• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 000
9 976
113
310141792_590402449564769_5330028278180005958_n.jpg

Ha valaki kimenne itt lehet előre jegyet venni:
 
  • Tetszik
Reactions: Ooorky and Pogány

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 959
113
Ez rám is igaz az MW3, MW4-ben, még lézerekkel is :D

Tankoknál is van olyan, hogy bizonyos részegységekre vannak osztva, mint a Mech-ek? (pl. karok, lábak, test jobb, bal oldala, stb)


Inferno rakéta az hogy működik a terepasztalosban? Számítógépes játékokban nincs egyáltalán, annyit tudok róluk csak amit a regényekben írnak (főleg az 1. szürke halál légió könyvben, amikor Grayson egy ilyen vállról indítható cuccal megadásra tudta kényszeríteni Lori Kalmar-t, annak ellenére hogy ő meg egy Mech-ben ült...)

Tanknál 4 oldal van + ha van tornya akkor az külön.


Inferno hevít, mint a lángszóró.
De ahol nincs hőelvezetés ott minden egyes találat kritikus sebzést okoz ami lehet lánctalpleszakadástól üzemanyag/lőszerrobbanásig bármi.
Meg legjobb fegyver energiapáncélos gyalogság ellen mert minden betalált rakéta 1 megsült ementáli.

sQ2KvQQ.jpeg
 
  • Tetszik
Reactions: gorkamorka

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 214
113
Tanknál 4 oldal van + ha van tornya akkor az külön.
ÉS mi a fenéért nem lehetett ezt lemodellezni egyetlen nyavalyás Mechwarrior számítógépes játékban sem??? Már szinte sajnálom a szerencsétleneket, amikor egy kis fostalicska 30 tonnás Mech-el halomra mészárolom őket :D

Neked amúgy melyik a kedvenc Mech? (Nálam a Marauder. Brutál ahogy kinéz. Viszonylag jól is védett, 2x PPC-vel meg azért már lehet alkotni...Na jó, a másik meg a Warhammer)

540px-s1g9o4w9cucgn4kxdexo5cbenjm6ycz.png
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 959
113
ÉS mi a fenéért nem lehetett ezt lemodellezni egyetlen nyavalyás Mechwarrior számítógépes játékban sem??? Már szinte sajnálom a szerencsétleneket, amikor egy kis fostalicska 30 tonnás Mech-el halomra mészárolom őket :D

Neked amúgy melyik a kedvenc Mech? (Nálam a Marauder. Brutál ahogy kinéz. Viszonylag jól is védett, 2x PPC-vel meg azért már lehet alkotni...Na jó, a másik meg a Warhammer)

540px-s1g9o4w9cucgn4kxdexo5cbenjm6ycz.png

Aki ellenem játszott az megjegyezte miért a kínaiak a legjobbak :D

Egyfelől Men Shen.
55 tonna, 4 medium pulse csonka karon (hátra fele is úgy lő mint előre) + LRM 15 némi tűztámogatásért, tisztességes páncélzat, omnimech (tud energiapáncélosokat szállítani és csata előtt variálható a fegyverzet), és MASC system amivel rövid ideig 128km/h / 12 hexa a végsebessége (kb. mint egy 30 tonnás light mech).
Meg szerintem jól is néz ki.
20-941.jpg



Ami sokkal köcsögebb a Tarantula. 25 tonna, 2 medium pulse, 12 mozgás vagy 7 ugrás és 4 láb. Ami bónuszt ad minden piloting tesztre, beleértve a rugdosást. Nincs is szebb, mint amikor egy ilyen felrug egy Dire Wolf-ot és az a fejére esik :D

20-789.jpg
 

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 214
113
Aki ellenem játszott az megjegyezte miért a kínaiak a legjobbak :D
Nicsak, nicsak, Liao párti lennél? :D

55 tonna, 4 medium pulse csonka karon (hátra fele is úgy lő mint előre)
Az kb. ugyanúgy működik mint a Rifleman?

Ami sokkal köcsögebb a Tarantula. 25 tonna, 2 medium pulse, 12 mozgás vagy 7 ugrás és 4 láb. Ami bónuszt ad minden piloting tesztre, beleértve a rugdosást. Nincs is szebb, mint amikor egy ilyen felrug egy Dire Wolf-ot és az a fejére esik :D
És gondolom a Dire wolf gazdája ilyenkor tépi a haját :D

Fenébe is, jók ezek a wargame társasjátékok, kár hogy kevesen játsszák ezeket, no meg időm sincs ilyenekre. (pár ezer pontnyi Warhammer 40k jármű ott figyel a szekrényben és a polcon, bár ezeket nem a játék miatt vettem, csak imádom a 40k-t, és gondoltam miért ne, úgy is makettezek :) )
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 959
113
Fenébe is, jók ezek a wargame társasjátékok, kár hogy kevesen játsszák ezeket, no meg időm sincs ilyenekre. (pár ezer pontnyi Warhammer 40k jármű ott figyel a szekrényben és a polcon, bár ezeket nem a játék miatt vettem, csak imádom a 40k-t, és gondoltam miért ne, úgy is makettezek :) )

W40k messze a legnépszerűbb, gyakorlatilag bármelyik megyeszékhelyen találsz játszópajtást, én is végigjártam anno Nyíregyháza - Budapest (3*) - Debrecen - Győr klubjait :D

+Nekem van
Trafalgar - Holland Flotta
Helldorado - Westerners
War of Ring - Gondor/Dol Amroth
WW2 - 1/72 német és amerikai, 28mm pár német + Hitler
Dr. Who - Sontaranok + 3rd Doctor
Battletech, de ezt már írtam, még néhány űrhajóm is van amit már csak az ultra elvetemültek tolnának (mozgásvektorokat kell számolni az űrben kiegészítve a bolygók vonzáskörzetével stb.)
 
  • Tetszik
Reactions: gorkamorka

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 214
113
W40k messze a legnépszerűbb, gyakorlatilag bármelyik megyeszékhelyen találsz játszópajtást, én is végigjártam anno Nyíregyháza - Budapest (3*) - Debrecen - Győr klubjait :D
A legnagyobb probléma az idő hiánya. A másik, kellene egy normális sereg is. Ugyanis nekem csak járműveim vannak, ahogy írtam, lényegében csak makettezési céllal vettem ezeket, nem játékra. 4db Leman Russ (2 FW), egy Centaur, egy rakás Chimera változat (legtöbb FW), no meg egy Macharius nehézharckocsi (jóvanna, nem vagyok birodalmi gárda fan kicsit se!) :D Figura az annyi van, amit a Centaurhoz adott a FW.
És végül, nekem a jelenlegi szabályrendszer rohadtul nem tetszik. Nem hinném, hogy sokan tolnák ma 4-5, esetleg 6. kiadással. A későbbieknél először teljesen visszabutították az egészet, utána meg telerakták mindenféle idétlen szabállyal, amik szinte hetente változnak. No meg az a bizonyos brutális retcon a 13. fekete hadjárattal... És a tetejébe, a Primaris űrgárdisták... hát a belem fordul ki tőlük :D
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 959
113
Állítólag ez jópár helyen leváltotta az OG w40k-t.

 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 959
113
1/72?
Régen volt vagy 1000 :D Leginkább Esci, Revell, Airfix
Napoleoni hb-s.
Saját szabályrendszer szerinti csaták, több naposak :D

28mm

 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 000
9 976
113
A legnagyobb probléma az idő hiánya. A másik, kellene egy normális sereg is. Ugyanis nekem csak járműveim vannak, ahogy írtam, lényegében csak makettezési céllal vettem ezeket, nem játékra. 4db Leman Russ (2 FW), egy Centaur, egy rakás Chimera változat (legtöbb FW), no meg egy Macharius nehézharckocsi (jóvanna, nem vagyok birodalmi gárda fan kicsit se!) :D Figura az annyi van, amit a Centaurhoz adott a FW.
És végül, nekem a jelenlegi szabályrendszer rohadtul nem tetszik. Nem hinném, hogy sokan tolnák ma 4-5, esetleg 6. kiadással. A későbbieknél először teljesen visszabutították az egészet, utána meg telerakták mindenféle idétlen szabállyal, amik szinte hetente változnak. No meg az a bizonyos brutális retcon a 13. fekete hadjárattal... És a tetejébe, a Primaris űrgárdisták... hát a belem fordul ki tőlük :D
hát, én minden szerdán játszom, a 7-8 kiadás szar volt, a mostani 9. tűrhető
És igen, havonta van szabályváltozás.
Mögöttem van kb 15 IG tank+100 gyalogos, meg egy szekrénnyi spacemarine, 8darab knight, és egy vödör ork.
Blood ball
Necromunda
X-wing
1994-ben kezdetem a gyűjtögetést
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 026
66 478
113
hát, én minden szerdán játszom, a 7-8 kiadás szar volt, a mostani 9. tűrhető
És igen, havonta van szabályváltozás.
Mögöttem van kb 15 IG tank+100 gyalogos, meg egy szekrénnyi spacemarine, 8darab knight, és egy vödör ork.
Blood ball
Necromunda
X-wing
1994-ben kezdetem a gyűjtögetést
Mi nem versenyzünk a játékostársakkal, házilag játszunk, a 7. kiadást módosítottuk kicsit. Kimondottan élvezetesre. Évek után csatáztunk egyet a múlt hétvégén, ugyanolyan jó volt. Amióta megcseszték a történetet a gagyi szintre, azóta nem érdeklődök az újabb dolgok iránt.
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 959
113
hát, én minden szerdán játszom, a 7-8 kiadás szar volt, a mostani 9. tűrhető
És igen, havonta van szabályváltozás.
Mögöttem van kb 15 IG tank+100 gyalogos, meg egy szekrénnyi spacemarine, 8darab knight, és egy vödör ork.
Blood ball
Necromunda
X-wing
1994-ben kezdetem a gyűjtögetést

3-5 kiadások között toltam, most térek vissza.
Ráadásul tök véletlenül, facebook marketplace-en ajánlott fel egy hirdetést 60 db gyarmati gyalogosról fillérekért én meg lecsaptam rá mivel régóta terveztem egy Praetorian IG sereget (akkor is IG nem AM).

s43Blfn.jpg
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 000
9 976
113
3-5 kiadások között toltam, most térek vissza.
Ráadásul tök véletlenül, facebook marketplace-en ajánlott fel egy hirdetést 60 db gyarmati gyalogosról fillérekért én meg lecsaptam rá mivel régóta terveztem egy Praetorian IG sereget (akkor is IG nem AM).

s43Blfn.jpg
Ez a doboz szerintem ma már tízezreket ér.
Micsoda figurák, ez még talán a második kiadáshoz jött ki.