• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
Ez a doboz szerintem ma már tízezreket ér.
Micsoda figurák, ez még talán a második kiadáshoz jött ki.

1000$ kezdőlicittel láttam pár napja egy bontatlant ebay-en.
Mondjuk csak fejcserélt Mordian-ok voltak amiket egy kanadai kiállítás kedvéért csináltak (Rorke's drift csak IG vs Orkok).

Csak illusztrációként raktam be, nekem sima Perry fivérek által gyártott figuráim vannak (ha nagyon akarnám ismerős tudna nyomtatni "eredeti" figurákat is, de szerintem az megöli a hobbit).
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 880
8 097
113
Én imádom a 40K univerzumot, iszonyú mennyiségű könyvet is olvastam meg néztem youtubes dolgokat, de nem volt rá időm, hogy a wargamet- is játszam. Fiatalkoroman még Angliában vásároltam 2wh-s stragéria játékokat és légierőseket, papirtáblás 6 szöges dobókockásat egyik amerikai-orosz és német taktikai volt, a másik légierős, NATO vs Vsz.. Sajnos már nincsenek meg.. De azok is időrabló nagy csaták voltak. Aztán számítógépeken játszottunk multiplayerben ilyesmit. A gyermekeimet is érdekli a wh40K. de csak 10 évesek. igértem nekik, hogy 7-es korukban megkapják az áhított Ultramarine készletet festésre (a gyerekeknek ők tetszenek) de nem akarok primarist, én régivágású vagyok) meg ellenségnek orkokat :)
 

ambasa

Active Member
2010. április 18.
661
77
28
Hétvégi rendezvényünk összefoglalója:
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
Hétvégi rendezvényünk összefoglalója:

Szerettem volna menni, de végül nem jött össze.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 001
9 976
113
Hétvégi rendezvényünk összefoglalója:
nagyon fasza!!!
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 001
9 976
113
Kijöttek az új Imperial Guard dobozok.
Lord Solar Leontus (jónak tűnik, de azt sem tudtam hogy létezik. és kurvára nem illik ebbe a seregbe a figura)
Lord-Commander-Solar-1.jpg

Új psziker:
i15rb7Aoq6ErmpF7-e1673908487735.jpg

Új mégnehezebb nehézfegyveres osztag - kurva jól néznek ki:
IeTmFPjDbon5rJc9-e1673908508178.jpg

Creed lánya Ursula Creed:
Bk2bJG9BU38rzxNt-e1673907417971.jpg

Új tank Rogal Dorn néven, szerintem ez is klassz:
Rogal-Dorn-Battle-Tank-03.jpg

Meg új Cadian command és sima osztagok, semmi extra, új sentinel, talán picit jobb, én a régit is szerettem.
Az új codex jónak tűnik, majd elrontják.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 001
9 976
113
Én w40k 10. kiadásán törpölök, kb. fél órája nézegetem miket írtatok.
Na, én már játszottam kettőt, Dark Angel-lel Chaos Marinok ellen.
A haver kifotózta a Tabletop Titans meccseiből a küldetéseket. :)
Nekem eddig bejött.
- Abaddont az előző kiadásban nagyon nehezen tudtam leszedni, most simán ment
-A közelharc sokkal kevésbé halálos
-A járművek nagyon-nagyon jók, megfelelő stratagem-mel közelharcaban is, és nem blast fegyverrel lőhetnek közelharcba, ami nagyon tápos.
-Az egész kicsit kevésbe lett kaotikus, mint nekem a végére a sok-sok szabállyal az előző kiadás volt
-Az eddig játszott küldetésekben kicsit nehezebb passzívnak lenni ha pontot akarsz csinálni
-A karakterek egységekbe csatolása tud meglepetést okozni. Azok a karakterek akik ingyen tudnak stragemet használni, esetleg Comman pointot termelnek most nagyon nagy tápok.
-A Dark Angelek erősek lettek, szerintem most erősebbek mint a Chaos Marine-ok. Imperial Guard és Knight sereg van még a szekrényben (meg ork, de az el kellene passzolni), az IG valószínűleg erős lett
-Nem látom hogy gyorsabb lenne a csata mint eddig, és nem csak a bénázásaink miatt.
-Az applikáció is jó, most még ingyenes.
-Az hogy az egység felszerelését nem lehet változtatni, játszani azokkal a pontokkal egy baromság. Minek hoznék bármi bolterral, ha a plasma ugyanannyi pont? Minek a tankot sponson nélkül hozni, ha pontban nincsen különbség? A fél seregemet faraghatom újra.
 
  • Tetszik
Reactions: Ooorky

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
Na, én már játszottam kettőt, Dark Angel-lel Chaos Marinok ellen.
A haver kifotózta a Tabletop Titans meccseiből a küldetéseket. :)
Nekem eddig bejött.
- Abaddont az előző kiadásban nagyon nehezen tudtam leszedni, most simán ment
-A közelharc sokkal kevésbé halálos
-A járművek nagyon-nagyon jók, megfelelő stratagem-mel közelharcaban is, és nem blast fegyverrel lőhetnek közelharcba, ami nagyon tápos.
-Az egész kicsit kevésbe lett kaotikus, mint nekem a végére a sok-sok szabállyal az előző kiadás volt
-Az eddig játszott küldetésekben kicsit nehezebb passzívnak lenni ha pontot akarsz csinálni
-A karakterek egységekbe csatolása tud meglepetést okozni. Azok a karakterek akik ingyen tudnak stragemet használni, esetleg Comman pointot termelnek most nagyon nagy tápok.
-A Dark Angelek erősek lettek, szerintem most erősebbek mint a Chaos Marine-ok. Imperial Guard és Knight sereg van még a szekrényben (meg ork, de az el kellene passzolni), az IG valószínűleg erős lett
-Nem látom hogy gyorsabb lenne a csata mint eddig, és nem csak a bénázásaink miatt.
-Az applikáció is jó, most még ingyenes.
-Az hogy az egység felszerelését nem lehet változtatni, játszani azokkal a pontokkal egy baromság. Minek hoznék bármi bolterral, ha a plasma ugyanannyi pont? Minek a tankot sponson nélkül hozni, ha pontban nincsen különbség? A fél seregemet faraghatom újra.

Egy IG vs Black Templar "meccs" van mögöttem.

Kezdtem, Scout Sentinel befutott, rákoordinátázott a rejtőzködő 24 fős Black Templar Primaris blob-ra, 3*2 Blast Cannon, 2*3 Mortar, maradtak 4-en...
Rogal Dorn rálőtt az új szipi-szuper drenyára, óriási mákkal maradt 1 HP-ja...

Ellenfél köre, lelőtt 6 guardsmen-t, belevert 1-1 wound-ot egy sentinelbe és a Rogal Dorn-ba (utóbbi spec szabállyal mellel levette a lascannon-ját), majd elrontotta 8"-re a roham dobást így feladta mert értelmetlennek találta folytatni.

Végével egyet értek, ez ebben a formában faszság.
 
  • Tetszik
Reactions: alali77

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 001
9 976
113
Egy IG vs Black Templar "meccs" van mögöttem.

Kezdtem, Scout Sentinel befutott, rákoordinátázott a rejtőzködő 24 fős Black Templar Primaris blob-ra, 3*2 Blast Cannon, 2*3 Mortar, maradtak 4-en...
Rogal Dorn rálőtt az új szipi-szuper drenyára, óriási mákkal maradt 1 HP-ja...

Ellenfél köre, lelőtt 6 guardsmen-t, belevert 1-1 wound-ot egy sentinelbe és a Rogal Dorn-ba (utóbbi spec szabállyal mellel levette a lascannon-ját), majd elrontotta 8"-re a roham dobást így feladta mert értelmetlennek találta folytatni.

Végével egyet értek, ez ebben a formában faszság.
Bakker, az megvan hogy az ig seregben nem lehet két speciális fegyver egy húsz fős csapatban ha van benne nehézfegyveres?!
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
Bakker, az megvan hogy az ig seregben nem lehet két speciális fegyver egy húsz fős csapatban ha van benne nehézfegyveres?!
Igen.
Rakás szar eddig a kiadás, leviathan dobozban levő indexek alapján utolsó pillanatban írták át az indexeket primitívebbre...
Krieg-nél is bent maradt a medipack leírása, pedig nem is lehet olyanjuk.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 479
113
Egy IG vs Black Templar "meccs" van mögöttem.

Kezdtem, Scout Sentinel befutott, rákoordinátázott a rejtőzködő 24 fős Black Templar Primaris blob-ra, 3*2 Blast Cannon, 2*3 Mortar, maradtak 4-en...
Rogal Dorn rálőtt az új szipi-szuper drenyára, óriási mákkal maradt 1 HP-ja...

Ellenfél köre, lelőtt 6 guardsmen-t, belevert 1-1 wound-ot egy sentinelbe és a Rogal Dorn-ba (utóbbi spec szabállyal mellel levette a lascannon-ját), majd elrontotta 8"-re a roham dobást így feladta mert értelmetlennek találta folytatni.

Végével egyet értek, ez ebben a formában faszság.
Mi a baràtaimmal mostansàg jàtszogattunk évek utàn megint pàrat, de megmaradva a 6-7. Kiadàs szintjén, némileg àszabva (minimàlisan àtszabva, de jót tesz a jàtékmenetnek).

Nem szabjuk àt a 8. kiadàstól kezdôdô lejtmenethez a seregeket. Elég nagy apokalipszis jàtékokhoz elegendô amit összeraktunk, semmi kedvünk lecserélni meg àtvariàlni fôleg ahhoz a fostalicska történetvezetéshez amibe sikerült beleràntaniuk ezt az egészet a menedzsmentnél. Ha van az új modellek között olyan, ami megtetszik, a szabàlyait visszakonvertàljuk erre.
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
Mi a baràtaimmal mostansàg jàtszogattunk évek utàn megint pàrat, de megmaradva a 6-7. Kiadàs szintjén, némileg àszabva (minimàlisan àtszabva, de jót tesz a jàtékmenetnek).

Nem szabjuk àt a 8. kiadàstól kezdôdô lejtmenethez a seregeket. Elég nagy apokalipszis jàtékokhoz elegendô amit összeraktunk, semmi kedvünk lecserélni meg àtvariàlni fôleg ahhoz a fostalicska történetvezetéshez amibe sikerült beleràntaniuk ezt az egészet a menedzsmentnél. Ha van az új modellek között olyan, ami megtetszik, a szabàlyait visszakonvertàljuk erre.

W40k az w40k marad akármelyik kiadásról van szó (számomra pl. teljesen érthetetlen online körökben érzett nosztalgia a 4/5. kiadás kapcsán).
Egy pongyolán megírt balanszolatlan fos.

Meg most a Leviathan doboz kapcsán is sorra kerülnek fel a nyomtatási, vágási hibás, széthulló, egyszer csak angolról spanyolra váltó szabálykönyvekről a képek.
Öntési hibás figurákról nem is beszélve.

De népszerű, kb. az egyetlen wargame amit országosan lehet tolni.
 
  • Tetszik
Reactions: alali77

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 001
9 976
113
W40k az w40k marad akármelyik kiadásról van szó (számomra pl. teljesen érthetetlen online körökben érzett nosztalgia a 4/5. kiadás kapcsán).
Egy pongyolán megírt balanszolatlan fos.

Meg most a Leviathan doboz kapcsán is sorra kerülnek fel a nyomtatási, vágási hibás, széthulló, egyszer csak angolról spanyolra váltó szabálykönyvekről a képek.
Öntési hibás figurákról nem is beszélve.

De népszerű, kb. az egyetlen wargame amit országosan lehet tolni.
Ig-vel a 4-5 kiadás egy mélypont volt .
Igazából a játék fejlődik, bármennyit is sírunk a mostani sokkal jobb mint a régi változatok.
Én a második Kál kezdtem 1993-ban, azóta minden változatot kipróbáltam.
Ez a mostani jobb mint a kilencedik, és az is jobb mint a nyolcadik volt.
De az előző jó időszak az az volt mikor utoljára indexeket hasznaltak, egyszerre kiadva minden seregre. Azt szerettem.
 
  • Tetszik
Reactions: Ooorky

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
Ig-vel a 4-5 kiadás egy mélypont volt .
Igazából a játék fejlődik, bármennyit is sírunk a mostani sokkal jobb mint a régi változatok.
Én a második Kál kezdtem 1993-ban, azóta minden változatot kipróbáltam.
Ez a mostani jobb mint a kilencedik, és az is jobb mint a nyolcadik volt.
De az előző jó időszak az az volt mikor utoljára indexeket hasznaltak, egyszerre kiadva minden seregre. Azt szerettem.

Mindennel mélypont volt ami nem nida volt.
Nem véletlenül hagyta abba annyi nida játékos a w40k-t mikor kijött az 5. kiadású kódex és hirtelen nem annyiból állt a meccs, hogy felrak 8 monsztát és egyesével kilő mindent.

Mikor én kezdtem a hobbit a 2. kiadás volt az etalon, az akkori öregek is mondták, hogy ugyanolyan fos volt, mint a 4., most visszakerülve azt látni, hogy a 7-8. kiadásban kezdők hogyan tekintenek vissza a 4-5.-re értem miről beszéltek :D
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 479
113
Mindennel mélypont volt ami nem nida volt.
Nem véletlenül hagyta abba annyi nida játékos a w40k-t mikor kijött az 5. kiadású kódex és hirtelen nem annyiból állt a meccs, hogy felrak 8 monsztát és egyesével kilő mindent.

Mikor én kezdtem a hobbit a 2. kiadás volt az etalon, az akkori öregek is mondták, hogy ugyanolyan fos volt, mint a 4., most visszakerülve azt látni, hogy a 7-8. kiadásban kezdők hogyan tekintenek vissza a 4-5.-re értem miről beszéltek :D
A 10. jàtéktechnikailag még mindig úgy mûködik, mint a 8. ? Màrmint hogyha kióg a baka zsebkendôje az épület mögül, akkor egy jàrmû a sajàt testén és az épületen keresztül ki tudja lôni az egész osztagot?
 
  • Tetszik
Reactions: Ooorky

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
A 10. jàtéktechnikailag még mindig úgy mûködik, mint a 8. ? Màrmint hogyha kióg a baka zsebkendôje az épület mögül, akkor egy jàrmû a sajàt testén és az épületen keresztül ki tudja lôni az egész osztagot?

Ha realizmust akarsz játssz történelmit.
Én is azt tettem.

Mondjuk abban is van absztrakt pl. Force on Force ahol azt mondja 1 tonk = 1 egész szakasz, így a model helyzete nem számít.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 479
113
Ha realizmust akarsz játssz történelmit.
Én is azt tettem.

Mondjuk abban is van absztrakt pl. Force on Force ahol azt mondja 1 tonk = 1 egész szakasz, így a model helyzete nem számít.
Miért tenném? A rendszer amit a baràti körömmel kialakítottunk elég jó és realista màr ahhoz képest, hogy démonok, stb.... Szóval lehet így is és meg is felel nekünk. Emiatt viszont megnövekedett köpési ingerrel tekintünk arra amivé sikerült legyalàzni az amúgy addig legalàbb törekvô jàtékot. Mert nem elég, hogy ötéves szintre megy ezzel a jàték maga, de mögé olyan szar sztorit sikerült pakolni, amihez az ember készíti a lavórt is hànyni. Aztàn nesze neked a vilàg legdràgàbb jàtéka. Vegyed-vegyed, új menedzsment úgyis megbasz valami még gagyibb faszsàggal. Ha baj, akkor mi csak modellgyàrtók vagyunk, semmi felelôsségünk a jàték miatt, de neeem csinàlhatsz rà hivatalos rendszert mert szétperlünk...

Szóval azt sajnàlom, hogy a koràbbi gàrda helyére, akik jàékos-jàtékfejlesztôk voltak és akik addig a versenyek eredményeit valóvan lekövetve annak megfelelôen szôtték tovàbb a történetet, most csak egy igen üres agyú és képességû gdp menedzsment került. A modellek (egy része) szép, hiszen jók a szobràszaik, csak szarral és szeméttel vannak megtöltve lélek helyett. Tzeench gyôzedelmeskedett legalàbbis a való életben.
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
Miért tenném? A rendszer amit a baràti körömmel kialakítottunk elég jó és realista màr ahhoz képest, hogy démonok, stb.... Szóval lehet így is és meg is felel nekünk. Emiatt viszont megnövekedett köpési ingerrel tekintünk arra amivé sikerült legyalàzni az amúgy addig legalàbb törekvô jàtékot. Mert nem elég, hogy ötéves szintre megy ezzel a jàték maga, de mögé olyan szar sztorit sikerült pakolni, amihez az ember készíti a lavórt is hànyni. Aztàn nesze neked a vilàg legdràgàbb jàtéka. Vegyed-vegyed, új menedzsment úgyis megbasz valami még gagyibb faszsàggal. Ha baj, akkor mi csak modellgyàrtók vagyunk, semmi felelôsségünk a jàték miatt, de neeem csinàlhatsz rà hivatalos rendszert mert szétperlünk...

Szóval azt sajnàlom, hogy a koràbbi gàrda helyére, akik jàékos-jàtékfejlesztôk voltak és akik addig a versenyek eredményeit valóvan lekövetve annak megfelelôen szôtték tovàbb a történetet, most csak egy igen üres agyú és képességû gdp menedzsment került. A modellek (egy része) szép, hiszen jók a szobràszaik, csak szarral és szeméttel vannak megtöltve lélek helyett. Tzeench gyôzedelmeskedett legalàbbis a való életben.

20 évvel ezelőtt kezdtem a W40k-t (aztán volt 10 év kihagyás :p )
Ez az elgyerekesedett a hobbi is olyan téma amit már akkor is szajkóztak és akkor is hülyeség volt.
A w40k mindig 18 év alattiaknak szólt. Előtte is, akkor is, most is, jövőben is. Mert ők a fő vásárlók.
Lehet van pár 40+ éves akinek tele a pincéje figurákkal, de összességében a 14 éves korosztály több pénzt hagy ott az impulzus vásárlásaival.

Nem véletlenül adtak el a Primarisok megjelenéséig több Tactical marine dobozt, mint fantasy-t összesen...
Egyetlen egy év volt amikor letaszították a trónjáról, ironikus módon az Uruk-Hai doboz :)

Ha nektek jó a háziszabályozás az teljesen érthető, de a hobbi még az marad ami.
Ismerős is győzköd, hogy játsszunk Grimdark-ot.
Oké, ballanszolt meg minden, de ha nem mainstream 40k-t tolunk, akkor inkább WW2 vagy Battletech, ne gányoljunk.
 
  • Tetszik
Reactions: alali77