Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

G__G

Well-Known Member
2020. szeptember 17.
69
378
63
Csak tényeket közöltem.;):) DE mindenki előtt nyitva a lehetőség. Hozzatok létre egy haditechnikai oldalt ti is. Érjetek el legalább 26 000 követőt hajrá! :)
Mutassátok meg (PPP, G-G , mindenen kívül a társaik) végre mire vagytok képesek az állandó nevető emotikonok rakása helyett. :)
Csak a hülyeségeken meg a vicces dolgokon nevetek. :)

Biztos vagyok benne, hogy többet értesz a haditechnikai dolgokhoz, mint én, de ettől függetlenül elég nagy propival teszed közzé azokat.

Voltak egyébként itt a fórumon olyanok, akik miatt érdemes volt napi szinten görgetni a topicokat, de nekik elegük lett az olyan kis elvakult komisszárokból, mint te, és így már kevesebb a normális tartalom.

Szóval azért ne szállj el magadtól, mert elég ovis szint, amit tolsz néha (gyakran).

Khm,be etessétek őket.

na, mondja a jóllakott trollbajnok :)
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 118
22 986
113
Csak tényeket közöltem.;):) DE mindenki előtt nyitva a lehetőség. Hozzatok létre egy haditechnikai oldalt ti is. Érjetek el legalább 26 000 követőt hajrá! :)
Mutassátok meg (PPP, G-G , mindenen kívül a társaik) végre mire vagytok képesek az állandó nevető emotikonok rakása helyett. :)
@sixtus oldalát 132781-en követik, szóval amit írsz nem egy nagy truváj… mondjuk ő kiskecskéket molesztál.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 951
30 127
113
Csak tényeket közöltem.;):) DE mindenki előtt nyitva a lehetőség. Hozzatok létre egy haditechnikai oldalt ti is. Érjetek el legalább 26 000 követőt hajrá! :)
Mutassátok meg (PPP, G-G , mindenen kívül a társaik) végre mire vagytok képesek az állandó nevető emotikonok rakása helyett. :)
Arról az oldaladról beszélsz amit a fórumon prommózol minden hsz-ed alatt ? :)
 
  • Tetszik
Reactions: G__G and Aladeen

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 081
82 627
113
@sixtus oldalát 132781-en követik, szóval amit írsz nem egy nagy truváj… mondjuk ő kiskecskéket molesztál.
Ismerem sixtus kolléga munkásságát, sőt közösen kezdtünk egy ukrán konfliktussal foglalkozó oldalt, de az ukrán trollok "munkássága" miatt törölve lett kb 5000 követőnél. Dicsérendő a kitartása és a munkája az új oldalánál.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 081
82 627
113
Voltak egyébként itt a fórumon olyanok, akik miatt érdemes volt napi szinten görgetni a topicokat, de nekik elegük lett az olyan kis elvakult komisszárokból, mint te, és így már kevesebb a normális tartalom.
Azt hitték mindenhez értenek, még a biztpolhoz is egyesek. Nem vették figyelembe, hogy minden embernek más a véleménye és tiszteletben kell tartani azt.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: sixtus and G__G

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 081
82 627
113
Szerencsére te itt vagy aki valóban ért mindenhez és majd te tanítasz mindenkit!
Sosem állítottam, hogy mindenhez értek. Már többször írtam, hogy Oo és a posztszovjet térség a "speciálitásom". Van aki a szalvétákat gyüjti, én a tudást és az ismereteket az említett témában 1991-től. :) Ennyi.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and sixtus

G__G

Well-Known Member
2020. szeptember 17.
69
378
63
Sosem állítottam, hogy mindenhez értek. Már többször írtam, hogy Oo és a posztszovjet térség a "speciálitásom". Van aki a szalvétákat gyüjti, én a tudást és az ismereteket az említett témában 1991-től. :) Ennyi.
Amikor csak teheted propagandával fűszerezve. Ugyanis tőled pl ritkán olvasok magyarázatot is.
Mégha persze sok esetben minősített adatokról is van szó, azért nagy arcal úgy nyilatkozol mintha az úgy lenne ahogy a forrásban fellelhető :)
Mindegy nekem nincs bajom azzal, ha tolod ezerrel ezeket a dolgokat, én max reagálok rá egy nevetéssel. (Meg mások is)
Mutassátok meg (PPP, G-G , mindenen kívül a társaik) végre mire vagytok képesek az állandó nevető emotikonok rakása helyett.

Ez a "te is tegyél le valamit az asztalra" reakció meg kicsit gagyi.

Ha elolvasok egy könyvet, vagy megnézek egy filmet, akkor nem kritizálhatom amíg nem írtam egy könyvet, vagy rendeztem egy filmet?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 776
57 320
113
Hát eleve ott kezdődik, hogy még a sarki barkácsboltból vett rotációs kapa számláján is ott lesz az ÁFA százaléka és értéke például. Adószám se ártana.

Nem akarok bele folyni magába az eredeti/nem eredeti dologba, de az ilyen szintű luxus autóknál nettó ár van általában.
Mert a vevő sok esetben cég, vagy más jogi személy (alapítvány) amik nem ritkán ki tudja milyen szigetekre vannak bejegyezve egy adóparadicsomba.
A vevő bemegy pl. Párizsban egy Bugatti szalonba, és simán vehet úgy Bugattit, hogy papíron nem franciaországban vette. Ott csak megegyeztek. Hivatalosan meg valami pongó pongó szigeten történt a tranzakció és az ottani adót kell megfizetni.
Sok luxusautó ára ezért van hivatalosan is úgy megadva, hogy Pl. 1 millió euró nettó összeg + a lokáció szerinti helyi adó. Utóbbi szó szerint így van kiírva!
De csak felszínes ismereteim vannak a témában, sajnos nincs ezekre pénzem :-(
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 066
9 049
113
Amúgy meg anélkül, hogy benéznék a fertőbe is biztos vagyok benne, hogy a ELTILTKOLT IGAZSÁGOT A MODERÁTOROK NEM TUDTÁK ELREJTENI A ZEMBEREK ELŐL és minimum két ember már berakta az ukrán topikba a Bugattis papírt.

Majdnem... csak 1 tag posztolta. :D Délután mikor rápislantottam a topicra, azt gondoltam, hogy az ukrán topicból általam kigyomlált Bugattis vonal miatt megy a rívás, de most néztem, hogy nem. :)

Lásd:létrehoztam a semmiből egy heditechnikai oldalt, amely ma a 2. legkedveltebb Mo-n 26000 követővel(HTKA a 3.)

Fú te, ez azért kicsit autóskártya színt. Aztán legalább ráhirdettetek a Magyar Honvédség és a HTKA követőkre? :)
Szerintem egyébként jó, hogy van az a téma specifikus facebook oldal, nyilván sok munkátok is van benne.


-----

Biztos vagyok benne, hogy Busho burkolt utalása átment, de én is megjegyzem, hogy topictiltás mellett a topic témájának kihordása nem vezet jóra, mert még nekem is véges a többiekénél nagyságrenddel vaskosabb türelmem. A picit is hatéresetes posztjaidat inkább a facebook oldaladra tedd ki - hiszen most mondtad, hogy úgyis nagyobb elérésű, mint a HTKA :)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 081
82 627
113
Fú te, ez azért kicsit autóskártya színt. Aztán legalább ráhirdettetek a Magyar Honvédség és a HTKA követőkre? :)
Szerintem egyébként jó, hogy van az a téma specifikus facebook oldal, nyilván sok munkátok is van benne
. Te is jól tudod, hogy problémamentes együttmüködés volt köztünk, hiszen hetente minimum 5 hírt hoztam a főoldalra,majd hirtelen leálltam mivel az új moderátor, Mackensen kolléga elkezdte kitörölni egyes hozzászólásaimat. ami nem az atlantista világnézetet hirdette.vagy idiótának neveztem két EP képviselőt egy idióta törvényjavaslat miatt. Arra gondoltam, hogy neheztel rám mert megelőztem őt a hozzászólások számában mivel sokáig ő volt a top kommentelő még tagként. :) Ezután határoztam úgy 2017-ben , hogy megalapítok egy specifikus FB oldalt, bizonyos mennyiségü napi poszttal, bizonyos időközönként. csak saját posztokkal(nem megosztott) szigorú szabályok között. Egyedül vittem az oldalt 1,5 évig (addig 13 000 követőt szereztem) Utána sikerült szereznem egy szerkesztőt, aki megfelelt bizonyos feltételeknek . Az utóbbi pár évben csak ritkán posztolok időhiány miatt és akkor is csak az újdonságokról. Nekem sem tetszik mindig amit a kolléga produkál, de az miatt nem fogom kitiltani, örülök, hogy van valaki...
Én másképp állok az emberekhez, főleg , ha nekem csinál valamit.:)

Biztos vagyok benne, hogy Busho burkolt utalása átment, de én is megjegyzem, hogy topictiltás mellett a topic témájának kihordása nem vezet jóra, mert még nekem is véges a többiekénél nagyságrenddel vaskosabb türelmem. A picit is hatéresetes posztjaidat inkább a facebook oldaladra tedd ki - hiszen most mondtad, hogy úgyis nagyobb elérésű, mint a HTKA
A Bugattis hír direkt az off topikos "beszélgető" -be volt posztolva, hogy ne legyen se haditechnikai, se biztpolos. Azért nem értettem miért volt törölve.Ennyi. A többiek vitték tovább a témát , illetve köttek belém(aki 14 éve van itt jelen és motorja volt az oldalnak)
Magam is követem a FB oldaladat, sőt korábban meg is voltak osztva HTKA-s cikkekk és fordítva. Szóval nem támadásként vagy lenézésként írtam az oldalról, hanem az újoncoknak, akik 2022. február 22. óta aktívak. hogy nem olyan könnyü specifikus oldallal több tízezres követőt elérni. Ezért írtam nekik , hogy próbálják ki. :)
A kitiltáshoz leírtakat remélem megértetted. Részemről a téma lezárva.
 

Kecske

Well-Known Member
2020. május 24.
228
1 159
93
Nem akarok bele folyni magába az eredeti/nem eredeti dologba, de az ilyen szintű luxus autóknál nettó ár van általában.
Mert a vevő sok esetben cég, vagy más jogi személy (alapítvány) amik nem ritkán ki tudja milyen szigetekre vannak bejegyezve egy adóparadicsomba.
A vevő bemegy pl. Párizsban egy Bugatti szalonba, és simán vehet úgy Bugattit, hogy papíron nem franciaországban vette. Ott csak megegyeztek. Hivatalosan meg valami pongó pongó szigeten történt a tranzakció és az ottani adót kell megfizetni.
Sok luxusautó ára ezért van hivatalosan is úgy megadva, hogy Pl. 1 millió euró nettó összeg + a lokáció szerinti helyi adó. Utóbbi szó szerint így van kiírva!
De csak felszínes ismereteim vannak a témában, sajnos nincs ezekre pénzem :-(

Ez az, hogy még az átlagos számlagyáros Józsi se a saját nevére veszi a Lambo-t, pedig őt csak a NAV figyeli és nem a fél világ, nekem ez akasztotta ki elsőre a bullshit-mérőmet. Esetünkben viszont a papírlap szerkesztője egyértelműen magánszemélyként írta be a vevőt ("Invoice To: Mrs Olena Zelenska"). Számomra ez ugyanaz a demagógia mint a mosogatógép-chip hajkurászó orosz hadsereg.

Amit írsz a harmadik országbeli tranzakcióról, az szerintem csak úgy lenne lehetséges, hogy a számlát is egy Pongó-pongó szigeteki cég állítja ki. Továbbá (amennyire ezt ki tudtam deríteni), francia számlákon ha valamilyen okból nem kerül feltűntetésre az áfa mértéke, akkor kötelező hivatkozni a konkrét jogszabályra ami ezt lehetővé teszi (itt ugye ez nem történt meg, a többi korábban felsorolt probléma mellett).

Mellesleg az érintett márkakereskedés is közben kirakta, hogy hamis a hír és visszaéltek a nevükkel:
Ezen a hétfőn, 2024. július 1-jén több bűncselekmény áldozata lett a Car Lovers Group AUTOFFICINA PARIGI cége által üzemeltetett BUGATTI Paris márkakereskedés.

Egy állítólagos eladó, aki azt állította, hogy a Car Lovers csoporthoz és annak sportkiadójához, a Schumacher Grouphoz tartozik, közzétett egy videót a közösségi oldalakon, amelyben azt jelzi, hogy a BUGATTI Paris márkakereskedése egy jármű eladója lett volna az ukrán elnöki párnak, Mr. és Zelensky asszony.

Ennek a téves információnak a bizonyítására a videó szerzője közzétesz egy BUGATTI TOURBILLON jármű állítólagos eladási számláját, Mrs. Olena Zelenska nevére, 2024. június 7-én.

Az Car Lovers Group határozottan tagadja ennek a tranzakciónak a létezését, és így a számla létezését is.

Nemcsak a kötelező jogi megjegyzések nem szerepelnek a számlán, hanem a jármű ára is hibás, az opciók ára és leírása pontatlan és nem következetes, a grafikai charta elavult, és az Car Lovers Group soha nem tette volna meg. lehetővé tette egy ilyen dokumentum szerkesztését. Ez a téves információ remélhetőleg mindenki figyelmét felkelti.

A Car Lovers Group a fenti tényállást már bíróság elé állította, és különösen hamisítás, hamisítás felhasználása, személyazonosság-lopás és rágalmazás miatt tett büntetőfeljelentést.

A Car Lovers Group ismét határozottan elítéli ezt a dezinformációs kampányt.

És az orosz állami hírügynökség is törölte a "hírt":

Csupán a józan észt kellett volna előtérbe helyezni a világnézeti meggyőződéssel szemben és megspórolhattuk volna az előző két oldalt.
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 678
9 412
113
Nem akarok bele folyni magába az eredeti/nem eredeti dologba, de az ilyen szintű luxus autóknál nettó ár van általában.
Mert a vevő sok esetben cég, vagy más jogi személy (alapítvány) amik nem ritkán ki tudja milyen szigetekre vannak bejegyezve egy adóparadicsomba.
A vevő bemegy pl. Párizsban egy Bugatti szalonba, és simán vehet úgy Bugattit, hogy papíron nem franciaországban vette. Ott csak megegyeztek. Hivatalosan meg valami pongó pongó szigeten történt a tranzakció és az ottani adót kell megfizetni.
Sok luxusautó ára ezért van hivatalosan is úgy megadva, hogy Pl. 1 millió euró nettó összeg + a lokáció szerinti helyi adó. Utóbbi szó szerint így van kiírva!
De csak felszínes ismereteim vannak a témában, sajnos nincs ezekre pénzem :-(

Pedig milyen jó is volna hetente futóműállításra vinni a klassz utak miatt. A hétvégén voltam Pesten, oda egyre inkább a Lada Niva az ideális autó, nem a Bugatti Tourbillon.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 776
57 320
113
Pedig milyen jó is volna hetente futóműállításra vinni a klassz utak miatt. A hétvégén voltam Pesten, oda egyre inkább a Lada Niva az ideális autó, nem a Bugatti Tourbillon.

Hát én gyakran járok Budapesten (majdnem minden nap) a szar Porshekat nem is számolom, még a villanyos Taykánokat sem. Ilyen sutyerák nevű autóra amúgy sem adunk XD
De az elmúlt két hétben láttam egy Maserati MC20-ast, egy Ferrari 812-est és végül egy 1000 LE-s Ferrari SF90-et is.
Utóbbi lehet akár milyen drága, vagy erős, kifejezetten csúnya autó, szerintem.
Szóval járnak arra felé igen drága autók is.
(Tágabb idősíkon volt már Ferrari 458/488 is, Mclaren MP4-12C/570/600LT (!) is)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 854
122 966
113
Hát én gyakran járok Budapesten (majdnem minden nap) a szar Porshekat nem is számolom, még a villanyos Taykánokat sem. Ilyen sutyerák nevű autóra amúgy sem adunk XD
De az elmúlt két hétben láttam egy Maserati MC20-ast, egy Ferrari 812-est és végül egy 1000 LE-s Ferrari SF90-et is.
Utóbbi lehet akár milyen drága, vagy erős, kifejezetten csúnya autó, szerintem.
Szóval járnak arra felé igen drága autók is.
(Tágabb idősíkon volt már Ferrari 458/488 is, Mclaren MP4-12C/570/600LT (!) is)
Mèlyszegénység négy keréken :D