Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 068
9 065
113
Mindkét új styleban ugyan úgy hiányzik az a funkció, hogy ha bent vagy egy alfórum altopicjában, nem mutatja a teljes könyvtár címsávot,

Ezen épp most változtattam :D A breadcrumbs navigációban most látszik a teljes kategória struktúra a Fórumok főoldaltól le egészen a megnyitott topic szülőfórumáig.

Ami még nagyon hiányzik nekem, az az, hogy a Fórum kezdőoldalra lehessen egy mozdulattal eljutni

Itt módosítottam annyit, hogy a htka.hu-ra mutató "Főoldal" link lekerült. (Régen is) elég idegesítő volt, hogy arra kattint az ember akaratlanul is és nem a fórum nyitóoldalra került. A "Fórumok" menüpontra kattintva jön be a nyitóoldal. (A fejlécben lévő HTKA Fórum címsorra kattintva dettó.)

@mindenki: A htka.hu nyitóoldala így kevesebb oldalbetöltést kap, de szerintem ez így jobb navigáció szempontból. De majd véleményezzétek, variálható még :)

Ráadásul a kis ikon egy általános UI szerinti beállítasokat (potméterek) mutatnak

Upsz, mobil felbontáson nem lett kikapcsolva a logo -> az a potméteres bizbasz az UI.X theme gyári logójának mobilos változata volt. Kiiktatva.

+1:A felugró smilesáv kitakarja a szerkesztőmezőt...

OK, de kell, hogy nyitva legyen a hozzászólás írásának ideje alatt? :) Megnyitod, kiválasztod a smiley-t, majd a jobboldali X ikonra kattintva be tudod zárni. Vagy ha a mobil képernyőjén látszik még valami egyéb, akkor az oda bökés is ugyanúgy bezárja.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 068
9 065
113
b; nem lehetne az topic alapító avatarja/neve helyett az utolsó hozzászóló nagyobb kiemelést kapjon, az kerüljön első helyre? Engem jobban érdekel, hogy egy-egy témához ki szólt hozzá, mint, hogy ki alapította.

Kapcsolódóan azon gondolkodtam, hogy:

- a topic listákban az egyes sorok elejére kell-e egyáltalán avatar
- korábban volt-e egyáltalán, vagy kikapcsoltam? :D

A fentiektől függetlenül a sorok végén az utolsó hozzászóló avatarját lehet nagyobbra méretezni. Meg éppenséggel lehet a sor elejére is rakni.
 
  • Tetszik
Reactions: BJani and phaidros

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 068
9 065
113
app, ott van valami gubanc. Frissítve lett a light téma is az új fórumverzióhoz, de a témák és a hozzászólások számát nem lenne szabad egymás alá törnie. Azt majd még ki kell javítanom.

Javítva lett időközben.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Kapcsolódóan azon gondolkodtam, hogy:

- a topic listákban az egyes sorok elejére kell-e egyáltalán avatar
- korábban volt-e egyáltalán, vagy kikapcsoltam? :D

A fentiektől függetlenül a sorok végén az utolsó hozzászóló avatarját lehet nagyobbra méretezni. Meg éppenséggel lehet a sor elejére is rakni.
Én a sor elejére, nagyobb méretben, avatarral verzióra szavazok. Nekem az sokkal jobban szemre esik, gyorsabban áttekinthető és tematikusabb is, mert a fórumban is balra vannak a hozzászólók adatai. Na meg a korábbi verzsönben is úgy volt. Az, hogy ki hozta létre a topicot, az szerintem igazából nem is lényeges.
 
  • Tetszik
Reactions: BJani and LMzek 2.0

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 200
113
Bocs a kerdesert: tehát ha most engem a Lynx vagy az ejder yalcin topik érdekel mit kell tennem. Illetve ha a főoldalon a menüben a fórumot választom es ott belépék mondjuk a visszajelzések topikba, nekem a legelső oldal jelenik meg. Mit kell tennem hogy a legfrissebb hsz-t lássam? Köszönöm!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
OK, de kell, hogy nyitva legyen a hozzászólás írásának ideje alatt? :) Megnyitod, kiválasztod a smiley-t, majd a jobboldali X ikonra kattintva be tudod zárni. Vagy ha a mobil képernyőjén látszik még valami egyéb, akkor az oda bökés is ugyanúgy bezárja.
Valahogy elegánsabb volt, amikor a szerkesztőmező alján megjelent a smile sor, majd abból onnantól bármikor be lehetett emelni kattintásra a kívánt smilet. Így meg mindig kattingatni kell, ha újra látni akarom a szerkesztő mezőt.
Félre ne értsd! Nem akarom visszakapni a korábbi style-t, de ez nem igazán a user friendly irányba visz.
Érteném, ha annyi smile lenne aktív, ami 3-4 sort kitölt, de így az előugró ablak inkább csak zavaró.

Alapvetően nekem valószínűleg a világos lesz a default, de hátha... :cool:
Esetleg az nem merült fel, hogy egy UI style legyen csak 2 féle színben?
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 068
9 065
113
Én a sor elejére, nagyobb méretben, avatarral verzióra szavazok.

Igen, szerintem is ez a logikusabb a Xenforo alapértelmezettjével szemben. A topic listákban a lőtéri kutyát sem érdekli ki nyitotta a témát. Így most a sorok elején is a legutolsó hozzászóló avatarja, neve és hozzászólásának időpontja szerepel.

Mit kell tennem hogy a legfrissebb hsz-t lássam?

Nincs véletlen olyan beállítási lehetőség hogy egy topicban a hozzászólásokat fordított ídőrendi sorrendben ( legújabb, leg elöl) jelenítse meg?

Itt is történtek egységesítések:

ha a topic nevére kattintasz, akkor az:
- a legelső olvasatlan hozzászólásra dob, ha a témában van ilyen
- a legutolsó hozzászólásra, ha a témában számodra épp nincs olvasatlan komment (ez érvényes a vendég látogatókra is, ők mindig a legutolsó hozzászólásánál landolnak)


Ezekről csatolok egy kommentált screenshotot is:
xenforo-topic-linkek.jpg


Ha a linkek látszólag nem így működnének, akkor a böngészőtökben nem frissült a cache -> a fórum bármelyik oldalán nyomjatok a böngészőben egy Ctrl+F5, vagy Ctrl+R billentyű kombót.

Természetesen ezen módosítások megtörténtek a világos theme esetében is.