Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 068
9 065
113
Az idézeteket egyelőre manuálisan szúrom be, mert az idéz gomb kiir ugyan valamit, de a szövegmezőbe nem kerül semmi. (Az idézet gomb jobbról a negyedik opció alatt van, ha valaki eseteg nem találja meg.)

Be van kapcsolva az idézés funkcióra a turbó üzemmód az vadítja meg a dolgot. Viszont lehetővé teszi több hozzászólás, vagy hozzászólásrész együttes idézését. Az idézendő szövegek lehetnek a topic más-más oldalra tört részén, de akár más topicban is. Azaz előzetesen össze lehet válogatni miket akarsz idézni, majd azokat beszúrni a hozzászólásodba. Videón talán egyértelműbb - egyben látszik, hogy szöveg kijelöléssel is lehet idézni


Ha nem akar ilyet az ember, akkor csinálhatja azt, hogy az idézendő szöveget egérrel kijelöli és a megjelenő szürke kis címkén a "Válasz" lehetőségre bök. Ekkor azonnal bekerül a kijelölt szöveg a hozzászólás írása mezőbe.

Ha nem találnátok esetleg a jelszó-törlés után az emailt, csekkoljátok a spam mappát. Nekem volt olyan kedves és oda tette a gmail.

Igen a spam mappába tessék belenézni 2. körben. Nem jellemző, hogy ott landolnak a mail szerverünk által küldött levelek, de volt már rá példa.

A régi jútúb videókat nehéz lesz visszanézni, mert az új motorban nem a linket kell direkt bevágni a hozzászólásba

Beágyazza magától a média anyagokat, elég csak új sorba betoszni a videó linket, beágyazza a fórum. A régi fórumból importált tartalomnál viszont sajnos valóban csak a link van, az tény.

Amit még látok, hogy a többszörös idézeteket nem kezeli tökéletesen.

Itt is a régi hozzászólásokra gondoltál ha jól sejtem?
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 068
9 065
113
Illetve ott van még az előbb írt idézési lehetőségeken felül persze ott van válasz gomb 1-1 hozzászólás jobb alsó sarkában, azt használva is belapátolható több komment. Ez esetben úgyanúgy jön idézésre az egész komment szövege, ahogy működött a régi fórumban.

De szerintem sokszor az a jobb, ha egérrel kijelölitek azt a részt, amit idézni akartok, mert akkor utólag nem kell kitörölnötök a szerkesztődobozban ami irreleváns
 
M

molnibalage

Guest
Az is hasznos, hogy alapbeállítás az, hogy értesítészt kapsz arról, ha ideézve van a neved és úgy válaszolnak a topikban. Lehet, hogy egyeseknek nehéz megszokni aváltást, de ez kb. 5 percig kellene, hogy tartson. Minden normális fórum alapfunckió végre elérhetőek formázás és értesítések terén.
 
M

molnibalage

Guest
Viszont a sima quoute gomb lenyomása nem csinált sem FF-ben sem Chrome-on nálam az égvilágon semmit. Hogyan érted el, hogy a XY said megjelenjen? Mert csak ekkora kap az illető értesítést, kézileg összehtml tagelni azért ez eltart egy darabig...
 
M

molnibalage

Guest
Közben rájöttem. A quote gomb lenyomása után ugrik fel az inster quote és beszűr mindent. Fasza ez gyerekek, mert akárhány hsz-ből pillanatiok alatt össze lehet ollózni mindent. Engem már most megvett kilóra az új motor. Fényévekkel a régi előtt jár.
 

plushun78

New Member
2016. augusztus 30.
1
0
1
Mi a jó istent csináltatok srácok? Ok, hogy megújult a fórum, de sem a régi jelszavammal nem bírok bejelentkezni, sem a password resethez kapcsolódó emailt nem küldi el a rendszeretek!!
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 993
8 579
113
Bevallom, hogy nem tetszik az új felület, az mert nem veszi figyelembe, a PC-n, notebookon olvasókat. Ezen eszközöket használok nagy többsége 16:9-es arányt használ van elég terület a képernyőn, de manapság minden tablet, phabet,mobil szentháromságra optimalizálnak, és azon tekergetik a híreket, forumokat stb, az ujjbegyükkel. Nekünk meg a képernyőn bal-jobb szélén bazi nagy üres terület látható.. Sajnos. Tehát nem vagyok elragadtatva, hogy a HTKA is beállt a sorba, bár megértem őket, mert az olvasók gondolom nagyobb része, már általában a mobil-phabetjét bögyörőzi. PC-seknek egy bazi nagy betükkel ellátott csúnya, értelmetlen tartalomfelosztású képernyő jut sajnos. De majd megszokom, mert azért mindent meg lehet találni. csak nem olyan értelmesen mint a régebbi felületen.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 234
15 942
113
Mi a jó istent csináltatok srácok? Ok, hogy megújult a fórum, de sem a régi jelszavammal nem bírok bejelentkezni, sem a password resethez kapcsolódó emailt nem küldi el a rendszeretek!!

Nekem sem volt egyszerű, de végül némi késéssel megjött az aktivációs mail.
 
M

molnibalage

Guest
Bevallom, hogy nem tetszik az új felület, az mert nem veszi figyelembe, a PC-n, notebookon olvasókat. Ezen eszközöket használok nagy többsége 16:9-es arányt használ van elég terület a képernyőn, de manapság minden tablet, phabet,mobil szentháromságra optimalizálnak, és azon tekergetik a híreket, forumokat stb, az ujjbegyükkel. Nekünk meg a képernyőn bal-jobb szélén bazi nagy üres terület látható.. Sajnos. Tehát nem vagyok elragadtatva, hogy a HTKA is beállt a sorba, bár megértem őket, mert az olvasók gondolom nagyobb része, már általában a mobil-phabetjét bögyörőzi. PC-seknek egy bazi nagy betükkel ellátott csúnya, értelmetlen tartalomfelosztású képernyő jut sajnos. De majd megszokom, mert azért mindent meg lehet találni. csak nem olyan értelmesen mint a régebbi felületen.
  1. A régi motor még ennyire sem töltötte ki az oldalszélességet, tehát az új motoer előreléppen azon a területen, amit említesz.
  2. Soha semmilyen olyan komoly fórummotort nem láttam,a mi teljesen kitölti az oldalt, mert ahogy a könyvekben és újságban is van margó. Zoli hajói oldala olyan, hogy gyako formázatlan ömleszette szöveg képernyő szélességben. Na, az olvashatatlan, nem véletlenül pakolgattam át pdf-be...
  3. Más oldalakon azokon a helyeken van a reklám, tudod az oldal is él valamiből, mert te ingyen használod, a szerver viszont nem pusziból van. Nekem adbloc van fentr, ezért nem látom, hogy mi lehet ott a sávban.
Összességében kele, ez megint egy olyan komment volt, hogy csak vakarom fejem...Potnosan fekszik az új motor a 16:9-es képarányhoz és akkor még panaszkodsz..? WTF...?:eek:
 
M

molnibalage

Guest
Vagy nekem az az érzésem, hogy a panaszkodó userek az életben nem jártak még komoly fórumon.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 068
9 065
113
PC-seknek egy bazi nagy betükkel ellátott csúnya, értelmetlen tartalomfelosztású képernyő jut sajnos.

Nem kizárt, hogy más a véleményünk a lóméretű betűkről. :) Nem zoomoltál rá az oldalra valamikor korábban esetleg és most arra emlékszik a böngésződ? Azért kérdem, mert bár valóban nagyobb betűket alkalmaztunk, mint korábban de azért nem bazi nagy a folyószövegben a betűméret. Szerintem, de ez nyilván ízlés kérdése.

Nekünk meg a képernyőn bal-jobb szélén bazi nagy üres terület látható.. Sajnos.

Egy bizonyos szélességnél egyszerűen nem lehet szélesebb, mert senki nem fogja tudni (kényelemesen) elolvasni. Így is szélesebb lett az oldal befoglaló doboza asszem 160 pixellel - ezen belül a hírek folyó szövegének szélessége 90 pixellel. (660 vs. 730 px) OK, kicsit nagyobbak a betűk a soronkénti szószám kb. ugyanaz lehet most is.
 

weasel007

Well-Known Member
2011. július 15.
3 802
8 481
113
1439397294N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Mint látható 1 kivételével semelyik sincsen bejelölve, mégis ha ehhez a visszajelzések beszélgetéshez valaki hozzászól, kapok emailban értesítést. Kérném ennek megszüntetését mert nem szeretném. Előre is köszönöm.
 

Phoenix

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
555
1 261
93
Mi a jó istent csináltatok srácok? Ok, hogy megújult a fórum, de sem a régi jelszavammal nem bírok bejelentkezni, sem a password resethez kapcsolódó emailt nem küldi el a rendszeretek!!
Olvasd vissza a hozzászólásokat...
"De azért ide is írom: holnaptól a fórum kezeli kizárólagosan a felhasználóbázist, ott kell bejelentkezni. <b>Nem pánikba esni, hogy nem tudtok belépni! :)</b> A régi jelszavaitokkal nem fog menni, csináljatok egy jelszócserét és utána már működni fog a bejelentkezés."

"Ha nem találnátok esetleg a jelszó-törlés után az emailt, csekkoljátok a spam mappát. Nekem volt olyan kedves és oda tette a gmail."

Vagy olvasd el a Block6 bejelentés bejegyzését...

http://htka.hu/2016/08/30/htka-block-6/
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 068
9 065
113
Mint látható 1 kivételével semelyik sincsen bejelölve, mégis ha ehhez a visszajelzések beszélgetéshez valaki hozzászól, kapok emailban értesítést. Kérném ennek megszüntetését mert nem szeretném. Előre is köszönöm.

Megvan mi volt ennek az oka.

A gyári beállítások alapján úgy viselkedik a fórum, hogy ha 1 topicba írsz egy hozzászólást, akkor egyből beállítja követettnek és ráadásul bekapcsolja a topicra az email értesítőt is. Ezt elfelejtettem kikapcsolni tegnap, de most utólag mindenkinél kikapcsoltam ezt az alapértelmezett viselkedést.

Ha minden igaz nem kapsz többet, de ha mégis, akkor az emailben ott lesz a link, hogy kikapcsold. Elvileg csak az alapértelmezett topic bejelölés és az email értesítés lett kikapcsolva, szóval ettől ez a topic továbbra is követett maradt nálad. Csak értesítést nem kapsz.

Ha a Küldés gomb melletti További lehetőségek gombra bök az ember, ott van lehetőség be- / kikapcsolni a topic értesítőt. Ezen a screenshoton épp kikapcsolva, de amúgy eddig be volt pipálva mindkét értesítési opció... Sorry mindenkitől!

xf_thread_watch_www.kepfeltoltes.hu_.jpg