1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Zumwalt-osztály

Diskurzus a(z) 'Rombolók' témában - boki által indítva @ 2013. október 29..

1. Kuruc71

Kuruc71 New Member

Roni

Akar az indiaiak akar a kinaiak ( sajnos ) de a "hulyeseguk" ellenere minden teruleten kategoriakkal jobbak a magyarokanl . Kivetel talan csak az egy fore juto ostoba korrupt politikustermeles nagysaga jelenti mert abban verjuk oket meg ugy is hogy ok sem szentek.

Szoval ha a hulye seggek jobbak akkor mik vagyunk mi ???

2. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Már hogy a fracnba tudnád? Pontosan ez a probléma, hogy a vadászgépek egymáshoz képest piszok gyorsan változtatják a reltív helyzetet. Egy hajónál a fő fenyegetés a nagy távolságú ASM a levegőben, ami ellen kell a stealth. A hajó, ha van sebessége, akkor 1 perc alatt képes akár 90 fokot is fordulni és telejsen megváltozik az aspektusa és a hajó dönti el, mert a támadó 100-200 km távolságban nem fog ekkora aspektus változást elérni. Egy repcsinél ahol igen nagy relatív sebességek vanna és magasság difi is... A hajó magasság meg fix, tehát a realtív különbség is nagyob kicsi, mert a rálátás szöge már néhány tucat km-ről alig tér el attól, mint 200+ km-ről.

És pontosan ezért nehezebb feladat a repcsi.

3. molnibalage

Ööö, a RAN mennyi alacsony észlelhetőségű hajóval találkozott már? Egyáltalán repcsivel...?

4. molnibalage

Elméletileg szeritnem van. Luneberg-lencséket bárhova fel lehet tenni. Kérdés, hogy mennyi kell, mert a mai radarok felbontása miatt mennyi és hova kell. Azt, hogy csinálják vagy sem gőzöm sincs.

5. Kuruc71

Kuruc71 New Member

Ööö, a RAN mennyi alacsony észlelhetőségű hajóval találkozott már? Egyáltalán repcsivel...?</blockquote>

Csak a sajat nevemben beszelhetek es alacsony eszlelhetosegu hajot en magam a sajat szememel es massal lattam mar cca 5 kulonbozo fajtat a korvettol a romboloig.

Raadasul mind friss tapasztalat. Kevesebb mint kethonapos es hajok is nagyreszt kevesebb mint 3 evesek voltak de volt koztuk 1 eves friss darab is.

REpgepes tapasztalatom szemelyesen nincs igy arrol nem tudok nyilatkozni.

6. joker

joker Well-Known Member

Szerinted mennyire hadititok amikor 30-40 hadihajo tucatnyi vagy tobb orszagbol vilagitgatja egymast egy gyakorlaton ? Mindenki lat mindenkit.</blockquote>

Attól, hogy össze-vissza világíthatjátok egymást, még nem jelent azt, hogy a kapott infó publikus is.

7. F1End

F1End New Member

Ha ez igaz lenne, akkor kb semmi védelme sem lenne a légvédelmi rakétákkal szemben. Az Öbölháborúban is lazán repkedtek az F-117 esek Bagdad felett, miközben az egész város televolt légvédelemmel.

8. dudi

dudi Well-Known Member

F1End

Azért nem lényeges ez mert szinte kizárt,hogy 90 fokban felülről vagy alulról érkezzen a radar besugárzás.De hajónál más a helyzet mert az lassan mozog és nem 3 dimenzióban ezen kívül egy marha nagy vasdarab ellenben a repülővel.

9. hiryu

hiryu New Member

ja, igen valahol olvastam, az orr résaz ötletét az antik görög hadihajókról koppantották a sebesség érdekében.

10. misinator

misinator Well-Known Member

És szerinted ilyen minimális előnyért elköltetnének ennyi pénzt? A jenki annyira sóher, hogy a '70-es években 1 misiért nem akartak TISEO-t és később semmiféle IRST-t egyik vadászon sem. Ennyi pénzt csak nagyon indokolt esetben költenek el manapság.

Nem értem azt, hogy egyesek miért gondolják azt, hogy valaki ennyire buta és pazarló.</blockquote>

Aztán meg mindig pocskondiázzuk - innen, a fotelból - az oroszokat, indiaiakat stb., hogy milyen ostobák, hogy mivel mit művelnek /rendszeresítés, alkalmazás stb./.
    Pedig minden komolyabb haderőnél vannak komoly tudású szakemberek - meg seggfejek is.
    Igazából sohase tudhatjuk, hogy kinek mi éri meg, vagy mire hiszi azt, hogy neki megéri...

11. molnibalage

Kérlek ne keverj engem másokkal, mert én ilyet nem szoktam.

12. misinator

misinator Well-Known Member

Nincs kedvem keresgélni, de ugye nem akarod azt mondani, hogy Te soha, egy topicban sem kérdőjelezted még meg az említett nemzetek haderőinek, tervezőinek, gyártóinak döntései, tettei ésszerűségét?:)

13. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

Molnibalage-t nem keverjük, kizárólag töményen fogyasztjuk :)

Más. Valaki elmagyarázná nekem, hogy ez a Zumwalt-osztály a jelenlegi pénzügyi környezetben miért is született meg? Tapasztalatszerzésnek drágának tartom, több ötletem meg nincs.

14. hiryu

hiryu New Member

http://www.naval-technology.com/projects/dd21/
    ill böngészni:

http://www.fas.org/man/dod-101/sys/ship/dd-21.htm
    de gondolom a magyarázat: Kína.

15. hiryu

hiryu New Member

amit mondani akartam, a fas.org anyag több mint tíz éves az akkori terveket,állápontokat tükrözi.
    Bocs, de lusta vagyok fordítgatni:(

16. Fade

Fade Well-Known Member

Nem a mostani pénzügyi környezetben született meg. 2-3épül belölle egyik oka ennek a pénzügyi helyzet, de leginkább nem az ára miatt kaszálták, hanem, hogy időközben fő pioritássá vált az ABM képesség.
    vszeg a zumwalt alapjain jön maaaajd a cg(x) a flight3as burke után. Addig meg jön a relativ olcsó, kipróbált burkeból még jó pár, évi 3at vízre szoktak dobni.

17. emel

emel Well-Known Member

AHOY
    Nekem egy hajó egész életemben mindig a szépség szinonímája volt! Szép dolog a technikai képesség, de ez a hajónak csúfolt valami nekem nagyon nem tetszik! Mé nem építenek ezek inkább piramist, akkó legalább tuggyuk, hogy azé ronda, mer piramis!? De mitő hajó ez a randaság? Pfujj!!! (Még ha sokat is tud majd...)
    ML

18. joker

joker Well-Known Member

Szombaton avatják fel / keresztelik a USS Zumwalt rombolót, ami az első példány a maga osztályában, 2009-ben kezdték el építeni, 4 milliárd dollárba került, és összesen 3 ilyen hajó lesz.
    http://news.yahoo.com/us-christen-futuristic-zumwalt-warship-203508574.html

19. joker

joker Well-Known Member

Tovább késik a Zumwalt, mert újabb tesztekre van szükség.
    http://news.yahoo.com/delivery-stealthy-destroyer-navy-delayed-135936393.html

20. meister

meister Active Member

Elviekben utolso tesztjere futott ki ma a ladik.

Ezen oldal megosztása