Zenebutik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 492
25 440
113
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 138
32 791
113
Nem tudom volt-e, nem rossz, kissé színpadias, de egyben libabőr.




Egyébként egy bárokban énekelt dal volt eredetileg, érdekes, hogy Krisztus-szobrot cipelnek ezt énekelve stb.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Zrínyi Miklós tüzérdandárban voltam. Minderről az jut eszembe. D-20-asok, 18db. (Első Osztálytörzs) Én a figyelőben voltam a törzspk. rádiós. A legnagyobb magyarországi hadgyakorlaton is voltam, nagy éleslövészettel, az kemény volt. Tonnaszám lőtték a "malacokat", 18 buff egyszerre sokáig (csak a mi osztályunk!) A második osztálytörzsel 36db 152-es + a 6db SV, + az ő M-zárolt SV-ik is. Teljes tarcsis feltöltéses hadgyakorlat (nemzetközi) + éles lövészet volt. Indításnak 2 hónap riadókörletekben a pusztában (sátrakban tábori konyha és 24 órában jönni menni, hetekig eső, térdig érő sár, napi max. 3-4 óra alvás ruhástul stb. :D:D ). 3 hónap után láttunk laktanyát először. Minket a valós háborúra képezték ki. A lövészet is olyan volt mint egy háború. Éles malacok potyogtak elénk tonnaszámra, a föld is úgy hullámzott tőlük mint a víz. Megállás vagy pihenő ? Olyan ott nem volt. Fürdés is tábori. Mindent bírni kellett mint egy valós háborúban, állandóan géppisztollyal a háton, bármit csináltunk.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Zrínyi Miklós tüzérdandárban voltam. Minderről az jut eszembe. D-20-asok, 18db. (Első Osztálytörzs) Én a figyelőben voltam a törzspk. rádiós. A legnagyobb magyarországi hadgyakorlaton is voltam, nagy éleslövészettel, az kemény volt. Tonnaszám lőtték a "malacokat", 18 buff egyszerre sokáig (csak a mi osztályunk!) A második osztálytörzsel 36db 152-es + a 6db SV, + az ő M-zárolt SV-ik is. Teljes tarcsis feltöltéses hadgyakorlat (nemzetközi) + éles lövészet volt. Indításnak 2 hónap riadókörletekben a pusztában (sátrakban tábori konyha és 24 órában jönni menni, hetekig eső, térdig érő sár, napi max. 3-4 óra alvás ruhástul stb. :D:D ). 3 hónap után láttunk laktanyát először. Minket a valós háborúra képezték ki. A lövészet is olyan volt mint egy háború. Éles malacok potyogtak elénk tonnaszámra, a föld is úgy hullámzott tőlük mint a víz. Megállás vagy pihenő ? Olyan ott nem volt. Fürdés is tábori. Mindent bírni kellett mint egy valós háborúban, állandóan géppisztollyal a háton, bármit csináltunk.
Kis pontosítás.
Duna 85 volt ez a hadgyakorlat ami az országban valaha volt legnagyobb hadgyakorlat volt ha valaki utána szeretne nézni mi igaz belőle. Tévedtem, volt egy M-zárolt osztálytörzsünk is, így 3 x 18 buff 12db SV volt. (az 480db rakéta egyszerre betárazva) 2x 60km volt a menetoszlopunk teljes tarcsis feltöltéssel. 2 részre osztották mert leállt volna a Dunántúl ha egyben megyünk fel a bakonyba. Cégeket állítottak le és hozták be az autókat munkagépeket. A tisztjeinek mondták ilyen mozgósítás még soha nem volt. Lövészek, önjáró tüzérek, rakétások, helikopterrel, vadászgépek, a flottilla, a hídverők, mindenki részt vett. Az egész Bakony tele volt katonával és fegyvernemekkel, mindenki lőtt élését is, és kb. hasonló turtúrát járt végig a többi fegyvernem is szintén hónapokig. Én "repetáztam" is, még be sem értünk, újabb 3 hét hadgyakorlat egy megfigyelő tábornok kiszolgáló embereként (hála az égnek főleg helikopterrel meg a személyautójával mászkált) Láttam a befejezést is a főnökünkkel Dunaföldváron. Kb. 40-45 helikopter jött kezdésnek + a vadászgépek, abból 12db MI-24. Jöttek deszantosok, lövészek BMP-vel 80-al oszlopokban, és megkezdődött a támadás / átkelés. Kb. Mint anno a "D-nap" a vh-ban. Persze lőttek vaklőszerrel mint az állatok mindenhol, a helik is. Korabeli katonai és polgári újságokban sok írott anyag van róla, tehát minden ellenőrizhető hogy így volt. Akkor még volt haderőnk. Mindig lámáskodnak itt velem amikor mesélek róla hogy én benne voltam a közepében nem is kicsit, úgy hogy itt egy kis régi anyag róla.

MTVA Archívum
"Honvédség - Duna '8/ hadgyakorlat
Magyarország, -, -
1985. július 2.
....
A Varsói Szerződés tagállamai egyesített fegyveres erői az éves kiképzési tervnek megfelelően a három országból mintegy 23 ezer katonával vettek részt a magyarországi hadgyakorlaton. MTI Fotó: Benkő Imre"
Duna 85 hadgyakorlat

Ha már úgy is a zenebutikban vagyok, szóljon egy kis kiváló rockzene + nézzük meg igaz-e amiket meséltem. :eek::D:D (szeretettel ajánlom a "lámáknak" ;) ) Szóval nem a seggét vakarta 23 ezer katona 3 hónapig. Vagy az látszik ? :) Bakonyi gyakorlóteres felvételek, egyszerre a 3 nemzet haderői mennek. Én ezt a gyakorlást napokig néztem a hegyoldalból a figyelőnkből (ez mind csak gyakorlás ami a klipben van) A MI-24-ek ott repkedtek egész nap mint a darazsak. Majd meg kell néznem nagyban a klipet, megismerek-e valakit a tüzéres részekből vagy a sorakozón. De ugye 23 ezer katona, nem sok az esélyem. (csak egy 152-es D-20 van ezen és egy figyelő a több tucatból)


Ezeken a felvételeken 8:30 körül már ott vannak a mi 152-es buffjaink is, de a több mint fele ütegest (30db M-zárolt üteg tartalékosokból) sosem láttam addig, a laktanyai ütegek normálisan 2x6 + 2x6 = 24 üteg a két osztálytözsben, az M-zárolt tartalék ütegekkel lettünk összesen 54 üteg. (és 3 osztálytörzs). Az a "városnézés" a filmen a katonák 98%-ának csak egy mese volt. :D A bakonyi sátras körletünket nekünk is így kellett megcsinálni, talán rajta is van a videón. Mi a gyakorló téren a magas hegyoldalba vájt figyelőinkből a 9:30 körüli szögben láttunk rá a teljes harctérre. A komment szekciót olvassátok el !!! János András Sebák leírja a 2 hét hatalmas szívásunk. Hogy mástól is halljátok ne csak tőlem. :D


Ez a második rész volt nekünk a "3 hét repeta" Dunaföldváron. Ezalatt a többieknek bakonyból haza a laktanyába utána meg kimenő hegyek, mi meg a megfigyelő tábornokunk terepi szállítóiként további 3 hét hadgyakorlat. Ez már nyaralás volt nekünk. Bakony után bevagonírozás és haza, nekem 2 nap alvás nélkül, mert én lettem a kinevezett rádiós ezred pk., én feleltem az egész ezred kommunikációért. Egy teljes órát töltöttem a laktanyában mikor hazaértünk, mert a kapuban az Üti stopp, és szabályosan átadta és kihirdette a HM nyílt parancsot, hogy mostantól a tábornok vezényelt emberei vagyunk. Hulla fáradtan fürdés, VIP ruhacsere, ellátmány, és azonnal irány tovább az új szolgálati helyre. Délelőtt 10-kor a hatoson majdnem meghaltunk, mert az egész autó bealudt, a söfőr is, az éktelen dudálásra ébredtünk fel, a forgalommal szemben mentünk a főúton. Pedig nagyon szívós volt mindegyikük, de a nap és a nyári meleg szabályosan kiütött bennünket. Ja, a filmen látszik a MI-24 nekem csak lódarazsak néha csapatostul repkedtek, a támadáskor épp ott fordultak a fejünk felett 20-30 méter magasan. Hála az égnek a főnökünk meg helivel mászkált szinte mindig egész nap. Mi meg fekvés, napozás, hesszelés, alvás. (itt már nyár volt, 1-2 héttel korábban a bakonyban meg meg még május végi tél) Elputrizva külön egy ritkás akácosba elvoltunk mint a befőtt. Egyszer megjelent egy heliben a főnökünk a fejünk felett, mi meg napoztunk. Egy szót sem szólt később, mert jól leálcáztunk települtünk és nem is voltunk szem előtt sem, ez volt nekünk kiadva. Feladat teljesítve! :D:D A rádiók mentek, TBK-n kivíve a pokróchoz, néha agregátoroztunk kicsit az akksikat tölteni, meg az álcázás mellett az antenna árbocot is felhúztuk. Ennek a postnak a linkjét meg félre teszem, mert itt sokan beugattak már nekem, én meg nem kerestem eddig még sajtót meg videókat még ehhez a gyakorlathoz, de van. Süketelés és propaganda van benne bőven, de a miénk! :D