Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Ez szerintem nem olyan egyszerű. Attól, hogy én nem olvasom el, még ott van és mások olvassák. Ennek következményeképpen olyan emberek interaktálnak a fórummal, akik emiatt (a véleményem szerint nem hadtitechnikához tartozó tartalom miatt) jönnek ide.

Remélem, hogy nem kell bizonyítékként szimulációt vagy számításokat publikálni, hogy belássuk, hogy az, hogy mi jelenik meg a fórumon befolyásolja azt, hogy ki jön ide és tölt itt időt. Aminek a következménye hosszú távon az, hogy tele lesz a fórum olyan tartalommal, ami nem igazán fedi a "Haditechnikai Kerekasztal" cím olvasása alapján kialakult elvárásaimat.
Például egyre kevesebb a konkrét szakmai tartalom és azt azt előállító hozzászóló és egyre több a dagonyázni idejáró személy.

Az, hogy a fórum színvonala jelentősen csökkent, azt nagymértékben az elburjánzó biztpol és társai okozzák véleményem szerint. Szóval a megoldást is itt kéne keresni.
Ha már, én mondjuk annyit csinálnék, hogy a biztpol és/vagy kantin rész csak regisztráltak felé legyen látható,
kívülre nem mutatná az oldal a frissítést stb.
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Nagyon nem értek egyet.

Jónéhány fórumozó nagyon informatív anyagokat, jó elemzéseket, érdekes eszmefuttatásokat hoz ezekben a topikokban. Többször nagyon jó viták, eszmecserék is kialakultak, néha 4-6 oldalon keresztül is, érvekkel, ismeretekkel, véleményekkel, személyeskedés nélkül.

A haditechnika (és főleg annak elemzése, gyakorlati használata) elválaszthatatlan a fegyveres erők működésének elemzésétől, taktikai, stratégiai, doktrinális kérdések megvitatásától, valamint a gazdasági vonatkozásoktól is. (A régebbi technika elemzéséhez pedig megkerülhetetlen a hadtörténelem ismerete.) Esélytelen annak eredményes megvitatása, hogy egy adott haditechnikai eszköz hatékony-e vagy sem, ha nem elemezzük használatának körülményeit. Pl. annál a bizonyos eszköznél, amiről nem beszélünk releváns infó a tárolási-, a felújítás-, az üzemeltetési költség, tehát a gazdasági vetület, lényeges, hogy várható-e váltótípus, mikor, milyen és mekkora mennyiségben, ami már abszolút biztpol. vetület, aztán a felhasználási terület, amiről csak úgy lehet érdemben vitázni, ha előtte megpróbáljuk felvázolni, milyen lehetséges konfliktusokra van reális esély a jövőben. Sőt, még az is kérdés sokszor, hogy lenne-e kezelőszemélyzet (és ha igen, milyen) az adott vashoz, ami már társadalmi jellegű kérdések irányába mutat.

Szerintem egyszerűen csak lazábbnak, nyitottabbnak, derűsebbnek kellene lenni. Sokkal kevesebbet hisztizni, durcizni, drámázni, jajveszékelni.
Minden másra ott az "ignore" és a "Moderátor értesítése".
Az eszmefuttatások néha érdekesek, ennyiben egyet értünk...
De kérlek mutass nekem civilizált hangvétekű, érdemi vitát az ukrán topicban, vagy a szír topicban.
Az, hogy oda járnak fórumozók "körbe egyet érteni" az szerintem nem validálja ezeknek a topicoknak a létezését.
Szerintem amiket itt felosorltál azok nagy része nem feltétlen igényli a biztpol létezését.
A hadtörténelem más kategória, az valid.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 160
113
Nagyon nem értek egyet.

Jónéhány fórumozó nagyon informatív anyagokat, jó elemzéseket, érdekes eszmefuttatásokat hoz ezekben a topikokban. Többször nagyon jó viták, eszmecserék is kialakultak, néha 4-6 oldalon keresztül is, érvekkel, ismeretekkel, véleményekkel, személyeskedés nélkül.

A haditechnika (és főleg annak elemzése, gyakorlati használata) elválaszthatatlan a fegyveres erők működésének elemzésétől, taktikai, stratégiai, doktrinális kérdések megvitatásától, valamint a gazdasági vonatkozásoktól is. (A régebbi technika elemzéséhez pedig megkerülhetetlen a hadtörténelem ismerete.) Esélytelen annak eredményes megvitatása, hogy egy adott haditechnikai eszköz hatékony-e vagy sem, ha nem elemezzük használatának körülményeit. Pl. annál a bizonyos eszköznél, amiről nem beszélünk releváns infó a tárolási-, a felújítás-, az üzemeltetési költség, tehát a gazdasági vetület, lényeges, hogy várható-e váltótípus, mikor, milyen és mekkora mennyiségben, ami már abszolút biztpol. vetület, aztán a felhasználási terület, amiről csak úgy lehet érdemben vitázni, ha előtte megpróbáljuk felvázolni, milyen lehetséges konfliktusokra van reális esély a jövőben. Sőt, még az is kérdés sokszor, hogy lenne-e kezelőszemélyzet (és ha igen, milyen) az adott vashoz, ami már társadalmi jellegű kérdések irányába mutat.

Szerintem egyszerűen csak lazábbnak, nyitottabbnak, derűsebbnek kellene lenni. Sokkal kevesebbet hisztizni, durcizni, drámázni, jajveszékelni.
Minden másra ott az "ignore" és a "Moderátor értesítése".
Olyan ez, mint az ukrán topic. Ha valaki ukrán-párti bejegyzést eszközöl, akkor az orosz pártiak letámadják. Fordítva nem működik, mert az ukrán pártiak az orosz pártiak minden híresztelése ellenére kisebbségben vannak. A [Biztpol] ugyanez csak nem kormánypárti-kormánypárti vonalon. Szerintem.
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
esetleg hasonlót a harckocsis topikokban, vagy az ismertebb repülőgépes topikokban?
Igaz, általánosan probléma van a vitakultúrával kapcsolatban. Ellenben a harckocsi topic vitathatatlanul a "Haditechnikai Kerekasztal" -hoz tartozik, ha azt töröljük, nem leszünk többé "Haditechnikai Kerekasztal". Ellenben, ha pl befagyasztjuk az ukrán topicot legalább az események végéig, attól nem gondolom, hogy kevésbé leszünk "Haditechnikai Kerekasztal". Sőt arányaiban nőni fog a haditechnikai témájú posztok száma.
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Az eszmefuttatások néha érdekesek, ennyiben egyet értünk...
De kérlek mutass nekem civilizált hangvétekű, érdemi vitát az ukrán topicban, vagy a szír topicban.
Az, hogy oda járnak fórumozók "körbe egyet érteni" az szerintem nem validálja ezeknek a topicoknak a létezését.
Szerintem amiket itt felosorltál azok nagy része nem feltétlen igényli a biztpol létezését.
A hadtörténelem más kategória, az valid.
Ki onnan a feb vége-márc elejei regekkel és/vagy máshol nem aktívokkal pl.
És ne is a fórumról, hanem csak a biztpolból.
Máshol én is örömmel olvasnám a technikai, történeti jellegű postjaikat :D Ha lesznek.
 
  • Tetszik
Reactions: waterloo

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Igaz, általánosan probléma van a vitakultúrával kapcsolatban. Ellenben a harckocsi topic vitathatatlanul a "Haditechnikai Kerekasztal" -hoz tartozik, ha azt töröljük, nem leszünk többé "Haditechnikai Kerekasztal". Ellenben, ha pl befagyasztjuk az ukrán topicot legalább az események végéig, attól nem gondolom, hogy kevésbé leszünk "Haditechnikai Kerekasztal". Sőt arányaiban nőni fog a haditechnikai témájú posztok száma.
nincsenek haditechnikai témájú posztok, és nem is nagyon lesznek. Minden topik redundáns, ugyanazt pofozgatjuk körbe 100-szor, mert amúgy nagyon ritka, hogy valamiről tényleges új információ jelenik meg. Tovább nehezíti a gondot, hogy az embereket általában a hadrendben álló cuccok érdeklik. De azokról meg hiteles forrás alig, viszont cserébe talán még arról is találsz hitelesnek LÁTSZÓ papírt a neten, hogy az AMX képes mach 3al repülni.
És így eljutunk oda, hogy amiről beszélni lehetne, az a felhasználásuk.
De a felhasználásuk már politika is
És a kör bezárult.
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
nincsenek haditechnikai témájú posztok, és nem is nagyon lesznek. Minden topik redundáns, ugyanazt pofozgatjuk körbe 100-szor, mert amúgy nagyon ritka, hogy valamiről tényleges új információ jelenik meg. Tovább nehezíti a gondot, hogy az embereket általában a hadrendben álló cuccok érdeklik. De azokról meg hiteles forrás alig, viszont cserébe talán még arról is találsz hitelesnek LÁTSZÓ papírt a neten, hogy az AMX képes mach 3al repülni.
És így eljutunk oda, hogy amiről beszélni lehetne, az a felhasználásuk.
De a felhasználásuk már politika is
És a kör bezárult.
Tisztában vagyok az újból és újból előkerülő vitákkal, ahol mindneki ismeri mindenki álláspontját mégis újból megtörténnek.
Ettől függetlenül, elég sok új hír szokott jönni a típusokkal kapcsolatban, ha nem is szigorúan szakmai, de azért messze nem olyan jellegű, mint ami bizonyos topicokban folyik.
Pl új hibák derülnek ki egy adott repülőről, valaki elhatározta, hogy megvásárolja, friss hír arról, hogy hogyan modernizálják.
Hasonlítsd össze ezt a hoholozáásal és ruszkizással.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 824
48 454
113
@antigonosz kolléga írt egy hosszabbat az ukrán topicba, egy váratlan sószállítással es egyéb, a háborúhoz ukrajnában direktbe köthető ügyekkel kapcsolatban. A végén még volt benne pár releváns és aktuális hír is.
Tisztelettel kérdezem a moderátorokat (@Tcat -et és @Mackensen -t, ugyanis tudtommal Terminator az ukrán topciban nem moderál), milyen moderálási alapelv szerint lett ez eltávolítva?

Az inkriminált hozzászólás:

Az a bibi hogy ami nalunk kaphato só, es nem tengeri vagy Himalaja, az tartalmazni fog ukran sot. Valahol a Hajdusagban meg Bajan van só csomagolo ceg. A kimondottan erdelyi sokent feltuntetettek nem hiszem hogy tartalmaznak ukran sot. Altalaban ukran, roman, lengyel(?) sokeverek amit kapni a boltban.
Mondjuk szerintem nyar ota ott mar nem volt banyaszat. Popasznajai attores ota az Artemsil delebbi telephelyei is serultek, Szoledar-Artyemovszk frontvarossa valasa ota a kitermles tuti leallt, aram se nagyon van. Szoval a keszletek amik voltak mar tuti elfogytak es megszunt az export is azota. Sőt az Artemszil kiesese ota Ukrajna tuti importal sot mivel az Artemszil Ukrajna ellatasa mellett az Eu-ba is exportalt. Szoval az nyilvanvalo tehat hogy az Eu nem tudja oket ellatni, az oroszoknal rengeteg só van csak tőlük most tuti nem rendelhetnek. Maradt hat Kanada mint a vilag egyik legnagyobb ukran kozossegevel rendelkezo orszag. A kanadai segely ezert szerintem Szoledar felszabadulasatol fuggetlen.
A só amugy nem csak az asztalra kerul, kellene a mezogazdasagba is, a kohaszatba is, epitoipar, gyogyaszat stb...
Karpataljan van meg ha jol emlekszem sobanya a jelenlegi Ukrajna teruleten, ha mukodik meg...
Egyebkent megneznem hogy tolunk mennyi elelmiszer es uzemanyag ment ki Hoholiaba az utobbi egy evben ha mar ilyen olcso minden idehaza. A biztositekot meg tavasszal verte ki egy Donbasszban ukran harckocsiban talalt magyar kilos kristalycukor... Mikozben massziv cukorimportorok vagyunk...

Nagyon gyuloltek minket eddig is, most turbo fokozatba kapcsoltak.
Remelem az oroszok jol ledaraljak oket mert eljon az idő mikor nekunk jonnek, es a kis diszhadseregunkkel ha Zahonyt tudjuk tartani egy hetvegen mar az is sok. Karpataljan maffiozo meg nacko ukran meg most is tobb van mint nalunk katona. Szoval mig az oroszok verik oket nekunk addig van idonk

Ukrán katonai elemző: Nagyon, nagyon dühösek vagyunk Magyarországra | Mandiner

Mykola Siruk leszögezte: „amíg Joe Biden az elnök, addig minden jó lesz” és „Ukrajnában most nagy a harag és a neheztelés Magyarországgal szemben”.
mandiner.hu

Meghogy a Nato nincs is benn a buliban, nezzetek csak kik ulnek az ukranok mellett. A jenki fovezer ul kozepen.
t.me

Oroszok Az Igazság Oldalán

Hivatalos ukrán hírportálról átvett !! Fegyvereket várunk, sok fegyvert
t.me

Egy kis vallasuldozes ukran modra.
t.me

Oroszok Az Igazság Oldalán

A kijevi régióban radikálisok felgyújtották a UOC templomát.
t.me

Az Azovosokat megint ledaraltak kissé.
t.me

Oroszok Az Igazság Oldalán

Klishchiivka terület, 2023.01.19 AZOV Tegnap este beszámoltunk arról, hogy Klishchiivkát teljesen elfoglalták, és az Azov zászlóalj a falun kívüli egyik sáncban ragadt. Nemrég kaptunk hírt a „kitörési műveletükről”. Késő este az Azov-zászlóalj egyik csoportosulása, amely nem itt volt...
t.me

Hollandia F 16-ot kuldene.

Oroszok Az Igazság Oldalán

Hollandia fontolóra veszi annak lehetőségét, hogy F-16-os vadászgépekkel látja el Ukrajnát - a média a külügyminiszterre hivatkozva - *(Hogy ki fogja berepülni arról nem esett szó)
t.me

Munkacsot meg lezartak, razzia van, kell a hús a daraloba.

…eddig a hozzászólás.

Tényleg nem kötekedésképp, csak szeretném érteni, hogy ebben mi volt a problémás rész!
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Tisztában vagyok az újból és újból előkerülő vitákkal, ahol mindneki ismeri mindenki álláspontját mégis újból megtörténnek.
Ettől függetlenül, elég sok új hír szokott jönni a típusokkal kapcsolatban, ha nem is szigorúan szakmai, de azért messze nem olyan jellegű, mint ami bizonyos topicokban folyik.
Pl új hibák derülnek ki egy adott repülőről, valaki elhatározta, hogy megvásárolja, friss hír arról, hogy hogyan modernizálják.
Hasonlítsd össze ezt a hoholozáásal és ruszkizással.
Tényleg kíváncsi vagyok, hogy szerinted miben különbözik attól, hogy
Az orosz éjjellátók szarok, a nyugatiak sokkal jobbak
De a francia van benne
Nem is
De igen: forrás róla
Akkor a francia is szar
színvonal megy.
 
W

Wilson

Guest
Ez szerintem nem olyan egyszerű. Attól, hogy én nem olvasom el, még ott van és mások olvassák. Ennek következményeképpen olyan emberek interaktálnak a fórummal, akik emiatt (a véleményem szerint nem hadtitechnikához tartozó tartalom miatt) jönnek ide.

Remélem, hogy nem kell bizonyítékként szimulációt vagy számításokat publikálni, hogy belássuk, hogy az, hogy mi jelenik meg a fórumon befolyásolja azt, hogy ki jön ide és tölt itt időt. Aminek a következménye hosszú távon az, hogy tele lesz a fórum olyan tartalommal, ami nem igazán fedi a "Haditechnikai Kerekasztal" cím olvasása alapján kialakult elvárásaimat.
Például egyre kevesebb a konkrét szakmai tartalom és azt azt előállító hozzászóló és egyre több a dagonyázni idejáró személy.

Az, hogy a fórum színvonala jelentősen csökkent, azt nagymértékben az elburjánzó biztpol és társai okozzák véleményem szerint. Szóval a megoldást is itt kéne keresni.
Igen nagy vonalakban egyetértek veled annyi kis kiigazítással, hogy amiről te beszélsz az főleg az ukri topikra jellemző.

Éppen tegnap volt erre egy tipikus példa az egyik tag arra a posztomra amelyben csak annyi szerepelt, hogy svédek Archert és CV-90-et adnak az ukri, írt egy olyan hozzászólást , hogy a családja és ő az atomháborúban fog elégni és nagyon reméli, hogy az ukrifanok, többek között én, SirHiggins, meszike91 is elpusztulnak ennek következtében.

Kb itt tart jelenleg az ukri topik....
 
  • Szomorú
Reactions: endre

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Tényleg kíváncsi vagyok, hogy szerinted miben különbözik attól, hogy
Az orosz éjjellátók szarok, a nyugatiak sokkal jobbak
De a francia van benne
Nem is
De igen: forrás róla
Akkor a francia is szar
színvonal megy.
Színvonalban nem sokban, de az legalább "Haditechnikai Kerekasztal" cím alá beillik. És amúgy pedig ki mondta, hogy ellenzem ott is a szigorúbb moderálást topicrombolás esetén?
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Igen nagy vonalakban egyetértek veled annyi kis kiigazítással, hogy amiről te beszélsz az főleg az ukri topikra jellemző.

Éppen tegnap volt erre egy tipikus példa az egyik tag arra a posztomra amelyben csak annyi szerepelt, hogy svédek Archert és CV-90-et adnak az ukri, írt egy olyan hozzászólást , hogy a családja és ő az atomháborúban fog elégni és nagyon reméli, hogy az ukrifanok, többek között én, SirHiggins, meszike91 is elpusztulnak ennek következtében.

Kb itt tart jelenleg az ukri topik....
Amúgy belsős/kívülről nem láthatóvá tenni a biztpolt nem egy rossz ötlet. Ettől függetlenül lenne pár topic, amit nem ártana pár hónapra jegelni, hogy eltűnjenek azok, akik amiatt vannak itt...
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle and Wilson

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 160
113
hogy mi van? Fordítva nem működik, mert nem akarod látni.
Én azt látom, mint a viccben: Lacika törte be az ablakot, mert mikor hozzá akartam vágni a féltéglát lehajolt. De lehet mindenhol tévedek, nem annyira frekventált nálam a [Biztpol] mert úgyis hülyének néznek. Mondjuk lehet, hogy máshol is (meg az is, hogy hülye vagyok), de ott feltűnő a dolog.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
A hadtörihez annyit -kaptam itt mostanában olyat, hogy senkit sem érdekel..., hogy pl amit ma tettem be a kora újkorba
Isandlwana kapcsán - hagyományőrzős YT linkek.
Ott részletesen és érthetően elbeszéli a szerző a gyal.szd, szakaszok korabeli működését.
Amik szinte azonosak a jelenkori megfelelőjükkel. Nyilván nem véletlenül. Pedig lassan 150 éve...
Nem elcsépelt a történelem az élet tanítómestere frázis.

Nekem azzal volt bajom amikor naponta kiment 2-3 posztod pl. Ww2-be, hogy x éve Bong őrmester megivott egy pohár vizet ezen a napon.

Btw. Zulu-n kivül van valami jó film a brit gyarmati csapatokról?