Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
K

Kopi2000

Guest
Nézd, ez a videó kettős célzatú: egyrészt üzenet, hogy egymás torkának elharapása helyett nyugodjatok már le egy kicsit, másrészt egy kis feszültségoldás is. Mikor ilyesmi film / rajzfilm bevágást teszek be, mindig ez a kettős célja van.

Ez totál független attól, hogy átjön-e az előzmény, avagy sem. Ahogy tulajdonképpen írtad is. Amúgy mindig átjön, azt' előbb-utóbb lesz is valami. De elég régóta itt vagy, hogy ezt tudd.

Ja és ebbe a kommentve semmi negatív hangot nem kell beleképzelni, csak gondoltam erre válaszolok.
Viszont ha elkezditek újra olyan formában mint a napokban, akkor mindnekinél kimegyek a monitoron és letöröm a kezét, azt' nem fog itt pötyögni egy ideig :D
Meglepődtem az előbb, mert nem tudtam belépni az ukrán topikba. Kellett néhány perc, mire megtaláltam miért. Mint lapüzemeltetőnek, mindig neked van végül igazad. Láttam, hogy letiltottál a biztpol témákról. Amúgy, szerintem nem csak én szálltam bele csak másokba, mások is belém.... Hogy azokkal nem történt semmi, az is a moderációs elveket mutatja. De, ez sem baj.. Egyébként a biztpol azért érdekelt, hogy a saját szerény eszközeimmel tudjak tenni itt valamit, az oroszbarát tengeren, legalább annyiban, hogy mást mutatok nekik.... Lehet, hogy úgymond beleszálltam némelyekbe, de mindezt próbáltam intelligensebben csinálni, nem olyan suttyó módon, mint ahogy hozzám viszonyultak egyesek...Technikai dolgokban eddig próbáltam feltenni dolgokat, saját munkáimból, ahogy az időm engedte, főleg azért, hogy bizonyos, a médiában szereplő programokról, ameddig lehet, adjak valós, belső infókat.... Ez sem volt sikeres, mert a geotermikus energia hasznosításba csak én írtam bele, őleg az utóbbi időbe, míg az egyéb ipari dolgokkal kapcsolatosan azt hitték, hogy hantázok. Pedig nem... Egyébként egyre rosszabb nézni, hogy fordul át a hangulat itt, oroszbarát irányba. És igen, egyszer már, 2018-ban egyszer már kivágtál innen, mert Spg9 néven felemeltem Putyin feltétlen ajnározása miatt a szavam... Köszi, hogy meghagytad a "technikai" részeken a hozzászólási lehetőséget. Nem tudom, hogy fogok-e, akarok-e élni vele. Pillanatnyilag úgy érzem a technikai "ismeretterjesztésnek" nincs értelme túlságosan, mikor a lapon túltengenek azok a vélemények, konteók, amelyekkel egy picit sem tudok azonosulni... Technikai téren is... Azoknak meg kár bármit is magyarázni, akik csak röhögő fejekkel kommunikálnak... Igaztalan lennék, ha nem említeném, de a korábban távozókat kedveltem, de a maradók között is vannak, akiket kedvelek... Egyébként igyekeztem sok dolgot fényképekkel alátámasztani, bármilyen vitáról is volt szó. Ezt a levelem amolyan nyílt levélnek szántam a tagság részére, ha egy mód van rá, kérlek, ne töröljed... Legfeljebb Wilsonnal váltunk priviben néhány üzenetet... Nekem a fórum forma alkalmas volt a kommunikációra, mert lazán, akár munka közben lehetett csinálni. Szoktak a alóságban hívni, hogy adjak elő itt-ott, természetesen a szakmáról, eddig nem éltem az elmúlt néhány tíz évben ezzel a lehetőséggel, de lehet, a jővőben oda fogok koncentrálni. Csak az macerásabb, mert nem elég kb. leírni öt sort...
 
  • Tetszik
Reactions: waterloo
K

Kopi2000

Guest
Meglepődtem az előbb, mert nem tudtam belépni az ukrán topikba. Kellett néhány perc, mire megtaláltam miért. Mint lapüzemeltetőnek, mindig neked van végül igazad. Láttam, hogy letiltottál a biztpol témákról. Amúgy, szerintem nem csak én szálltam bele csak másokba, mások is belém.... Hogy azokkal nem történt semmi, az is a moderációs elveket mutatja. De, ez sem baj.. Egyébként a biztpol azért érdekelt, hogy a saját szerény eszközeimmel tudjak tenni itt valamit, az oroszbarát tengeren, legalább annyiban, hogy mást mutatok nekik.... Lehet, hogy úgymond beleszálltam némelyekbe, de mindezt próbáltam intelligensebben csinálni, nem olyan suttyó módon, mint ahogy hozzám viszonyultak egyesek...Technikai dolgokban eddig próbáltam feltenni dolgokat, saját munkáimból, ahogy az időm engedte, főleg azért, hogy bizonyos, a médiában szereplő programokról, ameddig lehet, adjak valós, belső infókat.... Ez sem volt sikeres, mert a geotermikus energia hasznosításba csak én írtam bele, őleg az utóbbi időbe, míg az egyéb ipari dolgokkal kapcsolatosan azt hitték, hogy hantázok. Pedig nem... Egyébként egyre rosszabb nézni, hogy fordul át a hangulat itt, oroszbarát irányba. És igen, egyszer már, 2018-ban egyszer már kivágtál innen, mert Spg9 néven felemeltem Putyin feltétlen ajnározása miatt a szavam... Köszi, hogy meghagytad a "technikai" részeken a hozzászólási lehetőséget. Nem tudom, hogy fogok-e, akarok-e élni vele. Pillanatnyilag úgy érzem a technikai "ismeretterjesztésnek" nincs értelme túlságosan, mikor a lapon túltengenek azok a vélemények, konteók, amelyekkel egy picit sem tudok azonosulni... Technikai téren is... Azoknak meg kár bármit is magyarázni, akik csak röhögő fejekkel kommunikálnak... Igaztalan lennék, ha nem említeném, de a korábban távozókat kedveltem, de a maradók között is vannak, akiket kedvelek... Egyébként igyekeztem sok dolgot fényképekkel alátámasztani, bármilyen vitáról is volt szó. Ezt a levelem amolyan nyílt levélnek szántam a tagság részére, ha egy mód van rá, kérlek, ne töröljed... Legfeljebb Wilsonnal váltunk priviben néhány üzenetet... Nekem a fórum forma alkalmas volt a kommunikációra, mert lazán, akár munka közben lehetett csinálni. Szoktak a alóságban hívni, hogy adjak elő itt-ott, természetesen a szakmáról, eddig nem éltem az elmúlt néhány tíz évben ezzel a lehetőséggel, de lehet, a jővőben oda fogok koncentrálni. Csak az macerásabb, mert nem elég kb. leírni öt sort...
Mivel feltettem a levelem a fóbiások közé, így innen nyugodtan törölhető. Aki netán kényszert érezne válaszolni erre, kérném, hogy ott tegye....
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 959
113
Mivel feltettem a levelem a fóbiások közé, így innen nyugodtan törölhető. Aki netán kényszert érezne válaszolni erre, kérném, hogy ott tegye....

Engedd el.
Engem is bannoltak már pár helyről 1-2-6 hónapokra és utólag nagyon is igazuk volt.
Engem pl. mocskosul irritált amit a mocsárban letoltál, pedig máshol szívesen olvasom az észrevételeidet.
 

kw3v865

Well-Known Member
2022. április 11.
268
820
93
Patkányozás, férgezés, kurvaanyázás. Már a a villamosenergia, energiagazdálkodás topikban is:eek: Az egy dolog, hogy az ukrán topikban ez megy, nem lényeges, nagyon ritkán olvasok bele. De ez még egy elég normális fórumtéma volt, többnyire kulturált hozzászólásokkal, normális hangnemű vitákkal. Kérem tisztelettel a moderátorokat, hogy az ilyeneket komolyabban szankcionálják már (legalább pár hónap tiltás), hogy legyen visszatartó ereje. Ha valakinek valami baja van a másikkal, akkor miért nem privátban intézi el? Ott úgy anyázik, ahogy akar, engem nem zavar és nem csökkenti a fórum színvonalát...
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 026
66 477
113
Patkányozás, férgezés, kurvaanyázás. Már a a villamosenergia, energiagazdálkodás topikban is:eek: Az egy dolog, hogy az ukrán topikban ez megy, nem lényeges, nagyon ritkán olvasok bele. De ez még egy elég normális fórumtéma volt, többnyire kulturált hozzászólásokkal, normális hangnemű vitákkal. Kérem tisztelettel a moderátorokat, hogy az ilyeneket komolyabban szankcionálják már (legalább pár hónap tiltás), hogy legyen visszatartó ereje. Ha valakinek valami baja van a másikkal, akkor miért nem privátban intézi el? Ott úgy anyázik, ahogy akar, engem nem zavar és nem csökkenti a fórum színvonalát...
Teljesen egyszerű. Kopi úgy döntött sértvén a tiltásától, hogy reggelire a villamosenergia topikban (is) kezdi a putyinod című nótát és szeretne magával rántani valakit a sértettségében. Én meg úgy döntöttem, hogy teljesen elég volt a finomkodásból vele szemben, akkor is, ha ez tiltást fog érni.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Patkányozás, férgezés, kurvaanyázás. Már a a villamosenergia, energiagazdálkodás topikban is:eek: Az egy dolog, hogy az ukrán topikban ez megy, nem lényeges, nagyon ritkán olvasok bele. De ez még egy elég normális fórumtéma volt, többnyire kulturált hozzászólásokkal, normális hangnemű vitákkal. Kérem tisztelettel a moderátorokat, hogy az ilyeneket komolyabban szankcionálják már (legalább pár hónap tiltás), hogy legyen visszatartó ereje. Ha valakinek valami baja van a másikkal, akkor miért nem privátban intézi el? Ott úgy anyázik, ahogy akar, engem nem zavar és nem csökkenti a fórum színvonalát...
Az persze nem zavar , hogy mi miért alakult úgy ugye ? Pont a moderáció IGEN LEÍROM A MODERÁCIÓ fő hibás , hogy egy tiltott , a fórumról kibaszott ember más nickel újból regisztrálhat mert ha nem lenne lehetséges akkor a fórum elmúlt pár hete teljesen más hangnemben zajlott volna ! Kopi2000/Szpg9 mindenkibe beleáll/állt mint a gerely és mint egy elszabadult hajóágyú rombolja ezt a fórumot és ezt a modik is észrevették hiszen tiltották a bisztpol részlegből . Engem anno "hangulatkeltésért " @Mackensen 1 hónapra bannolt a teljes fórumról ! Kopi2000 kb 159 x érte már el a végleges bann kategóriát és még mindig itt ronthatja a levegőt . Aki ismeri innen @Pogány olvtársat és írásait az tudja , hogy sok , nagyon sok kell ahhoz , hogy így reagáljon !
 
K

Kopi2000

Guest
Az persze nem zavar , hogy mi miért alakult úgy ugye ? Pont a moderáció IGEN LEÍROM A MODERÁCIÓ fő hibás , hogy egy tiltott , a fórumról kibaszott ember más nickel újból regisztrálhat mert ha nem lenne lehetséges akkor a fórum elmúlt pár hete teljesen más hangnemben zajlott volna ! Kopi2000/Szpg9 mindenkibe beleáll/állt mint a gerely és mint egy elszabadult hajóágyú rombolja ezt a fórumot és ezt a modik is észrevették hiszen tiltották a bisztpol részlegből . Engem anno "hangulatkeltésért " @Mackensen 1 hónapra bannolt a teljes fórumról ! Kopi2000 kb 159 x érte már el a végleges bann kategóriát és még mindig itt ronthatja a levegőt . Aki ismeri innen @Pogány olvtársat és írásait az tudja , hogy sok , nagyon sok kell ahhoz , hogy így reagáljon !
Virág elvtárs, ez így nagyon komoly volt... Veled kapcsolatosan az a vicces, hogy azt sem tudod, Szpg9 mit írt ide és mikortól. Mert Te jóval később regisztráltál ide...
 

megmurgyel

Member
2021. április 4.
41
92
18
Teljesen egyszerű. Kopi úgy döntött sértvén a tiltásától, hogy reggelire a villamosenergia topikban (is) kezdi a putyinod című nótát és szeretne magával rántani valakit a sértettségében. Én meg úgy döntöttem, hogy teljesen elég volt a finomkodásból vele szemben, akkor is, ha ez tiltást fog érni.
Pedig pont ez volt a célja, Dugovics Titusz módban van egyet a halálba visz. Sokszor kiforgat , vagy csusztat . Vagy a valóságot próbálja addig hajlítani amíg nem találkozik az ő igazával. Én akkor engedtem el az egészet amikor azt állította, hogy én a magyarságát kérdőjeleztem meg. Holott pont azt állítottam hogy ő is az. Küldetés tudatos ember, felemás véleményem van róla. HVG n szocializálódott akkor értem miert ennyire eros nála a poltikai vonal. Persze annak tudatában ,hogy fórumon annak adja ki magát aminek nem szégyelli, mivel nem tudjuk igaz-e vagy sem. Mindegy én örülök, hogy pihen a biztpolnál mert erősen kontraproduktiv azzal szemben amiben ő hisz. Az Magyarország iparban ,kiteljesedhet és végre értelmes kontentel gyarapít . nem a hülye videóit linkelgeti. # Elszalad vele a ló. Majd a moderátor eldonti, mi legyen ha folytatja . Ott az értesítés, felesleges elkuldened őt az ...jába. csak magadat küldöd pihenőre.
 

kw3v865

Well-Known Member
2022. április 11.
268
820
93
Teljesen egyszerű. Kopi úgy döntött sértvén a tiltásától, hogy reggelire a villamosenergia topikban (is) kezdi a putyinod című nótát és szeretne magával rántani valakit a sértettségében. Én meg úgy döntöttem, hogy teljesen elég volt a finomkodásból vele szemben, akkor is, ha ez tiltást fog érni.
Az persze nem zavar , hogy mi miért alakult úgy ugye ? Pont a moderáció IGEN LEÍROM A MODERÁCIÓ fő hibás , hogy egy tiltott , a fórumról kibaszott ember más nickel újból regisztrálhat mert ha nem lenne lehetséges akkor a fórum elmúlt pár hete teljesen más hangnemben zajlott volna ! Kopi2000/Szpg9 mindenkibe beleáll/állt mint a gerely és mint egy elszabadult hajóágyú rombolja ezt a fórumot és ezt a modik is észrevették hiszen tiltották a bisztpol részlegből . Engem anno "hangulatkeltésért " @Mackensen 1 hónapra bannolt a teljes fórumról ! Kopi2000 kb 159 x érte már el a végleges bann kategóriát és még mindig itt ronthatja a levegőt . Aki ismeri innen @Pogány olvtársat és írásait az tudja , hogy sok , nagyon sok kell ahhoz , hogy így reagáljon !
Nem ismerem részletesen az előzményeket, lehet, hogy igazatok volt és jogos a felháborodás. Az ilyen provokatív, baszogatós hozzászólásokat át szoktam ugrani, mert nem érdekelnek. Szerintem a legjobb az ilyenekre nem reagálni (előbb-utóbb megunja, ha nincs rá reakció), használni az ignore gombot (hasznos!) vagy privátban elküldeni az anyjába a feszültség levezetéseként. Ezáltal a moderátoroknak is kevesebb dolguk lesz.
 
Status
Not open for further replies.