Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 551
46 566
113
Szóval akkor felesleges reagálnom a válaszodra.o_O
Nem neked írtam. Egyszerűen a magam részéről leírtam mindent a két hozzászólásban.
Már csak annyi, amire nem reagáltam külön, hogy olvasd el még egyszer azt a hozzászólásomat, amin felhúztad magad!
Nem szólítottam fel senkit! Javaslatot tettem olyanoknak, akiket sért @Negan tevékenysége.
De alapvetően ez más irritáló felhasználókra is érvényes.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 345
31 545
113
Pontosan ezt írtam le neki is, meg itt a visszajelzések topicban.

Ha megnézed, likeoltam @krisss helyzetértékelését Laci végleges kitiltásával kapcsolatban. Teljesen jogosan tiltották ki. DE! Ahogy másik fórumtárs is leírta @Negan tevékenysége folyamatosan arról szól, hogy NERezik, hergel mindenkit az ismert faszságaival. Ennek következményeként általában vagy csak őt, vagy a felhergelt vitapartnerrel együtt közös bünti a jutalom.


A cancel culture arról szól, hogy kötelező jelleggel (aki nem lép egyszerre, azt is cancelezik) az internet népe, meg a mainstream agresszíven elnémít véleményeket.


Szerinted miért emeltem ki az "aki nem bírja" részt?
Ez egy használati utasítás @Negan kontentjei mellé. Mióta elkezdte a legújabb marhaságait a Lynxel kapcsolatban, azóta magamnak is erősen kellett koncentrálnom, hogy ne írjak neki olyat, ami miatt ENGEM tiltottak volna ki.
És ahogy észrevettem, másnál is hasonlóan elpattant párszor a cérna. Pl. láttál korábban olyat, hogy @Bálint olyat írt, hogy (most csak fejből írom) "Mi a faszról beszélsz?"
Mindenki azt csinál, amit akar - ahogy írtad is, ez egy nyílt fórum -, de nagyon nem szeretném, hogy egy unatkozó kamionsofőr miatt tiltanának ki a Fórum szempontjából értékes embereket.
Megvolna a lehetőséged,hogy logikus és tényadatokkal alátámasztott ellenérvekkel megcáfolj......
De haz,hogy hülye kamipnos,meg be vagy rugva,no az csak sima bunkóság,nem vitakultúra.
Sokáig nem nyilvánitottam véleményt a LynxHu-val kapcsolatban,megirtam azt is,hogy miért nem.Most véleményt nyilvánitottam.Hát nem a legjobb a véleményem,az biztos.....De megindokoltam,hogy miért van lesúlytó véleményem.
Hogy ez belerondit a hurráoptimista világképbe?Hát,öszinte részvétem.Meg tudod cáfolni tényeken alapuló észérvekkel?Akkor tedd meg.Ha meg nem,akkor hallgas
És amig lehet minden az állampárti irányzatot nem hosszúnyelvű éljenzéssel fogadó véleményre rogton személyeskedni,hazaárulózni,patkányozni, és ez ellen nem emeled fel a szavad érdekes módon,addig talán ne zavarjon az én meglehetősen jogos NER kritikám se.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 339
13 769
113
Megvolna a lehetőséged,hogy logikus és tényadatokkal alátámasztott ellenérvekkel megcáfolj......
De haz,hogy hülye kamipnos,meg be vagy rugva,no az csak sima bunkóság,nem vitakultúra.
Sokáig nem nyilvánitottam véleményt a LynxHu-val kapcsolatban,megirtam azt is,hogy miért nem.Most véleményt nyilvánitottam.Hát nem a legjobb a véleményem,az biztos.....De megindokoltam,hogy miért van lesúlytó véleményem.
Hogy ez belerondit a hurráoptimista világképbe?Hát,öszinte részvétem.Meg tudod cáfolni tényeken alapuló észérvekkel?Akkor tedd meg.Ha meg nem,akkor hallgas
És amig lehet minden az állampárti irányzatot nem hosszúnyelvű éljenzéssel fogadó véleményre rogton személyeskedni,hazaárulózni,patkányozni, és ez ellen nem emeled fel a szavad érdekes módon,addig talán ne zavarjon az én meglehetősen jogos NER kritikám se.
Szerintem a többségnek nem a véleményeddel van baja (szived joga), hanem mikor 200. alkalommal beirod a Kfir meg a többi elképzelést... mikor AO, molni, én meg vagy egy tucat más ember (velem együtt a repiparból meg azon kivülről) több tucatszor elmagyaráztuk, miért hülye ötlet. Te viszont ezt simán ignorálod, és beirod újra meg újra pontosan ugyan azt, mert ha már nem reagál senki, (mert unja), akkor majd igazad lesz, mert nem jön cáfolat.
Kvázi floodolsz a nézeteiddel/elképzeléseiddel, ahová tudod, benyomod.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 573
11 172
113
Technikailag megoldható, hogy ha valakit ignorra teszek, akkor ő se lássa a hozzászólásaimat?
Ha igen, szerencsés lenne egy ilyen irányú fejlesztés...
 

yrkon

Well-Known Member
2012. február 24.
775
1 978
93
Tudom, szedjem össze a gondolataimat, meg az anyagokat, amikor az ukrán topicba írok... De nem lehetne a hozzászólás-módosítási időt felemelni 10 percre? Az a 2 óra szünet épp elég bosszantó így is. Mintha szó lett volna valami könnyítésről is.(?)
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
3 757
6 620
113
Kamm/acorn srác ledobta az ékszíjat 56 kapcsán,kezd sok lenni,radírozni kéne pár hsz-t,állandó félállatozás,ügynöközés.
Engem nem különösebben hat meg,de lehetnek finomabb lelkűek is itt,nehogy traumát éljenek meg.
Én dobtam le? :) Ez vicces - pláne olyasvalakitől, aki szinte csak trollkodni jár szinte minden témába (nicket kellene valtoztatnod, mondjuk "butbutbut bezzegazzusanka" találó lenne! :D)
Mindig érdekes, mennyire nem érzitek, mikor léptek bele a saját csapdaitokba az oroszmosdatasnal... mint pl ez a panaszkodas itt.

Mert ugye akkor mit szóljunk ahhoz az, hmm, emberhez, aki a szovjeteket hősöknek titulálja, az 56-os srácokat fasisztának, majd erősködik, hogy "56 után nem is volt rossz a magyarnak" (sic!) - netán te is egyetértesz vele, hogy az nem szúrja a szemed?

Avagy ha már trauma, melyik a nagyobb trauma egy normális, epelmeju magyarnak, a ti orbakolasotokat olvasni, ahogyan 56-ot ocsaroljatok es a szovjet mészárosokat hősöknek hívjatok, vagy amikor én az ellenkezőjét állítom (mint az ország 99.9% ugye)...?
Az ad hominem hullamrol már nem is beszélek, az az ő specialitása, de téged az sem zavar... hazmesterek, mindenhol.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 940
48 712
113
Kamm/acorn srác ledobta az ékszíjat 56 kapcsán,kezd sok lenni,radírozni kéne pár hsz-t,állandó félállatozás,ügynöközés.
Engem nem különösebben hat meg,de lehetnek finomabb lelkűek is itt,nehogy traumát éljenek meg.
Rendesen eszkalálódott a helyzet!
Azok a vélt, objektív alapigazságok, ugye, amelyek a történelemírásra annyira jellemzőek…
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 035
54 118
113
Én dobtam le? :) Ez vicces - pláne olyasvalakitől, aki szinte csak trollkodni jár szinte minden témába (nicket kellene valtoztatnod, mondjuk "butbutbut bezzegazzusanka" találó lenne! :D)
Mindig érdekes, mennyire nem érzitek, mikor léptek bele a saját csapdaitokba az oroszmosdatasnal... mint pl ez a panaszkodas itt.

Mert ugye akkor mit szóljunk ahhoz az, hmm, emberhez, aki a szovjeteket hősöknek titulálja, az 56-os srácokat fasisztának, majd erősködik, hogy "56 után nem is volt rossz a magyarnak" (sic!) - netán te is egyetértesz vele, hogy az nem szúrja a szemed?

Avagy ha már trauma, melyik a nagyobb trauma egy normális, epelmeju magyarnak, a ti orbakolasotokat olvasni, ahogyan 56-ot ocsaroljatok es a szovjet mészárosokat hősöknek hívjatok, vagy amikor én az ellenkezőjét állítom (mint az ország 99.9% ugye)...?
Az ad hominem hullamrol már nem is beszélek, az az ő specialitása, de téged az sem zavar... hazmesterek, mindenhol.



1 szót sem írtam a témában(56).
Te nem tudsz viselkedni egyenlőre.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
3 757
6 620
113
1 szót sem írtam a témában(56).
Te nem tudsz viselkedni egyenlőre.
EgyELőre, ugye (mindig irritál ez az általános iskolás hiba.)
De még ez sem igaz, még ez a két mondatodból sem igaz az egyik, mert én igen sokáig tolerálom egy elmeroggyant nonstop szemelyeskedeseit (igen régen ignoralom az összes primitív provokációjat.)
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 821
14 502
113
a szovjet mészárosokat hősöknek hívjatok
A magyar katonaként Ceglédtől Pest irányában menekülő - nagy-nagybácsim menetoszlopát 1944-ben szovjet vadászbombázók szedték szét. Az egyik térdét szétroncsolta egy bombaszilánk. A szovjet csapatok az árokból szedték ki (mert az épen maradt magyar bajtársak sem tudtak vele mit kezdeni menekültek tovább). Egy szovjet mészáros kezére került (katona orvosnő a szovjet tábori kórházban) aki megműtötte, de új térd izületet nem tudott neki csinálni, így ugyan megmaradt a lába de élete végéig mereven egyenesen tartotta.. Így kapott új életet.. 80 évesen halt meg a szülőfalujában.

Hmm azért objektívabban kellene szemlélned a múltat...
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 379
10 061
113

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Tisztelettel kérem, hogy kezdjetek valamit kamm-al, mert viszonylag egyszerűen ellenőrizhető technikai kérdésekben is baromságokat írogat, és mindezt olyan magabiztossággal, mintha a szava maga lenne a megkérdőjelezhetetlen isteni kinyilatkoztatás. A hab a tortán pedig az, hogy a pontosítás után még arcoskodik meg személyeskedik is.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 940
48 712
113
Tisztelettel kérem, hogy kezdjetek valamit kamm-al, mert viszonylag egyszerűen ellenőrizhető technikai kérdésekben is baromságokat írogat, és mindezt olyan magabiztossággal, mintha a szava maga lenne a megkérdőjelezhetetlen isteni kinyilatkoztatás. A hab a tortán pedig az, hogy a pontosítás után még arcoskodik meg személyeskedik is.
No! Most épp hol alkotott?
 
Status
Not open for further replies.