezdődőden, addig elmélkedjetek rajta :)
Túl "liberális" vagy, :) az olyan mint a 3 napos eltiltások semmire sem jók. Figyelmeztetés, 1 hónap, fél év, örök vadászmzők. Nem kell túl cicomázni.
A bizonyos topikokból történő eltiltás is hülyeség, ha valaki az egyikben kiérdemli a bant akkor a többiben gondolod a jobbik énét használja majd?!
Abban mindenféleképpen igazat adok @molnibalage -nak, hogy kell a gyakori és kiméletlen gyomlálás, nemcsak a kommentek, hanem a tagok hozzáférése között is.
Nem kell félnetek jó lesz! :cool:
(egyébként szerintem is beszédes és hasznos volna, ha a felhasználók adatlapján vagy avatarjai mellett valamilyen formában megjelenne, hogy az illető mennyi időt vagy hány alkalommal részesült eltiltásban)
 
Status
Not open for further replies.