Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
601
7 218
93
Piszok egyszerű ám és csak kismilliószor volt elmondva: hír topic. Amelyik kommentek mennek a darálóba azoknál mindig van valami. Off, nem fér bele, flame szításra jó csak, potenciálisan flame lenne belőle, stb., stb. Nem kell ebbe semmit belelátni. Persze akinek kényelmesebb úgy, az lásson bele amit akar, csak ne fárasszon vele :)
itt válaszolok ;)

ezt értem, de konkrétan kommentbe beleszerkeszteni? az mitől nem hír, hogy kishazánk egyik legnagyobb portálján mi folyik az orosz-ukrán háború narratívájával kapcsolatban?
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 179
113
ezt értem, de konkrétan kommentbe beleszerkeszteni? az mitől nem hír, hogy kishazánk egyik legnagyobb portálján mi folyik az orosz-ukrán háború narratívájával kapcsolatban?

És az mégis hogy a gyíkba érinti a HTKA fórum ukrán hírtopicját, ahol az ukrajnai konfliktussal kapcsolatos események a téma?
Mert annak, hogy egy másik oldal hogyan és mit moderál annak szerintem 0 keresnivalója van az itteni ukrán topicban - lentebb a hozzászólásod kiszerkesztett része:

Na, így működik nálunk a demokrácia az ukrán-orosz háborús narratívával kapcsolatban


random kommentelő: Amerika ugyanígy fogja venni az orosz olajat
HVG moderátor: ez orosz propaganda, nem tűrjük, ki vagy tiltva
HVG cikk pár hónappal később: USA továbbra is veszi az orosz olajat
kommentelő: azért lettem leoroszpropagandistázva és kitiltva, mert már hónapokkal ezelőtt megmondtam, hogy ez lesz
HVG moderátor: ha tovább folytatod az orosz propaganda terjesztését, kitiltunk megint
 

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
601
7 218
93
És az mégis hogy a gyíkba érinti a HTKA fórum ukrán hírtopicját, ahol az ukrajnai konfliktussal kapcsolatos események a téma?
Mert annak, hogy egy másik oldal hogyan és mit moderál annak szerintem 0 keresnivalója van az itteni ukrán topicban - lentebb a hozzászólásod kiszerkesztett része:
Nem akarlak megbántani, biztos nem egyszerű munka ezt itt kordában tartani. De ha ez tényleg kérdés részedről, akkor inkább nem fárasztom magam a válasszal. Elmegyek aludni. Jó éjt.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 904
48 422
113
Lenne itt ez a bejegyzés, az Egyesült Királyságba szakadt hazánkfiától.

Csak a moderálási alapelveket szeretném tisztázni ezen a példán keresztül.

A poszt “hír” része arról szól, hogy Bergyanszkban az oroszok katonai bázist létesítenek, amire a lelkes elvtárs egy GLSDB promóvideóval reagál (“SAAB says hi”, very snarky), inszinuálva, hogy az ukránok majd jól megcsapkodják a bázist ilyenekkel, ahogy a CG videón is látszik.

Ezt peddig Higgins olvtársunk azzal teszi ide, hogy “sz.r világ jön”.

Szóval a kérdésem: ilyenkor lehet mondjuk “még sz.rabb világ jön” kommenttel betenni valami orosz promóvideót, ahogy mondjuk egy Poseidon elpukkan London mellett?

(Hiszen a napokban volt hír, hogy már hadrendbe állították ezeket)

Vagy hogy működik ez a “csak hírek” dolog?
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
Lenne itt ez a bejegyzés, az Egyesült Királyságba szakadt hazánkfiától.

Csak a moderálási alapelveket szeretném tisztázni ezen a példán keresztül.

A poszt “hír” része arról szól, hogy Bergyanszkban az oroszok katonai bázist létesítenek, amire a lelkes elvtárs egy GLSDB promóvideóval reagál (“SAAB says hi”, very snarky), inszinuálva, hogy az ukránok majd jól megcsapkodják a bázist ilyenekkel, ahogy a CG videón is látszik.

Ezt peddig Higgins olvtársunk azzal teszi ide, hogy “sz.r világ jön”.

Szóval a kérdésem: ilyenkor lehet mondjuk “még sz.rabb világ jön” kommenttel betenni valami orosz promóvideót, ahogy mondjuk egy Poseidon elpukkan London mellett?

(Hiszen a napokban volt hír, hogy már hadrendbe állították ezeket)

Vagy hogy működik ez a “csak hírek” dolog?
Artemovsk felé vidám az út, kilőtt járművek szegélyezik, pl.MaxxPro - Szegcsab
RPG-zés és összeakadó lábak a másik oldalról is...
Remek üzlet a háború! - Nber

Soroljam még?
Amikor egyébként meg minden komment nélkül tettem be dolgokat, akkor meg azért voltam leszólva.
Döntsétek már el.
 
W

Wilson

Guest
Artemovsk felé vidám az út, kilőtt járművek szegélyezik, pl.MaxxPro - Szegcsab
RPG-zés és összeakadó lábak a másik oldalról is...
Remek üzlet a háború! - Nber

Soroljam még?
Amikor egyébként meg minden komment nélkül tettem be dolgokat, akkor meg azért voltam leszólva.
Döntsétek már el.
Kezd egyre viccesebb lenni amit a moderáció tekintetében néhány tag itt leművel, mintha a Vackor csoportba lenne az ember (természetesen nem rád gondolok)...
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 904
48 422
113
Artemovsk felé vidám az út, kilőtt járművek szegélyezik, pl.MaxxPro - Szegcsab
RPG-zés és összeakadó lábak a másik oldalról is...
Remek üzlet a háború! - Nber

Soroljam még?
Amikor egyébként meg minden komment nélkül tettem be dolgokat, akkor meg azért voltam leszólva.
Döntsétek már el.
Lehetett volna egy ilyen komment, hogy “ha megkapják az ukránok a GLSDB-ket, azzal komoly veszélybe kerülhet ez a bergyanszki bázis

Illetve ezt a témát, ezzel a kommentel átlengi a wunderwaffe-várás szelleme, ami hátizé, nem annyira hírértékű.

Hogy mikor kapják meg, mennyit kapnak, hogyan képzik ki őket, ÉS mindezek után levezetni, hogy pl Bergyanszk veszélybe kerül, az szerintem korrekt hozzászólás.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
Lehetett volna egy ilyen komment, hogy “ha megkapják az ukránok a GLSDB-ket, azzal komoly veszélybe kerülhet ez a bergyanszki bázis

Illetve ezt a témát, ezzel a kommentel átlengi a wunderwaffe-várás szelleme, ami hátizé, nem annyira hírértékű.

Hogy mikor kapják meg, mennyit kapnak, hogyan képzik ki őket, ÉS mindezek után levezetni, hogy pl Bergyanszk veszélybe kerül, az szerintem korrekt hozzászólás.
Lehet. De teljesen fölöslegesnek érzem az időm pazarolni kontextusba helyezni vmit, vagy kifejteni, tudva
milyen reakciókat kapnék. Egyébként egyet értenék ha másik topicról lenne szó.
 
  • Tetszik
Reactions: waterloo and Wilson

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 904
48 422
113
Kezd egyre viccesebb lenni amit a moderáció tekintetében néhány tag itt leművel, mintha a Vackor csoportba lenne az ember (természetesen nem rád gondolok)...
Olyan kommentek tűntek el az elmúlt kb egy hétben, amelyek bőven relevánsak voltak a konfliktus szempontjából, és úgy törölték őket, hogy csak úgy porzott.

A “Magyar” hívójelű ukrán szélhámos például az egyik ilyen: az ukránokat támogató fórumozók egy része rá is cuppant, hogy “lám, a magyaroknak is sok putler, beálltak harcolni” (parafrazáltam). Mire nyugger levezette, hogy ez egy szélhámos, megváltoztatta a nevét és egyébként semmi köze a magyarokhoz.

Amire ezt a kommentet kiszedték. Erre amúgy rákérdeztem privátban a moderátoroknál, de nem kaptam választ.

És több ilyen is volt.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 468
18 526
113
Olyan kommentek tűntek el az elmúlt kb egy hétben, amelyek bőven relevánsak voltak a konfliktus szempontjából, és úgy törölték őket, hogy csak úgy porzott.

A “Magyar” hívójelű ukrán szélhámos például az egyik ilyen: az ukránokat támogató fórumozók egy része rá is cuppant, hogy “lám, a magyaroknak is sok putler, beálltak harcolni” (parafrazáltam). Mire nyugger levezette, hogy ez egy szélhámos, megváltoztatta a nevét és egyébként semmi köze a magyarokhoz.

Amire ezt a kommentet kiszedték. Erre amúgy rákérdeztem privátban a moderátoroknál, de nem kaptam választ.

És több ilyen is volt.
Lehet, hogy csak Kijev szelleme visszatért és így áll bosszút, minden esetre paranormális e tevékenység! :rolleyes:
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
Olyan kommentek tűntek el az elmúlt kb egy hétben, amelyek bőven relevánsak voltak a konfliktus szempontjából, és úgy törölték őket, hogy csak úgy porzott.

A “Magyar” hívójelű ukrán szélhámos például az egyik ilyen: az ukránokat támogató fórumozók egy része rá is cuppant, hogy “lám, a magyaroknak is sok putler, beálltak harcolni” (parafrazáltam). Mire nyugger levezette, hogy ez egy szélhámos, megváltoztatta a nevét és egyébként semmi köze a magyarokhoz.

Amire ezt a kommentet kiszedték. Erre amúgy rákérdeztem privátban a moderátoroknál, de nem kaptam választ.

És több ilyen is volt.
Ezen meg fölösleges rugózni, én is számtalan ellenkező 'oldalú' észrevételt tettem, cáfoltam.
És nem érezte magáénak a postoló, hogy legalább egy bocs, ezt benéztem-et írjon.
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 468
18 526
113
Abba a topikba amúgy is olvasó jegyet váltottam mint a T-72-be annyi kivétellel, hogy oda csak Rivo + szilva pálinka kombóval kerek még én is benézni!
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 827
31 837
113
Ez nagyon jól összefoglalja a lényeget az utolsó 8 vagy több(?) év itteni tapasztalatok alapján.
De helyesbitenék: "frusztrálja, hogy SZERINTE kevésbé tehetséges..."Éppen ez a bökkenő.
OFF:
Szerintem a (volt) kollégának pár nagy pofon hiányzott gyermekkorában, akkor megtanult volna talán kicsit is civilizáltan viselkedni,ha már a nagy intelligenciában erre magától nem jött rá.
Tudom, hogy ez manapság nem pc, pedig igy van. Miért lennék vele szemben elnézőbb, mint ahogy ő elnéző másokkal? Ő közösitette ki magát. Jó ideje ignore-on volt nálam e miatt, mint egyike a 3nak.
Ezt olvashatja és reagálhat, ha akar. Vagy nem.
OFF.
Jöhet a bannhammer, ha nem lehet nyilvánvaló dolgokat kimondani. Jó éjszakát mindenkinek!

MB távozása mindenképp nagy veszteség a HTKA-nak, ahogy hpasp-é is az volt, vagy az is, hogy Cifu ha nem is törölte magát, nem ír régóta. Hányan vannak még, akik hajlandóak cikkeket írni, ráadásul olyan színvonalon, mint Ők tették? Molni tényleg keresetlen stílusban vitatkozott, ha kiakadt valamin, de szerintem egy-két ember direkt provokálta néha. Na de mindegy már ezen rugózni.
 
W

Wilson

Guest
Olyan kommentek tűntek el az elmúlt kb egy hétben, amelyek bőven relevánsak voltak a konfliktus szempontjából, és úgy törölték őket, hogy csak úgy porzott.

A “Magyar” hívójelű ukrán szélhámos például az egyik ilyen: az ukránokat támogató fórumozók egy része rá is cuppant, hogy “lám, a magyaroknak is sok putler, beálltak harcolni” (parafrazáltam). Mire nyugger levezette, hogy ez egy szélhámos, megváltoztatta a nevét és egyébként semmi köze a magyarokhoz.

Amire ezt a kommentet kiszedték. Erre amúgy rákérdeztem privátban a moderátoroknál, de nem kaptam választ.

És több ilyen is volt.
Nekem is törölték sok olyan hozzászólásomat amelyet én relevánsnak éreztem az adott témában, de én tudomásul vettem, hogy a moderáció ezt úgy ítélte meg, hogy nem odavaló és törlésre került. Ez egy ilyen bicikli a moderációnak joga van a szerinte nem a topikba illő tartalmakat kivenni, amúgy @Tcat kicsit feljebb összefoglalta milyen szempontok szerint működik a moderáció az ukri topikban is.

Ami pedig az állítólagos "Magyar" hívójelű ukrán szélhámost illeti lehet az az igazság amit te illetve nyugger leírt vele kapcsolatban de lehet, hogy nem és valószínűleg a moderáció úgy ítélte meg, hogy az igazságot ezzel kapcsolatban nem lehet kideríteni azzal, hogy az ukri topik megint mocsárrá változik az emiatt keletkező vitában ezért megelőzésképpen ezt a kommentet kigyomlálta.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 603
113
MB távozása mindenképp nagy veszteség a HTKA-nak, ahogy hpasp-é is az volt, vagy az is, hogy Cifu ha nem is törölte magát, nem ír régóta. Hányan vannak még, akik hajlandóak cikkeket írni, ráadásul olyan színvonalon, mint Ők tették? Molni tényleg keresetlen stílusban vitatkozott, ha kiakadt valamin, de szerintem egy-két ember direkt provokálta néha. Na de mindegy már ezen rugózni.
Sokat segítene a cikkírási hajlandóságon, ha a cikkek amik bekerülnek ki is kerülnének.
De így azért picit kevésbé érzem azt, hogy hatalmas lendülettel kellene nekiesni.
 
W

Wilson

Guest
A Rivotril hiánycikk. Honnan szereztél???? :)
@Venom85 keze mentősként messzire elér ha gyógyszerekről van szó....:)

És ha már a Rivotril szóba került .......:)

index.jpg
 
Status
Not open for further replies.