Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ender

Well-Known Member
2014. november 9.
51
514
83
Ender, ezt a problémát nem tudom, hogyan lehetne kezelni. Az, hogy kitörlök személyeskedő és trágár kommenteket az teljesen OK. Viszont ezekről akikről te beszélsz a legtöbb esetben kamu híroldalakat linkelgetnek és idéznek. Lehet, hogy pénzt kapnak érte, ki tudja?...

...Csakhogy ezekben az esetekben nem törölhetek, mivel szabad sajtó van. Ha törölném őket az már cenzúra lenne, elképzelhető, hogy jogi következményekkel is járna a dolog.

A moderátornak a feladata a fórum védelme. Ha valakinek a szándéka a fórum rombolása (bármilyen stílusbvan tegye is ezt), és kitiltod, akkor helyesen jártál el. Akkor is ha nem használt nyomdafestéket nem tűrő szavakat, vagy nem terjesztett tiltott eszméket. Cenzúra az lenne ha részrehajlóan szelektálnál. A jogi következménytől való félelemet erősen eltúlzottnak érzem. Ha egy fórumról kitiltanak (ahol a szabályzatban felhívják a figyelmed, hogy a moderátor ezt megteheti), akkor ki vagy tiltva és ennyi. Félnivalója inkább annak van, aki egy terrorista szervezettel nyíltan szimpatizál, és bármilyen gaztettüket dicsőséges eredményként posztolja. Ilyenkor a jobb érzésűek azért remélik, hogy az AH vagy az IH figyelő szemei is észreveszik az ilyesmit.

Az meg, hogy mi a kamu híroldal, az eléggé szubjektív. Pont azért szeretem a BIZTPOL rovatot, mert itt felbukkannak azok az infók is amiről a fősodratú média mélyen hallgat (vagy épp megpróbálja kamunak beállítani a neki nemtetsző hírek terjesztőjét).

Nem lehet arról van szó, hogy akárcsak a Szíria-topik esetében mostanában, úgy anno a ukrán-ügyben is szép lassan, de sokan elfogódtak az orosz oldal irányába olyan mértékben, hogy már a legdurvább orosz propagandát is dühödt gyűlölettel védelmezték, amikor megjelentek az amerikai propagandisták és végül oda jutott ott is a helyzet, hogy bárki aki nem dicsőítette az oroszokat az le lett legaljatrollozva?

Az ügyes troll eléri, hogy a felbosszantottak már zsigerből utálják, és minden bejegyzésére habzó szájjal támadjanak, így ezzel magukat járassák le.
Én konkrétan nem sok orosz propagandát láttam a szír topikban. Oroszelleneset annál többet. ;)
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 733
28 420
113
<blockquote rel="Veér István">Az előző elrontott blockquotnál @beta 444-iránti pozitív elkötelezettségét idéztem.

Nincs pozitív elkötelezettségem, csak még nem láttam őket hazudni. Ellenben a 888-cal.</blockquote>
Khmm mikor szétszedték Nógrádit az indexes cikkel együtt akkor bezzeg nem írták meg az osztrák professzor Nógrádit alátámasztó állításait illetve egyáltalán nem is közöltek helyreigazítást ami szerény véleményem szerint a pofátlanság és a ferdítés eléggé magas foka.
Na de én itt most abbahagyom mert nem akarom szétoffolni a topikot mivel az ilyen problémákat számtalan másik topikban lehetne megbeszélni.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Kicsit elszakadva a troll -nem troll; hiteles -nem hiteles kérdésektől...

Ha már lesz új fórum, akkor nem lehetne egy kicsit összevonni a topicokat, hogy ne legyenek annyira elaprózódva? Nekem már kezd átláthatatlanná, elaprózódottá válni. Nem biztos, hogy pár kommentes témáknak kell külön-külön "fejezetet" nyitni.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Megszüntetni a Biztpol topikokat? Ez ugye csak vicc? Amúgy meg miért is? Mert sok a személyeskedés?
Mac! Talán ajánlatos lenne visszanézned, hogy ki is az egyik legtöbbet, ha nem a legtöbbet szankcionált fórumozó itt. Igen Molni az. Na most ő aztán nem ír és nem is olvassa a Biztpol topikokat. Tehát akkor hol is követte el azokat a vétkeket, amikért már jó párszor meg lett büntetve? Csak nem a műszaki jellegű topikokban? Hogy is van ez?
 
M

molnibalage

Guest
Megszüntetni a Biztpol topikokat? Ez ugye csak vicc? Amúgy meg miért is? Mert sok a személyeskedés?
Mac! Talán ajánlatos lenne visszanézned, hogy ki is az egyik legtöbbet, ha nem a legtöbbet szankcionált fórumozó itt. Igen Molni az. Na most ő aztán nem ír és nem is olvassa a Biztpol topikokat. Tehát akkor hol is követte el azokat a vétkeket, amikért már jó párszor meg lett büntetve? Csak nem a műszaki jellegű topikokban? Hogy is van ez?
A memóriád igen rossz. A hosszú eltiltást is a biztpolos dolgok miatt kaptam. Nem is kommentelhetek már oda.

Az nem tűnt fel, hogy azóta egyetlen dádát sem kaptam mióta oda nem írhatok és nem is követem a biztpol részleg marhaságait?

Egyébként sok lépéssel le vagy maradva, mert ez majdnem 1 évvel ezelőtt felmerült ötlet volt.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 646
9 206
113
Ha már lesz új fórum, akkor nem lehetne egy kicsit összevonni a topicokat, hogy ne legyenek annyira elaprózódva? Nekem már kezd átláthatatlanná, elaprózódottá válni. Nem biztos, hogy pár kommentes témáknak kell külön-külön "fejezetet" nyitni.

Van benne valami. Sok az átfedés is a topikok között. Például a törökországi puccs kapásból beleillik a Közel-Kelet, a Szíria és a Nagy Sakktábla topikba is. Míg a hortobágyi tűzszerész esetnél nem találtam topikot neki, kellett is újat nyitnia a modinak.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Egy csomó topik meg nincs használva, mert "jó lesz az itt is", vagy "ide teszem mert itt látják".

Az összevonás előtt szerintem sokaknak szét kellene nézni a kevésbé népszerű topikok között is.

Másrészt pedig előzetes ötletbörze után tartom csak jónak a Szíria-Török-Kurdisztán-Irak témakör összevonását.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Én inkább a technikai részen látom az elaprózódást, pl van HMMWV járműcsalád és van [Hun]HMNWV -mind a kettőben pár hozzászólással. Vagy ott a No comment - de simán beolvasztható a Beszélgetőbe. De mint ha személyi felszerelésekből is kettő lenne.

A Biztol ilyen szempontból nincs annyira szétforgácsolódva, mert pl.: A Szír helyzet földrajzilag is, és más miatt is mehetne a Közel-Keletbe, de mégis van értelme külön kezelni, ezzel szemben a Mali polgárháborút simán be lehetne tenni egy általános Afrika topicba.

Nem biztos, hogy a 0-1-2 kommentes témáknak sok haszna van, ha külön szerepelnek, talán hasznosabb lenne témakörönként általános oldalt létrehozni nekik.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Ha a biztpol megy, akkor a korábbi kommentek archívja elkérhető? Csinálok neki külön fórumot, ha itt nem kívánatos, és a felhasználókat átveszem...
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
En 100%-ban egyetertek Mackansen fele alapelvekkel ahogy mukodni kellene a forumnak.
A biztpol topicok romboltak szet a forumot, azokat kellene mind egy szalig kigyomlalni.
Ott a PC beszed is, egy technikai forumba eleve nem is kellene ilyen eszkoz mert mas teruleten szabalyoz. De amig biztpol van oda be kellene iktatni, hozzateszem pont egy bizonyos oldal erveinek az elet tompitana, ha tisztesseges ervekkel fejezne ki gondolatait. Ketsegem sincs afelol hamar elkopnanak a biztpol topicok ezaltal. Kiserletkent meg lehetne probalni milyen gyulolet nelkul biztpolozni, csak egyesek nem talalnanak benne elvezetet, ez lenne az aggodasuk hattere ha szot emelnenek effele szabaly ellen.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
<blockquote rel="ghostface">Megszüntetni a Biztpol topikokat? Ez ugye csak vicc? Amúgy meg miért is? Mert sok a személyeskedés?
Mac! Talán ajánlatos lenne visszanézned, hogy ki is az egyik legtöbbet, ha nem a legtöbbet szankcionált fórumozó itt. Igen Molni az. Na most ő aztán nem ír és nem is olvassa a Biztpol topikokat. Tehát akkor hol is követte el azokat a vétkeket, amikért már jó párszor meg lett büntetve? Csak nem a műszaki jellegű topikokban? Hogy is van ez?
A memóriád igen rossz. A hosszú eltiltást is a biztpolos dolgok miatt kaptam. Nem is kommentelhetek már oda.

Az nem tűnt fel, hogy azóta egyetlen dádát sem kaptam mióta oda nem írhatok és nem is követem a biztpol részleg marhaságait?

Egyébként sok lépéssel le vagy maradva, mert ez majdnem 1 évvel ezelőtt felmerült ötlet volt.

</blockquote>

Ezzel nem téged akartalak "bántani" . Szerintem ez a fórum eddig hellyel-közzel jól működött. Aki "rosszul viselkedett" az, ha nem is azonnal, de kis türelmi idő elteltével meg lett büntetve. Szóval a véleményem az, hogy a túlzott szigoritásokra nincs szükség. Engem ugyan nem érintene annyira, mint másokat, mert én többnyire olvasni/tanulni járok ide, és csak néha "nyitom ki a számat".
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Amúgy ha azt hiszitek, hogy a BIZTPOL topikok miatt hagyták el az aktív fórumozók, nagyot tévedtek. A nem BIZTPOL témákban teljesen megállt az élet ennek a fórummotornak a bevezetése után, és ez a végtelen lapozásos összefolyó átláthatatlan szöveg minden hír alatt, úgy, hogy nem tudni, hogy melyik komment melyik hírhez jött, teljesen elrontotta a kommentelést a nem biztpol témában, ezért csak ott maradt pörgés.

Ha valaki akart volna más témához is hozzászólni, tudott volna továbbra is. Másfelől a belépéssel is voltak problémák, meg most többféle account is van, de mégsem, szóval egyéb tényezők is voltak, amik növelik a lemorzsolódást, amin áttörni nagyon nagy akarat, türelem kellett, ami ha nem akarja nagyon megmondani a igazát valaki, könnyen kevés lehet.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Ender, személy szerint az apró léptek politikáját folytatom. Azzal az elhatározással indítottam, hogy az első két hétben senkit nem fogok kitiltani, inkább megpróbálom elmondom az álláspontomat a fórummal kapcsolatban és megéretni a tagsággal. Ha más haszna nem is volt a dolognak, hát annyi, hogy ebben a topikban kialakult egy vita ezzel kapcsolatban, ami hatalmas segítségemre van.
A következő héten mikor bejön az új motor, a moderátornak többfajta és látványosabb moderálási lehetősége lesz. Nos a következő két hétben sem akarok senkit sem kitiltani, hanem az új moderálási eljárásokat és alapelveket fogom lefektetni.
Úgy képzelem, hogy három szint elégséges lesz: figyelmeztetés, sárga lap, piros lap ami után kitiltás (csak ezt még egy ideig nem fogom alkalmazni), valahogy úgy mint a fociban.
Szóval ezen a héten megmaradok a kommentek törlésénél, kommentek alá beszúrt megjegyzéseknél, vagy egyes topikok hosszabb-rövidebb ideig tartó lezárásánál.
 
M

molnibalage

Guest
A nem BIZTPOL témákban teljesen megállt az élet ennek a fórummotornak a bevezetése után, és ez a végtelen lapozásos összefolyó átláthatatlan szöveg minden hír alatt, úgy, hogy nem tudni, hogy melyik komment melyik hírhez jött, teljesen elrontotta a kommentelést a nem biztpol témában, ezért csak ott maradt pörgés.
Nagyon nem értek egyet.

Nekem elsőre nyilvánvaló, hogy melyi hír miatt hova kommenteltek még mielőtt megnyitnám a fórumot.

Ezen felül nem is érdekes, hogy melyik hír kapcsán jött hsz egy topikba. Az engem értekelő olvasatlan topikokat megnyitom és kész, nem érdekel a kommentelés oka.

Tökéletesen átlátható és használható a mostani rendszer is. Bár más fórum és híroldal lenne ennyire átláhatható és használható...

A lemorzsolódás szimplán azért van, mert a régi időkhöz képest szökőévenként jelenik meg hosszabb cikk, de hír is alig van. A szerkesztők érezhetően kevesebb szabadidővel bírnak. Régen volt, hogy napi (!) 4-5 bejegyzés is volt. Most két Hírhalom között van kb. ennyi, de néha ennyi sem. A főoldalon listásd külön a híreket és cikkeket és nézd meg. Van, hogy 2 db hír volt két Hírhalom között.

Cikkek? Régen havi 1 azért volt, még ha rövidebb is volt. Én úgy terveztem, hogy rövidebb és gyakori cikket írok, de nem volt meg hozzá a lendület, készült az F-15E---> S --->SA-ról egy rövid írás, meg Wargame bemutató, de aztán inkább az új gigamega HT összefoglalót írom. Ha az készen lesz, akkor utána lesz Gripen FAQ frissítés meg Top Gun filmes anyag, de ez sanszosan már nem idén lesz. Aztán? Lövésem sincs, de van rá esély, hogy egy ideig semmi...

Ha megnézed a technikai fórumok egy részén is lényégben az növeli a kommentszámot, hogy random képekkel szórják tele, de beszélgetés lényegében semmi. Az utóbbi hónapokban 2-3* hoszabb folyam volt, de egyébként eléggé csend van. Remélhetőleg a HT összefoglaló és tartalmából induló beszéd majd megtöri ezt a csendet.


*TVC, NASAMS, 200 db Pantsir
 
M

molnibalage

Guest
figyelmeztetés, sárga lap, piros lap ami után kitiltás (csak ezt még egy ideig nem fogom alkalmazni), valahogy úgy mint a fociban.
Csak a kitiltás ne legyen végleges elsőre sem. Én is elsőre kaptam kb. egy hetet. Aztán 3-at. Aztán talán 3 hónapot, aztán 9 hónapot és BIZTPOL letiltást. Ha valaki nem bír magával akkor fokozatosság elve legyen, vagy ha csak adott helyen nem bír magával, akkor oda ne kommentelhessen. Ha máshova nem akar és nem tud, akkor és nem fejlődik, akkor a probléma meg van oldva.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 066
9 058
113
Csak a kitiltás ne legyen végleges elsőre sem. Én is elsőre kaptam kb. egy hetet. Aztán 3-at. Aztán talán 3 hónapot, aztán 9 hónapot és BIZTPOL letiltást.

Marad a fokozatosság a bannolásig eljutó esetekben.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
En 100%-ban egyetertek Mackansen fele alapelvekkel ahogy mukodni kellene a forumnak.
A biztpol topicok romboltak szet a forumot, azokat kellene mind egy szalig kigyomlalni.
Ott a PC beszed is, egy technikai forumba eleve nem is kellene ilyen eszkoz mert mas teruleten szabalyoz. De amig biztpol van oda be kellene iktatni, hozzateszem pont egy bizonyos oldal erveinek az elet tompitana, ha tisztesseges ervekkel fejezne ki gondolatait. Ketsegem sincs afelol hamar elkopnanak a biztpol topicok ezaltal. Kiserletkent meg lehetne probalni milyen gyulolet nelkul biztpolozni, csak egyesek nem talalnanak benne elvezetet, ez lenne az aggodasuk hattere ha szot emelnenek effele szabaly ellen.

Na, mondjuk ez amiért lobbizol fórumrombolás néven fog bevonulni a propaganda történelmébe.
 

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
T. Mackensen! Ha még van kedved "törölgetni" a "gyűlölködő, szép magyar beszédből", szétnézhetsz Aug. 15 végefelé a Nyugat-Európa topicban is. /A múlt héten már "jelentettem", de a fenti okok miatt nem jutott el hozzád./